Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » morsku vodu neriedit

morsku vodu neriedit

Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 23:01:30

>> mephysto, 19. 05. 2011 22:16:35

nejaku „mainstreamovu“ cestu ako sa dopracovat k cielu?…

Co vacsina ludi potrebuje, je ukazat prvy krok. Ako byt lepsi bezec z nutricneho hladiska,

no ved hej o to predsa ide.

Ked ale vidime ake mozne konecne varianty su, tak sa prestaneme toho bat. Ja som sa kedysi bal soli – vraj zvysuje krvny tlak atd a solit sa nema…

ked som potom prisiel na to ze je rozdiel medzi solou, teda tou kuchynskou, to ciste NaCl, napriklad dolovanej za Presovom

a tou solou z mora, tak som sa stale bal tych historiek ze ked stroskotanci zostali na clnku v oceane tak zahynuli od smadu lebo oceanska voda sa nesmie pit.

Dead Sea je naozaj dobry nazov…

preto spravny nazov a termin je oceanska sol oceanska voda

a su firmy co velmi draho predavaju vodu vo flasiach z velkej hlbky oceanu, tam je vraj spravna koncentracioa vsetkeho

studeny hlboky ocean

teda nie morska voda, oceanska.

Prvy krok je ten , uvedomit si ze ludske telo je elektricka sustava a vnutri musi kolovat roztok elektrolytov a ze tieto rozne minerali musime doplnovat v strave a kadze jedlo co neobsahuje kompletne minerali – mukovce nas rozrieduju a ochudobnuju a kazdy pohar cistej vody a sladkej vodicky nas rozrieduje.

Pitie vody sa zdoraznuje pretoze bezny clovek ma taku velku koncentraciu toxinov zo spracovania (p)otravy, ze pitie cistej vody pomaha tie toxiny rozriedovat a vyplavovat a tak mnoho ludi v zaciatkoch si pomoze vyplavovanim.

Lenze bezec ktory si dava pozor na stravu pride do stavu ked dalsie vyplavovanie toxinov vodou uz sposobuje take rozriedovanie elektrolytov ze to prinasa viac problemov ako pomoci.

Kazdy si moze spravit jednoduchy pokus

zarobit si do vody taku koncentraciu oceanskej soli aby to chutilko ako more – ocean

a pomalicky si z toho pipijat, vzdy len par glgov a popijat to cely den, orientacny ciel moze byt naporiklad 2 litre a sledovat sa co to robi ako sa citim

ak nastanu problemy tak sa to da vzdy prerusit ak zacne byt pocit smadu da sa vzdy napit cistej vody.

Ked nieco take skusam vzdy mi narastuie vnutorna energia, chut do zivota aj do pohybu a vzdy sa mi zacne rychlejsie a lahsie rozmyslat, zvysi sa koncentracia mysle

Niekdy sa moze stat ze nastane cistenie criev pri prijme soli

ale to je pozitivny vysledok

prakticky prvy krok – nepit sladke malinovky a snazit sa mat kazdy den zeleninovu polievku a ked jedavame maso snazme sa ho varit vo vode so zeleninou, napriklad uvarme gulas

Mne sa zda ze take varenie setri cas kedze sa da navarit na 3 dni, v ladnicke to vydrzi a vzdy zohrejem len to co potrebujem, gulas a podobne jedla sa daju aj naporcovat do nadob a zamrazit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 19.05.2011 23:39:03

to je sice pekny rudo, ale porad si mi nevysvetlil, proc je zrovna teda oceanska voda resp. oceanska sul, ta jedina prava s „vyvazenym pomerem mineralu“. Ja porad nechapu, proc je dobre do cpat takovy nadmerny kvanta sodiku oproti jinym mineralum, jaky na to mas vysvetleni?

avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 19.05.2011 23:44:56

To je fascinující, jak jsou názory na to, co je zdraví prospěšné, někdy úplně opačné.

