Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » ženy+sport a postava

ženy+sport a postava

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Budějovice

Jana26 žena 01.01.2007 14:17:41

Je mi 26 a aktivne sportuji (3roky kolo, lyže a od lonska i beh jako doplnek hlavne pres zimu). Dříve jsem byla holka krev a mlíko. 168/60 Za dobu co sportuji se mi postava změnila, ale neřekla bych že k lepšímu. Nahoře jsem stále drobnější. a zadek a stehna spíše mohutní. Proste narostly asi naky svaly ale tukova vrstva zustala stejna takže výsledek je že mam prdel jak valach a stehna co se nevejdou do džín. Prsa mam jak po porodu, všude celutitidu a strie. Jíst se snažim zdravě už několik let, jím i co nejvíce „syrové stravy“ neupravene.Smažené nikdy, piji jen vodu,bylink.čaje) Moje velka neřest jsou sacharidy a to pak především jednoduche cukry:-/ párkrát jsem vydržela třeba 3týdny jíst předpisově a opravdu, po shození 2kg postava vypadala lepe, svaly se vyrýsovaly… problém byl v tom že v tomto období jsem byla naprosto bez energie…dobré výkony se vrátily až když jsem váhu zase přibrala (samozrejme v podobe tuku) Myslite že váha 60kg při výšce 168cm se může memu telu jevit jako idealni a proto se vždy na tuto váhu tak rado vrací?? Chci zhubnout ale zaroven chci mit dost energie a lepšit i nadale své vykony-zda se mi že to dohromady proste nejde :-( že telo chce mit ke sportu tech 60kg a 18% tuku :-( Když vidim ty vysportovane holky, docela jim zavidim. Mě kolikrát ani nikdo nechce věřit že denně jezdím na kole(50–90km) anebo běhám (cca 1hod) , protože moje postava tomu proste neodpovida

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 01.01.2007 15:59:19

Nic si z toho nedelej ,ja taky beham jim zdrave a vypadam silnejsi nez moje kolegyne,ktere maji jediny pohyb cestou do a z prace,ale vim ze by nezvladli vyjet na kole ani tretinu toho co ja,nebo se zadychaji pri vetsi namaze a neradi se poti,sice vypadaji lepe,ale srdce a cevy maj mozna ve veku 70 leteho,taky zalezi na gen.predpokla­dech.Ale jinak souhlasim s Kolobezkou ze nejdulezitejsi je citit se dobre ;)

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 01.01.2007 16:05:42

Taky si myslim, ze to jestli postava je odpovidajici, sportovni apod. neni podlozeno mirama, ale pocitem a vykonama. Zajet 50km na kole je pro vetsinu nesportovniho okoli nadlidsky vykon. Ja osobne mam zrejme vice svalnatejsi postavu, takze ze mne nikdy bezecky chrt nebude, ale citim se super a jsem se sebou spokojeny. Samozrejme, kdybych mel jeste o par kilo mene, odvadel bych lepsi vykony, ale telo nechce, stravuju se zdrave, beham a tudiz mam vyvazenou energetickou bilanci. Holt, kazdy neni atleticky chrt od podstaty (diky bohu). Dej vice na sebe a mene na okoli a ten stejny stav bude hned lepsi. Vse nej a pevne zdravi do roku 2007

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Budějovice

Jana26 žena 01.01.2007 16:28:24

Beru to tak…člověk by se neměl bát stoupnout si nahatý před zrcadlo. A to u mě proste nejde. Nechci být modelka ježišmarja, či anorektička apod. Ale přesně jak tady psala kolegyně- holky co nikdy nic nedělaly, stravují se ve fastfoodech, cigáro střídá panáka jsou na tom s postavou kolikrát daleko lépe a navíc mívají i pěknou pleť. Moje nesportující rodina mi sdělila, že začínam vypadat jako škaredá sportovkyne a že to se sportem přeháním.(tak to vidí oni). Rozhodně se ale jako holka nezanedbávám. Pečuju o sebe stále tak jako dřív(kosmetika apod. kraviny). S kondicí jsem spokojená ale nic příjemnýho když běžim a cítím že se mi tam ty stehna třou o sebe…no to je hnus proste. Do zrcadla se nedívám, ale človek se vidí i bez zrcadla bohuzel.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 01.01.2007 16:54:20

