Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » cyklistické vs. běžecké závody

cyklistické vs. běžecké závody

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 02.09.2007 16:57:22

Tak mi to nedá abych tu nezačal diskuzi o kvalitě cyklistických a běžeckých závodů. Je známo, že startovné na cyklistických závodech bývá vyšší než na běžeckých. Kdo si vyzkoušel oba tyto sporty, mohl by se podělit o své zkušenosti. Já mam zkušenosti takové, že za 50Kč startovné na běžeckém závodě dostanu výborný zážitek a ještě třeba se spoustou občerstvení a upomínkový předmět s logem závodu a na cyklistickém závodě za 200Kč kolikrát marně hledám na trati, ale i v cíli pití nebo jiné občerstvení. A to nebylo jednou ani dvakrát.

Dneska mě opět jeden závod zklamal… Když si vydřete třetí místo a vyhlášení je vypsané na určitou hodinu a ještě se ředitele závodu zeptáte v cíli, jestli bude vyhlášení opravdu v tolik a tolik a on vám to potvrdí a tak se jedete domu najíst a převlíknout, přijedete dokonce 2 hodiny před plánovaným vyhlašováním a ono už je po vyhlášení. Takovýto přístup se mi nikdy na běžeckém závodě nestal, aby si každej dělal co chtěl. Za ty peníze co na startovném chtějí bych čekal alespoň dodržování plánu – když už se na trati občerstvení nedočkám.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 02.09.2007 17:44:59

[quote=alfun]Dneska mě opět jeden závod zklamal… Když si vydřete třetí místo a vyhlášení je vypsané na určitou hodinu a ještě se ředitele závodu zeptáte v cíli, jestli bude vyhlášení opravdu v tolik a tolik a on vám to potvrdí a tak se jedete domu najíst a převlíknout, přijedete dokonce 2 hodiny před plánovaným vyhlašováním a ono už je po vyhlášení. Takovýto přístup se mi nikdy na běžeckém závodě nestal, aby si každej dělal co chtěl. Za ty peníze co na startovném chtějí bych čekal alespoň dodržování plánu – když už se na trati občerstvení nedočkám.[/quote] Chápu Tvé rozhořčení, ale asi by bylo spravedlvější být konkrétní. Spravedlivější v tom smyslu, že se na druhé straně najdou pořadatelé, kteří si svůj závod „odmakají“ poctivě a Ty je tímhle příspěvkem házíš do jednoho pytle s těmi méně pracovitými. Takhle to vypadá, že platí obecné pravidlo: cyklistický závod=špatná organizace. A to jistě není pravda.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 02.09.2007 17:50:04

To, že lajzneš xkrát víc na cyklozávodech je jasné. Prostě je to opřeno (alespoň u nás v republice) o to, že cyklisté jsou lepší cílová skupina pro nákup než běžci. Běžci mnohokrát otáčej každou korunu v ruce, cyklisté se mi zdají občas zase zbavení zdravého rozumu v nákupech. To je beze sporu.

200? Tak to mi řekni kde (dělat dumping bude jen blázen nebo nadšenec, těch mezi cyklopořadateli už moc nenajdeš) :-) Dost výjimka vybočující z průměru.

Tohle si myslím je výjimka, pokaždé závodníci tlačí na pořadatele, aby všechno uspíšili. Raději poškodíš 100 závodníků nebo 3 vyhlášené – chápeš ten princip, že?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.09.2007 19:54:09

Tak já mám (jak už se stává zvykem) opět jinou zkušenost. Povltavský sportovní klub DA-BA (abych byl kokrétní) pořádá od jara do podzimu cklistické závody – bike, časovky, silniční. V zimě jsou to závody běžecké – ve všech závodech je startovné 50 Kč. Cyklisti jsou spokojeni, za 50 Kč mají velmi dobře značenou (a zabezpečenou) trať, vodící automobil (v siničních závodech) a nejlepší 3 v každé kategorii mají cenu. Já ale jako běžec nejsem moc nadšen – ještě před 2 roky, když jsem vyhrál dorost, to bylo docela slušný, ale poslední 2 závody, co jsem běžel loni a předloni mě dost zklamaly – od startu do cíle sám… Ale musím říct, že jsou to takové menší akce, takže je tam většinou super nálada, člověk se pobaví a neříkám, že tam nejezdím rád…

2 forest: Ale alfun psal, že se ptal ředitele, tak mu ten člověk mohl říct, že neví a nebyl by problém…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 02.09.2007 20:01:16

Jo to jo. Ale pořádal jsi někdy závody? Myslím tím závody pro cca 300 a více lidí? Garantuji ti, že fakt se tě každý, pokud máš funkci (rozhodčí, ředitel atd.) ptá tě každý na každou hovadinu. V tomhle ohledu není fakt těžké udělat kix – furt se něco mění, upravuje za pochodu. Jestli si myslíš, že nějaký závod dobře a bez problémů proběhl, tak to je jenom pohled diváka/závodníka, pokaždé se žehlí nějaký průšvih. Je to jen o tom, jak pořadatelé jsou schopni v improvizaci chodit. V případě odpovědi typu „nevím“ by přišla kritika typu „i ten ředitel v tom má bordel“. Těžký život pořadatelů.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Pečky

Celkem 3518 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:05 (2005)
půlmaraton: 1:17:42 (2004)
maraton: 2:52:50 (2004)

Ttiimm muž 02.09.2007 21:39:50

[quote=forest]Jo to jo. Ale pořádal jsi někdy závody? Myslím tím závody pro cca 300 a více lidí? Garantuji ti, že fakt se tě každý, pokud máš funkci (rozhodčí, ředitel atd.) ptá tě každý na každou hovadinu. V tomhle ohledu není fakt těžké udělat kix – furt se něco mění, upravuje za pochodu. Jestli si myslíš, že nějaký závod dobře a bez problémů proběhl, tak to je jenom pohled diváka/závodníka, pokaždé se žehlí nějaký průšvih. Je to jen o tom, jak pořadatelé jsou schopni v improvizaci chodit. V případě odpovědi typu „nevím“ by přišla kritika typu „i ten ředitel v tom má bordel“. Těžký život pořadatelů.[/quote] Předsedo, má pravdu! Pod tohle se i podepíšu.

Motto: Když nemůžeš tak přidej.
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 03.09.2007 08:41:35

Taky mám zkušenosti s organizací velkých sportovních akcí. Je to strašná práce a skutečně se musí často improvizovat. Ale svévolně posunout vyhlášení vítězů, aniž by se ošetřilo, že tam budou všichni přítomní je zcela neomluvitelné. To je absolutní amatérismus. Já jsem měl zatím štěstí a na všech běžeckých závodech, kterých jsem se zúčastnil, to celkem fungovalo a bylo to fajn.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 03.09.2007 08:52:18

To co jsem napsal, jsem napsal jen tak mimo, co se mi stalo… protože jsem byl zvyklý, když je v propozicích napsaný rozpis závodu tak se to dodržuje, to je jako by se řeklo start v 10 a už by byl v půl osmé.
Ale šlo mi spíš o jinou věc a to je právě srovnání běžeckých a cyklistických závodů v poměru cena startovného/kvalita organizace.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.