Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Inov8 » Inov8 Rocklite 295

Inov8 Rocklite 295

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.08.2011 13:35:30

Pred 4 mesiacmi som si kupil tieto boty, napriek tomu, ze dana znacka je nesmierne predrazena a je danou skor za svoju modnost. Musim priznat, ze napriek pociatocnemu zmatku (nadsenie, hned nato sklamanie a potom opatrenejsie nadsenie) ich musim hodnotit pozitivne. V terene sa chovaju skvele, nepodklzuju (vyjma lepkave hlboke blato, ale to nepodklzuje snad len v mackach s cepinom v ruke) a su nizko pri zemi. Trochu ma ominal plantar fascia po prvych 4–5 behoch, ale nakoniec si nozky zvykli aj na extremnu ohybnost. Osobne by som privital kusok viac tlmenia pod metatarzálnymi kĺbami (za prstami), lebo v nich citit kazdy kamienok, ale aj na to sa da zvyknut. Kratky prebeh po asfalte (3–4km) nez pridem k lesu, ci z neho odbehnem, sa v nich da zvladnut v pohode a nebadam nejake vacsie opotrebenie stuplikov na podrazke. Prave kvoli nizkej tlmivosti v prednej casti ( o zadnej moc neviem, ale bude tam toho este menej) ich musim striedat s inymi botami, lebo mam sem tam otlcene klby a potrebuju si oddychnut od zneuzivania, ktore mi v terene pravidelne naserviruju.

Ich extremnejsie modely (lahsie s este tensou podrazkou) by som moc na kamenisty teren asi nechcel nosit. Inak im davam znamku 2+, ktora by bola lepsia, nebyt tej vysokej ceny (cez 100 Eur).

avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 14.10.2011 20:27:27

Dneska jsem si v triexpertu koupil tyhle boty, proběhl jsem si v nich volně dvanáct kilometrů a musím říct, že jsem nadšený. Mám dojem, že je to přesně to, co potřebuju na dlouhé tréninkové běhy – ta bota sedí, jako by byla na míru (teda na patě sedí, vepředu je naopak příjemný prostor). Jak už tu bylo řečeno, je jasné, že je potřeba střídat je s něčím víc odtlumeným, ale to už jsem věděl při koupi – mám už od inovejtu xtalony, takže jsem předem tušil, do čeho jdu. Každopádně pokud přijde po několika bězích vystřízlivění a zklamání, určitě to sem dopíšu…

avatar

Bratislava

Celkem 4754 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:41 (2011)
maraton: 3:29:25 (2011)

Esteban muž 14.10.2011 21:18:50

Ja som ich kupil ked som bol v USA za cca 100USD a bol som s nimi nadmieru spokojny. Bol, lebo po cca 750km nacisto dosluzili (zvrsok odisiel, aj tie pracky co drzia snurky sa predrali). Napodiv, stupliky vydrzali, aj ked som v tom behal/chodil po vselicom.

Pouzival som ich na terenne behy aj turistiku a boli to zdaleka najlepsie boty co som na to mal. Vysoko cenim prilnavost/kon­trolu/pocit istoty, priedysnost a pocit lahkosti. Nikdy mi nerobili otlaky. Nizka pata co neodiera achillovku je tiez fajn. Aj na blate to nebolo take zle – posmykla sa ale potom zachytila, s inymi botami to casto bolo „smyk a zastavenie az na riti“. Citit v nich kazdu kvapku vody, ale uzasne rychlo schnu. Bezal som v nich (a turistikoval) aj v zime pri –10 (ale bezvetrie). Hrube ponozky a pohoda. Len sa vtedy asi najviac znicili :-(

Tlmenie je pomerne skromne (som na bezcka _HOODNE_ tazky s mojimi 93kg), ale kupoval som ich aj preto aby som jemne presiel k minimalistic­kejsej obuvi. Na asfalte ma clovek v tych stuplikoch divny pocit, ale zopar kilometrov sa da. V uplne novych som v nich vybehol na 20km terenny beh a perfektny pocit a bez problemov, aj ked tie lesne cesty su casto dost tvrda udupana hlina. Najdlhsie co som v nich bezal/siel bol beh Trangostka-Donovaly a aj ked kamienky a sutina boleli, prilnavost a kontrola dobre padli a nohy v nich vydrzali aj tych skoro 50km netrivialnym terenom. Na dlhsie ultra by som mozno chcel nieco tlmivejsie… alebo este potrenovat chodidla.

Na zaver: Kde sa u nas daju lacnejsie kupit? Alebo si to aj dat poslat cez internet? Zufalo potrebujem nahradu a nic ine mi tak nevyhovalo.

avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 17.10.2011 21:44:02

>> Esteban, 14. 10. 2011 21:18:50

S levnějším nákupem ti neporadím. Mně stály 2850 CZK. Ale v porovnání se Salomonem to ještě pořád vychází o dost levněji. Přes internet už boty nekupuju, měl jsem jednu oblíbenou silniční značku a když jsem koupil tytéž boty ve stejné velikosti za poloviční cenu na ebay, tak jedna měla nějaký divný střih a vůbec mi neseděla na noze – asi zmetek. Vyreklamovat už to nešlo. Takže od té doby si raději připlatím…

avatar

Praha 8 - Bohnice

Celkem 83759,57 km
Minulý měsíc 305,52 km
10 km: 0:40:57 (2015)
půlmaraton: 1:30:35 (2014)
maraton: 3:16:47 (2014)

rid muž 18.10.2011 10:22:51

Tyhle botky jsem si koupil letos na jaře. Původně jsem šel do obchodu jen ze zvědavosti kouknout se na Bare-Gripy, ale nakonec jsem po vyzkoušení skončil u Rocklite 295. Cena těsně pod tři tisíce je na mé poměry sice dost vysoká, ale výčitky vydržely jen do prvního vyzkoušení. Musím říci, že lepší krosovky jsem zatím na nohách neměl – tlumení by pro mne sice mohlo být trochu menší, ale cit pro terén je perfektní, podrážka se krásně ohýbá. Kromě jemného štěrku a bláta drží na zemi jako přibité, odraz je dokonale jistý. Na noze mi sedí perfektně i přes to, že mám nohu ve špičce dost širokou. Jsou celkem lehké a mám pocit, že běží skoro samy. Puchýř jsem si v nich pořídil jenom jednou, když jsem proběhl potokem, slušně si nabral a během dalších 20 km mi nestihly dokonale vyschnout silné ponožky a shrnuly se pod palcem (ale nebolel, zjistil jsem to až v cíli :-). Tak jen doufám, že mi vydrží trochu déle než Estebanovi.

Motto: "Athletics is about pushing your body, and mind, to achieve results, and what is important is the effort that you make rather than the time that you are able to run." S. N. Bubka
avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 15.03.2013 09:00:59

>> rid, 18. 10. 2011 10:22:51

Mám tyhle boty teprve pár týdnů a odběhal jsem v nich jen 2× 15 km, ale zatím jsem spokojený. Mám od Inov8 už třetí (F-lite 230 a X-Talon 190). Boty jsou úžasně prostorné. Mám nízký nárt, takže je musím mít dost utažené. Kromě ledu drží asi na všem. Jsou opravdu hodně ohebné. Dotaz na Mata: jak dlouho ti vydržely? Opotřebení svršku a podrážky?

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.