Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Jaký vybrat ionťák?

Jaký vybrat ionťák?

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:46:23 (2016)
půlmaraton: 1:50:08 (2014)
maraton: 4:37:14 (2015)

flyerkuba muž 04.02.2014 21:26:28

Zdravím :)

Názor(z velké části asi opodstatněný), že nejlepším ionťákem je vychlazená desítka, znám, ale rád bych se zeptal spíš na jiné výrobky.

Měli jsme doma Isotonic sirup od SODASTREAMu – nevím, jestli to je vhodné, dobré nebo jaké úrovně(máma to jednou koupila v akci).

Každopádně už to došlo a já bych se rád zeptal, jaký nápoj je nejvhodnější. Hledám nápoj nejradši asi sirup(případně prášek), pro pití po doběhu na doplnění ztracených látek – nemyslím kusů oblečení :)

Nejsem žádný extrémní běžec, ale plánuju postupně navyšovat objemy na cca 150km měsíčně.

A samozřejmě bych rád něco rozumného v poměru cena/výkon.

Díky moc za rady! Kuba

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 06.02.2014 00:31:49

Já teda při delších horských pochodech/bězích (ale jako hodně delších) pil vždycky všudypřítomný nutrend-býval zadarmo na občerstvovačkách. Jednu dobu jsem ho taky pil při tréninku. Určitě můžu doporučit. Prodává se i v sirupu i v prášku a dá se sehnat snad všude. Určitě bych zkusil nejbližší intersport. Moc se mi teda neosvědčil třeba isostar…

Ale při objemu do 150km měsíčně je podle mě ionťák úplná zbytečnost. Pokud se jedná o běhy tak do hodiny, což při tom objemu nejspíše ano, vůbec bych se nějakým pitím během běhu (neobratný to obrat) vůbec netrápil ;-) Kor teď, když není ani moc vedro a člověk se tolik nepotí. Stačí se napít před běháním a po běhání, „ztracené látky“ (jako sůl, minerály atp. co se ionťákem doplňují) je lepší doplnit jídlem, než do sebe za každou cenu něco lít. :)

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 06.02.2014 00:39:35

Ah, tys o pití PŘI běhu nic nepsal. Moje chyba. Snad mě omlouvá, kolik je hodin ^^; v tom případě si druhé části mého příspěvku vůbec nevšímej.

Jinak na nutrendu je fajn, že existuje snad v úplně každé příchuti. Ale určitě nedoporučuju pomeranč, grep, ani nic podobného. Jsou strašně kyselé.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.02.2014 05:34:16

>> flyerkuba, 04. 02. 2014 21:26:28

najlepsi iontak po dobehu je polievka zeleninova alebo zeleninovo-masova priapdne aj vyvar z kosti

telo chemicke vyrobky nerozozna a nevyuzije to ako ziviny len to musi pracne z tela vylucit a zatazis si zbytocne pecen a ladviny

tiez je mozne rozmixovat repikaty zeler s uhorkami pripadne aj mixnut surove paradjky

maratonci za starych casov ked kazdy hobik behal pod 3H si dali caj so solou

pokial nebezis zrivna nejake ultra tak ziadny iontak po dobehu pit nepotrebujes a aj ta polievka si pekne pocka az prides domov a sadnes si k stolu.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

tiborw muž 06.02.2014 08:23:13

>> flyerkuba, 04. 02. 2014 21:26:28

Ja osobne nemam rad iontaky, ktore su dostupne so vsakovakymi prichutami. Tak ako napisal Rudo, telo po ich poziti musi spustit proces vylucovania aby sa zbavil chemikalii (farbiva, umele sladidla, ochucovadla) co zrovna regeneracii neprospieva. Lepsie je niekolko dni pred vykonom riadne zavodnovat telo mineralnymi vodami s vysokym obsahom magnezia a sodika a nizkym obsahom CO2. Po dobehu preferujem teply vyvar. Ak ho nemam tak si dam 2 sumive tabletky FLUIDEXu, ktore sa predavaju v lekarni ako pripravok proti dehydratacii pri zaludocnych problemoch.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 06.02.2014 08:47:18

Osobne mi ty umele iontaky moc nejedou. beham na vodu a veskere ziviny doplnuji z bezne stravy. U objemu 150km/mesic si myslim, ze neni treba nejaky iontak vubec resit. Vystacis si pestrou stravou.

