Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolavé úpony

Bolavé úpony

Nalezené položky: 65 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 04.06.2014 22:35:03

>> Vaclav77, 04. 06. 2014 16:19:30

mno nechat do sebe píchat včely – to se mi moc nechce. Ale objevil jsem mast s včelím jedem, tak to asi vyzkouším.

Další, co jsem objevil (a někomu to prej pomohlo i na patní ostruhu)je homeopatický lék Hekla Lava. Má s tím někdo zkušenost?

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 05.06.2014 07:11:00

>> Lukáš V., 04. 06. 2014 22:35:03 Dobré ráno, přestože na homeopatika věřím a pomáhají mi např. na úzkost spojenou s cestováním, nebo je dáváme pejskům, tak Hekla Lava bohužel bez účinku. Včera jsem si na doporučení objednala Bisholin (gel/mast), tak uvidím, co to udělá. Pro pobavení – včera ráno mě probudil vyrůstající zub moudrosti. Bolí to jak…opravdu hodně;-), ale tím pádem o nohách skoro nevím.

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 05.06.2014 09:33:23

Mno, tak to mě mrzí. Já si to objednal, tak to vyzkouším a když to nepomůže, tak budu hledat dál. Blbý je, že jsem ani nebyl nikde na RTG, takže nevím, zda se u mě jedná např. o ostruhu, nebo tak. Příští týden skočím k obvoďákovi a nechám se objednat.

Motto: no pain, no gain
avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 05.06.2014 11:58:46

Myslím, že jste zbytečně netrpěliví. Léčba úponových bolestí není otázkou dnů, ani týdnů, ale úplné uzdravení trvá někdy měsíce. Nemůžete čekat, že když týdny nebo měsíce přetěžujete určité partie těla, tak po 5-ti dnech cvičení bude vidět zlepšení. Myslím, že Lukáš je na správné cestě, ale chce to jen a jen trpělivost. Někde jsem četl, že přecvičit určitou partii těla vyžaduje až 30000 opakování určitého cviku. Já jsem postupně odkládal jeden závod, pak další a říkal si, že na další už půjdu, a po čase jsem si pokládal otázku, jestli budu ještě někdy moci bezbolestně běhat. Teď se snažím být pokorný, poslouchat své tělo a poctivě cvičit. Logika je jednoduchá. Pokud nepředěláš špatné pohybové stereotypy, tak se problém bude stále vracet. Podpůrná léčba je dobrá, ale řeší jen důsledek.

Hodně štěstí.

Motto: Běh osvobozuje...
avatar

Praha

ModroKocko žena 05.06.2014 12:14:20

>> Lukáš V., 05. 06. 2014 09:33:23

Na RTG jsem byla – ortoped ostruhy „neviděl“ a RHB lékařka, která neviděla RTG mi tvrdila, že to ostruhy jsou. Ale fyzioterapeuti, kt. jsem navštívila se shodli, že to také nejsou ostruhy a bude to zánět po té prodělané nemoci…Doufám, že u Vás to bude jednoznačnější;-)

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Praha

ModroKocko žena 05.06.2014 12:22:20

>> pallo, 05. 06. 2014 11:58:46

Netrpělivá…mě tento problém trápí od listopadu 2013, čili nyní nějakých 7–8měsíců. On se celý přístup (alespoň u mě)přehodnotil poměrně rychle, když nohy bolely i po obyčejné procházce se psem…Bohužel, přes veškerou mojí snahu (kromě podpůrné léčby i rehab. cviky)prozatím bez většího úspěchu. Hezký den

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

ralph muž 05.06.2014 13:12:13

Myslím, že mám podobný problém. Mohli byste mi prosím poradit, jaké cviky konkrétně děláte? Objednací doby na ortopedii jsou šílené. Předem díky.

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 05.06.2014 14:22:41

>> ralph, 05. 06. 2014 13:12:13

To se těžko popisuje, ale jsou to balanční cviky na posílení plosky nohy.

Zatím to ale problém nevyřešilo. Začal jsem s tím ale teprv před třemi týdny.

Jsem už tak zoufalej, že si dělám domácí rázovku ;-) spočívá to v klepání paličkou na maso dřevěnou stranou na postižené místo. No vypadám jak dement, ale připadá mi, že to pomáhá :-)

Motto: no pain, no gain
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 05.06.2014 23:37:21

Zajímavé náměty k léčbě patních ostruh…

http://www.ontola.com/…uhy-v-patach

Motto: no pain, no gain
avatar

anza žena 06.06.2014 10:10:33

>> Lukáš V., 05. 06. 2014 14:22:41

:-DD
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 09.06.2014 22:57:12

Dnes jsem koupil Hekla Lava, tak poreferuju. A ještě jsem zapracoval na imunitě – beru denně Citrovital kapky.

