Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » zk...vený hamstring

zk...vený hamstring

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 12.08.2011 20:06:53

Omlouvám se za vulgaritu v názvu, ale tak nějak vystihuje můj stav. Sedm měsíců od natažení hamstringu stále neběhám. Nemáte někdo nějakou radu? Pěkně prosím, smutně koukám, už vážně nevím, kudy dál.

Za sedm měsíců se zlepšilo jediné – už nechytají křeče a mohu chodit bez bolesti. Jinak hamstring cítím při každém popoběhnutí. Víc jak minutu souvislého běhu nedám. Kondice v pytli, sedm kilo nahoře, o půlmaratonu v září si mohu nechat jen zdát.

Zkusila jsem už všechno:

  • sportovního fyzioterapeuta (vzdal to, prý mi běh asi není souzený, což fakt odmítám).
  • protahování, posilování
  • plavání (jen to zhoršuje)
  • absolutní nesportování řadů týdnů v kuse
  • procházky, kolo
  • mastičky, pilule urychlující regeneraci, vitamíny

Noha bolí už od zad, konkrétně od kříže po koleno. Jako bych měla v těch místech nataženou strunu. Zhoršují to i jiné sporty než běh. Máte s tím někdo zkušenost? (tedy jasně, že je Vás tu hodně, kteří mají, ale takhle dlouho?) Co Vám pomohlo?

avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 12.08.2011 20:18:53

trosku strelim od boku, ale neni to zaseknuty/zapaleny nerv? vtedy zvykava vystrelovat bolest od drieku ku kolenu

Motto: Keep running
avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 12.08.2011 20:33:37

>> mephysto, 12. 08. 2011 20:18:53

Bolest mi nevystřeluje. Jsou dny, kdy nohu a záda cítím souvisle a dny, kdy nic nebolí a ozve se to, jen co vyběhnu. Byly dokonce i dny, kdy jsem uběhla celý kilometr bez bolesti :-) Nevím, kde je zakopaný pes. Možná se pletu, ale skřípnutý nerv vypadá trochu jinak ne? Má bolest přesně odpovídá tomu, co běžci popisují na netu. Hlavně u kolena a pod zadkem (teď už značně nakynutým :-)) ) a pak k tomu ještě na stejné straně oblast kříže.

avatar

10 km: 0:35:54 (2018)
půlmaraton: 1:19:41 (2018)
maraton: 2:58:04 (2017)

Aki muž 12.08.2011 21:04:09

Ahoj Peggy, zrovna jsem si tuhle říkal, co ta Peggy dělá, dlouho o tobě nebylo ani vidět ani slyšet. Jinak, co se týče tvýho problému, odhaduju, že ti tady nikdo sofistikovaně neporadí. Pokud to není problém svalového typu tak to musí být nervového charakteru jak píše mef. Já bejt tebou tak si zajedu do nemocnice na neurologii ať se na to podívaj nebo ať tě pošlou jinam, hlavně ať už zjistěj, co to je. Dyť takhle to nejde, musíš z toho bejt už fakt dost zkleslá. Hodně zdaru, P.

Motto: Train hard, win easy.
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.08.2011 21:53:58

zda sa mi ze sa prekryvaju 2 veci:

1. chrbtica, niekde bude asi nieco vysunute a stabilizacne svaly okolo chrbtice mozu byt niekde ztuhnute sposobujuce lokalne problemy, mozu byt napriklad ztuhnute co sposobi lokalne opoch atd atd

tiez je otazna poloha panvy a pozicia bedorvych klbov voci chrbtici

chcelo by to dobreho experta na celu situaciu, niekoho ovela lepsieho ako doktor

2. mineralovy profil, dlhodobe opakovane krce naznacuju velku nerovnovahu mineralov a bolo by treba sledovat pravidelene mineralovy profil z krvi

