Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » jakou používáte "preventivní sypačku" v tomto vlhkém období?

jakou používáte "preventivní sypačku" v tomto vlhkém období?

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 22.12.2006 09:33:21

Jelikož ležím za necelý měsíc podruhé s chřipkou (je pravda, že tu první jsem s léčbou odflákl, protože jsem měl pracovní povinnosti), přemýšlím, čím tak ještě odolnost organismu vylepšit. Já na podzim akorát zařazuji pravidelně 500mg vitamínu C na den. Jdete na to někdo sofistikovaněji?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.12.2006 10:04:16

Ano. Skus Imunoglukan, 100mg tablety. Budes sa divit ako zaberaju. Rano nalacno 1 tabletu. Ak trenujes intenzivne, odporucam brat glutamin hned po treningu, kedy je organizmus najviac oslabeny. Casto si umyvaj ruky mydlom- najma ak chytas veci, ktore su ohmatavane mnohymi ludmi- klucky od dveri, madla v MHD, peniaze… Je to mozno samozrejme, ale najlahsie chytis chorobu, ak si pretries oci, nos ci usta vlastnymi rukami, na ktorych mas virus. Z 500mg Cka sa Ti vstrebe tak max 1/8… skus viac zelenej zeleniny (paprika, brokolica), ktorej vstrebatelnost vitaminov je skoro 80%… aj ovocie je OK, ale v zelenine je viac vitaminov. Min. 2 jablka denne su tiez super prevencia. Ryby a ich omega 3 mastne kyseliny posobia ako balzam na imunitu. No a samozrejme co najviac spanku.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 22.12.2006 10:25:44

zeleninu samozřejmě jím, stejně jako ovoce, to syntetické céčko je takový „bonus“. Základní hygienické návyky mám, myslím, v pořádku;-). Po imunoglukanu se podívám, stejně jako glutaminu. Spánek je samozřejmě problém.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.12.2006 11:32:28

[quote=Jecminek­.Maselnik]zele­ninu samozřejmě jím, stejně jako ovoce, to syntetické céčko je takový „bonus“. Základní hygienické návyky mám, myslím, v pořádku;-). Po imunoglukanu se podívám, stejně jako glutaminu. Spánek je samozřejmě problém.[/quote] A taky se nesmí chodit do zakouřených prostor! V neděli jsem byl v Lucerně na Beatfastu, již po půlhodině jsem chtěl odejít, jak jsem se tam dusil, ale odejděte, když máte volnou vstupenku, a hrají tam takoví bigbeatoví klasici, jako je Mišík, Hladík, Prokop, ap. Teď jsem jak mátoha, počínající viróza a sobotní delší výběh (33km, tempo něco přes 5min/km) s Mountem a Martinem mě dodělal, a viróza propukla naplno. Naštěstí na Štědrý den končím to letošní běhání, příští týden odpočinkuji, tak snad to psychicky bez běhu vydržím. Glutamin mám doma, Imunoglukan si zkusím pořídit.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 22.12.2006 14:04:27

[quote]A taky se nesmí chodit do zakouřených prostor! V neděli jsem byl v Lucerně na Beatfastu, již po půlhodině jsem chtěl odejít, jak jsem se tam dusil, ale odejděte, když máte volnou vstupenku, a hrají tam takoví bigbeatoví klasici, jako je Mišík, Hladík, Prokop, ap. Teď jsem jak mátoha, počínající viróza a sobotní delší výběh (33km, tempo něco přes 5min/km) s Mountem a Martinem mě dodělal, a viróza propukla naplno. Naštěstí na Štědrý den končím to letošní běhání, příští týden odpočinkuji, tak snad to psychicky bez běhu vydržím. Glutamin mám doma, Imunoglukan si zkusím pořídit.[/quote] 16. jsem byl na srazu v zakouřený místnosti a byl jsem tam 2 hodiny… myslim že mi to na delší dobu stačilo. Sice z toho nejsem nemocnej, ale vůbec mi to nedělá dobře… měl jsem takový vyschlo v krku. Ještě že na takový akce jdu jednou za rok… To je ta ohleduplnost, když si z nekuřáckýho baru udělaj kuřáckej. Jinak moc nemocnej nejsem, akorát mě za poslední 3 měsíce 3× bolelo v krku, z toho 2× jsem dal na týden pauzu. Chřipka by se měla doléčit úplně a nepřecházet to. Nemusím asi psát proč… je to docela nebezpečný i když se to nezdá. Já osobně nijak nepředcházím tomu abych nebyl nemocnej, jenom se snažím jíst ovoce, zeleninu a taky si občas vezmu B-komplex. Nemá někdo nějaký doporučení na multivitamínový tablety ? Nějaký kvalitní z lékárny. Jen jako doplněk stravy.....

