Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » nohy - plíseň

nohy - plíseň

Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha 9

JWD muž 10.10.2006 13:44:02

Předem se vám omlouvám. Vím, že je toto téma stejně nechutné jako problém samotný, ale co když … se najde někdo kdo poradí. Mám letité potíže s plísní na nohách (kupodivu podstatně více na jedné noze), která se rozšířila od (popraskané) paty až k nehtům (na obou). Takže v současné době (poslední rok nebo dva) mám zalezlou plíseň pod nehty u palců. Tím dochází k jejich deformaci (jsou tlustší, zkrabatělé). Jediné co s nimi dělám je, že před maratónem si je téměř odstraním pomocí smirkového papíru, abych omezil jejich nepříznivý dopad aspoň po čas závodu, ale jak dorůstají nikdy už nejsou v pořádku. Vím, že to je otázka pro starší a pokročilé (v rozkladu). I dříve jsem míval problémy s nehty na palcích (špatná obuv). Oba mi několikrát strhávaly, ale pak v pořádku dorostly. Teď už v to přestávám doufat. Možná by bylo lepší je nějak přinutit, aby přestaly růst vůbec? (Abych diskusi popostrčil prohlašuji, že nejsem ochoten vyhodit všechny staré boty a pořídit si nový botník – asi tak každého půl roku, a že různé televizně-reklamní přípravky nepomáhají – Lamisyl – se doufám není třeba šířit.)

avatar

Praha

pug muž 10.10.2006 15:17:07

[quote=JWD]Předem se vám omlouvám. Vím, že je toto téma stejně nechutné jako problém samotný, ale co když … se najde někdo kdo poradí. Mám letité potíže s plísní na nohách (kupodivu podstatně více na jedné noze), která se rozšířila od (popraskané) paty až k nehtům (na obou). Takže v současné době (poslední rok nebo dva) mám zalezlou plíseň pod nehty u palců. Tím dochází k jejich deformaci (jsou tlustší, zkrabatělé). Jediné co s nimi dělám je, že před maratónem si je téměř odstraním pomocí smirkového papíru, abych omezil jejich nepříznivý dopad aspoň po čas závodu, ale jak dorůstají nikdy už nejsou v pořádku. Vím, že to je otázka pro starší a pokročilé (v rozkladu). I dříve jsem míval problémy s nehty na palcích (špatná obuv). Oba mi několikrát strhávaly, ale pak v pořádku dorostly. Teď už v to přestávám doufat. Možná by bylo lepší je nějak přinutit, aby přestaly růst vůbec? (Abych diskusi popostrčil prohlašuji, že nejsem ochoten vyhodit všechny staré boty a pořídit si nový botník – asi tak každého půl roku, a že různé televizně-reklamní přípravky nepomáhají – Lamisyl – se doufám není třeba šířit.)[/quote] Pokud už jsou chycené nehty, vykašli se na jakékoliv rady odkukoliv a okamžitě mazej na kožní. Existují i polikací preparáty (to je ale fakticky nářezový matroš, který možná dřív porazí tebe než plíseň), které mohou vyřešit plísně nehtů, ale obvykle se začíná lokálními léky a antibiotika a chemoterapeutika jsou stejně jen na předpis. S úplným vyléčením spíše nepočítej, zlepšení se projeví za dlouho a bude od tebe vyžadovat hodně trpělivosti a pečlivosti. Znova opakuji: jedině dermatolog ti může pomoci. Pokud se ti z něj podaří vymámit kulitvační vyšetření (identifikovat typ plísně), tak to bude úplná pecka. Doporučuju ti obrátit se rovnou na nějaké klinické pracoviště, pokud máš nedobré zkušenosti s ambulancí.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 10.10.2006 15:32:18

Znamy valcil asi 20 let s plisni na nehtech na nohou. Opravdu mu pomohli po kultivacnim vysetreni, pak zacilili lecbu (myslim, ze bral nejake pilule) a do mesice mel pokoj. Do te doby se vlacel po koznich bez vysledku. Tak bud neodbytny.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 10.10.2006 18:13:48

