Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Ockovanie proti chripke

Ockovanie proti chripke

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Michalovce

Celkem 1268 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:06 (2007)
půlmaraton: 1:41:39 (2007)

ferri muž 24.10.2007 15:07:37

Ake mate skusenosti s ockovanim proti chripke? Po ockovani sa odporuca 2–3 dni klud (tym padom aj od behu). Behate po ockovani? Viacery ma taktiez odhovarali, aby som sa nedal ockovat, lebo ockovanie malo na nich opacny ucinok a boli potom dlho chory. Ja sa aj napriek tomu planujem dat zaockovat nabuduci tyzden.

avatar

Stříbro

saki muž 24.10.2007 22:23:22

Já se nechávám očkovat proti chřipce už asi 8 let a nikdy jsem neměl žádné problémy. Asi týden po očkování vždycky snížím tréningové dávky, zejména dlouhé běhy, závody a tempový tréning, ale jinak běhám dál. Taky jsem slyšel různé „zaručené zprávy“, jak známý známého toho a toho kamaráda dostal po očkování chřipku jako hrom, ale moc tomu nevěřím. Myslím, že u někoho může proběhnout po očkování reakce která připomíná nachlazení, ale nebude to nic vážného. Takže já osobně očkování doporučuju, ale je to rozhodnutí každého jednotlivce.

Motto: SAKI
avatar

Štúrovo / Bratislava

Celkem 7421 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:47 (2011)
půlmaraton: 1:19:53 (2011)
maraton: 2:48:03 (2011)

Bohuš muž 25.10.2007 09:14:48

Ja som bol očkovaný proti chríke tiež už asi 8 rokov a tiež som zatiaľ nemal problémy. Prakticky stále mi to hradil zamestnávateľ. Keby mi to nehradil, tak sa už asi nedám zaočkovať. Tento utorok (23.10.) som bol očkovaný. V ten deň som si dal voľno, ale včera (deň potom) som si dal 16 km tempom 4:15 min/km v tepoch zhruba 90 % maxima. Keby som kvôli tomu ochorel, tak dám vedieť. :)

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.10.2007 12:22:31

Taky jsem o tom přemýšlel, ale myslím, že nemusím mít všechno – chřipka je přirozená reakce organismu na to, že něco není v pořádku a tělo se při léčbě určitým způsobem pročistí. Ale já jsem už tak ze zásady i proti lékům, které nejsou nezbytně nutné a tak… Myslím, že očkování proti chřipce probíhá tak, že Ti naočkují virózu a tělo si tak vytvoří protilátky, nebo očkují přímo ty protilátky? Každopádně je to zásah do imunity, tak se to může nějak projevit, pokud, Durri, nebereš běh jako smaozřejmou součást dne…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 15:03:57

[quote=Oslík].....

  • chřipka je přirozená reakce organismu na to, že něco není v pořádku a tělo se při léčbě určitým způsobem pročistí.[/quote]

Ty žertuješ!!!???

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 25.10.2007 15:23:45

Mohou být různé názory. Před časem mi přišel zajímavý e-mail s vyjádřeným názorem na očkování proti ptačí chřipce, což by se dalo asi i trochu zobecnit. Protože je to delší text, namísto vložení sem do komentáře dávám na web a zde odkaz http://sedlacek.wz.cz/chripka.htm (v tomto pojednání je zejména v druhé polovině rozebíráno, jak funguje očkování a jaká je jeho účinnost).

Osobně jsem očkovaný proti chřipce nikdy nebyl, s virózami nemívám problémy, nanejvýš jednou za rok, ale při běhání jsem získal takové zlepšení imunity, že většina problémů odejde dřív, než přijde.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 25.10.2007 20:25:51

Ta Oslíkova věta o očistě organismu při léčení z chřipky mě taky trošku vyrazila dech.....

Moje zkušenost je následující: Poprvé jsem byl očkován loni a celou zimu jsem byl fit. Teď jsem byl na očkování před 14ti dny a zatím taky pohoda. Co mám informace, tak do člověka píchnou vlastně slabou chřipku, takže si člověk vytvoří protilátky. Dle instrukcí doktora je dobře pár dní zůstat v klidu bez fyzické námahy. Jak loni, tak letos jsem to vydržel jeden den a to ten, co mě očkovali. Hned druhej jsem trénoval, byť lehce a v pohodě. Samozřejmostí je užívání vitamínu C v této době.

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 25.10.2007 23:52:40

Očkování proti chřipce jsme měli v práci zadarmo, ale nedal jsem si ho. Důvod? Očkování je zásah do přirozeného chodu organismu a má smysl jen pokud je hrozba, které má předejít, dostatečně závažná, účinnost dost vysoká a výdrž dost dlouhá.

Účinnost: Vzhledem k tomu, že složení látek ve vakcíně vychází z předpovědi, jaké viry se budou v nejbližší době šířit, není účinost dost vysoká. Když se zrovna budou šířit jiné viry, a to se běžně stává, očkování je vám k ničemu.

Závažnost: Záleží na vás, vašem věku, zdraví, povolání a dalších faktorech, jestli je pro vás chřipka dost závažná hrozba. Pro mě, jako zdravého člověka, který má chřipku (pravou chřipku, ne nachlazení) zhruba jednou za pět let, a když už ji má, tak mu hrozí jen nepříjemná horečka a asi týden volna, to tak závažná hrozba není.

Výdrž: Očkování je potřeba každý rok znovu, když mám chřipku jednou za pět let, způsobí mi jedna chřipka možná menší problémy, rizika a ztráty než pět očkování.

Samozřejmě záleží na uvážení každého, někdo třeba špatně snáší horečky, někdo si nemůže dovolit týden vysadit práci nebo třeba starost o malé dítě apod.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.