Znám dost vitariánů, kteří se živí převážně sladkým ovocem a soli se vyhýbají jak čert kříži. A když už musí pít nějakou vodu, tak pijí destilku. Stejně tak nevěří, že jsou anorganické minerály v těle nějak využitelné, spíš že se usazují a škodí. Podle ruda by měli být už asi dávno mrtví a přesto prosperují velice dobře.

Asi je to spíš tak, že čemu člověk věří, to mu prospívá, ale to stejně nevysvětluje ty pejsky. :))

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 23:52:54

>> zombice, 19. 05. 2011 23:39:03

nemam vysvetlenie,

ja som cloveka neprojektoval, ani oceany.

ujo Darwin povedal ze sme vsetci a vsetko povodne vyliezli z oceanu a ze sme vsetci a vsetko stale na oceane zavisli.

Ocean ma, aspon podla predavanych oceanskych soli, minimalne 64 druhov mineralov, na rozdiel od kuchynskej soli od Presova.

Zaklad elektroniky bunky a tela je Na-K pumpa, to su teda 2 zakladne elektrosoli.

Zrejme Na sa pozuiva aj inde vo velkom mnozstve a lahsie sa straca, tak doplnanie Na musi byt vo vacsom mnozstve ako K

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.05.2011 00:19:37

>> jans, 19. 05. 2011 23:44:56

poznam osobne niekolkych frutarianov, sam som to jeden cas skusal po niekolko mesiacov.

okrem ovocia nejedia nic a podla teorie 80–10–10 (811) sa zivia najma fruktozou a vyhybaju sa vsetkym tukom a bielkovinam.

Ti co to naozaj dodrzuju vykazuju znamky mentalnej nerovnovahy, to je z mojho pozorovania,. mnohi to ale nedodrzuju, napriklad tunajsia skupina organizuju 2–3 mesacne vylety do azie – Thajsko ked je sezona Durianov a ziju len na tom, tiez na kokose co su ovocia s vysokym obsahom tukov.

Ta skupina co sa zivy nielen ovocim ale aj zeleninou, listovou a zeleninou nelistovou, napriklad je vela tzv necukroveho ovocia

paradajky uhorky papriky, zucciny, baklazan su formalne ovocie a vola sa to nonsugar fruits, kedze zelenina ako mrkva sa zabije pri vytrhnuti kdezto odtrhnuta paradajka nezabije rastlinu krik – je to ako oberanie ovocia…

Paradajky obsahuju velmi vela sodiku, zelery sticks – tie zelene dlhe stopky obsahuju velmi vela sodiku,

pokial sa clovek zivi len surovou stravou a neje ziadne mukovce a nepije cistu vodu tak z takejto zeleniny alebo i zeleninovych stiav dostava neuveritelne vela elektrickych soli a velmi vela sodika, to som ale uz predtym pisal.

samozrejme ze sa vyhybaju soli kuchynskej. vsetci ktorych tuna poznam ziju pri oceane pravidelne sa kupu v mori, trenuju oceanske plavanie atd ziju na plazi a vstrebavaju morsku sol cez pokozku dychanim a dost vela oceanu si lognu nechtiac pri plavani.

Ked som to v diskusiach s nimi uvadzal a ziadal od nich ci by boli schopni zit aspon 1 rok mimo plaze a oceanu tak povedali ze nie, ze ocean potrebuju, to boli hlavne ti fruktozovy co v sladkom ovoci sodika dost nemali

