Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest trisel

Bolest trisel

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 23.12.2006 14:57:49

Ahoj všeci. Začal jsem běhat teprve před dvěma a půl měsíci. |Je mi 27 let 172/78. Začal jsem běhant 5 km, pak 7 a nakonec jsem asi tak měsíc běhal 9 km. Pak jsem párkrát běžel 11 nebo 13 nebo 16 a nakonec i 20. Poté (cca po 2 měsících běhání) ma začaly bolet kyčle. Asi někdy po té dvacítce na sfaltu v botách Mizuno Persuite 2. Týden jsem odpočíval, jezdil jen na kole a pak jsem se šel proběhnout lehce 9 km. Druhý den po běhu mě začaly bolet obě třísla. Týden jsem zase neběhal a mazal jsem si to Voltaren Emulgelem, ale moc to nepomohlo. Když už jsem myslel, že je to dobrý, tak jsem šel 5 km výklus, ale zase mě to začalo po doběhnutí bolet. Mám pocit, mě bolí víc pravé tříslo a že ta bolest jde až do stehna na vnitřní straně. Teď si to mažu Apisarthronem (pálivá mast ze včelího jedu), ale nevím nevím. Poraďte prosím, jestli s bolestí třísel nemáte někdo nějaké zkušenosti. Může to být z prochladnutí? Nebo je to nějaký zánět? Máme s klukama 29.12. naplánovaný běh přes Pálavu cca 18 km, ale mám strach, že si to tím úplně pokazím. Díky za každou radu. Ahoj.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 23.12.2006 15:42:45

A protahuješ je? Mě na třísla pomáhá jejich protahování. Mám-li to popsat jednoduše, tak si v sedě (vleže) dej chodidla k sobě a kolena tlač při výdechu k zemi tak, až ucítíš napínání svalů na jejich vnitřní straně. Když to nepomůže, šel bych k ortopedovi (sportovnímu) si zjistit, zda netrpíš nějakou disbalancí. Třeba pomůžou vložky do bot. Taky bych ty km dávky zvyšoval opatrně. Přeci jenom bych počkal až hmotnost se o nějaký ten kg upraví směrem dolů. Času máš dost a nyní nosíš nějaké to kilo navíc, takže tělo to dává možná i tak na vědomí. A ty dva půl měsíce z nuly na 20km jsou možná moc rychlý. Tu Pálavu Ti přeju, zvláště když tam roste dobrá vinná réva, ale těch 18km běhu bych neriskoval.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.12.2006 15:53:16

[quote=Adamas]Ahoj všeci. Začal jsem běhat teprve před dvěma a půl měsíci. |Je mi 27 let 172/78. Začal jsem běhant 5 km, pak 7 a nakonec jsem asi tak měsíc běhal 9 km. Pak jsem párkrát běžel 11 nebo 13 nebo 16 a nakonec i 20. Poté (cca po 2 měsících běhání) ma začaly bolet kyčle. Asi někdy po té dvacítce na sfaltu v botách Mizuno Persuite 2. Týden jsem odpočíval, jezdil jen na kole a pak jsem se šel proběhnout lehce 9 km. Druhý den po běhu mě začaly bolet obě třísla. Týden jsem zase neběhal a mazal jsem si to Voltaren Emulgelem, ale moc to nepomohlo. Když už jsem myslel, že je to dobrý, tak jsem šel 5 km výklus, ale zase mě to začalo po doběhnutí bolet. Mám pocit, mě bolí víc pravé tříslo a že ta bolest jde až do stehna na vnitřní straně. Teď si to mažu Apisarthronem (pálivá mast ze včelího jedu), ale nevím nevím. Poraďte prosím, jestli s bolestí třísel nemáte někdo nějaké zkušenosti. Může to být z prochladnutí? Nebo je to nějaký zánět? Máme s klukama 29.12. naplánovaný běh přes Pálavu cca 18 km, ale mám strach, že si to tím úplně pokazím. Díky za každou radu. Ahoj.[/quote] Podle mého názoru běhat po 2,5 měsíci 20 km není pro pohybový aparát úplně nejlepší. Navíc máš 78 kg na 172 cm.Vysaď a na Pálavu natrénuj příští rok.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 24.12.2006 00:43:31