Celulita nemusí být jen projev obezity a nemusí souviset tak tolik s výživou (množstvím uhlohydrátů). Jde o to, zda správně fungují ledviny, lymfatický systém, který by měl přirozeně odvodňovat. Protože podle údajů, které uvádíš, o obezitu v žádném případě nejde, je třeba problém stehen atd. hledat u funkce ledvin a lymfatického systému. Obojímu pomalý běh rozhodně prospívá.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 01.01.2007 17:03:54

Mám to na sobě vyzkoušené: Zkus si koupit výrobek v kombinaci L-carnitin + chrom (snižuje chuť na jednoduché sacharidy), mě vyhovuje značka Nutrend, která není profláklá různými skandály co jejich výrobky měli obsahovat a neobsahovali a naopak. Ten pomocník se jmenuje CARNICHROM a bere se nalačno a 30 minut před výkonem. Více na http://www.nutrend.cz/…nichrom.aspx

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 01.01.2007 17:23:21

[quote=Jana26]Je mi 26 a aktivne sportuji (3roky kolo, lyže a od lonska i beh jako doplnek hlavne pres zimu). Dříve jsem byla holka krev a mlíko. 168/60 Za dobu co sportuji se mi postava změnila, ale neřekla bych že k lepšímu. Nahoře jsem stále drobnější. a zadek a stehna spíše mohutní. Proste narostly asi naky svaly ale tukova vrstva zustala stejna takže výsledek je že mam prdel jak valach a stehna co se nevejdou do džín. Prsa mam jak po porodu, všude celutitidu a strie. Jíst se snažim zdravě už několik let, jím i co nejvíce „syrové stravy“ neupravene.Smažené nikdy, piji jen vodu,bylink.čaje) Moje velka neřest jsou sacharidy a to pak především jednoduche cukry:-/ párkrát jsem vydržela třeba 3týdny jíst předpisově a opravdu, po shození 2kg postava vypadala lepe, svaly se vyrýsovaly… problém byl v tom že v tomto období jsem byla naprosto bez energie…dobré výkony se vrátily až když jsem váhu zase přibrala (samozrejme v podobe tuku) Myslite že váha 60kg při výšce 168cm se může memu telu jevit jako idealni a proto se vždy na tuto váhu tak rado vrací?? Chci zhubnout ale zaroven chci mit dost energie a lepšit i nadale své vykony-zda se mi že to dohromady proste nejde :-( že telo chce mit ke sportu tech 60kg a 18% tuku :-( Když vidim ty vysportovane holky, docela jim zavidim. Mě kolikrát ani nikdo nechce věřit že denně jezdím na kole(50–90km) anebo běhám (cca 1hod) , protože moje postava tomu proste neodpovida[/quote] Jano , moc tomu nerozumím,ale nemáš při svých sportovních aktivitách příliš velkou intenzitu ? Možná se pohybuješ spíš v oblasti spalování cukrů než tuků a to následně vyvolává jejich potřebu.Spoustu informací tohoto charakteru najdeš i jinde na tomto foru. Na kole možná jezdíš spíš silově než frekvenčně.Věřím,že určitý podíl na výsledku mají i genetické dispozice.U Tvé stravy nevím,sám jsem všežravec,který si v tomto ohledu neumí moc poručit. Příliš jsem Ti nepomohl,snad jen trochou inspirace,kterým směrem shánět informace.

avatar

Budějovice

Jana26 žena 01.01.2007 18:00:25

Ten Carnitinchrom jsem používala loni v zimě asi 2 měsíce…tak ho letos zase zkusim. S tou intenzitou jsem si to take myslela.. ale vzhledem k tomu, že v zime více než běh podnikám dlouhé tůry(velmi svižně) kdy se tepy pohybují v aerobnim pasmu tak akorat, tak jsem tenhle duvod vyloučila. No nic lidi :-) stále doufám že to chce pořád jeste čas. človek nemuže čekat že za 3–4 roky sportování bude vypadat jako Navratilova, KDYŽ PŘEDTÍM několik let žil na nugetě, zákuskách a chlastal vodku:-)

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 01.01.2007 19:51:00

K tem spalovacum, zasvecenci trdi ze jediny efekt ktery to ma je placebo efekt :o) . Doporucuji prostudovat nasledujici forum, sice z trosku jineho sportu, ale velice poucne. http://ronnie.testwebu.com/…iewtopic.php?…