Ked skumas hnutie surovej stravy frutairianstva atd, tak narazis velmi rychlo na koncept : GREENS and koncept GREEN SMOOTHIES

green smoothie je recept ked si do mixeru – blenderu nahadzes rozne zelene listy ako zaklad trochu vody a k tomu nejake ovocie casto banan (banan ma dost elektromineralov, je to protikrcove ovocie) a nejake susene ovocie, hrozienka maju elektrosoli goji berries atd, plus hadzu do toho rozne prasky co maju rozne minerali (kakao, skorica)

zelene listy su zdrojom zakladnej mineralovej stravy

takze aj ked si hovoria frutariani tak mnohi z nich maju velmi cielavedomu systematicku stravu zameranu na mineraly

ale to som uz pred tym spomenul to moze pre niekoho byt konecny ciel, zit napriklad len na green smoothies

vydavaju green smoothies kucharske knihy, maju web forums atd

Tito ludia dostanu kazdy den do seba viac sodika cez rastlinnu stravu ako bezny clovek co si obcas nieco prisoli

a ano suhlasim ze soli a minerali z kamenov – anorganicke su pre telo prakticky nepouzitelne a su skodlive

kamenna sol : Solivar pri Presove, Salzburg v Rakusoch, solne bane v Rumunsku

kamnne minerali vo forme drvenych kamenov a predavane ako mineralove suplementy v tabletkach

kamenne minerali rozpustene vo vode ako mineralky zo studnicky alebo predavane vo flaskach

oceanska sol ma ale ine fyziklane vlastnosti ako kamnenna sol, mozno az sa dostanem tak daleko ze budem len zit z paradajkovo zelerovych dzusov, tak nebudem morsku sol potrebovat zatial tak daleko nie som

suhlasim s destilkou, ja tiez uz vyse roka pijem len destilku ale davam si do nej morsku sol – teda mam zrekonstruovany ocean varim si z nej polievky teda necham vyvarit do nej ratstlinne minerali a varim si z nej bylinkove caje – necham zase vyvarit rastlinne mineraly zo susenych rastlin a vyvaram v tom susene hriby a morske travy atd.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 20.05.2011 00:51:56

>> rudo, 19. 05. 2011 23:52:54

Na-K pumpu samozrejme znam, tam je pomer 3:2, v morske soli je to ale priblizne 47:1, proto me ten ohromny prebytek zajimal a zajima…

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.05.2011 01:01:36

>> zombice, 20. 05. 2011 00:51:56

jasne treba to zistovat, zrejme K sa v tele pouziva hlavne na tu pumpu a Na sa pozuiva vselikde inde.

treba sa pozriet na zlozenie potu a mocu mozno vela Na odchadza a K tam nie je ? v slzach je asi vela Na a nie je tam K ?

v zaludocnej stave je vela Na a nie je tam K ?

Nedavno som sa dostal do stavu nedostaku K a tak si davam pozor na to co jest a na rychle riesenie krizy som si dal nejake K tabletky, mal som predtym dost nevyvazenu stravu, malo mineralov, pitie som solil minimalne, teda som sa rozriedoval slabymi iontakmi atd.

potom som nad tym vsetkym zacal serioznejsie rozmyslat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

icheius muž 20.05.2011 02:56:31

Tak při nedostatku K hrozí riziko závažných srdečních arytmii a K se ztácí hodně močí…

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.05.2011 09:26:03

Neni K hlavne v bananech? A jak vime, banany jsou chlebem vytrvalcu…

Nechapem Rudo preco dokola odsudzujes sol z Presovskych solnych bani. To je predsa oceanska sol – len ju nevysusili na plazi minuly tyzden, ale pekne sa usadzala na dne postupne ustupujuceho oceanu po miliony rokov. Mohla by byt teda este lepsia. Alebo vadi, ze je prestarnuta, treba kontrolovat rok vyroby morskej soli?

Apropo ocean/more – Death sea je priklad vtipny ale nie je to more, ale jazero. More je sucastou oceanu a pouziva sa proste ako oznacenie urcitej mensej casti oceanu pre lepsiu zemepisnu orientaciu. Inak je to stale ten isty svetovy ocen. Ked si naberies vodu z Coral Sea, tak si ju zaroven naberas z Ticheho oceanu.

