Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Behat so zlomenou rukou?

Behat so zlomenou rukou?

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 27.08.2007 12:26:30

Na dovolenke pri behu som spadla a zlomila si zaprstnu kost – kost na chrbate ruky za prstom smerom k zapastiu. Ruka mi opuchla, nuz som nesla k lekarovi, lebo som si myslela, ze je len narazena. Az po 2 tyzdnoch, co mi opuch zplasol, ruka stale bolela a vizualne bolo zrejme, ze nieco nie je v poriadku, som bola na chirurgii. V lokalnej anesteze mi kost znovu lamali a napravali. Zafixovali kost drotom a dali do dlahy od spicky prstov po loket. Po tejto malej operacii ma ruka bolela viac, ako ked som spadla. Po 10 dnoch od tejto mini operacie, som sa odvazila ist behat – dovtedy ma ruka bolela pri kazdom predsom pohybe. Sobotny cca 30 min skusobny beh tempom okolo 6 min/km nedopadol uplne najlepsie – rukou som pri behu nekmitala, len si ju niesla pred telom, i cez to mi v nej vystrelovala bolest a trpli mi prsty. Teraz neviem, ci pokracovat v behu – 30–40 min i cez bolest alebo radsej nebehat a pockat, az mi za 4 tyzdne vyjmu drot z ruky a daju dolu dlahu. S lekarom som moj beh nekonzultovala, pretoze to nie je sportovy doktor, takze by mi ti tak ci tak zakazal.

Ma tu niekto skusenosti so zlomenou rukou a behom – treningom ? Nejake prakticke rady?

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51607,4 km
Minulý měsíc 132 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 27.08.2007 12:41:01

Svoje první běžecké krůčky i závod jsem v roce 2003 běhal s dlahou na vykloubeném prsteníčku levé ruky:-) Pravda, chirurgický zákrok bude asi větší trabl..

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 27.08.2007 12:51:21

Máme tady kluka, co si kdysi zlomil zápěstí, z ruky mu trčela taková ta úžasná kovová konstrukce a jezdil s tím dokonce triatlony. Ale to je asi extrém. (Taky si občas na bolesti postěžoval ještě nějaký ten rok poté.) Možná by ti pomohlo, jestli si nedokážeš dát oraz, běhat s rukou zavěšeno v závěsu. Jako to dělal loni Honza Ondruš: http://ultrajan.webpark.cz/

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.08.2007 13:10:49

AKo veteran zlomenin (5× ruka a prsty- vzdy prava a 2× noha- kotnik a holenna kost) mozem popisat iba svoju skusenost. Kazda zlomenina bolela inak a pri kazdej sa dalo robit nieco ine, pri jednej nic (to bola ta holenna kost, ale to bola hnusna zlomenina). Pri zlomeninach prstov som bol po 2–3 dnoch v pohode a ako aktivny futbalista som s nimi „naberal kondicku“- teda behal, skakal, robil turistiku a samozrejme aj padal :). Jedinou nevyhodou bola zapotena sadra a dlaha, ktora neskor zacala smrdiet a velmi to svrbelo. Prezil som. Pri zlomenine zaprstnej kosti u palca a zapastia som nemohol skakat a ani behat- kazdy otras ma bolel. Riadil som sa teda bolestou a nelamal som to cez koleno. Kedze si po operacii a mas v tele cudzie teleso, tak by som sa vyhybal vsetkemu, co Ti moze nahnat krv do rany, pripadne Ti ju otvorit, ci sposobit zaparenie a infekciu. Ak sa uz musis hybat, tak iba rob pohodovu chodzu. Je to lepsie ako nic a riziko komplikacii je male. Poznamka: asi by som nemal radit- ja som aj so sadrou na nohe (zlomeny kotnik) hral futbal o dvoch barlach a prelomil som si gyps. Lekarka nemohla uverit, ze sa mi to podarilo a myslela si, ze mi po nohe presiel bager. Potom sa mi to podarilo este raz a hrozila mi, ze ma hospitalizuju a priviazu na lozko. Dokazem s Tebou citit ten nepokoj a nutkanie nieco robit, ale radsej to vydrz- mala si operaciu a to je komplikacia, nechces mat dalsie.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 27.08.2007 14:13:15

Těžko poradit, já když měl zlomenou ruku (2× a vždy pravou), tak jsem ještě neběhal. Ale jeden závod jsem již odběhl s bolestivě naraženým prstem u nohy (nějak mi to zafixovali a protože to po pár hodinách přestalo pocitově bolet, začal jsem zase běhat). V Tvé situaci bych asi volil spinning, kde nejsou žádné nárazy, jednou rukou se kola udržíš, nemusíš brzdit atd… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 27.08.2007 14:47:30

Ked som si tu kost na ruke zlomila prvykrat sama, tak ruka bolela len prijatelne a opuchla. Normalne som s tym hned na druhy den bezala cca 25 km a nasledne sa bicyklovala 4 dni a potom normalne behala ako vzdy. Ruka viac bolela pri beznej cinnosti ako klilanie na mysi, rezanie chleba a pod. Akonahle sa do napravi dali ortopedi (od ten operacie v lokalnom anastetiku) tak ma ruka chvilami boli – ostra rezava vystrelujuca bolest i ked s nou nic nerobim a mam ju polozenu vedla seba na stole. Pri tom sobotnom behu ma tiez bolela len chvilami, nie v kuse, a potom to preslo, rovnako, ako ked nebeham. Tak asi ta bolest nebude sposobena behom, ked ma to rovnako boli i ked nic nerobim. Aj lutujem, ze som si do tej ruky nechala vrtat :-))

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

keramik muž 28.08.2007 20:04:07

Mato,ty jsi ďábel.Hrát se zlomeným kotníkem fotbal.Jen uvažuji,zda to že jsi používal berle neznamená,že už jsi hrál hokej.

avatar

Lipůvka

půlmaraton: 2:07:18 (2007)

DaMa žena 18.09.2007 09:47:06

Před třemi lety jsem si na cyklistických závodech zlomila zápěstí. Bylo to v červnu a verdikt lékařů – 7 týdnů v sádře. Na kole to nešlo, tak jsem běhala téměř denně, v nízkých intenzitách. Naštěstí bylo velmi, velmi studené léto, tak jsem se moc nepotila a lékař následně neomdlel. Po prvních 3 týdnech mě ale sádru měnili, tak jsem se mezitím mohla 1× umýt. Mě ovšem ruka nebolela, otřesy nevadily, jinak bych si to asi rozmyslela.

Motto: Situace je vážná, nikoli však zoufalá
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.