Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest břicha (podbřišku) po rychlejším běhu

Bolest břicha (podbřišku) po rychlejším běhu

Nalezené položky: 63 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 13.04.2022 09:56:52

>> Mato, 12. 04. 2022 10:18:41

Lenže je nie som bežný človek.Ty snáď áno? V dobe keď som aj výkonnostne športoval/trénoval tak mojim hlavným cieľom bolo: pretekať s tými najlepšími a na čo najvyššom vrcholnom podujatí.

Výkonnostne nešportujem už 10r. Lenže i teraz sa hýbem X hodín denne,ideálne v prírode, lebo je to pre mňa životne nevyhnutné a dôležité. Tiež ma to baví, napĺňa, a je to môj mikrosvet.

Takže, načo je bežnému človeku vedieť fungovať X hodín v silnom/inten­zívnom/vysokom katabolizme?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.04.2022 14:43:28

>> Ondriško, 13. 04. 2022 09:56:52

Rad by som si myslel, ze z pohladu sportovania, uz nejaky ten piatok (min. 8 rokov) som. Aspon teda z mojho myopickeho nazerania na tento svet individualneho, nezvazoveho a nesponzorovaneho sportovania, kde za normalne beriem, ak sa 1–2h denne venujes intenzivnemu pohybu. Na viac nezostava cas, energia, ak nechces/nemozes o ten cas a energiu okradnut nieco ine. Nieco uplne ine je vrcholove, vykonnostne, ci sponzorovane sportovanie, kde si clovek bud prevrati priority, alebo to nema zmysel robit na takejto urovni.

A odpoved na druhu otazku – na co by ti to bolo? Nuz aj pri takomto „normalnom“ (ano, velmi subjektivne hodnotenie) sportovani, moze mat clovek zaujem absolvovat nieco mimo bezneho sportovania a mozno si na nejaku nevyhnutnu dobu aj vyhradi viac casu a energie, aby sa ako-tak pripravil. Nebude to vrcholovy vykon zo ziadneho uhla pohladu, kedze limit v priprave je casovy, ci zdravotny, ale naucit sa fungovat v katabolizme sa da aj inak, ako len kazdy den venovat pohybu od 3–6 hodin.

Odpoved tusim v strave, jej nacasovaniu a rozumne zaradenie prave tych dlhsich aktivit. Otazka vsak od zaciatku znie – ako casto a co pri tom ma clovek ocakavat z pohladu regeneracie.

Precital som si to po sebe este raz, snad to je zrozumitelne. Naschval som sa pytal vseobecne, lebo tuto temu som preberal s x ludmi, co absolvovali od UTMB, po 6h, 12h a aj dlhsie na okruhoch a kazdy jeden ma iny pristup, s tazko opakovatelnymi vysledkami. Podla mna to vsak ma relativne lahko identifikovatelny jednotny menovatel…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 14.04.2022 10:36:20

>> Mato, 13. 04. 2022 14:43:28

A tým jednotným menovateľom je čo? Sem stým!

Fúha, ja som o tom v dobe výkonnostného športovania s nikým z pretekárov nebavil. Šiel som si svojou cestou, ktorej som veril. Ostatní tomu vôbec nerozumeli… fakt je ten, že dakedy ani ja :-) Ale vedel som čo funguje, a prišiel som i na to že prečo.

Nalezené položky: 63 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.