horcik draslik sodik vapnik atd

az po dokladnom zhodnoteni oboch bodov sa mozme pohnut dalej

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

jaja7958 žena 17.08.2011 10:48:29

Co treba zkusit Dornovu metodu rovnani kloubu a obratlu ? http://www.dornova-metoda.com/ Nevim, jestli je to pro Tve potize vhodne, ale za zkousku bys nic nedala. Je to zase trochu jinej postup nez nabizi vetsina lekaru a fyzioterapeutu. Hodne stesti …

avatar

jj-email žena 26.11.2012 10:07:55

>> Peggy, 12. 08. 2011 20:06:53

Ahoj Peggy, mam uplne stejny problem. Nejdrive jsem myslela, ze mam skriply nerv, byla jsem na mobilizaci patere a pak i na rovnani kostrce, ale bolest pretrvava. Je to natazeny hamstring. Mela jsem to v minulosti, ale to se do mesice vzdy samo zlepsilo. Ted uz to trva pres mesic a uleva nikde. Uz to mas v poradku? Muzes mi poradt, jak nejrychleji zregenerovat, nebo s tim porad bojujes? Dekuju za odpoved. Jana

avatar

Voda Ondrej muž 10.12.2012 16:15:55

ahoj vsem, stejny problem jako vy. Tahnul me harmsting asi rok, ale dalo se to rozbehat. Dopadlo to totalni blokaci beder. Nasledovali fizyoterapie, rehabilitace … zada uz me neboli, ale harmstring tahne dal(nejvice tedy upon). Posledni fizyoterapeut naznacil spatne drzeni tela=svalova disbalance. Takze posilovani vnitrnich svalu, strecink a cekam jestli to zabere. Jsem z toho na prasky, kdyby mel nekdo radu … Jo samo, ze uz jsem slisel, ze mam prestat behat …

avatar

jostibi muž 11.12.2012 07:56:40

>> antitalent, 10. 12. 2012 16:15:55 odporúčam oddych, aký typ bot používate? aká je vaša denno denna činnosť? skor by som sa zameral na činnosti ktoré robíte cez deň ako na tie čo sa týkajú behania…Som bežec (športovec) a fyzioterapeut. Na biku sa podľa mňa ešte podporuje viac skracovanie hamstringov.. pozrite sa ešte na nohy..či nie je plochá…stačí málo… mokrou nohou urobiť stopu a správne noha sa dá nájsť aj na googli.. keby niečo tak sa mi ozvite na e-mail: jostibi@gmail.com, Joži

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 11.12.2012 09:15:41

Hmmm, bolest v hamstringu mi nie je cudzia. Potykam sa s nou uz asi 4 roky. Niekedy ma to drzi niekolko tyzdnov v kuse, potom to odide a znova sa vrati. Zhorsuje to sedenie. Bol som napravany, chodil som na fyzioterapiu, na akupunkturu (ktora v minulosti vzdy pomaohla), chiropraktikovi, prasky, bez praskov, posilovanie a aj pauza… Nic nepomohlo a bolest podivne prichadzala a polavovala. V zime bola vzdy horsia, pripadne pri dlhych sedeniach, ci po soferovani. Mal som aj MRI a nic skripnuteho tam nebolo – vraj je to disbalanciou, ale pri podani NSAID (diclofenac a pod), bolest vyrazne ustupi, ak je zla a da sa s tym bez obmedzenia behat. To by pri disbalancii nefungovalo. Lokalizacia bolesti je podobna ako u Peggy, avsak niekedy citim jemne pnutie az k chodidlu, pricom bolest je najvacsia pod zadkom.