[quote=pug]...... Existují i polykací preparáty (to je ale fakticky nářezový matroš, který možná dřív porazí tebe než plíseň), které mohou vyřešit plísně nehtů, ale obvykle se začíná lokálními léky a antibiotika a chemoterapeutika jsou stejně jen na předpis. S úplným vyléčením spíše nepočítej, …[/quote] Ahoj, pomáhají antimykotika (např. Sporanox, Diflucan a další), která se užívají cyklicky. Rozhodně nikoho neporazí, mají minimum nežádoucích účinků. Samozřejmě jsou na předpis. Vyléčení lze očekávat úplné, naopak lokální preparáty bývají u onychomykózy (= plísně nehtů) bez efektu.

Ahoj, Jitka.

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 11.10.2006 07:52:12

Tak na plíseň na nohách mi 100% zabral obyčejný zásyp – Aviril baby – používám vždy před začátkem směny ( 12 hod ). Nohy přestaly zapáchat, pocit horka také není…předtím mě léčili nějakými mastičkami, doplácel jsem prachy, dr. povídá " investuji do vás pane " a nic, respektive zmizelo, ale za týden zpět. V současné době mám cca 2 roky klid.

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha 9

JWD muž 11.10.2006 11:52:32

AHOY Díky všem.

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 11.10.2006 21:47:47

[quote=Jitka]Ahoj, pomáhají antimykotika (např. Sporanox, Diflucan a další), která se užívají cyklicky. Rozhodně nikoho neporazí, mají minimum nežádoucích účinků. Samozřejmě jsou na předpis. Vyléčení lze očekávat úplné, naopak lokální preparáty bývají u onychomykózy (= plísně nehtů) bez efektu. Ahoj, Jitka.[/quote] Naprostý souhlas s Jitkou. Na těžké onychomykozy jedině celková léčba tabletami antimykotik. Vlastní zkušenost, po 3-měsíční léčbě, Sporanox vždy první týden v měsíci spolehlivě zabral, nyní několik let bez recidivy. Nutno však navštívit kožního lékaře. Vřele doporučuji. Krémy do nehtu neproniknou !! Žádné trhání nehtů nemá smysl, po užití léků nemocné nehty po měsících odrostou a zůstane krásný nový nehet. Opravdu krásný pocit po létech potíží.

to m.thums: Aviril mohl zabrat na plíseň na nohou, nikoliv na plíseň v nehtové ploténce

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 17.10.2006 16:06:03

[quote=Jitka][qu­ote=pug]...... Existují i polykací preparáty (to je ale fakticky nářezový matroš, který možná dřív porazí tebe než plíseň), které mohou vyřešit plísně nehtů, ale obvykle se začíná lokálními léky a antibiotika a chemoterapeutika jsou stejně jen na předpis. S úplným vyléčením spíše nepočítej, …[/quote] Ahoj, pomáhají antimykotika (např. Sporanox, Diflucan a další), která se užívají cyklicky. Rozhodně nikoho neporazí, mají minimum nežádoucích účinků. Samozřejmě jsou na předpis. Vyléčení lze očekávat úplné, naopak lokální preparáty bývají u onychomykózy (= plísně nehtů) bez efektu.

Ahoj, Jitka.[/quote] Ahoj Jitko. Takže bez polykání pilulí to nepůjde? Mě docela doktor vyděsil, když říkal, že bude třeba udělat krevní obraz a sledovat, co se bude dít, že prý léky mají vliv na játra. A tak to zatím neléčím, protože to není tak moc, že by mi to vysloveně vadilo. Ale zanedbat to je také špatně… Ty jsi z oboru? Tvé poznámky vypadaly zasvěceně. Dík. Jarda (letos jsme běželi do Stožce)

Motto: můj podpis
avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 20.11.2006 21:03:02

