Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » odrate paty v.s. topanky na bezky

odrate paty v.s. topanky na bezky

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 30.12.2007 14:28:57

poradte mi prosim ako sa vyhnut odratym patam (pluzgierom) v bezkovych topankach. po dvoch sezonach krvavych pluzgierov som sa rozhodla kupit si o cislo vacsie topanky na bezky. pluzgiere mam aj v tychto novych, je to zufale. topanky minule i terajsie su fisher, nie najlacnejsie, ale zase nie pretekarske. ved ani moje tempo nie je pretekarske, len take rekreacne az chodecke… nemate niekto prosim skusenosti ake ponozky nosit alebo ako sa pluzgierom vyhnut? moze to byt ponozkami? nosim „pancuchace“ (hrubsie silonove) a frote ponozky. dik za radu.

avatar

10 km: 0:41:45 (2007)
půlmaraton: 1:35:08 (2007)

running circus muž 30.12.2007 20:08:15

s bezkarskymi topankami skusenosti sice nemam, ale kombinacia silonovych pancuch a frote ponoziek sa mi velmi nezda na akykolvek sport. Treba vyskusat neobliect si pancuchy a kupit si nejake nebavlnene ponozky, pretoze tie sa zmolkaveju a mozu sposobovat pluzgiere. Netreba sa bat investovat do nejakych drahsich. Mne sa na beh najlepsie osvedcili nejake z „umeliny“. Ked navstivis specializovany obchod urcite ti poradia. Hlavne je aby sali pot a dobre sedeli. Na trhu je spusta dobrych znaciek ktore sa zameriavaju specialne na ponozky ( Lorpen, Vavrys, Pointed…) To by malo zabranit tomu aby ti sposobovali pluzgiere. Chyba moze byt aj v patach, ak ich mas na nich nejake specialne vyrastky a pod.

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 31.12.2007 18:14:57

dik za radu. skusim tie ponozky. aj tu v e-shope nejake maju a tiez skusim popozerat v sportovych obchodoch. paty mam o.k., ziadne vyrastky, len tenka koza:) v bezeckych botaskach (NB) sa mi to nestava, tie su perfektne makke.

pekneho silvestra prajem vsetkym!

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 07.01.2008 10:32:40

Ja som mala rovnaký problém. Minulý rok som si kúpila nové topánky na bežky trochu väčšie ako by som mala mať. Ak som si do nich obula bežne používané bežecké funkčné ponožky, mala som pľuzgiere na pätách. Tento problém som vyriešila tak, že si pred bežkovaním päty natriem lekárskou vazelínou (bežne dostať v lekárňach, je mastnejšia ako normálne krémy a nevstrebe sa do kože ani ponožiek) a používam hrubé funkčné ponožky (dajú sa použiť i dvoje tenké). Natretím nôh vazelínou sa zamedzí trenie kože o ponožku a nevzniká bolestivý pľuzgier.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 13.01.2008 19:02:11

diky, skusila som tvoju radu s vazelinou a ponozkami a je to lepsie. este vylepsim tie ponozky. diky moc.

avatar

Praha

10 km: 0:35:39 (2008)
půlmaraton: 1:19:16 (2009)
maraton: 2:58:09 (2008)

Křov muž 17.01.2008 16:07:52

Nevím kde přesně na patě se ti puchýře dělají, ale u klasického stylu běhu někdy puchýře způsobuje velká bota, resp. volná pata v botě. Určitě se pak vyplatí vyzkoušet nějakou obyčejnou vložku do bot – prostor v botě se zmenší a nedochází k odírání.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.