Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nezdravosť cestovín?

Nezdravosť cestovín?

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:41:45 (2007)
půlmaraton: 1:35:08 (2007)

running circus muž 02.11.2007 19:33:36

Vo vlákne o kĺbnej výžive bola nepriamo zmienená nezdravosť cestovín, aspoň som to tak pochopil. Tvoria základ môjho jedálničku, tak by som bol zvedavý, aké negatíva cestoviny obnášajú.

avatar

Brno

FilipD muž 02.11.2007 21:51:28

Ahoj, tak jsem se dopustil poloviční nepřesnosti, když jsem těstoviny hodil do jednoho pytle s vyloženě nezdravými věcmi. Lépe jsem měl napsat, že je to prostě hlavně energie. Nedostaneš z nich žádný bonus v podobě bomby vitamínů vlákniny nebo minerálů.

Určitě jsem nechtěl říct, že jsou zdraví škodlivé – pokud to není tvoje výhradní menu. Koneckonců každá jednostranná strava je špatná, takže i třeba jenom a jenom jíst mrkev by bylo nezdravé. To co jsem spíš chtěl naznačit, je, že studenti jedí těstoviny až příliš často. btw. já těstoviny miluju, ale lépe udělám, když si udělám přílohu z vařených brambor ve slupce.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 03.11.2007 11:11:39

já si kupuju celozrný, nejsou sice tak dobrý, ale to jde o zvyk. Naštěstí už i cenově to vyjde +/- na stejno

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.11.2007 12:09:26

Bezci, ako specialna kasta, maju vo zvyku vsetko prehanat. Cest vynimkam. Na samotnych cestovinach nie je nic zle, pokial ich nemas skoro kazdy den na tanieri. Myslim si, ze jedno-dve jedla s cestovinami do tyzdna bohate staci… Je to tolko inych, zdravych a vyzivnych jedal, tak preco sa obmedzovat iba na cestoviny, ktorych zaklad tvori biela muka. Ani s celozrnnymi cestovinami by som to neprehanal. Poznam bezcov (sam som k nim ako student patril), ktori zili roky na bananoch, cestovinach, paradajkovom pretlaku a sladkostiach (od pudingu, piskot az po cokoladu). Sem tam nejake ovocie a zelenina, myslia si ako zdravo ziju. Omyl- tento jedlanicek je priserny a hrubo mu chybaju zakladne ziviny potrebne pre dobry sportovy vykon. Telo cepujeme, aby fungovalo ako V8 turbomotor, ale nechceme mu dat „premium fuel“ (benzin s vysokym oktanovym cislom) a kvalitne mazivo. Niekde to potom zacne drhnut. Strava a spanok je rovnako dolezitou sucastou pripravy a zdraveho zivotneho stylu, ako aktivny trening.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 03.11.2007 13:35:18

jojo, pravda na tom se asi shodnem všichni, strava je tak 50% úspěchu…

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 03.11.2007 14:59:08

Asi málokdo jí těstoviny samotné, tak jak se uvaří ve vodě. Těstoviny přímo svádějí k úpravám na různý způsob, s různými přílohami, omáčkami, masem, zeleninou, že jejich principiální chudost na živiny (jen mouka – energie, zejména u bezvaječných) je tím asi dostatečně vykompenzována.

Před lety jsem četl rozhovor s nějakým Italem, co se dožil dost přes 100 let a základem jeho jídelníčku byly těstoviny.

Četl jsem také o nějakých výzkumech, které mají prokázat, že těstoviny zabraňují rakovině tlustého střeva (že by střeva nějak čistily?). Pochopitelně se asi najdou výzkumy i opačné :-)

Byla zde zmínka o vláknině. Tu potřebujeme a získáme nejlépe z ovoce a zeleniny. Ale ani s vlákninou se to nesmí přehánět.

Nezapomeňme také, že každý člověk je jiný, a proto neexistují univerzální pro všechny platné poučky krom té výše uvedené, že máme jíst rozmanitou stravu. Co je platné, když si někdo dá brambory se šlupkou a s vitamínem C, když jeho zažívací trakt si s bramborama špatně poradí… Pro někoho je lepší si dát těstoviny, které mu „uklidní“ žaludek. Pokud někdo bude chtít zásobit své tělo vitamínem C například jezením jablek, způsbí si jejich velkým množstvím jiné problémy…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 03.11.2007 15:30:04

[quote=FilipD]Ahoj, tak jsem se dopustil poloviční nepřesnosti, když jsem těstoviny hodil do jednoho pytle s vyloženě nezdravými věcmi. Lépe jsem měl napsat, že je to prostě hlavně energie. Nedostaneš z nich žádný bonus v podobě bomby vitamínů vlákniny nebo minerálů.