[quote=JWD]Mám letité potíže s plísní na nohách (kupodivu podstatně více na jedné noze), která se rozšířila od (popraskané) paty až k nehtům (na obou). Takže v současné době (poslední rok nebo dva) mám zalezlou plíseň pod nehty u palců. Tím dochází k jejich deformaci (jsou tlustší, zkrabatělé).[/qu­ote] Kurkumový krém proti plísni: 1 člž (čaj.lžička) kurkumy (žluté koření) + 1 člž práškového zázvoru + 3 plž (polévkové lžíce) másla ghí. Smíchat a natírat postižené části na noc. Pozor! Kurkuma silně barví. Natřené nehty, prsty, nohy zabalit do něčeho, co může být obarvené, třeba mikrotenový sáček. Kurkumu je vhodné i přidávat do jídla vařeného i nevařeného, třeba na chléb či pečivo. Příznivě působí i na klouby a játra, což běžci jistě ocení. Dále je nutné upravit výživu sobě na míru. To je ve 3.části seriálu o ájurvédě.

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 21.11.2006 19:37:17

[quote=Jarda]Ahoj Jitko. Takže bez polykání pilulí to nepůjde? Mě docela doktor vyděsil, když říkal, že bude třeba udělat krevní obraz a sledovat, co se bude dít, že prý léky mají vliv na játra. A tak to zatím neléčím, protože to není tak moc, že by mi to vysloveně vadilo. Ale zanedbat to je také špatně… Ty jsi z oboru? Tvé poznámky vypadaly zasvěceně. Dík. Jarda (letos jsme běželi do Stožce)[/quote] Klídek, Jardo, pokud jsi zdravý, což asi jsi, když běháš, tak Tě ty léky nijak neohrozí. Jeden odběr si můžeš nechat udělat, pro přehled – neuškodí, ale já je užívat (taky se chystám – občas mi po dlouhém běhu nějaký ten nehet sleze a když dorůstá, malinko si plesniví :o – nemůžu nosit sandály…), nenechám si odebírat nic a jsem v pohodě. Jsem trochu z oboru – neboj. Ahoj, Jitka.

No – trochu jsem plácla, když jsem napsala, že kdo běhá, je určitě zdravý – při tom sama znám i lidi těžce nemocné, kteří běhají nebo se věnují jinému sportu. Jsou super!!! Samozřejmě nemakají v plné intenzitě, pravidelně ale ano… Ti pak samozřejmě při užívání v podstatě čehokoliv musí být sledováni… To je jasný, uvádím to jen pro úplnost – abych předešla zbytečným diskuzím anebo podezření, že taky jen tak blábolím :)

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 21.11.2006 20:30:52

Moc se mi nechtělo sem psát, ale napíšu.

Loni jsem ty léky asi měsíc bral, docela v koňských dávkách, protože jsem měl určité problémy se střevy. Na problémy s vnější plísní se ordinují dávky výrazně nižší. Přesto jsem vedlejší účinky žádné zvláštní nepozoroval, krev mi brali pravidelně, bez problémů. Tedy kromě únavy, ta v tom období byla, vnitřní orgány to asi přece jen zatěžuje. Byly to zatraceně drahé tabletky od firmy Pfizer (jméno si nepamatuju), pan doktor říkal, že s jinými generiky nemá moc dobré zkušenosti. Trénovat nebo běhat se v tom období ale moc nedalo (na začátku jsem to měl i zakázané), objemy i intenzita šly výrazně dolů ( i na dobu 1–2 měsíců po dobrání léků).

Jako vedlejší efekt mi zmizela plíseň na levé noze, kterou jsem tam měl ještě z dob vojenské služby a další drobný kožní problém v tříslech. Můj subjektivní názor je, že plíseň kdekoli na těle je ukazatelem snížení určité složky imunity. A když je na těle delší dobu, obecně pak jsou problémy s plísněmi/houbami i „vevnitř“. Proto doporučuji tyto problémy nepřehlížet a neustále se pokoušet jich zbavit. Já vyzkoušel kde co. Ob pár let kožní doktory, i řadu přírodních preparátů. Pomohly až modré pilulky Pfizer :)