Inak neviem ci nie si prilis ovplivneny pobytom v Australii, kde asi vela mineralnych pramenov nie je, tak tam pijete vodu z oceanu, tu v Cechach a este viac na Slovensku, je mnozstvo mineralnych pramenov s velmi roznym zlozenim a striedanim ich pitia sa da krasne minerali doplnat. Tvrdenia, ze z vody v ktorej su “len rozpustene kamene” nedokaze ludske telo prijat minerali absolutne neberiem. To by si musel nejak podlozit. Naopak, ako sa casto vracias k mudrosti nasich predkov, tak rozne mineralne pramene boli odpradavna uznavane ako zdroj zdravia.

Myslim si, ze rozriesenie velkeho nepomeru Na – K v morskej mode a roznych inych nepomerov v stredoeuropskych mineralnych pramenoch je jednoduche. Pokial sa to neprezenie, tak telo si to proste samo zregulje, odlozi si to co potrebuje a vyluci co nepotrebuje. Obzvlast pri zdravom zivotnom style, mnostve pohybu a pestrej strave to proste ludske telo zvlada. Predsa len je trosku komplexnejsie a prisposobivejsie okoliu nez morske riasy. ;)

Inak ale ten experiment s popijanim vody s morskou solou vyskusam – asi tento vikend, cakaju ma dva dni prace na zahrade pri dufam slnecnych dnoch, tak par litrikov urcite padne. Mimochodom minuly viken som v sobotu vyskusal celodennu hladovku, poprvykrat v zivote. Taktiez kombinovanu s celodennou fizickou pracou. Pil som caj a mineralku a pocit hladu bol skor zo zvyku nez nejakej potreby. Necitil som absolutne ziadny nedostatok energie a zatial co vecer som sa tesil na nedelne ranajky, tak v nedelu rano som ani nemal hlad. Inak ale absolutne ziadne zmeny, proste nic. Nabuduce ju teda asi predlzim, tento vikend ale nie, pretoze uz mam nalozene hovedzie na grilovanie (ja viem na okraji sa specie, ale vovnutri bude krvave, vyzivnejsie nez varene vo vode ;) ) Slana voda ako experiment teda bude musiet stacit.

Blbe je, ze uz par tyzdnov nebeham a este nejaky cas seriozne behat nebudem, tak sa tazko posudzuje presny effekt na kondicku.

Ale tie tvoje rozne navody ma este nakoniec privedu aj k behaniu na 120TF.  Len kde na to brat cas…

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.05.2011 09:41:45

>> SlavoK, 20. 05. 2011 09:26:03

Len kde na to brat cas…

den ma 24H a este mas k tomu aj celu noc ;-)

kamenna sol nema 64 mineralov.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 20.05.2011 10:27:37

>> SlavoK, 20. 05. 2011 09:26:03

prave asi pred dvoma tyzdnami prebehla v mediach informacia, ze sol vlastne vobec nesposobuje vys. krvny tlak, infarkt, porazku,… samozrejme morska. vraj toto vsetko vzniklo este za „komančov“, ked sa u nas pouzivala vyhradne kamenna sol ala Solivar Presov. Ale teraz neviem, ci nieco do nej pridavali, alebo nieco obsahuje, co sposobuje tieto neduhy. A samozrejme media a doktori boli lenivy a vzdy to len skopirovali clanky, ked pisali o zdravom zivotnom style. Problem akuart asi bude, ze pekarne a vyrobcovia roznych polotovarov stale pouzivaju kamennu sol, pretoze je lacnejsia a potrebuju vyssie zisky.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.05.2011 10:28:14

>> rudo, 20. 05. 2011 09:41:45

Ja su hroznej lenoch, noci promrham spanim. ;)

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.05.2011 11:18:37

>> SlavoK, 20. 05. 2011 10:28:14

ale spis pod 120 ? ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.05.2011 11:51:33