Po mnohych konzultaciach som vylucil vsetko mozne (labralnu trhlinu a pod) a som skoro presvedceny, ze takto tvrdohlavo sa moze chovat len zapal sedacieho nervu – ischias. Poradit vsak moc neviem, ako sa toho natrvalo zbavit, kedze s tym sam periodicky zapasim…

avatar

Voda Ondrej muž 11.12.2012 11:32:17

>> jostibi, 11. 12. 2012 07:56:40

Zdravim, diky za reakci. Boty uz jsem take vymenil. Nejdriv jsem mel nejake krosove NB. Po diagnostice na behacim pasu jsem sel do silnicek s podporou pronance od Asics. Na ty padlo nejvetsi podezreni, takze ted jsem zpet u NB. Jinak v praci sedim u PC nebo v aute (ted uz se znazim delat si prestavky, protahovat se). Bike na to docela pomaha, ale v tomhle pocasi …

avatar

Voda Ondrej muž 11.12.2012 11:39:25

>> Mato, 11. 12. 2012 09:15:41

… 4 roky, tak to te lituju. a boli te i jina cast tela? me po delsim behu (10km a vice) boli i predni cast stehna, nekdy i hip flexor. Pravda v zime te to horsi (poridil jsem bederak). Zanet sedacihu nervu by ale bolel asi daleko vice ne?

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 11.12.2012 11:53:14

Přidám svoji zkušenost, řešení ovšem ne. Jen své chabé pokusy o řešení (za pomoci fyzioterapeuta). S hamstringy (resp. hlavně s levým) se potýkám cca 2 roky. Jednoznačně mi to zhoršují rychlejší tempa (např. tempo na 10). Proto tyhle typy tréninků a závody na 10 km odvažuji na lékárnických vahách. Cvičím na posílení vnitřních svalů, zlepšení postavení kotníku (pronační propad) a teď jsem začal razantněji a intenzivněji tenhle sval protahovat (až přes mírnou bolest). Dá se s tím žít a běhat, ale pokud při zvýšené bolesti nevypustím tempové tréninky, pak to jde až do zranění. Letos jsem takhle přišel v první polovině roku o většinu závodů.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 07.03.2013 20:13:05

Mam docela blby dotaz – jak poznam, ze jsem si natrhla sval? Konkretne pravy hamstring

V zivote jsme nemela nic natazene ani natrzene, ale dnes si tak klidne bezim tempem kolem 4:45, tak na pohodu a po asi 35min behu mi najednou zadni strana prave nohy jako kdyz ulitla (pocitove) a zacalo to dost bolet. Pak jsme dal bezela, ale snizila jsme tempo na 10–11/h dle terenu), neb lepe to fakt neslo. Kdyz stojim, neboli to, na dotek ano, priu lezeni – ano, otok ci neco pdobneho necitim.

Hamstringy posiluji, protahuji, ale od lonske zimy ( kdy jsme behala na hroznem terenu), mne trvale boli. Protahovanim a cvicenim (diky alen :-)), jsme eliminovala velkou cast bolesti, prestaly bolet upony, ale ta prava potvora zustava stale zatuhla. A dnes se zatuhlost projevila takto. Aktualne namazano Voltarenem, protazeno (nevadilo, jen lehce standartne tahlo) a mame doma pristroj Compex, tak jsem nejdrive dala masazni program a ted si poustim neco na pomoc od bolesti ( pri lezeni to boli jak cert). V danem miste je takovy trvaly tlak. Nevim, co se s tim stalo, rada na dobreho fyzioterapeuta bohuzel nebude fungovat (toho jsme pro partnera shaneli posledni 1 1/2 a vysledkem bylo koupeni Compexu, kdyz uz nic, ze…:-(, alespon neco zkouset). Sama s tim pristrojem nemam moc zkusenost, parkrat jsem pouzila masaz, ale partner si to chvali…

Takze, natahla jsem si to, natrhla, nebo co to muze byt? Dik za napady, pokud to neprejde, zkusim mistniho felcara, ale tady je to porad jeste ne urovni – hlavne se nehybat, nechodit, lezte, proste tam, kde doktori v CR byli pred 10 lety.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

10 km: 0:50:22 (2012)
půlmaraton: 1:40:37 (2013)
maraton: 3:33:55 (2013)