Prosím případné doktory, aby byly shovívaví k názorům obyčejného běžce :)

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 22.11.2006 20:26:22

[quote=vl001]… Můj subjektivní názor je, že plíseň kdekoli na těle je ukazatelem snížení určité složky imunity. A když je na těle delší dobu, obecně pak jsou problémy s plísněmi/houbami i „vevnitř“. Proto doporučuji tyto problémy nepřehlížet a neustále se pokoušet jich zbavit. Já vyzkoušel kde co. Ob pár let kožní doktory, i řadu přírodních preparátů. Pomohly až modré pilulky Pfizer :) Prosím případné doktory, aby byly shovívaví k názorům obyčejného běžce :)[/quote] Plíseň na nehtech či na kůži není ukazatelem ničeho – pokud není nějaká šílená, ale jen taková, o jaké se tu bavíme. A dovnitř se tahleta běžná, kterou má koneckonců skoro každý, nestěhuje. Je to banalita, kosmetická vada. Ty léky na kožní plísně zabírají naprosto skvěle, v nízkých a neškodných dávkách, s nehty je to trochu složitější – ale jen v tom, že něco pravidelně a ještě k tomu cyklicky polykat je hrozná otrava a efekt není zdaleka tak rychlý.

No a když to tu tak čtu, neodpustím si radu – nematlejte se podomácku se žádnými mastmi, ztráta času. Myslíte, že by se v téhle tržní společnosti už dávno někdo nechytil třeba kurkumového krému, kdyby fungoval???

Ahoj, Jitka.

avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 23.11.2006 14:02:50

[quote=Jitka]No a když to tu tak čtu, neodpustím si radu – nematlejte se podomácku se žádnými mastmi, ztráta času. Myslíte, že by se v téhle tržní společnosti už dávno někdo nechytil třeba kurkumového krému, kdyby fungoval??? Ahoj, Jitka.[/quote] Takto přemýšlí většina lidí. Proto se do ničeho nového nepouští a nechávají to jiným. Odhaduji, že jich je asi 95%. Takto přemýšlelo 95% lidí v roce 1921, v roce 1939, v roce 1956 i v jiných letech. A pokrok kráčí dál i bez nich, se zbývajícími 5% lidí. Tak jsem přemýšlel i já, jako těch 95% lidí. V té době jsem byl nemocný, nevýkonný a chudý.

Kurkumového krému se „někdo“ chytil a vyrábí ho. A že se nesmí dělat reklama ve fóru, to nevíte?

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 23.11.2006 20:58:23

Nejde jen o vyrábění, ale hlavně o předchozí řádné vyzkoušení – což není právě jednoduchá záležitost. Vyzkoušel ho výrobce řádně ? :) Jestli ano, všechna čest, aspoň ho nemusíme dělat podomácku! A pokud funguje i na plíseň nehtů, paráda, není třeba polykat pilulky. (Ale já tomu stejně nevěřím – a uvěřím, až antimykotikum obsahující kurkumu najdu v seznamu léků. Radši budu patřit k těm 95 %, než abych dělala experimenty na sobě. A necítím se nemocná, nevýkonná ani chudá.) Neber to, prosím, zle – prostě můj názor, za ním si stojím – a každý ať věří, čemu chce. Jitka.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 23.11.2006 22:40:13

Nerad se vkládám do diskuse, nechci hájit žádný konkrétní názor, ale nedá mi to: Jitko, copak pilulky nejsou experimenty na lidech? Někdy až nevěřícně kroutím naší bezmezné důvěře pharma průmyslu. Odpusť, to nebylo osobní, spíše jsi mi nahrála.