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.01.2007 19:56:42

nechci být za nositele špatných zpráv, ale v šestadvaceti letech po 4 letech sportu už žádné zásadní změny, nepustíš-li se do skutečně zásadní změny sportovních aktivit, v oblasti tvaru postavy (kromě zhubnutí, které ale bude vyžadovat změnu stravovacích návyků) čekat nemůžeš. Navíc tady na jiném místě popisuješ večerní rohlíkové hody s následným vařením pudinku, což tedy rozhodně není doporučeníhodná věc;-). Na „prsa jako po porodu“ může pomoci cvičení prsních svalů, jejichž posílením a zvětšením může dojít k nazvednutí ňader, nejsou-li tedy příli velká. Jinak na tvarování postavy (po zhubnutí ovšem, je-li potřebné) je nejefektivnější posilovna, kde se dají upřednostnit slabší partie. No a samozřejmě umět žít sám se sebou je základ.

avatar

ČB

pecjan žena 01.01.2007 20:00:58

18% tuků rozhodně není moc!!! Nic si z toho nedělej, že se držíš na těch 60 kg(zvlášť když to jsou to hlavně svalíky!). Jsem na tom hodně podobně- když jsem vážila míň, nikdy jsem neměla takové výkony jako teď s pár kily navíc.

avatar

Budějovice

Jana26 žena 01.01.2007 21:54:55

…a neni to vlastne logicky…kdyz je vic tuku ze pri vytrvalostnich sportech, kdy se bere energie hlavne z tuku clovek vic vydrzi nez kdyz ma toho tuku min? Presne tak mi to totiz pripada. kdyz zhubnu(byt jen 2kg a postupne-ne hladovkou) chybi mi energie,za chvilku nemuzu, jsem slaba jak moucha, toci se mi hlava a nemam vlastne na sport ani chut. Kdyz se pred spanim hodne najim, pripadam si rano jako silna kobyla…a ta prdel ty predstave zhruba odpovídá… :-)))

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51512,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 01.01.2007 22:02:53

No, nejsem v těchle věcech žádný odborník, jsa hubeňour to neznám. Ale něco mi říká, že hlavní chyba je jíst před spaním. Naláduj se ráno, k snídani, ne? Aspoň já to tak dělám.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.01.2007 22:43:16

Ahoj Jano a jak trenujes?Radil jsem kdysi jedne kamaradce, ktera mela velmi podobne problemy jako ty. Trvalo jí cca rok, nez shodila zadek a stehna.Jezdila s nama na kole, dokázala dát i 130km. Základní věc, kterou se ale musela naucit, bylo, ze musi tocit lehke prevody. Dokud jen rvala těžké převody, tak to pouze zpevnila. Úbytek přišel v kombinaci kmihová jízda(frekvence přes 90/´) na nízkých tepech+ 3× týdně klus 40minut + 2× týdně plavčo.Samozřej­mostí byla úprava stravy, jednoduché cukry pryč, převážně těstoviny, saláty.Místo sladkého spíše spíše muesli, ovoce. Hlavní ale bylo, že jsem jí zakázal hladovět :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 01.01.2007 23:09:47

Já mívám obvykle při 180 cm 80–82 kg.(Teď přechodně víc, ale to se zase spraví). Takže se podle tabulek pohybuji na hraně mezi normální váhou a obezitou. Je pravda, že si v jídle nevybírám, ale na druhou stranu se většinou nepřejídám. V posledních měsících běhám okolo 50 – 60 km týdně. K tomu trochu cvičím. Do práce a z práce chodívám pěšky.A váha dolů už prostě nechce jít. Jednu dobu se mi podařilo po tvrdší dietě shodit na 79 kg, ale cítil jsem se dost mizerně a jakmile jsem se vrátil k běžnému stravování, váha se okamžitě vyhoupla zpět na 81 kg. Na druhou stranu znám ve svém okolí člověka, který žádný sport nepěstuje, denně spořádá neskutečné množství jídla a při cca 175 cm váží 57 kg. Myslím si, že nám všem byl dán do vínku určitý tělesný typ, který je u každého různý a každý máme také jiný metabolizmus. Lepší je se řídit podle osobních pocitů a když se cítím skvěle, tak to asi tak má být a netřeba na tom cokoli měnit.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.01.2007 08:26:57

