Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Přelepování bradavek náplstí

Přelepování bradavek náplstí

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 07.01.2007 18:33:42

Zdravím! Někde jsem četl, že před maratonem je dobré přelepit si bradavky náplastí, ale na závodech jsem viděl, že někdo tento postup praktikuje i při běhu na 10 km. Nikdy jsem nevěděl proč. Včera a dnes mě ale zhruba od poloviny tréninku nějak divně bradavky pálili, tak nevím proč. Máte s tím někdo zkušenosti? Napadá mě, že by to mohlo být prudším zvyšováním zátěže (ale to se projevuje spíše bolestmi v oblasti plic) nebo náhlým oteplením, stresem nebo problémy s dospíváním (přece jen mi ještě není ani 20). Asi to taky zkusím, ale sundavání bude velmi bolestivé, nedá se to nějak obejít?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51638,4 km
Minulý měsíc 132 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 07.01.2007 18:44:18

Pozorně sleduj maratónské běžce, kteří mají světlé tričko, až uvidíš některého, který má na tričku krvavé štráfy od bradavek, zeptej se ho, co je bolestivější: sprchování s odřenými bradavkami nebo strhávání náplatí… Mě se několikrát stalo, hlavně v zimě, a jen s některým typem spodního prádla, že i po 16–20 km tréninku mě při sprchování pálily bradavky… pár dní potom jsem vždy před tréninkem potřel bradavky troškou lékařské vazeliny

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 07.01.2007 18:51:42

Já asi patřím k těm šťastným běžcům, protože bradavky si ani při dlouhých bězích přelepovat nemusím. Přelepil jsem si je jen jednou na svém prvním maratonu v květnu 2006 v Praze. Další tři maratony už jsem běžel bez této „ozdoby“ a bradavky jsem si vždy jen potřel lékařskou vazelínou a vždy to bylo v pohodě :-) Při tréninku nepoužívám ani tu vazelínu a dosud žádný problém. Tak klepu na dřevo, abych to nezakřikl :-)

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 07.01.2007 18:58:43

ja si s bradavakama prozil svoje. v lete nebo spis pred letem cca kveten kdy jsem zacal behat – to jsem nemel zadne vybaneni krome bot. cili trika bavlnena, normalni trenky a normalni kratasy. kdyz odhlednu od podrenych stehne, trisel atd, tak bradavky jsem si kolikrat podrel. to je jeste ten lepsi stav, ale asi 2× jsem si je rozedrel hezky do krve. pri behu to tolik nevadi, protoze nervy proste radeji prestanou pracovat, ale jak pak prijdou k sobe, to je peklo. sprchovani bylo naprosto hrozne a vubec jsem se nemohl vyspat.

tak sem si o tom neco zjistil. ono se rekne prelepit ale ja se hodne potim a navic jsem docela zarostly, takze normalni naplasti nedrzely. vode odolne naplasti drzely asi o 10 minut dyl. co me opravdu drzi sou naplasti do vody. akorat takovy ne moc marginalni problem je ze baleni stoji asi 50 korun a je v nich 10 naplasti = 5 pouziti. takze to moc ekonomicke reseni neni. nastesti jsem se dopracoval k tomu ze nelepim. aspon ted v zime, protoze jako prvni vrstvu mam cesany PES triko, ktere mi bradavky vubec nedre. mam jeste jedno triko z moiry a to si na telo odmitam brat, protoze je strasne neprijemne a navic mi ty bradavky dre.

a nakonec, co bych poradil tobe – jestli ti na tele vydrzi naplast tak lep, lepsi je polstarkova, nemusis ji strhavat primo z bradavky a kdyz si jeste bradavku namazes lekarskou bezbarvou vazelinou tak nebudou tvoje bradavky ani vedet ze si byl behat. jo a abych nezapomnel nekdo muze mit na lepidlo z naplasti alergii, takze pri castem (kazdy den) pouzivani mu muze zcervenat kuze. dalsi moznost je si najit vyhovujici triko. cili nejaky cesany PES a hodne obepnuty. to budes mit bez lepeni a kdyz nebudes denne behat 20km tak by to melo byt bezproblemove. je taky dost dobre mozne ze si bradavky postupne zvyknou a co pro ne je ted na rozedreni do krve uz za pul roku bude jenom lehke paleni.