podle meho nazoru s tvymi problemy vaha nesouvisi, jina vec je, ze to co doporucuji kolegove, by sis k srdci vzit mel i kdyz ne kvuli trislum. a s trisly muze byt celkem problem. par let zpatky, to jsem nebehal, ale chodil sem 2× az 3× tydne plavat a hral sem casto salovy fotbal, jsem s trisly mel obrovske problemy. z niceho nic zacaly proste bolet a vypadalo to prvne ze sem si je namohl, po tydnu sem to prehodnotil na to ze sem si je natahnul, kdyz po 2 mesicich klidu bolest neustala (obcas jsem mel problemy s kychnutim, ktery me az skoro neuveritelne v trislech bolelo), tak jsem zasel k doktorovi. prakticka lekarka mi diagnostikovala zanet, dostal jsem prasky a kdyz po cca 10 dnech nepomohly, tak me poslal k chirurgovi na vysetreni. ten mi rekl ze tam zanet byt nemuze a to mam nechat v klidu. akorat ze v dobe vysetreni jsem uz 3 mesice nic nedelal. takze me tak trochu naznacil ze to nemuze bejt tak hrozny jak me to boli. uz sem u nej nikdy taky nebyl. no a vysledek je ten, ze sem si obcas fotbalek zahrat sel, i kdyz jsem druhy den skoro nevstal z postele. a za dalsi asi necele 2 mesice to samo od sebe ustalo. co to bylo netusim, ale mam takovy skromny tip. jestli je mozne ze muze sval „nachladnout“ – nebo spise prochladnout tak by to mohlo byt ono. zadnou jinou teorii na to nemam. asi jsem ti moc neporadil, ale neco si z meho pripadu snad vzit muzes. preju at to co nejdriv preboli.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 24.12.2006 13:22:00

K tomu jen dodám: záleží dost na tom, v jakém tempujsi zvyklý běhat. Na to, že běháš 2,5 měsíce, bývá nejčastější chyba běšhat příliš rychle, a to i takový běh, kterému říkáš výklus. Pokud by problém byl podobné povahy, jak říká Luckyboy, asi k dobrému receptu by patřilo běhat trasy do 10 km, a to velmi pomalu a po doběhnutí velmi opatrně protahovat. Bolest při běhu do jisté míry překonávat, pokud není ostře řezající… Při strečinku nejít přes práh bolesti…

Na třísla a další šlachy navazující je také dobré polohování (spíše než strečink), a to v leže v posteli (před usnutím či při spaní) – jedna noha natažená, druhá pokrčená v koleni a chodidlem se opírá o koleno druhé nohy a zkoušet pomalu, jak nizko lze ono pokrčené koleno přiblížit k podložce, aniž by nastal jakýkoliv pocit bolesti, a v této poloze vydržet několik minut, nohy prostřídat…

avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 25.12.2006 09:02:33

Díky za vaše názory. Jednoznačně z nich vyplývá: NEPŘETĚŽOVAT !!! Jako bych to nečetl v každé knize o běhání pořád dokola, ale ono není tak jednoduché. člověk má pořád pocit, že ještě může, ještě může a najednou se to zlomí. Prostě jsem chtěl být hrr… a teď jsem v prr…! Ta pálivá mast, co si to s ní těď mažu snad zabírá a trochu se to konečně lepší, ale mám pocit, že kdybych udělal jen pár běžeckých kroků, tak se to vrátí zpět. Včera mi taky jeden chlápek udělal masáž nohou. Myslím tím chodidel, kde se prý promítají veškeré orgány, svaly a klouby celého těla a stimulací určitého místa na chodidle se má pak zlepšit stav příslušného místa v těle. Docela to bolelo, ale sna d to pomohlo. Ještě jednou tedy všem díky a přeju hodně zdraví a síly do nového roku a sám sobě zase přeju ať už zase skáču přes kaluže. čauky

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.12.2006 18:19:09

Ještě bych dodal, že já měl podobné problémy jednou, když jsem v květnu doma tak trochu ukloiuzl a málem udělal gymnastický rozštěp (přestože jsem do něj měl vždycky daleko). Pak to bylo jako na houpačce – bolest, pohoda a tak pořád dokola. Až jsem došel k doktorovi, dostal na to (už nai nevím, jestli to byla třísla nebo kyčle, ale myslím, že třísla) nějaké prášky, měl být měsíc bez pohybu (ke konci jsem už plaval a jezdil na kole, ale dával jsem si pozor, jestli se to jen minimálně nevarcí) a šlo to…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 26.12.2006 19:10:46

sakra, ja zapominam jako totalni sklerotik. dodatek k memu prispevku: po nelepsicim se stavu mi to neodeznelo samo, ale zkusil jsem jineho doktora a to ortopeda, ten mi napsal rehabilitace, ktere spocivali v ultrafialove nebo nejake takove lampe, chodil jsem 2× tydne 2 tydny a docela mi to pomohlo – bohuzel uz nevim jak se to jmenuje. takze se omlouvam za svoje opomenuti:).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 26.12.2006 19:30:34

