Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Dva dlouhé tréninky v jednom týdnu

Dva dlouhé tréninky v jednom týdnu

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 24.08.2012 19:54:19

Zdravím, v běžeckém i cyklistickém tréninku je (většinou) pravidlo, že alespoň jeden běh/výjezd by měl být dlouhý (a pomalý). Alespoň v přípravném období… To jsem dělával o víkendu, kdy bylo nejvíc času.

Pokud ale mám trénovat kolo a běh zároveň, jak to zkloubit dohromady? Má cenu hrotit dva dlouhé tréninky (jeden pro kolo, jeden pro běh) za týden? Nebo to mám střídat (jeden týden kolo, druhý běh)?

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.08.2012 22:38:25

>> Elvard, 24. 08. 2012 19:54:19

zakladna otazka je co je tvoja zavodna dispilina na co sa chystas ides na dlhy ironman ?

snad zakladna otazka je ze preco si vybrat system kde je dlhy trenink len 1× do tyzdna ? su systemy kde su dlhe treninky viackrat do tyzdna.

Dalej aj tie nbajbeznejsie systemy zvycajne maju 1× velmi dlhy trenink, 1× stredne dlhy trenink ako minimum

teda bezci maju dlhy trenink 120–150–180 minut
a stredne dlhy trenink 90–120 minut

takze z tych 2 si to mozes skombinovat

ak stihas len 1× dlhy z roznych osobnych dovodov mozes to tiez skombinovat ako tzv brick trenink

kde traitlonisti zvycajne idu dlhu cyklo jazdu a hned potom este bezia uz na unavenych nohach.

pre bezca je ovela lepsi opacny trenink kde bezis najprv az dokedy si schopny drzat spravnu bezecku techniku a nemusis koli unave noh vselijako menit krok a hned skocis na bicigel a pokracujes az do celkoveho casu ktory tak mozes natiahnut napriklad na 4H

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 24.08.2012 23:04:59

>> rudo, 24. 08. 2012 22:38:25

Vůbec jsem neveděl, že dlouhý bývá víckrát do týdne.

Presne jak pises, dlouhy beh je pro me kolem 2h, dlouhe kolo 3h a vic.

Chci trénovat na olympijský (nebo střední?) triatlon, 40 kolo, 10 beh. A resim ted spis trenink vytrvalosti, protoze za tyden odjedu posledni zavod a chci se pres podzim/zimu poradne vyjezdit/vybehat.

To, cemu rikas brick, jsem znal jako „spojovaci trenink“. Vim, ze se da tak trenovat i vytrvalost, ale nenapadlo by me nalozit max. dlouhe kolo a pak jeste dat max. dlouhy beh. To byla treti varianta, jak zvladnout dva dlouhe treninky za tyden, a libila se mi nejmin :)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.08.2012 23:31:33

>> Elvard, 24. 08. 2012 23:04:59

olympijska vzdialenost trva zhruba 2H.

ja by som odporucal robit viuac dlhych treninkov v tyzdni a pocas zimnej pripravy vypustit uplne anaerobne treninky

neviem ake mas podmienky na kolo vzhladom na pocasie, ci mienis jazdit doma na valcoch a podobne,

ak si to dokazes zorganizovat

tak by som odporucal beh v dlzke 90 minut ako nutnost aspon raz do tyzdna, beh na 120 minut nie je v tvojom pripade az tak nutny zakladnu aerobnu kondiciu naberies aj na kole

beh by bol optimalny do tyzdna : 2×90 plus 2×60 minut

a na kole aspon 2×120 minut (v zime je to tazko natahovat vonku ale aj dnu) a ku tomu nejaku cyklo intenzitu napriklad v 20 minutovych intervaloch na velmi tazkych prevodoch

nesmies sa pretrenovat a zalezi co a kedy robis s plavanim

minimalne 1 trenink by som skombinoval ako obrateny brick

teda najprv 60 minut behu a z toho rovno na valce a odjazdit minimalne 60 optimalne 120 minut a pred treninkom nejest a nepit nic sladke, pocas trteninku zacat prijimat stravu ci uz tekutu alebo tuhu az po prvej hodine, nie skor.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

BlueMonkey muž 25.08.2012 10:27:13

ahoj, jestli můžu ,tak se taky přidám.Chceš se připravit na olympijský triatlon 1,5–40–10…jak si na tom s plaváním? Jel si už něco odjel? Jak je psáno výše, profíci to jedou kolem 2 hod,ale…1,5 km plavání daj za 18–19 min a desítku lehce kolem 30 min…pro profíky je to o rychlosti, ne o vytrvalosti a podle toho taky trénujou. Tím nechci říct, že si nedávaj objemy. V zimě bych hlavně plaval, zlehka od září,řijna na pohodu žádný rvaní,postupně přidávat objem atd…kolo na podzim když bude hezky 1–2 víckrát ne, běh taky tak 2–3 tejdně víc než 20km v zimě ale podle mě nemá moc cenu…jde ale o to jak na tom si,kolik máš času, jak na tom chceš bejt na jaře atd…

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 27.08.2012 11:41:31

Ano, vím, že to trvá cca 2h (kolem 1:45 nejlepší výkony), dokonce znám i časy jednotlivých disciplín :) Zatím jsem jel jen jeden a tam bylo kolo zkrácené o 12km kvůli uzavírce cesty.

Neveřím, že je to jen o rychlosti. Nejdřív musím natrénovat vytrvalost (podzim/zima), abych pak „ustál“ trénink rychlosti (jaro). Aspoň tak to píšou všude (Triatlon od Formánka, 10 km tréninkové plány od Baběráda, …).

Problém je v tom, že mám tréninky na 10 km běhu, tréninky na kolo, ale žádné tréninkové plány na triatlon jsem nemohl najít. Ty na webu bylo moc hobby. Snažil jsem se tedy dát dohromady cyklo a běh trénink a narazil jsem na problém, jak dát dva dlouhé tréninky dohromady.

Je to jak říkáš, BlueMonkey: Přes zimu chci zapracovat na plavání, dostat ho na/pod 20 min, a do toho běhat objemy a párkrát vlézt na válce. Pak bude pro mě „dlouhý trénink“ víkendový běh. Dokud ale můžu jezdit na kole, tak to chci nějak kombinovat.

Zkusím to co psal rudo: Dám si dlouhé kolo a půjdu ještě vyběhat, ale oba tréninky zkrátím tak o 20–30%, než kdybych je jel samostatně.

Času dost :)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.