MonikaS žena 07.03.2013 20:34:12

>> skritek Hugo, 07. 03. 2013 20:13:05 Ahoj skřítku, neporadím ti, jen ti můžu popsat svoji loňskou zkušenost, kdy jsem si natrhla stehenní sval – cca. 5 mm. První týden to bolelo jak čert, jezdila jsem všude autem, snažila jsem se omezovat chůzi na minimum. Pak už chození šlo, ale minimálně 6 týdnů jsem se nemohla rozběhnout – ani pár rychlých kroků. Nedoběhla jsem šalinu, která byla 5 metrů přede mnou. Tím ti chci jenom napsat, že natržený sval fakt bolí hodně moc, tak to možná rozhodni podle toho, jestli můžeš nebo nemůžeš chodit :-). Absolutně obdivuji Mirku Knapkovou, že s tímhle dokázala vyhrát olympiádu. Držím ti pěsti s uzdravením.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 08.03.2013 11:22:44

Loni v létě jsem zažil něco podobného, bolest v zadní části stehna, nahoře u zadku. Předtím mě tam trochu tahalo a prudce se to zhoršilo po rychlejším běhu. Pár dní jsem vynechal, zlepšilo se to, ale když jsem pak vyběhl, bylo to ještě horší. Zase pár dní pauza, kdy jsem jen jezdil do práce na kole a poté několik týdnů vyloženě pomaloučkého cupitání, jinak to ani nešlo, nemohl jsem nohu pořádně zvednou a udělat delší krok. Prvních pár dní byl běh vyloženě nepříjemný, ale bral jsem to jako léčbu. Postupně se to zlepšovalo, ale tentokrát jsem byl trpělivý a vydržel jsem pár týdnů jen klusat a než jsem se pořádně rozběhl, trvalo měsíc. Po každém běhu protahování a často aspoň několikaminutové sebemasáže.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 08.03.2013 17:09:13

Diky obema.

Noha boli i vklidu, zkusila jsme ji dnes probehnout, ale…radeji jsme pak sla do bazenu a pri prsou to boli take. Zkusim par dni kolo, cilene protahovani,cvi­ceno, Compex a uvidim :-(

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Roudnice n.L.

Celkem 7722 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2015)
půlmaraton: 1:38:07 (2015)
maraton: 3:52:42 (2014)

Baca42 muž 08.03.2013 18:11:29

>> skritek Hugo, 08. 03. 2013 17:09:13 Tak jestli tě bolí noha až při prsou, tak to máš asi pořádně natažený.;-)

Motto: Trpělivost růže přináší. No uvidíme.
avatar

xnovak muž 28.03.2013 16:24:57

>> skritek Hugo, 08. 03. 2013 17:09:13

No. Sportovního masera jsi zkousela? Behat přes bolest, ci jinak sportovat ti to nezlepsi. JA mel bolesti podobného razu také – pomohlo zastavit a zacit jako prvnacek. Dusledne dodrzovani ABC, zahrati,vyklus a uvolneni před a po kazdem behu. Plus nezbytne masaze – nicmene automasaz moc nepomohla, az fakt sportovni maser.

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 09.04.2013 13:18:02

>> skritek Hugo, 08. 03. 2013 17:09:13 Přispěji také svou zkušeností. Při zimní přípravě na rok 2012 mě začalo tuhnout jedno místo pod zadkem( úpon hamstringu-sedací hrbol ). Běhat se s tím dalo, tak jsem to moc neřešil. Absolvoval jsem s tím ještě jarní PIM 1/2 maraton v Praze, nicméně bolest se stávala nepříjemnou, vadilo to při zavazování tkaniček atd. Vykašlal jsem se měsíc na běhání nicméně žádné zlepšení. Chodil jsem od ortopedů k fyzioterapeutům, absolvolal jsem snad všechny odbloky a kompenzační cvičení a nic. Až další doktor asi po půl roce zjistil chronickou entezopoatii(zhmož­dění úponu). Ta potvora se ale chová tak, že chce ÚPLNÝ klid a rehabilitaci. Žádné cviky na toto nezabírají, stav se jen zhoršuje. Příčina(kompenzace) se musí řešit až po vyhojení. Už rok nic nedělám, ale díky účinné rehabilitaci už je to dobré.

Motto: Běh osvobozuje...
Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.