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 24.11.2006 23:37:20

[quote=Radek]Nerad se vkládám do diskuse, nechci hájit žádný konkrétní názor, ale nedá mi to: Jitko, copak pilulky nejsou experimenty na lidech? Někdy až nevěřícně kroutím naší bezmezné důvěře pharma průmyslu. Odpusť, to nebylo osobní, spíše jsi mi nahrála.[/quote] Narozdíl od různých alternativních metod, mají léčiva tu výhodu, že jejich efekt je prokázán. Než je lék registrován, prochází několikastupňovým testováním, které musí prokázat účinnost léku. Pravdu máš však v tom, že některá léčiva i s prokázaným účinkem jsou předražená, masivně reklamovaná a často se dají pořídit mnohem levnější alternativy se stejnou účinnou látkou. Pokud se vrátíme k tématu – nejrůznější lokální léčba může mít efetk u meziprstní mykozy, na onychomykozu – tedy postižení nehtové plotenky – zabírá jen celková léčba antimykotiky.

avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 25.11.2006 17:54:29

Nechci dělat reklamu farmacetickým firmám, ale jako příklad budu citovat z příbalového letáčku léku Febichol prodávaného v lékárně: „…je vyroben podle osvědčených rostlinných choleretik curcuma…“

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 25.11.2006 22:17:33

[quote=Radek]Nerad se vkládám do diskuse, nechci hájit žádný konkrétní názor, ale nedá mi to: Jitko, copak pilulky nejsou experimenty na lidech? Někdy až nevěřícně kroutím naší bezmezné důvěře pharma průmyslu. Odpusť, to nebylo osobní, spíše jsi mi nahrála.[/quote] Radku, to je samozřejmě velmi zjednodušená představa, typická pro lidi, kteří se v tom nepohybují. Což nevyčítám, každý se pohybuje v něčem a na neznalost jiného oboru má plné právo. (A tak se do něj obvykle neplete, zatímco do medicíny se plete kdekdo – :| jen povzdechnutí…)

Tedy – jasně, že se všechno zkouší. O to právě jde, jak píše hezky stručně Romank. Léky, které jsou registrované a schválené pro určité konkrétní diagnózy, si prošly neuvěřitelným martýriem od preklinického testování v laboratořích až po rozsáhlé klinické studie fází I až IV… Každý krůček absolvuje mnoho a mnoho kontrol, každý detail se diskutuje, vše s cílem, aby byla účinnost opravdu ověřená a nežádoucí účinky zase pokud možno eliminované na nejnižší možnou míru – rozum na tím vším zůstává stát. Je v tom nepředstavitelně moc lidské energie, práce, peněz. Všechno je to tak složité (stejně jako lidský život sám), že přes velké úsilí nic není úplně stoprocentní. A nikdy nebude, protože nejsme stroje, jsme záhadnou hříčkou přírody a nakonec – náš život JE konečný – jsou některé nemoci nepřekonatelné. Přestože to všichni moc dobře víme, svorně vyžadujeme (s různou mírou agresivity) jistotu, že se všech neduhů zbavíme, chtěli bychom nesmrtelnost – a běda, když nám to medicína není schopná zaručit! Hned uvěříme kdejakým nesmyslům.

Na rozdíl od našich předků máme to štěstí, že už mnohé bylo učiněno – a můžeme používat právě ty léky, které již všemi těmi složitostmi prošly a pravděpodobnost účinnosti mají tedy nejvyšší.

Taky přece (slepě?) věříš, že Volvo má skvělou pasivní bezpečnost (vyzkoušenou). A taky víš, že i přesto se v něm můžeš zabít. Jelikož na tom někdo maká, za pár let pravděpodobně budou auta zase o něco lepší a bezpečnější. Takže si doma v garáži nevyrábíš úplně jiný vůz podle zaručeného návodu od kamaráda ani nesháníš nějaké dokonalejší auto v pokoutných alternativních dílnách. Bereš na vědomí, že by prostě dokonalejší nebylo a nakonec by Tě v něm na silnici stejně nepustili, čemuž se ani nedivíš… :D Jitka.