>> rudo, 20. 05. 2011 11:18:37

Ze bych to bral jako trenink zakladni vytrvalosti 7hodin denne? ;)

>> andyxx7, 20. 05. 2011 10:27:37

Neviem nijak posudit, len vychadzam z toho, ze zrovna o Presovskej soli je mi zname, ze je to pozostatok vyschnuteho mora. Takze z principu je to stejna sol ako ta co kupujeme pod oznacenim morska sol. Rozdiel oproti „nemorskej“ soli by mal byt v tom, ze ciste NaCl zo zemskych hornin (uz len predstava ze nieco v realnom svete je po chemickej stranke 100%ciste je dost smiesna)bola najprv rozpustena vo vode, v ktorej prebiehali zivotne cykly morskych zivocichov, ktorych pozostatky ju obohatili, nez bola z mora po odpareni vody vysusena. Tento rozdiel oproti morskej/kamennej soli uznavam a budiz tomuto po chemickej stranke zanedbatelnemu rozdielu pripisane nejake specialne ucinky. Ale ci ta voda z mora uschla dnes alebo pred 20milionmi rokov, v com je rozdiel..

Ja si napriklad pametam na dokument v ktorom sa hovorilo, ze zatial nie sme schopny umelo vytvorit morsku vodu nech sa akokolvek snazime napodobnit chemicke zlozenie. Ale staci to tejto umelej morskej vody priliat male percento skutocnej morskej vody a cela sa zmeni na skutocnu morsku vodu. Nechapem, neriesim…

inak co viem, tak sa do soli pridava jod a ten ma vo zvysenom mnozstve negativne nasledky. Nepametam ake… Tusim sa z neho straca pamet.

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 20.05.2011 12:52:09

>> SlavoK, 20. 05. 2011 11:51:33 nieco ohladom rozdielu soli som nasiel:

Ine zdroje uvadzaju – a v tom je podstatny rozdiel medzi solou kuchynskou, ktora je NaCl, teda hlavne vela sodika a prave ten v mechanizme vysokeho tlaku zohrava vyznamnu ulohu, kym morska sol obsahuje hlavne magnezium a draslik, potom dalsie mineraly – Fe, Cr, S, P, Cl a pomerne malo NaCl.

avatar

Celkem 10832 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2012)
půlmaraton: 1:33:53 (2012)
maraton: 3:24:55 (2011)

belpe muž 20.05.2011 12:56:10

>> SlavoK, 20. 05. 2011 11:51:33

Nepametam ake… Tusim sa z neho straca pamet.

:-):-)
Motto: No pain, no gain? No pain, thank you :-)
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 21.05.2011 21:44:18

>> SlavoK, 20. 05. 2011 11:51:33

Dneska jsem zahledl jeden reklamni letak, nijak jsem to neoveroval, takze nutno brat s rezervou. Ale tvrdi, ze klasicka kuchynska sul se ziskava chemickym cistenim od latek jinych, nez je ciste NaCl. Jak to tedy vnimam ja, tak nejde o spor sul morska vs. suchozemska, ale spise rafinovana vs. prirodni.

Na druhou stranu z nekterych vysvetleni ucinku prirodni soli mi „lezli slimaci po tele“ (frekvencni vzory lidskeho tela); katastroficke straseni strasnymi ucinky pridaneho jodu a fluoru me taky nenadchly.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 21.05.2011 22:26:09

>> EdCable, 21. 05. 2011 21:44:18

Je to s tou soli nejak slozite na to je je to jenom sul. Ja se dival co mame vlasne doma za sul. Normalne solime morskou soli a do mlynku mame hrubozrnnou kammenou sul, o ktere pisou na obalu ze pochazi z pravekych mori. (musel jsem se divat protoze sul jsme jiz nekupovali dele nez rok)

Experiment s popijenim vody se stejnou koncentraci morske soli – 20g/l – jako je v mori, jsem ukoncil po tom jak jsem rano pred behem vypil asi 1,5dcl s bylo mi z toho dost blbe. Se divim jestli tohle nekdo muze pit bezne.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.05.2011 04:28:59

>> SlavoK, 21. 05. 2011 22:26:09

Experiment s popijenim vody se stejnou koncentraci morske soli – 20g/l – jako je v mori, jsem ukoncil po tom jak jsem rano pred behem vypil asi 1,5dcl s bylo mi z toho dost blbe. Se divim jestli tohle nekdo muze pit bezne.