tak doufam ze si z te me zmatene „eseje“ neco vyberes ;)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 07.01.2007 19:29:55

Díky, chlapi. Já už loni běhal víc, ale nikdy nic. Fakt je, že mám dvě trika z CoolMaxu a loni jsem běhal v tom druhém (šedivém) – je to trochu jiný typ. Ještě bych se zeptal, co je „cesany PES triko“ – neměl bys příkald značky nebo tak? Na ceně náplastí taky záleží, přeci jen to neni zrovna levný, ale hlavně jsem taky trochu zarostlejší… To si normálně v lékárně koupím lékařskou vazelínu? Kdybych to máznul před tréninkem, tak to triko po tom bude klouzat a v pohodě, ne?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 07.01.2007 19:52:10

Přesně tak, lékařskou vazelínu normálně koupíš v lékárně. Stojí pár korun a vydrží dlouho.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 07.01.2007 21:02:44

Tak tohle mám celkem zvládnuté, protože jsem na odření citlivý. Jsem na prsou chlupatý a dost se potím. Absolvoval jsem i maratony v dešti. Pokud mohu poradit poměrně levné a funkční řešení, pak je jím náplast URGO-Odolná (ne vodě odolná, jen prostě ODOLNÁ) v balení polštářková v metrovém pásu, 60mm široká (ke stříhání). Z toho pásu si pak odstřihávám kousky cca 15mm a od nich odstřihnu vniřní polštářek. Tím získám požadované dva kousky čisté náplasti. Zatím se mi nestalo, že by se slepila. Z jednoho balení tak získáš náplasti na cca 65 použití při závodech nebo delších trénincích. Nemohu si teď uvědomit cenu, ale odhadoval bych, že cena je někde mezi 50–70 Kč. Tedy cca koruna na jedno použití.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 07.01.2007 21:21:22

2 sam: to musí ale docel abolet, když jí po běhu strháváš… Řekl bych… Já teda plánuju, že si jí nechám až do sprchy a tam to povolí samo, ale nevim nevim

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 07.01.2007 22:11:48

[quote=sam]náplast URGO-Odolná (ne vodě odolná, jen prostě ODOLNÁ) v balení polštářková v metrovém pásu, 60mm široká (ke stříhání).[/quote] tak presne tahle mi odpadne po 15 minutach behu… holt kazdy jsme jiny a tak pouzivam URGO Aquafilm cena je stejna jako ta odolna akorat jak jsem psal vys je v ni jenom 10 naplasti.

to Oslik: cesany PES je cesany polyester :) nevim jestli moira dela i neco jako cesany polypropylen ale ja jsem uz pomalu nad moirou zlomil hul… znacku no nevim jestli to je vubec znacka na cedulce na tom triku je Weather Report, uz nevim nekde to objevila moje mama ve vyprodeji a za triko a dlouhy spodky sem dal 450 korun a sou vyborny. s ostatnima znackama a jejich teplym prvovrstvovym pradelm zkusenosti nemam ale myslim ze craftem a asi i sensorem a predpokladam i new line nic nezkazis.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 07.01.2007 22:35:10

Stojí za to vyzkoušet variantu bez lepení, jen s mazáním. Vedle výše uvedené (a zřejmě osěvdčené) vazelíny mně osobně se osvědčila měsíčková indulóna. Stačí jak na prsa, tak na stehna a okolí.

Na krátkých závodech není asi třeba, někdy ale zcela nečekaně i na 10 km je trochu potřeba (pak jsou drobné oděrky, když se nenamaže). Záleží na spoustě faktorů.

