Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest žaludku na ultra

bolest žaludku na ultra

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mijagi muž 26.03.2015 11:17:46

Zdravím. Rád bych se optal na radu zkušenějších. Zhruba rok běhám ultratraily (dříve jsem se jich účastnil spíše jako popobíhající turista a níže popsané problémy se u mě nevyskytovaly) a pravidelně mě okolo 30. kilometru chytne žaludek a nechutenství k jídlu. Většinou s tím bojuji několik hodin a skoro vždy to znamená zpomalení. Často pomůže, když do sebe dostanu něco horkého (čaj, polévku), což je v pohodě, pokud jsem na závodu s občerstvovačkami, ale pokud se na závodu nachází pouze jedna nebo žádná, bývá to pro mě peklo. Podotýkám, že to není způsobené stresem ze závodu, protože se mi to děje i při delším tréninkovém výběhu.

Na posledním závodu (okolo 17 h na trase) jsem snědl 2 banány, 1 čokoládovou tyčinku, 2×1 polévku, 2 x ½ krajíce chleba se sádlem na občerstvovačce (i když to nezní příliš zdravě, tak u tohoto jídla jsem měl pocit, že se mi po něm udělalo nejlépe), 1 toast z domova, hrst sušených datlí, vypil 3,5 l ionťáku (špatně mi bývalo, i když jsem kdysi ionťák nepoužíval), 0,5 l coca-coly, 0,5 l čaje a šálek kávy. Pil jsem v průběhu celého závodu po doušcích (třeba tu colu jsem měl asi na pět napití), jedl jsem poprvé na 25. kilometru.

avatar

Praha

Celkem 26262 km
Minulý měsíc 31 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 26.03.2015 22:59:04

>> Mijagi, 26. 03. 2015 11:17:46

Hele, prostě ti hůř funguje trávení. Až se na nějakém závodě potkáš s Danem Orálkem, tak si můžete vzájemně vyprávět historky. :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2015 23:47:33

>> Mijagi, 26. 03. 2015 11:17:46

su 2 varianty:

zle ti zacne byt, lebo najoprv zacnes pojedat sladkosti, tycinky gely iontaky

vacsine ludi je z takych blboviniek blbo aj bez behania, mne by z toho blbo aj doma na gauci pred telkou

zle ti zacne byt z prislisnej dlhoptrvajucej namahy, kde sa moze stretnut niekolko efektov od rozvazenbeho cukru-inzulinu az po akutny nedostatok bielkovin a tukov a po stav ked zaludok zufalo chce travit lebo telo potrebuje prijem a ak ked niet co zacne travit sam seba.

v podstete riesenie na vsetky mozne dovopdy je naozajstne jedlo

teda komplexne sacharidy, poctive tulu a roadne bielkoviny

preto chlaba mast cibula robia dobre

a dobre by urobil aj rezen, klobasa, syr so sunkou a rozna surova zelenina k tomu

ale varene masove polievky goulash a podobne

ultraci maju taku ideolopgou ze ked dlho bezia to je dovod na cukrikove detske party

co som si vsimol z daovych zavodnych reportov, tak je dej vzdy rovnaky

da nejake gely a potom mu zacne byt blbo

na ultra trase by malo byt KFC, mne by vyprazane kuriacie stehna najviac sadli

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 26262 km
Minulý měsíc 31 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 27.03.2015 08:35:43

Rudo to má opět srovnané. Já bych to takhle nevysvětlil, ale třeba loňskou šestihodinovku jsem běžel na suši, tousty a polívku. Bohužel ty kuřecí stehna u závodů pořádaných SCHR nikdy nebudou. :-)

Gely, které mám ze závodů (dostal jsem) mi leží bez použití dlouho a nakonec je někomu věnuji.

avatar

Celkem 5721,28 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:53 (2016)
půlmaraton: 1:50:31 (2015)

Mýval žena 27.03.2015 09:00:03

Ahoj,

podobné téma jsme před nedávnem řešili v tomto vlákně. http://www.behej.com/…i-a-zavodech
Po pár měsících už můžu dát nějakou zpětnou vazbu k tomu, o čem hovořil a hovoří Rudo. Tedy cukry.. Tohle období není ideální vzorek protože jsem měla problémy se zády a dlouho jsem neběhala – tedy hlavně ty delší běhy nad 20, o které tu jde. Ale pár běhů tam je, naposledy o víkendu cca 40 km. Takže, na těch cukrech něco je – překopala jsem to kompletně. Den před delším výběhem večer, mám většinu jídlo s masem , shodli jsme se s mužem, že nám to vyhovuje. Ani na snídani už výrazně neměním zvyklosti – dříve jsem se nacpala až po uši sladkým. Klasika -vločky , ořechy, nějaké to sušené ovoce s mlékem (nemám žádné problémy s laktózou). Nebo celozrnný chléb s máslem a sýrem. No a zatím OK. Zatím bez křečí, bolestí žaludku i průjmu.. Uvidíme dál,ale jak říkám..na těch cukrech něco bude…

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.03.2015 09:56:35

>> Mýval, 27. 03. 2015 09:00:03

vdaka za spatnu vazbu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Mijagi muž 13.04.2015 10:18:02

Díky za všechny komentáře. Je fakt, že opravdu začnu nejprve pojídat sladkosti (tyčinky, ionťáky), ne moc, ale začínám jimi a k normálnímu jídlu se dostanu nejdřív po první 1/3 závodu a to mi bývá už špatně. Tahle souvislost mě vůbec nenapadla. Zkusím se na to zaměřit. A Dan Orálek poslouží příště jako motivace, že ani pravidelné problémy se žaludkem nejsou důvodem, proč na tyhle závody přestat jezdit :-)

avatar

Celkem 33013,49 km
Minulý měsíc 268 km
10 km: 0:42:16 (2022)
půlmaraton: 1:36:05 (2015)
maraton: 5:04:06 (2014)

Berenique žena 13.04.2015 10:24:44

Mám 14dní se zamyslet nad tím jak to udělat aby to nedopadlo na stovce jako loni, takže tohle téma pro mě aktuální. :-D

Motto: "Enjoy nature and live."
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 13.04.2015 15:33:01

>> Mijagi, 13. 04. 2015 10:18:02

>> Berenique, 13. 04. 2015 10:24:44

Já teď na pomalejších 64 km (za 10:20 ve sněhu, ale strop mám nejspíš o hodinu rychlejší, možná i víc) vyzkoušel opačný přístup :) ionťák jsem do sebe teda lil, ale jinak jsem jedl spíš slané věci (salám, rohlík, párek, polívku) a tu a tam si dal kousek banánu, jablko. Mimo občerstvovačky jsem jedl sušené ovoce a dal si jednu proteinovou tyčku. A gely a další srandy jsem začal až po půlce závodu, a byl jsem v pohodě. Normálně teda nemám moc problémy ani, když začnu na cukrech hned na začátku, spíš mi už pak sladké nechutná a mám k němu odpor, ale udržím to v sobě a kromě lehčího nadýmání žádné potíže nemám. Ale je fakt, že tenhle poslední běh jsem nešel naplno, čili trávení funguje jinak, a žaludek zkousne víc pevnější a složitější stravy.

Chci ještě zkusit příště udělat si toust s lososem a občas si trochu kousnout.

Jinak s jídlem to chce asi dopředu trochu rozplánovat, aby se člověk zbytečně nepřejídal :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.