[quote=Luckybo­y]sakra, ja zapominam jako totalni sklerotik. dodatek k memu prispevku: po nelepsicim se stavu mi to neodeznelo samo, ale zkusil jsem jineho doktora a to ortopeda, ten mi napsal rehabilitace, ktere spocivali v ultrafialove nebo nejake takove lampe, chodil jsem 2× tydne 2 tydny a docela mi to pomohlo – bohuzel uz nevim jak se to jmenuje. takze se omlouvam za svoje opomenuti:).[/qu­ote] Infra lampa se tomu říká. Ultrafialová je solárko ;-) Infra lampy tuším, že jdou koupit, ale mám pocit, že jsou to slušné pálky, takže se vyplatí si zařídit rehabilitace. Princip by podle vlnové délky „světla“ měl být asi takový – prohříí vnitřní tkáně vedoucí ke zvýšenému krevnímu průtoku ⇒ zkrácení doby rehabilatace.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 27.12.2006 16:16:19

[quote=running-observer]Na třísla je také dobré polohování, a to v leže v posteli – jedna noha natažená, druhá pokrčená v koleni a chodidlem se opírá o koleno druhé nohy[/quote] Hele a netlačí jí to...... ? Ber to již jako jako silvestrovský příspěvěk -:)

avatar

frost muž 03.01.2007 21:12:59

Doporučuji na třísla RHC a kvalifikovanou péči. PIR, strečink, výřivka a třeba ultrazvuk. Protahovat před i po běhu.

Motto: Uklidni se Honey bunny.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.01.2007 08:12:16

[quote=forest][qu­ote=Luckyboy]sa­kra, ja zapominam jako totalni sklerotik. dodatek k memu prispevku: po nelepsicim se stavu mi to neodeznelo samo, ale zkusil jsem jineho doktora a to ortopeda, ten mi napsal rehabilitace, ktere spocivali v ultrafialove nebo nejake takove lampe, chodil jsem 2× tydne 2 tydny a docela mi to pomohlo – bohuzel uz nevim jak se to jmenuje. takze se omlouvam za svoje opomenuti:).[/qu­ote] Infra lampa se tomu říká. Ultrafialová je solárko ;-) Infra lampy tuším, že jdou koupit, ale mám pocit, že jsou to slušné pálky, takže se vyplatí si zařídit rehabilitace. Princip by podle vlnové délky „světla“ měl být asi takový – prohříí vnitřní tkáně vedoucí ke zvýšenému krevnímu průtoku ⇒ zkrácení doby rehabilatace.[/qu­ote] Daju sa kupit aj lacnejsie, zalezi od toho, ci chces mat Zepter lampu, alebo vyrobok z CR, ktory je rovnako dobry. Aj tak si treba pripravit cca 10 tisic, ale to sa uz da. Najma, ak to mozes pouzivat skoro na vsetky neduhy.

avatar

keramik muž 04.01.2007 16:54:00

Můj známý používá před během na třísla ohřáté gelové sáčky.To je ovšem jen jako prevence.Před pár lety měl s třísly veliké potíže a pomohl mu asi půlroční běžecký půst.Poté co začal polehounku běhat a používat už zmíněné ohřáté sáčky tak je v pohodě. Já osobně třísla protahuji tak,že si kleknu,co nejvíce roztáhnu nohy a potom se opřu o lokty,vydržím tak asi minutu.Opakuju 3 – 5×.

avatar

katka žena 13.03.2008 19:47:42

ahoj, jo třísla jsou velice důležitý aparát, vedou od kolene vnitřní strany, až po kyčle ze předu. Základní prevence proti bolesti tříslům, je si je protahovat a to pořádně. Jinak nastanou nepříjemné komplikace s kyčlemi, trochu se zády a nakonac bolesti třísel. Kdy pak musíte na nějákou dobu vysadit, a chodit k ortopedovi, který vám je bude stejně taky protahovat.Takže asi nejdůležitější prevencí na bolest svylů, je strečink.:)

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 13.03.2008 21:16:15

Začal jsem běhat na jaře minulý rok a třísla mě bolela někdy na podzim – pomohly výklusy a strečing, který teď zařazuji před i po běhu ( už to nechci riskovat ), tak jsem více relaxoval výřivkou a saunou. Faktem ale je, že začátky jsem měl krušné – bolely mě nejdřív achilovky, pak odezněly, pak kolena, ty odezněly ( ozvaly se zase až teď :-) ), pak kyčle a třísla, postupovalo to odzdola nahoru,ale přebolelo :-))

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.