Určitě jsem nechtěl říct, že jsou zdraví škodlivé – pokud to není tvoje výhradní menu. Koneckonců každá jednostranná strava je špatná, takže i třeba jenom a jenom jíst mrkev by bylo nezdravé. To co jsem spíš chtěl naznačit, je, že studenti jedí těstoviny až příliš často. btw. já těstoviny miluju, ale lépe udělám, když si udělám přílohu z vařených brambor ve slupce.[/quote] to je prostě poznat, žes na výšce nebyl na kolejích. Jinak bys věděl, že na ty těstoviny se pak nacpe ona odsouzeníhodná opečená uzenina, čímž se jednostranost stravy zmenší :-D

avatar

10 km: 0:41:45 (2007)
půlmaraton: 1:35:08 (2007)

running circus muž 03.11.2007 20:17:56

Samozrejme všetkého veľa škodí a u cestovín to platí tiež. Nejem cestoviny každý deň ale 3 krát do týždňa skoro stále. Najčastejšie s tuniakom a paradajkami. Zaujímavé taktiež je, že cestoviny sa tešia u niektorých ľudí výnimočnej povesti. Mnoho ľudí ich považuje za diétne jedlo a preto ich vedia zjesť hrozne veľa s dobrým pocitom, že robia niečo pre svoje zdravie. Chcem sa preto spýtať, či sa zo samotných cestovín dá ľahko pribrať, alebo je to tým, že si ľudia na to nakydajú kadejaké bravčové mäso a podobne ako bolo spomenuté skôr?

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 03.11.2007 21:07:13

[quote=Mato]…Telo cepujeme, aby fungovalo ako V8 turbomotor, ale nechceme mu dat „premium fuel“ (benzin s vysokym oktanovym cislom) a kvalitne mazivo…[/quote] Co tím myslíš, Maťo? Ptám se proto, že moje strava je trochu podobná té, jakou popisuješ ze svých studentských let (i když v porovnání s loňskem nejím denně večer špagety :) )…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.11.2007 10:43:37

Myslim tym najma pestru a zdravu stravu, v dostatocnom mnozstve. Pokial nemas denne aspon 5ks zeleniny a 3–5ks ovocia, tak hned tam sa mozes zlepsit. Cestoviny nie su skodlive, ale sami o sebe nie su ani prilis hodnotnou stravou. Nazval by som ich nudzovym riesenim, pokial nesluzia ako priloha k hodnotnejsej potravine. Ono sa o jedalnicku a jeho zlozeni popisalo uz take mnozstvo, ze nevies kde mas zacat. Jedno je vsak iste- velmi zalezi aj na povode potravin- ono nie je maso ako maso aj ked z rovnakeho zvierata a nie je zelenina, ako zelenina- aj ked rovnakeho druhu. Chce to trosku prieskumu, trpezlivosti a ochote si priplatit nejaku tu korunu za kvalitnejsie veci, ci si za nimi zajst na trh, ci vidiek. Netreba byt posadnuty, ale treba mat mieru. Cestovina na tanieri 5× v tyzdni podla mna nie je ukazom spravnej miery. Niekto na tom moze prezit 100 rkov, niekto ani nie 30. Zalezi to aj od genetiky. Taka ryza je podla mna o dost hodnotnejsia potravina, lahsie stravitelna a pokial je celozrnna, tak aj s vysokym obsahom vlakniny a vitaminov- len ju spravne pripravit.

avatar

renata69 žena 05.11.2007 10:56:22

Tak to by zase zajímalo mě, celozrnnou rýži mám moc ráda. Mohl bys napsat, prosím, něco o tom, jak ji správně připravit?

avatar

Brno

FilipD muž 05.11.2007 19:43:24

ještě v souvislosti s protirakovinným působením těstovin – chleba dělá totéž. Je to tuším vliv jistých škrobů.

avatar

Pardubice

Celkem 2586 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:18 (2008)
půlmaraton: 1:57:52 (2008)
maraton: 4:34:01 (2008)

Tomas_Pce muž 15.01.2008 17:48:51

Nevím jestli to má cenu řešit, mám obavy přiznat, že si občas dám pivo a víno a vůbec to neřeším, samo před většími závody to na týden omezím, ale jedna lahvová desítka před spaním tak i v týdnu před ním podle mne nevadí.

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 15.01.2008 21:48:58

Jéžíši, já si dnes udělal svoje oblíbené jídlo, salát z rajčat, papriky, čínského zelí, lahůdkové cibulky, černých oliv, citrónové šťávy, malinko cukru a soli a do toho vevalil asi 30 dkg uvařených těstovin. Celkově to mělo objem tak pro dva lidi, ale byl to úžasný nářez. Drtil jsem to asi 20 minut, ale nakonec jsem vyhrál!!!

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Chomutov

Celkem 1217 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:03:00 (2008)
půlmaraton: 2:08:00 (2008)

GeorgeBocek muž 12.02.2008 10:40:37

Jediná nevýhoda Těstovin,kterou jsem se dočetl je že se snadno přeměňuje na tuky,pokud nespálíte veškerou energii,ale zamezíte tomu jednoduchým způsebem,a to že přidáte bilkoviny(kuřecí maso, cottage,tuňák) :-)

Motto: Život je boj.
avatar

Stará Huť

Celkem 4847 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:07:24 (2005)

Pavlína žena 22.03.2008 13:53:23

Já fakt nevím, proč to takhle řešíte. Zamyslete se i nad tím, co můžete koupit čerstvé. V létě jím co nejvíce zeleniny a ovoce, klidně dám ovocné knedlíky. A na podzim celer, řepu, bramborová jídla atd.. Snad by bylo dobré si uvědomit i to, do jaké míry je zdravé jíst v zimě ovoce, které vidělo slunce leda na obrázku na krabici, když ho převáželi z haly, kde řízeně dozrálo v upravených klimatických podmínkách… Podle mně je důležité nejen to, jakou má jídelníček skladbu, ale ruku v ruce stím i to, do jaké míry je přirozený.

Motto: renesance
Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.