[quote=Jana26]…a neni to vlastne logicky…kdyz je vic tuku ze pri vytrvalostnich sportech, kdy se bere energie hlavne z tuku clovek vic vydrzi nez kdyz ma toho tuku min? Presne tak mi to totiz pripada. kdyz zhubnu(byt jen 2kg a postupne-ne hladovkou) chybi mi energie,za chvilku nemuzu, jsem slaba jak moucha, toci se mi hlava a nemam vlastne na sport ani chut. Kdyz se pred spanim hodne najim, pripadam si rano jako silna kobyla…a ta prdel ty predstave zhruba odpovídá… :-)))[/quote] tak to nefunguje;-). Tuk z podkožních zásob při sportování většinou nespaluješ, protože se spotřebovává tzv. buněčný tuk, který je obsažen přímo ve svalových buňkách a jeho vysoké množství je právě u vytrvalců žádoucí. Neexistuje bohužel žádná úměra typu více podkožního tuku → více buněčného tuku. Při hubnutí je taky potřeba dávat pozor na to, co člověk ztrácí, protože jenom dietou s během a cyklistikou jde výkonnost i osvalenost „vršku“ do háje. Přes léto prakticky necvičím, jenom jezdím na kole a běhám s trochou plavání s tím, že většinou i zhubnu. Když potom na podzim začnu chodit do posilovny, jsou ztráty v absolutní síle obrovské a vlastně celou zimu trvá, než se vrátím někam poblíž předchozí jarní výkonnosti. Takže při hubnutí nezanedbávat cvičení.

avatar

Budějovice

Jana26 žena 02.01.2007 10:28:37

asi to bude tema tezsima prevodama…i kdyz letos jsem tocila vetsinou rychleji nez kluci…v kopcich mam vetsinou smulu, to jedu na nejlehci a jsem rada ze to tak nejak uslapnu:-) tam o frekvenci byt rec nemuze. Testoviny jim kazdy den,nekdy puding. hodne zeleniny a ovoce, pecivo jen celozrny a musli k snidani. Ale zrejme toho jim asi opravdu velky mnozstvi. A ty prebytecny sacharidy se pak nejspis premeni na prdelni tuky… Nicmene dneska jsem se rozhodla ze budu jist min. jo a taky jsem zjistila ze ten beh je na hubnuti tehlech partii lepsi nez to kolo. Loni pres zimu to docela slo-protoze jsem spis behala a v lete kdy pouze jezdim na kole mi byly dziny zas fest

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.01.2007 10:55:20

Ano beh je nejlepsi, ale zase je narocnejsi na klouby a proto je dobré to kombinovat (a hlavne behat dle testeru, protože je dost možné, že se pohybuješ na zbytečně intenzivních tepech). Hlavne nesmis chtit vse do týdne. Je to dlouhodobá záležitost. Chce to najít si svůj rytmus a řídit se jím, večer nejíst po 18h, maximálně ovoce. Dobré je párkrát si napsat vše co jsem snědl na papír a zpětně to pak vyhodnocovat. Najednou zjistíš, že se tam vyskytuje něco, co by tam být nemuselo a o tom to je.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 02.01.2007 11:27:48

Jak uz psal Rosta a Ironman, taky myslim, ze jidlo pred spanim je to nejhorsi-mela jsem to „stesti“ si vyzkouset 5 tydnu portugalsky denni rezim s vecerenim o pul desate a vysledek byl 5 kilo navrch po tom, co si uz 7 let drzim stabilni vahu.

Jinak se snazim drzet myslenky v tom smeru, ze sportuji hlavne pro svoji kondici. A nenecham se preci rozhodit poznamkami tech, co povazuji za ideal krasy BMI 16, pripadne poznamkami nevericich Tomasu:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha 6

Celkem 6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:15 (1998)

jirkoun muž 02.01.2007 12:20:32

no, nejist po 18 hodine jde treba u me dost tezko, po praci vyrazim na trenink tak okolo 16.30 takze po treninku, protazeni a sprse je tak cca 18.00–19.00, podle toho jestli jsem byl behat nebo na kole, a nejist po treninku, to bych se asi rana nedozil, myslim si, ze tohle bude problem vetsiny, normalne pracujicich lidi tj od. 7–8.00 do 16–17.00

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.01.2007 12:48:21

to jirkoun: ja samozrejme nevim, co mas za praci, ale ja chodim z prace vetsinou v 18h a naucil jsem se jist pred treninkem okolo 16h. Jde o to pripravit se na to, mit jidlo ssebou.Vecer po treninku pak nejsem totalne vyhladovely.A vys­tacim si jen s ovocem. Kdo pracuje od 8h a nema to do prace nejak extra daleko, tak take muze stihat behat rano.A vecere se pak stiha na 18.h v pohode.