Ja som teda nikdy sol nevazil, vzdy prisypavam podla chuti. Je to otazka pokusov a ladenia aka koncentracia je este v pohode pititelna.

Tvoja slusenost je skor z jogovych cistiacich praktik kde sa vypije koncentrovany solny roztok na vyplach zaludku, rovnaka vysoka koncentracia sa pozuiva aj na opacny koniec, ako povedak klasik v najlepsej lekarskej literature :

vyplach zaludku a klystir.

Mne naopak experiment tento vikend vychadza velmi dobre, ale siel som k tomu postupne, uz cely tyzden som znizoval celkovy objem vypitej vody a caju a zvysoval koncentraciu soli. v sobotu som mal preteky ktore mi trvali asi 46 minut, plus intenzivne rozcvicenie pred asi 25 minut, urobilo sa velmi teplo, priame slnko, potil som sa jak v saune. preteky o 2 poobede, od rano som vypil len minimum a dost koncentrovabnej soli, so sebou som mal 2 7 decky sklenene flase s horucim zelenym a ooloong cajom (zmiesane) s vela solou – na chut dost slane, med a citron a tie 2 flase som mo pretekoch a cestou domov v aute v pohode vypil

Bolo to prvykrat co som necitil po pretekoch unavu, len som citil „pouzite“svaly a po zjedeni nejakeho jedla som siel vecer este raz von a dal som zase polointenzivny trening 40 minut,

v nedelu ranu na lacno a bez pitia som siel 80 minut intenzitu do kopcov, zacal som citit sol v ustach ako znak ze mi uz chyba voda, tak som sa potom napil cisteho caju bez soli asi 3dcl a po najedeni (dobre posolene celozrnne chlebou s tunou) som zacal popijat lahko soleny caj.

Okrem telesneho dobreho pocitu a extra energie mam pocit dobrej dusevnej energie.

Nikdy siom sa ale nenutil do niecoho co mi nedavalo dobry pocit alebo malo prilis zlu chut napriklad prilis slane

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

fly-boy muž 22.05.2011 18:25:04

A co česká „mořská“ voda vincentka? http://www.vincentka.cz/

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 22.05.2011 22:48:25

Slo mi prave o to zistit, ci sa da pit morska voda neriedena. Napriklad Vincentka, ktora je uz teda dost vyraznu koncentraciou mineralov, ma len 4g NaCl na liter, to je minimalne 5krat menej nez morska voda.

Takze tolko k mojmu pohladu na neriedenie morskej mody…

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.05.2011 00:57:10

>> SlavoK, 22. 05. 2011 22:48:25

Takze tolko k mojmu pohladu na neriedenie morskej mody…

ach, zrejme som to nenapisal jasne od zaciatku

zlozenie tela by malo byt podobvne morskej vode.

Myslim neriedit telo, neriedit krv, neriedit obsah buniek a medzibunkovu tekutinu.

Co sa tyka samotneho pitia to musi byt indivindi.

kazde moer ma inu koncentraciu a ocean ma vseobecne inu koncentraciu

neviem skadial je ten udaj 20g/liter.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 23.05.2011 08:58:51

>> SlavoK, 22. 05. 2011 22:48:25

Z toho co jsme probírali na záchranářským kurzu (pravda, je to už cca 20 let a za tu dobu se kromě fyzikálních zákonů už leccos změnilo) – mořskou vodou žízeň neuhasíš a uhasíš-li, pak jen do pláče.

