Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech

Seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics startuje v Beskydech
foto: Efisan Skiroll Classics

Efisan Skiroll Classics | 18.06.2019 | přečteno: 5658×

Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.

V chráněné krajinné oblasti Beskydy se nachází malebná obec Velké Karlovice, která je známá nejen díky unikátnímu roubenému kostelu Panny Marie Sněžné z roku 1754, ale i díky frgálům a mezi lyžaři pak Karlovskou padesátkou. Ta se stala v ČR jedním z nejpopulárnějších závodů a každoročně se sem závodníci vracejí pro neopakovatelnou přátelskou atmosféru. I díky tomu se zdejšímu závodu přezdívá „Moravská Marcialonga“.

Náš seriál zde na konci června již popáté zahájí svoji pouť, která bude končit až na konci září nad Libercem na hoře Ještěd. První závod je na programu v sobotu 29.6. o půl čtvrté odpoledne a patří mezi nejdelší v celém seriálu čtrnácti závodů, kdy měří 28 km. Startuje se na kraji města Vsetín, od kud se jede proti proudu Vsetínské Bečvy po krásné cyklostezce. Cestou se projede přes vesnice Hovězí, Huslenky, Halenkov, Nový Hrozenkov, Karolinka, kde se projíždí i kolem koupaliště Karolinka, až do Velkých Karlovic, kde je u Pepicentra cíl závodu. Na závodníky čeká místní koupaliště s tobogánem a bohaté občerstvení, po kterém následuje vyhlášení výsledků a tradiční večerní posezení.

Druhý den pak závod startuje z Karolinky dolů do Nového Hrozenkova, kde zatočí doleva a začně stoupat. Nejprve jemně, ale poté se se začne stoupání přitvrzovat a v nejprudším místě má sklon až 19%. Po výjezdu z lesa na hřeben se ukáží závodníkům zdejší krásné rozkvetlé louky a také vysněný cíl na hraničním přechodu na Slovensko – Kohůtka. Zveme všechny milovníky lyžování, ať si přijedou zazávodit, na startu by neměli chybět naši nejlepší závodníci a uvidíme, kdo první v letošním roce poveze žlutý dres.

O seriálu Efisan Skiroll Classics

Závody jsou natěsnány do víkendových bloků za cílem poznání daného regionu České republiky pod heslem „za sportem jede celá rodina“ a maximálního využití lokality pro závodění bez nutnosti dalšího velkého cestování.

Začínáme na Moravě ve Velkých Karlovicích, kde se pojede opravdový lauf na 30 km následovaný druhý den výjezdem na Kohůtku na hranici se Slovenskem. Následuje víkend v Jeseníkách výjezdem na horu Praděd a následující den překrásný výjezd na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Třetí víkend strávíme nově na tradičně lyžařské Šumavě, kdy se první den pojedou obávané Svojše a druhý den dlouhý pozvolný výjezd z Vltavice na Horskou Kvildu. Čtvrtý víkend prožijeme v Orlických horách dvěma závody s cílem na Šerlichu. Pátý víkend nás opět zavede na Moravu, ale tentokráte na malebnou Pálavu, kdy první den pojedeme z Mikulova kolem Dyje až do Rakouska, druhý den pak kolem nádrží Nové Mlýny přes Dolní Věstonice a Pavlov až nahoru na stolovou horu do Klentnice. Další dostavení je v Krkonoších výjezdem na Černou horu ze Svobody nad Úpou, kde nás čeká nejprudší stoupání celého seriálu a druhý den pak stoupání na Špindlerovku ze Špindlu Finálové dva závody budou v okolí Liberce, nejdříve dlouhý rovinatý závod okolo Kristýny a druhý den MČR při výjezdu z Janova Dolu na Ještěd.

V seriálu se závodí v kategoriích jednotlivců (muži, ženy, junioři a juniorky do 23 let, veteráni a veteránky nad 50 let) a týmů. Do celkového hodnocení se počítájí všechny závody a celkové pořadí závodníků je určeno součtem dosažených bodů z jednotlivých závodů.

Pro započtení do pořadí seriálu závodník nemusí absolvovat všechny závody. Více se dozvíte v sekcích pravidla a týmy. Každý, kdo zvládne objet všechny závody, získá titul Skiroll Master a s ním i slevu 50% na závod BoBoloppet – 90 km na běžkách, zároveň unikátní tričko se všemi závody a startovné na 2 vybrané závody v roce 2020.

Pro celkové vítěze v kategoriích jsou připraveny věcné ceny od partnerů a price money v celkové hodnotě 262 tisíc korun. Ty si rozdělí vždy 5 nejlepších mužů, 3 nejlepší ženy, juniorky, junioři, veteráni, veteránky a 5 nejlepších týmů.

 1. Vsetín – Velké Karlovice – 30 km (rovina) – 29.6.
 2. Karolinka – Kohůtka – 11 km (výjezd) – 30.6.
 3. Rejštejn – Horská Kvilda – 12 km (výjezd) – 13.7.
 4. Horní Vltavice – Horská Kvilda – 25 km (rovina+výjezd) – 14.7.
 5. Hvězda – Praděd – 9 km (výjezd) – 3.8.
 6. Kouty nad Desnou – Dlouhé Stráně – 15 km (výjezd) – 4.8.
 7. Orlické Záhoří – Šerlich – 10 km (výjezd) – 17.8.
 8. Skuhrov nad Bělou – Luisino Údolí – 18 km (rovina+výjezd) – 18.8.
 9. Mikulov – Falkenstein (Rakousko) – 18 km (rovina+výjezd) – 31.8.
 10. Dolní Dunajovice – Klentnice – 25 km (rovina+výjezd) – 1.9.
 11. Špindlerův Mlýn – Špindlerovka – 10 km (výjezd) – 14.9.
 12. Svoboda nad Úpou – Černá hora – 10,5 km (výjezd) – 15.9.
 13. Hrádek nad Nisou – Kristýna – 30 km (6× 5 km okruh rovina) – 28.9.
 14. Grande finále – MČR – Janův Důl – Ještěd – 12 km (výjezd) – 29.9.

Více zde: https://www.silviniskirollclassics.com/…assics-2019/

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

efisan muž 18.06.2019 21:00:23

Efisan Skiroll Classics startuje! Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec – klasická technika – turisticky atraktivní oblast v České republice – znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. První zastávkou jsou Velké Karlovice 29. června, následuje Hrozenkov den poté.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.