Motto: Never give up!!!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.01.2007 13:24:21

Nerad vam kazim predstavy o spravnom stravovani, ale obmedzovat jedlo nejakou umelo stanovenou hodinou je – prepacte- blbost. Vsetko zalezi od individualneho rezimu. Ked niekto chodi spat o 21.h tak jest naposledy o 18.h je asi ok, ale vacsina ludi ma neskorsiu vecierku a tutiz je ok jest aj neskor. Casove obmedzenie ma skor psychologicky efekt a zabranuje nocnym najazdom na spajzu ci chladnicku, ked sme si "zakazali jest vsetko okrem ovocia po (napr. ) 18. hodine. Dalsi mytus je, ze z vecere sa najviac pribera- pribera sa z kazdeho jedla, ak je v nom prebytok energie, co nemozme spalit. Ak uz nastupime cestu toho, ze telo je pocas noci neaktivne a teda preto sa v nom usadzuju nespalene kalorie vo fome tukov (nie tak uplne, ale pre jednoduchost to tak nechajme), tak prave OBEDNE jedlo je to zodpovedne za nase faldy. Ono totiz nejaky cas trva, nez sa jedlo spracuje a obed sa castokrat dotravi az vo vecernych hodinach, ked sa telo rozhoduje, co s touto energiou. Vecera ma efekt na nasu rannu energiu viac ako sme ochotni pripustit. Celkovo ma vacsina rekreacne sportujucich ludi zlu predstavu o tom, co spali a kolko musi doplnat energie. Pokial niekto netrenuje skutocne tvrdo (2 a viac hodin denne), tak ziadne obzerstva s pudingami a rohlikmi vobec nie su potrebne, ba prave naopak. Aj tak ma 80% ludi v nasich koncinach dost zvyseny energeticky prijem, tak normalna strava to aj pri sportovcoch zlahka pokryje. Sam som si na sustredeniach overil, ze aj pri extremnej namahe a mnozstvach treningov (niekolko denne) sa da kludne pribrat, ked sa clovek precpava. Cim vacsia unava, tym viac si clovek mysli, ze treba kompenzovat energetickym prisunom a to je blbost. Samozrejme, je treba jest viac, ale PRIMERANE a ked je clovek unaveny, tak ma v prvom rade oddychovat. To ma vedie k dalsej myslienke- Jana26– spavas aspon 8 hodin denne? Ak nie- aj tam robis chybu- zvysuje sa Ti hladina kortizolu a ten podporuje usadzovanie tuku. Inymi slovami- telo v strese tazko prinutis k formovaniu postavy. Nic netreba prehanat, ak sa stravujes zdravo- a najma primerane (v mnozstve), tak by si mala mat dobru postavu. Nie kazdy moze byt modelkou/modelom, ale sportujuci clovek ma vypadat ako sportovec. Ak nie, tak niekde robi chybu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.01.2007 13:40:16

Ach, az teraz som si precital tento Tvoj pripevok- Jana26. „Já už raději jím potají. Protože máma nemohla pochopit, že sežeru třeba večeři, pak si dám 4–5 rohlíků s medem a před spaním si jdu vařit ještě puding. Myslela si že mám bulimii a že to chodim zvracet. Nejsem žádnej hubenour, to ne! Ale říkám si, že na to, kolik toho sežeru to pořád ještě jde… :-)“ Teda, takto som neveceral nikdy, a tom som trenoval aj cez 3 hodiny denne (na bicykli aj 2× tolko) a velmi intenzivne. Doplnam k tomu, ze som muz :) Chce to o dost viac striedmosti- 2 rohliky s prilohami musia na veceru stacit, aj po tazsom treningu. Ak je este hlad, 1–2 kusy ovocia a potom stop. Ako povedal Mirek- zakon o vyvazeni energetickej bilancie plati aj ludi. Ak zjes menej ako spalis, tak beries zo zasob a teda schudnes. Ak mas nejake to kilo naviac, tak si treba strazit jedalnicek. Niektori to musia robit cely zivot, aj ked sportuju- zalezi od genetiky. Podla mna sa da obecne povedat, ze stihla zena by nemala mat pri vyske do 170cm nad 60kg. Vynimky existuju, ale su to skor anomalie.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 02.01.2007 13:52:07

