Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » poradte prosim, micoach nebo mobil + wearlink nebo neco jineho?

poradte prosim, micoach nebo mobil + wearlink nebo neco jineho?

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Fronema žena 13.05.2011 11:06:47

zdravim, zacinam s behanim a uvazuju o nakupu nejakeho sporttesteru. nejprve se mi vyrazne zalibil micoach ale ted jsem narazila na moznost polaru + aplikaci v mobilu a jsem zasadne na vazkach. co od toho chci: zaprvy jsem technicka hracicka takze chci z toho mit nejaky grafy, prehledy, statistiky a hrat si s tim. rozhodne chci neco co mi bude pomahat se udrzovat v ruznych zonach tepove frekvence. libilo by se mi zakreslovani cest do map pomoci gps. libilo by se mi kdyby nejaka prislusna aplikace k tomu mi vymyslela nejakej treninkovej plan, nebo aspon umoznovala jeho zadani. dobry imho by bylo i to signalu do sluchatek co a jak delat, idealne kdyby to umelo i mimo to prehravat hudbu nejake socialni fce (vyzvy, porovnavanim) ocenim, ale v zasade pro me nejsou dulezite. nevadi mi za to pripadne zaplatit nejakou rozumnou cenu

mam windowsi mobil (htc tp2) takze pripadne aplikaci k tomu. predvyber zatim je na runkeeperu, sportypalu, endomondo, a rungps, napada vas jeste neco na co se podivat? tedy, muzete poradit, pridat nejake postrehy co jo, co ne. nad cim bych se mela zamyslet. jestli je treba ten nozni krokovaci senzor lepsi nez gps v mobilu nebo naopak… samozrejme ze zakladni otazka je hardware, aplikace v pripade mobilniho reseni muzu stridat

rikam si ze micoach bude komplexni a uceleny reseni ale zase uz ho nezmenim (napriklad ty trasy). a zas nevim jestli ty mobilni aplikace jsou stejne vymakane…

avatar

Celkem 2351 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:27 (2011)
půlmaraton: 1:17:57 (2011)
maraton: 4:03:40 (2011)

fredy793 muž 13.05.2011 11:32:51

>> Fronema, 13. 05. 2011 11:06:47 ja bych volil Polar RS 800 s cidlem S3 na botu-chodi bezvadne,kdyz sem videl co dokaze GPS ukazovat za blbosti.....

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 13.05.2011 12:09:29

Běhám s mobilem a endomondem, časem uvažuju o polar wearlinku k němu. Audio coache má, i když jsem zatím využila jen jednou, když jsem chtěla dát přesně desítku a musela jsem běhat dokolečka po poli abych tu trasu natáhla :-D Webový rozhraní se mi líbí, je jednoduchý, přehledný.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Fronema žena 13.05.2011 12:39:06

ja zkusim tu otazku polozit trochu jinak.

vyrovna se (ci predci) nejaka mobilni aplikace tomu jak se micoach o cloveka stara rika mu co a jak a spol?

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 13.05.2011 12:43:36

Mobilní aplikace asi ne, endomondo umi říct jen kolikátý kilometr člověk uběhl, za jakou dobu a kolik zbývá do konce workoutu, je-li nastaveno. Možná vlastní hlava by se vyrovnala :-)

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 13.05.2011 15:35:07

jestli jsi hračička, sáhni po něčem s GPS a nevěř škarohlídům. Jsem taky hračička, Garminí sporttestery s GPS používám už skoro 5 let a zatím jsem na nic lepšího nenarazil. Můžeš si tréninky, prahy, tempa prostě všechno myslitelné naprogramovat v aplikaci a potom nahrát do hodinek. Ty Ti potom hlídají jestli trénink dodržuješ. Pokud si dáš trochu práce, můžeš si tak naprogramovat i testy, kterými se třeba Polar chlubí, že je má zadrátované (třeba chodecký test tělesné zdatnosti etc.). Mám dlouhou zkušenost s Garminem Forerunnerem 305, který jde dnes koupit za velmi dobrou cenu, stejně dobrou (ba lepší zkušenost) mám i s novějším Forerunnerem 310XT. Kdyby Tě k tomu zajímal detail, vyplodil jsem na blogu několik článků. Jak o budících, tak i o navazujících aplikacích. http://jmaselnik.blogspot.com/…ner-305.html http://jmaselnik.blogspot.com/…r-310xt.html http://jmaselnik.blogspot.com/…arminem.html http://jmaselnik.blogspot.com/…st-uvod.html http://jmaselnik.blogspot.com/…ik-daty.html

avatar

Fronema žena 13.05.2011 16:09:15

dekuju za odkazy na clanky, presne neco takoveho se mi dobre cte :)

kazdopadne me se do tech garminu moc nechce, si rikam ze kdyz uz jednu gpsku mam tak si kupovat druhou je trochu vyhozeni penez. navic je samozrejme zasadni vyhoda mit mobil rovnou sebou. navic to trochu presahuje to co za to chci dat, rekneme do 3500 (ja vim to jsem mela rict zpocatku)

navic mozna jsem hracicka na pocitace ale ohledne behani jsem absolutni lama a tak vlastne ocenim kdyz ten micoach nebo jiny program bude „myslet“ za me. do tohohle muzu treba zkopirovat treninky z bezecke skoly ale stejne…

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 13.05.2011 21:26:20

>> Fronema, 13. 05. 2011 16:09:15

do 3,5k se ale při troše šikovnosti s forerunnerem 305 vejdeš. A jenom faktická poznámka: když si vezmeš telefon s GPS a aplikací, tak ho za pár hodin totálně zabiješ na baterii (3–4 hodiny). V tom jsou hodinky trochu jinde. Každopádně přeju šťastnou ruku při výběru.

avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 15.05.2011 12:02:32

začal som behat s mobilom a aplikaciou sportstracker, ked mi začal pravidelne mrznut pri cca 8km a ešte k tomu ked som zistil, že si pekne pridáva nabehanu trasu, zistil som, že ak len trochu beriem vážne beh toto nieje cesta

potom som kúpil jetý timex ironman, je celkom ok, aj ked si skrátka niekedy povedal, že sa nespojí s HR,alebo stačilo niekedy byt blézko budovy a stromov a už ten signal stratil. Behal som ako vianočný stromček, GPS modul, data recorder, tak som si povedal, že vážne s tým nijako nevydrbem a budem musiet kupit niečo čo je rýchle, easy to use, spolahlive, budem to moct vziat aj niekedy do práce ako normal hodinky a tak som skončil u garmin FR210 a doteraz si hovorím ako som zbytočne stratil rok času a mal ho kupit už dávno..

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 15.05.2011 12:07:10

>> chmelko, 15. 05. 2011 12:02:32

Haha, to znám – taky jsem běhal ověšen elektospotřebiči.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 456 km
Minulý měsíc 0 km

beauty žena 15.05.2011 12:19:04

Rozhodla jsem se konečně,že si taky koupím sporttester. Nejsem hračička a nepotřebuji nějaký vymakaný přístroj. Stačí mě jen základní funce: počet km, čas, tepovka. Pročítám si tu forum a jsem totálně zmatená. Můžete mi poradit? Díky.

avatar

Celkem 227,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:54 (2012)
půlmaraton: 2:16:48 (2011)

RunnerB žena 17.05.2011 11:07:50

>> Fronema, 13. 05. 2011 11:06:47

Zdravím, stáhla jsem si aplikaci micoach do mobilu,ale běhat s mobilem mi přijde nepraktické a otravné i když ho zároveň používámjako mp3 přehrávač. Taky v lese vypadává GPS signál, takže hledám jiné řešení. Na druhou stranu micoach nabízí mnoho různých treninkových plánů a statistik na vyhodnocení (dokonce hlídá opotřebování běžeckých bot :-))

avatar

Bušovice

Celkem 144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:09 (2011)

ghibulo muž 17.05.2011 11:23:34

>> RunnerB, 17. 05. 2011 11:07:50

tojo… jako jeden z druhů používané ‚obuvi‘ jsem zadal ‚bosa noha‘ … a jsem zvědavej, kdy mě doporučí je vyměnit :-P :-) Jinak s tím GPS … dneska jsem při běhu zkusil aplikaci ‚cardio trainer‘ … a v době, kdy runkeeper s micoachem mě zoufale nemohli najít (try again…), cardtrainer mě spokojeně informoval o uběhnuté vzdálenosti … jen na konci mi řekl, že signál byl poor, ale uběhnutou vzdálenost trefil. Navíc mi počítá kroky… asi už u něj zůstanu.

Motto: dělej co chceš, dokud můžeš
avatar

Kolín/Praha

Celkem 8245 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:25 (2015)
půlmaraton: 1:09:53 (2013)
maraton: 2:28:34 (2021)

Mejla muž 17.05.2011 14:11:16

GPS na mobilu má skutečně velké úskalí v tom, že měření je nepřesné, respektive signál vypadáva. Takže i přestože jsou dnes moc pěkné aplikace typu RunKeeper, tak stačí zamračená obloha nebo jiné překážky a nenaměřís s tím nic.. Já osobně mám teď Suunto t3c s footpodem a doporučil bych ho. Sportestery nižší cenové kategorie jsou většinou velkým kompromisem do počtu funkcí a většina lidí si nakonec stejně později koupí nějakou dražší hračku, takže je potřeba zvážit, jak moc se běhání chceš věnovat a hlavně zda má pro Tebe smysl znát přesné údaje o počtu uběhnutých kilometrů.

Motto: https://www.facebook.com/strekari.cz
avatar

Fronema žena 17.05.2011 17:25:02

ja bezne s mobilem geocachim takze omezeni GPSky moc dobre znam a problem bych s tim nemela. spis mi jde o kvalitu tech aplikaci…

btw mate nekdo zkusenosti s pridelavanim footpodu na vibramovske classiky? ptala jsem se vedle ale tam se to trochu zamluvilo.

avatar

Kolín/Praha

Celkem 8245 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:25 (2015)
půlmaraton: 1:09:53 (2013)
maraton: 2:28:34 (2021)

Mejla muž 17.05.2011 17:53:33

>> Fronema, 17. 05. 2011 17:25:02

Vyzkoušel jsem jich několik a nejlepší je asi RunKeeper. Mám ho na iPhonu a stál cca. 12 dolarů (k dispozici je tuším i bezplatná demoverze), v ceně jsou zahrnuté „doživotní“ aktualizace,které vycházejí tak 2× do měsíce.

Export vypadá následovně: http://imageshack.us/…nkeeper.png/ ( s možností detailně přiblížit mapu) http://imageshack.us/…keeper2.jpg/

Dále je tam možnost nastavit tempo a RunKeeper se do sluchátek po kilometru sám ozývá, jestli tempo dodržuju, nebo ne. Umí hlásit taky uběhnutou vzdálenost a rychlost. Funguje to nezávisle na mp3 přehrávači v mobilu, takže je možno bez problému poslouchat hudbu a mít program zapnutý.

Motto: https://www.facebook.com/strekari.cz
Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.