Nicmene sveho casu jsem si ze stranek Pavla Baberada okopirovala jeho navod na pripravu domaciho iontaku. Nikdy jsem nevyzkousela, zeleninove a ovocne stavy delam kazde rano a nemela jsme tudiz potrebu, ale tady je dle meho nazoru pekna varianta na iontak, staci dobry citrusovac nebo odstavnovac:

6dcl čerstvé pomerančové šťávy + 4dcl obyčejné vody + 1/4 čajové lžičky kuchyňské soli a máte 1 litr izotonického nápoje. Sice tímto nápojem nenahradíte ztracenou energii, ale minerální látky ano. Navíc je i chutný!

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 06.02.2014 09:31:26

Zelený ječmen :-)), ale je to fujtajfl :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Bratislava

Brutto muž 06.02.2014 10:47:50

Ja po dlhsih behoch vacsinou pijem vodu, rozkrojim si citrom, posolim si ho, zjem, no a kedze su vacsinou tieto viachodinove zaberaky cez vikend, tak ma vzdy doma caka slepaci vyvar, co je naozaj to najlepsie co moze po behani byt. Najma v tychto zimnych mesiacoch. Okrem toho, dovolim si oponovat voci horeuvedenemu, v zimnych mesiacoch totiz stracame pri behoch viac mineralov a vody, preto je na pitny rezim vhodnejsie dbat teraz ako v lete.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 06.02.2014 13:52:47

>> Brutto, 06. 02. 2014 10:47:50 …v zimnych mesiacoch totiz stracame pri behoch viac mineralov a vody…

Zrejme je to individualni. Treba ja osobne ted zvladnu i 2 hodinovy beh de facto bez piti, zatimco v lete (=za teplot +25 deg C) ani nahodou …

avatar

Bratislava

Brutto muž 06.02.2014 14:04:47

>> jm1, 06. 02. 2014 13:52:47

No ja neviem, telo musi vydavat omnoho viac energie, aby sa vyrovnalo s vonkajsou nepriaznivou teplotou a tak… Ale jasne, ze ked je vonku 32 stupnov, tak treba pit ako zavodny kon :) A samozrejme, je to individualne, ako v podstate vsetko :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.02.2014 20:53:06

hodne vody sa strati cez pluca vydychovanim a teda ak je vonku sucho ci uz je sucho pri 20C 45C alebo pri minus –30C tak sa voda straca

na druhej starti ak je vysoka vlhkost – prsi alebo takemr tak vydychobvanim sa takmer nestraca kedze sa vdychuju viodne pary a to moze byt aj tesne pod nulou ale aj okolo +30

takze nie je zima ako zima, a potom kazdy sa inak oblieka.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 06.02.2014 21:12:03

>> Brutto, 06. 02. 2014 14:04:47 …telo musi vydavat omnoho viac energie, aby sa vyrovnalo s vonkajsou nepriaznivou teplotou…

Mohu-li zacitovat klasika, tak „…zvonka to tak naozaj vyzerá…“ ;-), ale skutečnost je (tedy přinejmenším u nás v Brně) jiná. Viz třeba Petr Kaňovský běhající tento týden v tričku ve srovnání se mnou, zimomřivcem v bundě + dlouhém rukávu, vracejícím se z běhu příslušně zpocený (o HR snad až o 30 vyšším než P.K. nemluvě)

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.02.2014 21:24:10

>> jm1, 06. 02. 2014 21:12:03

na druhej strane ak zima je pripravne obdobie

tak az v Prahe zakuria na PIM ty budes na teplo pripraveny kedze si sa celu zimu prehrieval a Petr nebude

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 07.02.2014 01:18:59

>> flyerkuba, 04. 02. 2014 21:26:28

Můj názor – pokud netrénuješ dvou a vícefázově, nemá po doběhu cenu do sebe rvát žádnou chemii. Doplňovat speciálně něco po běhu (myšleno extra banán nebo dva a půl litru vody :) má možná tak cenu od 2,5 h běhu a výš, jinak normální strava.

Během výkonu už to může být jiné, resp. to není tak jednoznačné, jako po doběhu. Já ionťák na dlouhé běhy beru, protože se hodně potím, a jsem líný si dělat vlastní zdravější. Ale možná to je stejně jen placebo, kdy si říkám, že když do sebe cpu ionťák, tak mi to pomůže :)

Pokud nejsi profík, nebo extrémně orientovanej na výkony, nebo nezávodíš v ultra, nemá sportovní chemie podle mne smysl.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.