Pokud byste někdo chtěl opakovat Rudovy veselé pokusy, poraďte se prvně radši s urologem. Na jeden problém vždy existuje několik různých úhlů pohledu a není od věci se s nimi v předstihu seznámit.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 23.05.2011 11:24:04

>> SlavoK, 22. 05. 2011 22:48:25

S pitím mořské vody úspěšně experimentoval Alain Bombard, popisováno v knize „Trosečníkem z vlastní vůle“, jediné co si z toho ještě pamatuji, začít pít mořskou vodu po troškách a ještě ve chvíli, kdy není člověk dehydratovaný, střídat to s pitnou vodou…, pak může mořská voda představovat část pitného objemu…

Motto: ...kam až?
avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 23.05.2011 22:39:48

>> rudo, 20. 05. 2011 00:19:37

Dík za odpověď, se mi tak poskládalo pár věcí dohromady, asi na té mořské vodě něco bude. Osobně jsem pil slanou vodu jenom při šance a to mi fakt stačilo. Vždycky jsem měl za to, že solit se nemá a u šanky jsem to bral jako nutný zlo. :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.05.2011 22:55:29

>> jans, 23. 05. 2011 22:39:48

Ked uz to spominans, prave SWF – sankpr… mi otvorila oci.

v poslednom obdobi som viackart chcel zacat hladovku a zacat ju sank… a nepodarilo sa, telo proste vsetku sol vstrebalo ako potrebnu, ako som nad tym rozmyslal ze musism dat najprv telu vsetky soli nech sa doplnia aby som mohol potom uspesne sank…,

tak sa mi zacalo rozsvecovat a tiez zacali pozitivne vnutorne zmeny.

sank… je teda dobry test ci je soli vnutri tela dost ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 24.05.2011 11:20:31

No dobra, pitie vysokokoncentro­vaneho solneho rostoku sme si teda vysvetlili. Som rad, ze ma nikdo neukecava to skusit prekonat a vydrzat aspon par dni. ;)

Co ale to samotne zlozenie mineralov, je velmi jednostranne – minimalne 98% je NaCl? S touto otazkou zacal uz Zombice.

Nebolo by lepsie pit rozne mineralky s roznym zlozenim, ziadna nema tak extremny nempomer NaCl voci ostatnym mineralom. Dalsimi zdrojmi potom pestra strava.

Mimochodom ja som velky fanusik coca coly, znesiem aj PesiColu a ine kyseliny. Kedysi som sice neplanovane, ale predsa absolvoval experiment, pri ktorom som 2mesiace pil PesiColu, denna davka 4–8l (bolo hrozne teplo a vysoka fyzicka aktivita) co som pil na siedmy den, si nepametam, ale ze som to prezil v zdravi je neuveritelne. Ale daval som si tabletku multivitaminu a jablko kazde rano. Inak strava vyprazane kuracie v cesticku a hranolky – urcite viac nez 50% energetickeho prijmu za tie dva mesiace. :)

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 24.05.2011 12:11:48

>> SlavoK, 24. 05. 2011 11:20:31

Pracoval jsi v KFC?:-))

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 24.05.2011 12:59:14

>> EdCable, 24. 05. 2011 12:11:48

Skoro to tak vypada – ne, ale bylo to na brigade v USA. ;)

avatar

Celkem 4270 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2008)
půlmaraton: 1:41:52 (2008)
maraton: 3:45:50 (2010)

zse muž 24.05.2011 14:06:46

Koncentrácia NaCl v moriach je cca. od 2 – 4 %. Ľudsky organizmus reguluje jeho hladinu okolo 0.9% – čize pitie morske vody je kontraproduktívne, keďže telo sa bude chcieť nadbytku zbaviť vylučovaním. Piť sa morská voda dá ale každopádne riediť.

Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.