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 08.01.2007 09:21:38

Musí se to lepit ještě s předstihem na suchou kůži – pokud je vedro a průběžnému pocení nelze zabránit, tak umýt mýdlem, utřít a chvilku počkat na oschnutí. Mě stačí čtverečky cca 7×7 mm, takže i když jsem zarostlý, se strhnutím nemám problém. Na porubském dvojmaratonu jsem to nestrhával a vydrželo to oba závody.

avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 08.01.2007 21:21:28

Zdravím, také jsem vyzkoušel všechny možné druhy náplastí, ale dříve nebo později všechny spadly (jsem též chlupáč). Nakonec jsem to vyřešil lepením malých čtverečků bezpolštářkové náplasti (drží i ty nejlevnější- např.SPOFA – v červeném plastovém kotoučku) přímo na bradavky. Od té doby bez problému. Malé štípnutí při sundavání po doběhu je ve srovnání s krvavou odřeninou prkotina.

PS. JITEX prádlo (a bavlna) mě nikdy nedřelo, nejhorší jsou umělá funčkní trička (která jsou jinak super) v horkém počasí nebo v dešti, dřou už po pár km.

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 10.01.2007 09:49:56

Ahoj, jako bývalý kulturista mám hrudník stále dost vyvynutý, hlavně v běžeckém měřítku, takže pokud běžím víc než 12km lepím, jinak si bradavky odřu. Nějaká trika jsou k tomu více šetrná, nějaká méně, ale lepím preventivně. Není nic příjemného, když je člověk 15 km od domova a začne cítit, že už to přichází… :-) Co se týká strhávání, já se holim, takže no problem. Jo a náplasti made in Tesco – jsou poloplastový, už naporcovaný a ve velkém balení za bezva cenu. Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Liberec

PeterPan 10.01.2007 11:08:06

[quote=Tudy]Zdra­vím, také jsem vyzkoušel všechny možné druhy náplastí, ale dříve nebo později všechny spadly (jsem též chlupáč). Nakonec jsem to vyřešil lepením malých čtverečků bezpolštářkové náplasti (drží i ty nejlevnější- např.SPOFA – v červeném plastovém kotoučku) přímo na bradavky. Od té doby bez problému. Malé štípnutí při sundavání po doběhu je ve srovnání s krvavou odřeninou prkotina.[/quote] Plně souhlasím a dodávám, že pomůže si jeden růžek toho čtverečku, co jde přímo na bradavky, ohnout tak, aby to za tenhle růžek šlo pak strhnout a člověk to pak nemusí drápat nehtama. A další věc, když si to strhneš po sprchování, které následuje po běhání vždycky (ne?), tak to není prakticky vůbec poznat. P.

avatar

Medzev, Slovakia

Celkem 1884 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:41 (2009)
půlmaraton: 1:37:15 (2010)
maraton: 3:25:45 (2010)

joseph74 muž 28.05.2009 22:13:08

Ahojte, som začinajuci bežec, chystam sa na košicky maraton v oktobri. čitam tu rozne clanky a chcem sa spytat, ta lekarska vazelina sa pouziva aj na stehna aby sa neodierali o seba ? A aký ma nazov ??? Kupoval som si bezecke veci a asi som urobil hlupost,ze som si kupil volnejsie tricko . skusal som aj obtiahnute ,ale zdalo sa mi male . obuv som si kupil New balance MR 1062 EU o čislo a pol väcsie . je to vela ??? bezi sa mi celkom fajn . DIK ZA RADU

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 29.05.2009 13:19:34

to joseph74: U nás v lékárně se to jmenuje Lékařská vazelína :) Po namazání vnitřní strany stehen se zmírní otěr a oddálí se vznik odřenin, ale ony se odřou stejně, jen později. Čím dál větší procento běžců volí místo bězeckých trenýrek elasťáky, protože odřeniny vůbec nevzniknou, ale zase to méně větrá.

Zda je lepší tričko upnuté či volné, je hlavně věcí vkusu a zvyku. Těsný střih u funkčních materiálů bude lépe odvádět vlhkost a má lepší aerodynamiku, ale ne každý se cítí dobře v elastické kombinéze bílé barvy jako ztělesněná dokonalost, např. v podání desetibojaře Romana Šebrleho.

Běžecké boty se volí o půl čísla větší pro běh v trvání cca. 1hodinu. Pro někalikahodinový běh a maraton se doporučuje raději o celé číslo větší, protože noha otéká a nehty trpí. Pokud jsou boty ještě větší, nemusí to vadit, pokud jsou dobře zašněrované a noha se v botě neposouvá (puchýře z otěru).

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.