Snad už konečně něco zabere.

Motto: no pain, no gain
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 12.06.2014 09:28:47

tak je znát, že se tam něco děje – otázkou je, zda se to lepší, nebo ne :-)

Včera jsem si ještě objednal mast (gel) Bisholin a pak už děj se vůle boží, protože do ultrazvuků, rázovek atd. se pouštět nechci.

Motto: no pain, no gain
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 12.06.2014 12:24:53

>> Lukáš V., 12. 06. 2014 09:28:47

Mám úponové bolesti pod kvadricepsem. Po 3/4 roce je to už skoro dobrý. Chtělo to čas, ALE… První zlepšení přišlo po asi 3 měsících na beznadějném dně. Ultrazvuk, nějaké magnety (nevím přesně, co to bylo za mašinu, měli to v ostravě na fyzio, spíše to tak nějak masírovalo nebo co) a ledování. Mastičky a podobné nesmysly? Pokud vím, tak mi nikdy nepomohly…

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 12.06.2014 19:02:18

>> Eirrikr, 12. 06. 2014 12:24:53

jo, již to mám dva měsíce. Problém je ten, že každému zabere něco jiného a většinou trvá hodně času než se tak stane. Průser je, že mezitím člověk do toho spadne za x tisíc, protože zkouší opravdu všechno.

Motto: no pain, no gain
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 12.06.2014 19:03:53

a úpony jsou obecně problém. To už se daleko lépe hojí zlomenina, než tohle. Já jsem snad na dobré cestě, ale nikam nespěchám. Radši o měsíc déle v klidu, než to uspěchat.

Motto: no pain, no gain
avatar

rejca muž 12.06.2014 20:58:31

Mně trápil napínač stehenní povázky na kole cca deset let než došlo ke zlepšení, že mě nelimituje ani na delší vyjížďce – pomohlo až to, že jsem na rok kolo úplně hodil do sklepa a začal běhat a jezdit na koloběžce (tam to bylo ok). Ze začátku jsem neujel ani 400 m.

Někdy to je skutečně běh na dlouhou trať :-(.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 12.06.2014 23:23:48

>> Lukáš V., 12. 06. 2014 19:03:53

To je fakt. Na druhou stranu, spoustu rehabilitačních výkonů atd. platí pojišťovna… A rehabilitační doktoři/fyzio­terapeuti jsou (z mé zkušenosti) obecně otevřenější zkoušet/přede­pisovat více různých možností, takže dost věcí jde vyzkoušet i z obyčejného pojištění. Fakt, že rázovky zrovna ne, pokud se nepletu. Ale jestli můžu doporučit, zkuste se zeptat na ty magnety či co to je. Mě pomohly z nejhoršího. Nevím jak časté bývají, ale za pokus to stojí. A i kdyby je pojišťovna nehradila, jedna kůra o nějakých šesti sezeních stojí cca. 500, což je myslím přijatelná cena, ne zas tak nesrovnatelná s různýma mastičkama a tak podobně.

Mimochodem, s těma zlomeninama jsem nad tím taky uvažoval. Souhlasím, a připadá mi to setsakramentsky frustrující.

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 12.06.2014 23:23:50

>> Lukáš V., 12. 06. 2014 19:03:53

To je fakt. Na druhou stranu, spoustu rehabilitačních výkonů atd. platí pojišťovna… A rehabilitační doktoři/fyzio­terapeuti jsou (z mé zkušenosti) obecně otevřenější zkoušet/přede­pisovat více různých možností, takže dost věcí jde vyzkoušet i z obyčejného pojištění. Fakt, že rázovky zrovna ne, pokud se nepletu. Ale jestli můžu doporučit, zkuste se zeptat na ty magnety či co to je. Mě pomohly z nejhoršího. Nevím jak časté bývají, ale za pokus to stojí. A i kdyby je pojišťovna nehradila, jedna kůra o nějakých šesti sezeních stojí cca. 500, což je myslím přijatelná cena, ne zas tak nesrovnatelná s různýma mastičkama a tak podobně.