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.12.2006 14:14:25

[quote=Jecminek­.Maselnik]zele­ninu samozřejmě jím, stejně jako ovoce, to syntetické céčko je takový „bonus“. Základní hygienické návyky mám, myslím, v pořádku;-). Po imunoglukanu se podívám, stejně jako glutaminu. Spánek je samozřejmě problém.[/quote] Pozor, to som predpokladal, ze vsetci mame zakladne hygienicke navyky. Ja som praveze myslel, ze ked je chripkova sezona, treba byt az kompulzivne cistotny. Mne to pomaha sa potom vyhnut chripkam. Ked nemusim, tak sa nicoho nechytam a ked sa da, tak si po beznom potraseni rukou tiez co najskor umyjem ruky… nie vzdy, ale ked je naokolo vela chripky.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 23.12.2006 08:57:38

Já používám šumivé multivitamíny, celaskon, B-komplex a přípravky se železem. Na posílení imunity jsou dobré také echinaceové kapky.

avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 23.12.2006 10:42:45

Souhlas s kourenim. Vybiram si nekuracke prosotory a pokud jdeme nekam s kolegy s prace tak kuraci se vzdy podridi, protoze vedi, ze mi to vadi. Mnohdy odejdu z restaurace treba po te, co jsem si jiz vybral jidlo a pokud se cisnik zepta co se mi treba nelibilo, tak mu to velmi rad zduvodnim.Jinak ja nic nepouzivam. Dle makrobiotiky je obranyschopnost organismu zavisla na strevni mikroflore. Jejim nejvetsim nepritelem je cukr. Snazim se proto cukr vynechavat ze sveho jidelnicku a je to znat (mimochodem o tom pise i Karno ve sve knize ultramaratonec). Par jsem nebyl nemocny. Samozrejmosti je hodne ovoce a zeleniny, ale to u me neni problem, nejsem masar. Chemicke zalezitosti nepouzivam, pripada mi ze nezabiraji. Pokud chci zvysit prijem vitaminu C, tak do sebe nacpu 4× denne pul citronu.

Motto: Never give up!!!
avatar

larry 09.01.2007 13:56:18

Co se týká toho vytamínu C, tak ysi myslím, že pokud bereš 500mg v tabletě s postupným uvolňováním, tak se ti ho vstřebá víc než 1/8. Hlavně to chce hodně pít, protože vit.C zatěžuje jinak ledviny. Jinak mě ještě napadá L-Arginin.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 09.01.2007 14:05:26

Moje preventivní sypačka je hrst černého rybízu s pár plody ostružin ráno na lačno. Při extrémí zátěži či virové expozici si doplním céčko a piju hodně vody s trochou citrónu.

avatar

Celkem 4575,5 km
Minulý měsíc 0 km

evva žena 09.01.2007 15:13:56

Ahoj . 500 mg vit C je opravdu moc.Tělo ho stejně vyloučí.Teď jsem se dokonce dočetla,že vitamíny z exot. ovoce neumí náš zažívací trakt využít.Optimální „zimní sypačka“ je zelí, petržel, celer a mrkev.Salát z hl. zelí je navíc i tzv. kartáč na střeva. VITAMÍNY ,jako doplněk stravy, jsou jenom vynikající reklamní tah.e

Motto: "Když běžíš po zemi a běžíš současně s ní, můžeš běžet donekonečna."
avatar

Bělá pod Bezdězem

Celkem 3203 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:21 (2007)
půlmaraton: 1:29:42 (2007)
maraton: 3:17:11 (2007)

Cabalero muž 09.01.2007 17:50:55

Ahoj, Mé zkušenosti s nachlazením v době kdy jsem nic nedělal je ta že marodění bylo časté!!! Od března roku 2006 jsem začal běhat a poctivě vlastně od listopadu vid Michale? Chci tím říci že jakíkoliv zdravotní pohyb je důležitý pro otužování těla! Já papkám 500mg-C a občas šumivé tablety – příchut grepu!Hodně piju čaje,chutnají skvěle ovocné a zelené! Co se týče čajíků,ránko ovocný s medíken a někdy vymačkaný citron nebo grep(chutná to skvěle)!Večír na relax – zelený čajík s lžičkou medíku,med miluji! Jinak miluji zeleninu a ovoce ale to je základ každého zdraví:-)))

Motto: SPORTU ZDAR-NAZDAR
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 09.01.2007 18:30:47

Preventan, obden 1000 mg vit. C (se šípky)a samozřejmě hodně zeleniny (např. čínské zelí min. 30 dkg jím denně).