Ja si u sebe beru jako hranici „poradne“ vecere tak aspon 3–4 hodiny pred spanim. Asi je to individualni, ale cim blize spanku jim, tim mene je muj spanek kvalitni. Kazdy si to asi musi ozkouset, u me vypadek ze zajeteho stravovaciho rezimu (priblizit veceri ke spanku) znamenal narust vahy o kilo za tyden, coz je strasidelne. Z cehoz jsem odvodila, ze to neni dobre. A kdyz Jana26 v jinem vlaknu pise, ze je schopna po veceri sporadat 5 rohliku a puding… i kdyz to bude prevazne o energeticke bilanci…

Mato, nemuze s prirustkem vahy souviset taky nedostatecny pitny rezim?

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.01.2007 13:58:50

[quote=dees]Mato, nemuze s prirustkem vahy souviset taky nedostatecny pitny rezim?[/quote] Priamo? To sa mi nezda, ale moze to mat vedlajsie ucinky- odhliadnuc od negativnych vplyvov dehydratacie- ak mas negativnu bilanciu prijmu vody, tak telo tuzi viac po slanych veciach a naviac velmi zadrziava vodu (preventivne). Potom bude aj prirastok na vahe (vo forme zadrzanej vody). Ak je clovek chronicky smadny, tak asi aj viac zje, lebo si vytahuje zo stravy chybajucu vodu. To su vsak uz iba spekulacie. V kazdom pripade je treba pit dostatok vody.

avatar

Praha

pug muž 02.01.2007 15:04:36

Problem Jany26 bych charakterizoval slovem „prostý“. Mato správně odhadl energetický přebytek na straně příjmu. Pánové ve výše uvedených příspěvcích tak nějak opomenuli fakt, že se jedná o ženu a tedy o bytost ovládanou složitou chemií ženských hormonů (kterou muž stejně nepochopí, ikdyby měl k dispozici všechny špičkové laboratoře světa) navíc s proměnlivou hladinou v průběhu jednoho menstruačního cyklu. Ženské hormony velí k ukládání energetických přebytků v podobě tukových rezerv preferenčně na bocích, stehnech a zadku. Může být, že u Jany se hormony projevují taknějak „intenzivněji“. To není nic nedobrého, neboť individualita dámsko-hormonálního projevu ma za následek to, že zvhrlé oko běžce-muže má k dispozici své vilnosti pestrý jídelní lístek, ve kterém si zatím drtivá většina našla „to ono“. I s oblohou. Pokud tedy Jana cítí potřebu zásahu, pak by cestu k cíli mohl napovědět následující experiment: zapsat startovní hodnoty obvodu pasu, boků a stehen plus váha. Zapisovat si obvyklý kalorický týdenní příjem a sestřelit ho o 10% na sacharidech a tucích (u jídel z druhé poloviny dne). To nebude tolik bolet. Po dva měsíce si lépe střežit pravidelnost stravy a její energetickou vydatnost a sledovat vývoj hodnot v závislosti jednak měsíční (tedy celek za měsíc) a i kolísání v průběhu menstruačního cyklu. Pokud bude k sobě poctivá, správná cesta se jí ukáže sama.

Nevhodny pitny režim s přírůstkem váhy může souviset i přímo. Pocit sytosti je ovlivněn dvěma faktory: hladinou krevního cukru (a inzulinu) a signálem vegetativního nervstva o stavu objemového zaplnění žaludku. Každý si může za domácí cvičení vyzkoušet následující věc: najíst se jen do pocitu „už nemám úplně hlad ale ještě bych něco sežral“ a vypít jednu až dvě sklenice vody (0,2 –0,5 dcl). Pocit „něco bych sežral“ zmizí velmi záhy a neměl by se vrátit. Při jídle totiž asi 20 min. trvá, než se od prvího sousta stabilizuje hladina glukozy v krvi. V mezičase jsem schopni přijímat potravu až do okamžiku, než zapne onen „objemový spínač“. Voda tedy udělá to, že kalorie odpovídající spočtenému energetickému příjmu (nikoliv však objemu, který je dán zpravidla předchozímy stravovacími návyky), dostatečně naředí na potřebný objem. Onen objem sytosti si též můžeme stanovit sami a to tak, že do sebe rychle nalejem vody co se vejde. Při výtrysku ušima stanovíme spotřebovaný objem.

avatar

Praha(Prokopák, ale i jinde..)