Mimochodem, s těma zlomeninama jsem nad tím taky uvažoval. Souhlasím, a připadá mi to setsakramentsky frustrující.

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 12.06.2014 23:23:51

>> Lukáš V., 12. 06. 2014 19:03:53

To je fakt. Na druhou stranu, spoustu rehabilitačních výkonů atd. platí pojišťovna… A rehabilitační doktoři/fyzio­terapeuti jsou (z mé zkušenosti) obecně otevřenější zkoušet/přede­pisovat více různých možností, takže dost věcí jde vyzkoušet i z obyčejného pojištění. Fakt, že rázovky zrovna ne, pokud se nepletu. Ale jestli můžu doporučit, zkuste se zeptat na ty magnety či co to je. Mě pomohly z nejhoršího. Nevím jak časté bývají, ale za pokus to stojí. A i kdyby je pojišťovna nehradila, jedna kůra o nějakých šesti sezeních stojí cca. 500, což je myslím přijatelná cena, ne zas tak nesrovnatelná s různýma mastičkama a tak podobně.

Mimochodem, s těma zlomeninama jsem nad tím taky uvažoval. Souhlasím, a připadá mi to setsakramentsky frustrující.

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.06.2014 00:51:42

>> Lukáš V., 05. 06. 2014 14:22:41

Jsem už tak zoufalej, že si dělám domácí rázovku ;-) spočívá to v klepání paličkou na maso dřevěnou stranou na postižené místo. No vypadám jak dement, ale připadá mi, že to pomáhá :-)

jako ze jsi vetsi dement nebo mensi dement ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 13.06.2014 10:32:07

Už jsem od toho upustil. Bolest pat se zmírnila, ale zase mě pro změnu bolí místo, kde přechází achillovka v lýtko. Tak mi všechny ty patálie začínaly. Tak nevím zda je to dobré znamení

Motto: no pain, no gain
avatar

anza žena 16.06.2014 20:10:05

No, tak jsem to dnes po třech nedělích zkusila, už přes tejden mě to nebolelo, a šlachy dobrý. Ale teda běželo se mně blbě a nějak mě to nebavilo, jak mám dojem, že mám dávat pozor a kdesi cosi :-/ Ale to se jistě poddá. Akorát teda budu muset odstřelit svoje nový čupr botičky Mizuno, myslím, že mi nedělaj dobře, jsou na mě moc odpružený a vůbec… Jsem zvědavá, kdo si koupí dva měsíce běhaný boty.

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 20.06.2014 14:45:43

>> anza, 16. 06. 2014 20:10:05

Mizuno odpružený? ;) a to ještě nepatří k těm nejodpruženějším ;)

Jinak už jsem objednán na revmatologii. Podrobně jsem vzpomínal jak mi to začalo a začalo to okosticemi. Tak jsem pátral a zjistil, že při zánětu okostic je vyšší riziko tvorby ostruhy v patě a bolest dolního lýtka a achillovky. Mno musím říct, že jsem o tom hodně přemýšlel. Nyní se snažím léčit okostice a bolest paty z větší části ustoupila. Za 10 dní jdu na vyšetření tak uvidím, jak to bude probíhat. Každopádně podle všech indicií (bohužel někdy fakt trvá odhadnout o co konkrétně jde, protože v těle vše se vším souvisí) to skutečně vypadá na okostice (těžko říct zda chronický zánět, nebo jen přetížené). Takže dvakrát denně diclofenak, mažu mastmi (bisholin, muy thai krém, konopná mast), nosím kompresní návleky a s rehabilitací uvidím podle toho co mi řekne doktorka.

Snad to bude den ode dne lepší ;)

Motto: no pain, no gain
avatar

rejca muž 21.06.2014 14:00:59

Moje zkušenosti hovoří, že problémy s okosticemi jsou hodně krát způsobeny nejen navyšovanou zátěží, ale hlavně změnou stylu (ať již cílenou či podvědomou). Např. při přechodu z pat na špičky…

Sám jsem měl poslední dobou problémy, ale přešel jsem na starší prověřený styl , který jsem běhal 20 let a zase ok (resp. přestal jsem experimentovat).

Ale co člověk to originál :-).