Ještě jedna osobní zkušenost: až do léta 2005 jsem byl dost často nachlazený – rýma, kašel, bolest v krku- někdy se to táhlo celé týdny. Náš obvoďák mi předepisoval různé léky na kašel a rýmu, vše bez výraznějšího efektu. Nakonec jsem navštívil odborníka ORL a ten mi po vyšetření sdělil, že se nejedná o nachlazení. Prý mám po vytržení krčních mandlí (což bylo v 5. letech) ztenčenou, vysušenou a podrážděnou sliznici. Poradil mi kapky do nosu – efedrin (1 týden) a po té preventivně aspoň 1 měsíc 2–3× denně používat nosový spray s Vincentkou. A opravdu to pomohlo. Od té doby po každé, když cítím, že na mě něco leze, použiji Vincentku a je klid.

avatar

larry 09.01.2007 19:38:45

evva.....podle mě to neni moc, těch 500mg, pokud je v tabletách s postupnym uvolňovánim. A i kdyby to bylo o něco víc, než si tělo veme, tak mu alespoň nebude chybět a při správnym pitnym režimu to neuškodí. Stejně ho každej den spotřebuješ jiný množství. Záleží na celkovém dni, aktivitě, počasí, stresu atd. !!Minimální!! doporučený množství je v ČR 60mg/den. Samozřejmě že dávkovat si ho ovocem je asi lepší, samozřejmě postupně. Když si vemeš ráno kiwi (obsahuje 850mg), tak si opravdu vemeš jen malej zlomek. Ostatní vitamíny je lepší doplňovat pestrou stravou, nebo při deficitu některého. Multivitamíny jíst asi pro většinu lidí nemá cenu. Může se tělo přetěžovat jejich množstvím, případně dojít při individuálně odlišný stravě k hypervitaminose (predavkovani některym), což je horší než avitaminosa (nedostatek). Pestrá strava jejich přísun zajistí, jinak vitamínu C a vitamínů B se asi bát nemusíš, ty tělo vyloučí ve veškerym přebytku a „B“éčka podporujou vstřebávání živin z jídla.

avatar

Celkem 4575,5 km
Minulý měsíc 0 km

evva žena 09.01.2007 20:15:18

Vysoká hladina vit. C poškozuje cévní výstelku.Potravou si taky dodáváš vit. i minerály třeba 5× denně.Ne 24 hodin.Pro tělo je to nepřirozené.Zbytek vit.C se stejně močí vyloučí,jenom zatěžujeme ledviny.Většina dostupných doporučení pochází od farmaceutických firem.Pro ně jo to byznys.Jak si ve světové ekonomice stojí farmac. firmy?Proč konkrétně ten či onen lék nám doporučují lékaři a lékárníci?Viz­.články v Dnes.Reklama = navoněná zdechlina.Já jsem pro pestrou stravu:-).Jo, třeba taková červená paprika ............. .

Motto: "Když běžíš po zemi a běžíš současně s ní, můžeš běžet donekonečna."
avatar

larry 09.01.2007 20:25:28

To mi chceš říct, že si tělo samo nechá poškozovat cévní výstelku, když to Céčko může vyloučit. O těch ledvinách jsem psal. Co se týká toho uvolňování, tak si myslím, že rozhodně ty tablety nejsou koncipovány tak, aby se to uvolňovalo 24 hodin. Na to snad mysleli. Jinak že ve doplňování pestrou stravou je lepší, s tím souhlasím viz.výše. Pokud bude strava pestrá, třeba ti ani to C chybět nebude. Fakt netuším, kolik C třeba ja spotřebuju. No skoro se už shodujem, viď? Já si však občas tu tabletku s vit.C se šipkem a flavonoidy s postup.uvol­ňováním vezmu :)

avatar

Celkem 4575,5 km
Minulý měsíc 0 km

evva žena 09.01.2007 20:53:22

Nechá.Když se mi podaří ty články, studie atd. dohledat,přepošlu Ti je.Jedná se o lék. studie nesponzorované farm firmou a články z časopisu 100+1 a NG.Je to fakt zajímavé.

Motto: "Když běžíš po zemi a běžíš současně s ní, můžeš běžet donekonečna."
avatar

larry 10.01.2007 12:45:08

Dobře. Adresu jsem ti poslal.

avatar

Kralupy n.Vlt.

Celkem 49 km
Minulý měsíc 0 km

Gino muž 15.03.2008 11:20:48

Rozhodne si nemyslim, ze je 500mc cecka moc, pro sportovce se toto mnozstvi doporucuje. Ja ho beru hlavne proto, ze mi pri treninku boxu tolik netece krev z nosu, heh. Jinak uzivam obcas jeste echinaceove kapicky a doufam, ze si tim organismus posilim, jelikoz za posledni 4 mesice jsem mel nekolik viroz a uz mi to leze krkem, zrovna ted mam zase rymu jako tram.

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 22.03.2008 18:27:34

Souhlas s kourenim. Vybiram si nekuracke prosotory a pokud jdeme nekam s kolegy s prace tak kuraci se vzdy podridi, protoze vedi, ze mi to vadi. Mnohdy odejdu z restaurace treba po te, co jsem si jiz vybral jidlo a pokud se cisnik zepta co se mi treba nelibilo, tak mu to velmi rad zduvodnim.

Můj člověk, jen houšť! Už několik minut v zakouřeném prostoru dělá nenávratné změny na endotelu krevních cév!

Jinak, já zobu resp. piju Revitin od Nutra-Bony a na klouby od téže firmy Gelasil., dělat se se zeleninou mně nebaví, tak chodím na oběd do Govindy:)

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.