10 km: 0:45:49 (2007)
půlmaraton: 1:39:40 (2007)
maraton: 3:47:13 (2007)

Frajer muž 02.01.2007 15:33:54

Mylím, že tohle byla takřka vyčerpávající odpověď . Ještě bych vzal " v potaz " vliv hormonů , dodávaných perorálně. Pokud tedy jsou přijímány, tak se možná dá vhodnou volbou preparátu něco málo změnit.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 02.01.2007 15:43:13

Problém Jany26 je, že se sama sobě nelíbí :)

Samozřejmě tam bude spojitost s jídlem. Jenže je tu ještě procento tuku 18. Pokud se nepletu, u ženy to není nijak velké číslo. Ještě před pár lety jsem míval 12. Což je u muže možná vyšší číslo než u ženy 18. Rozhodně by o mně nikdo neřekl, že mám nadváhu. S BMI pod míru. Takže buď je číslo 18 špatně, nebo tu existuje i druhý problém – silová cyklistika.

O tom shodou okolností taky něco vím, v mládí jsem se na kole vozil stylem „dnes musím tento úsek na těžší převod než minule“. Když jsem pak přišel mezi kulturisty, při první návštěvě posilovny jsem udělal dřep s 220 kg(?), což mnozí nedokázali po dlouhém tréninku. A taky to bylo na objemu stehna a zadku znát. Jenže u chlapa to vypadá prostě jinak :)

Proto bych doporučoval držet se obou rad – kontrola jídla i točit lehké převody. Koupit si cyklocomputer s kadencí. Sporttester se bude taky hodit. V zimě spíš válce než trenažér. A hned tu máme další modelku :)

avatar

Praha

pug muž 02.01.2007 16:56:36

18 procent tuku při celkovém pohledu není jistě u ženy tragédie. Ale není radno zapomínat na to, že není důležité jen kolik ho je, ale také kde je. Ikdyž připouštím , že ze zdravotního pohledu je otázka místa méně důležitá u ženy, než u muže. To si ale asi rozeberem až jindy. Taky poměrně důležitou informací je, jakým způsobem bylo množství tuku stanoveno. Kaliper je starý dobrý osvědčený způsob. Hodnoty stanovené měřením elektrického odporu těla se od těch kaliperových liší i o 10 procentních bodů. Bodystat a jiný šméčka považuju pouze za jakýsi obchodnický šum.

Hádanka o tom, čím je "osvalená záď " skutečně tvořena, se dá rozluštit poměrně přesně z vývoje celkové tělesné hmotnosti a výše uvedených obvodů, kaliperem nebo prostě tím, že se budeš snažit v inkriminované partii chmatnout kůži mezi palec a ukazovák. Pokud se na to chmatnutí spotřebuje půl dlaně, tak to s odpuštěním není sval. Ledaže by to chmatnutí zároveň znamenalo kompletní obejmutí stehna dokola. Mrkni na sprintery nebo běžce na lyžích. U nich je svalová hmota stehna soustředěna především ve čtyřhlavé sani a potom v gluteus maximus. Ikdyž ten je více gluteus než maximus. Mezi stehny zase tak moc hmoty nemají.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.01.2007 18:28:05

to Mato – ja bych Mato rekl, že většina toho co děláš a jak jsi v tom úspěšný je závislá na psychologii. Já jsem nikde nepsal, že se jedná o správné stravování. Já jsem pouze Janě napsal kroky, které vedly k tomu, že moje kamarádka, která měla stejný problém zhubla tam kde chtěla. A pokud můžu naťuknout jeden konkrétní případ známý sportovní veřejnosti, tak náš asi v současnosti nejlepší cyklokrosař Mlynář v časopise Peloton uvedl, že jedním z hlavních důvodu jeho výkonnostního vzestupu po letech stagnace bylo snížení hmotnosti. Toho dosáhl dlouhými zimními švihy(4–5h) na nízkých tepech, vysoké kadenci a do kapsy si bral pouze několik jablek a do lahve vodu.

Motto: Never give up!!!
Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.