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

anza žena 21.06.2014 14:40:43

>> Lukáš V., 20. 06. 2014 14:45:43 Lukáši, myslíte, že to s těma botama je blbost? Ono je samozřejmě i možný, že po dlouhý době právě normální dobrá bota odhalila dlouhodobej problém, předtím nějak kompnezovanej, no…

avatar

půlmaraton: 1:23:44 (2005)

Lukáš V. muž 23.06.2014 12:11:40

Ale ne, spíš jsem chtěl říct, že to ještě Mizuno nepatří k těm nejtlumivějším (Asics, Brooks,…)

Motto: no pain, no gain
avatar

Praha

ModroKocko žena 23.06.2014 14:33:39

>> Lukáš V., 20. 06. 2014 14:45:43

Zdravím,

tak jsem zvědavá, co Vám na revmatologii poradí. Objednával jste se sám, nebo na doporučení lékaře? Nebo máte tip na nějaké centum v Praze? Jinak já jsem již 7. týden po rázovce s původní bolavou nohou a zatím se to zdá jako zbytečně vyhozené 2.500,–:o(. Takže právě řeším co dál, mažu Bisholinem, opět žádný zázrak. Už mám i nechuť jít po Xté na ortopedii. Obstřik odmítám a i fyzioterapeutka mi ho nedoporučovala. Takže asi zbývá to RTG ozařování, ale to jsem vyčetla, že ho nechtějí dávat mladým lidem. Tak vůbec nevím, že by…rozchodit:o))? Mně přijde divné, aby mě to osmý měsíc bolelo v podstatě bez nějakého zlepšení…

Motto: Smích? Zkus to...
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.06.2014 21:55:29

>> ModroKocko, 23. 06. 2014 14:33:39

uz si zhodnotila svoje vnutorne prostredie z haldiska udrzovania trvalych zapalov ?

trvaloi zvyseny cukor v krvi – strava cukrovo mukova

tvale zanesenie krvi nestravitelnymi pseudotukami – margariny a spalene tuky

privela omega 6 aa primalo omega 3

v takom stave je totiz jedno kde nastane nejake prvotne zranenie – laket pleco cokolvek, telo ho znutra uz nevylieci a udrzuje trvaly zapal.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 2979,7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:51 (2014)
půlmaraton: 1:18:57 (2014)
maraton: 3:04:36 (2014)

bouřňák muž 23.06.2014 22:16:22

Rudo, Ty to všechno vidíš ve výživě. Já Ti to neberu, něco na tom může být. Můj trenér se řídí zásadami knihy Die Laufbibel německého orthopeda Marquardta, který zjistil, že až 50 % běžců trpí různými zdravotními problémy. Nacpal mi do tréninkového plánu jízdu na kole(ne silově), plavání posilování vlastním tělem, strečink. Také mě nahnal k fyzioterapeutovi, který mi vysvětlil, že budeme pracovat na tom, abych běhal vzhledem ke stavbě mého těla co nejpřirozeněji(fy­ziologicky) a v tom je celá ta věda. Tak bych se měl i při vysoké kilometráži vyhnout zraněním. Samozřejmě je tam zase ten problém, že všechny tyhle věci okolo mi berou radost z běhání, ale zase na druhé straně, když mě pořád bude něco bolet, tak mě to bavit taky nebude. To je můj obecný pohled na věc ovlivněný znalostmi trenéra, abych se nechlubil cizím peřím.

Motto: Memento mori
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 23.06.2014 22:41:04

>> bouřňák, 23. 06. 2014 22:16:22

Ale rudo ma s tim jidlem pravdu. To, co popisujes, tu zna asi kazdy jako zaklad vseobecne pripravy, zatezovani jinych svalovych skupin atd. Prekvapuje me, ze ti to bere radost z behani. Kdyz jeden den nebehas, ale jezdis na kole, tak o to vic si pak behani uzijes, ne?! Pokud jde jen o endorfiny, ty uzijes na kole i v bazenu. A fyzio – treba to boli, kdyz te nekdo lame, ale pokdu umis vnimat sve telo, tak citis, ze to pomaha a pak si to clovek uzije. Zkus to brat pozitivne, ne jako nutne zlo. Strecink – zase , kdyz citis, ze to odplavi unavu, uzij si to. Vnimej, co ti to telo rika a ne si jen tupe absolvovat treninkovou jednotku.

Ale k te strave. Je obecne znam fakt, ze pri omezeni curku se ruzne bolistky hoji rychleji. Ne, nemam na to studii, vyzkousej a uvidis. Pokud je v poradku nase vnitrni prostredi, je mensi sance zlikvidovat to vnejsi, o ktere se ti stara treba prave fyzio a trener.

Motto: Petit cheval de manege :-)
Nalezené položky: 65 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.