P.S. Pavle, choleretikum není antimykotikum… Ale to je fuk…

avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 27.11.2006 15:30:41

Rozdíl mezi choleretikem a antimykotikem znám. Kurkuma má účinek obojí. Že kurkuma příznivě působí nejen na kůži, ale i na játra jsem psal v příspěvku o kurkumovém krému.. Citací z příbalového letáčku jsem chtěl říci, že farmaceutický průmysl nepohrdá ani účinnými rostlinnými látkami. Neboli nejsou účinné pouze syntetické látky. Ájurvéda dala světu velmi účinné rostlinné léčivé látky jako je ephedrin, boswelia, gymnema, terminalia a další.

A co se týče vyzkoušení, o kterém píše Jitka. [quote=Jitka]Nejde jen o vyrábění, ale hlavně o předchozí řádné vyzkoušení Jitka.[/quote] Výzkumným ústavem může být i kuchyně. Jedna paní mi na vysvětlenou, když jsem viděl její žluté nohy od kurkumy, řekla: „Častokrát, když uvařím jídlo, zapomenu ho v chladničce a ono mi zplesniví. Jednou jsem uvařila brambory s troškou kurkumy a zapomněla je v chladničce. Po několika dnech jsem je našla, ale nebyly plesnivé. Chutnaly jako čerstvé. Zkusila jsem několikrát jídlo uvařené s kurkumou nechat několik dní, ale nezplesnivělo. Tak si mažu kurkumou plíseň na noze a ona zmizela.“

Účinek, ať antimykotický, choleretický či jiný, existuje bez ohledu na naše znalosti či vzdělání. Naše znalosti mohou být omezené a nemusí obsáhnout všechny existující účinky. Rozeznávám: „existující účinky“ a „mně známé účinky.“

Mám na kazetě zvukový záznam konference o tom, že japonští lékaři zjistili účinek kurkuminu (účinná látka v kurkumě) proti Alzheimerově nemoci. Bohužel neumím přes internet takový záznam použít. Snad tato zpráva a zejména lék časem přijde i na veřejnost. Pokrok si kráčí dál svou cestou.

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 27.11.2006 15:32:49

Proč jsem přispěl do fóra receptem na kurkumový krém? Možnost jít do lékárny či k lékaři zná kdokoliv. K tomu není třeba zakládat téma o plísních. Předpokládal jsem, že zakladatel tématu JWD chtěl znát zkušenosti jiných případně jiné recepty, než ty z reklam (tak to napsal). Protože ve fóru nechci dělat reklamu konkrétním výrobkům ani firmám, zvolil jsem recept samo – domo.

Když ho nevyzkoušíte máte [b]jistotu[/b], že se nic nestane. Plíseň zůstane. Když ho vyzkoušíte [b]riskujete, že plíseň zmizí. [/b] Recepty typu „nezkoušejte“ považuji za zbytečné. Kvůli takovým radám nikdo téma nezakládá.

Kde není riziko, tam není hrdost na to, co děláme.

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Praha 9

JWD muž 01.03.2007 09:49:55

Tak jsem tu, abych uvedl své zkušenosti:

U kožařky jsem dostal Lamysil v tabletách na 3 měsíce (kultivace se už nedělají, jen se posuzuje stupeň zasažení). Protože tyto léky zatěžují játra musel jsem na krevní obraz, ten byl pořádku na začátku i na konci. Ale po měsíci používání jsem musel přestat běhat, protože mě bolely vnitřnosti (snad žaludek – jsem po operaci – fundoplikaci a mám vředovou recidivu). Ke konci už jsem musel zatínat zuby, abych to dobral. Konzultoval jsem to s kožařkou, dívala se na kontraindikace a asi tam nic podobného nenašla nicméně mi slíbila, že po dobrání léku se do 14 dnů organizmus očistí a bolesti přestanou. Teď už začínám běhat po 2 měsíční pauze a snad to půjde. Nehty vypadají rozhodně lépe, ale ještě úplně nedorostly (účinek léčby na nehty má být dlouhodobý – snad rok či déle). Další léčba (ani lokální) prý nebude třeba.

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 01.03.2007 18:10:58

Také jsem měl plíseň pod nehty palců, a to na obou nohách asi pět, sedm let. Jednou za čas mi nehet odumřel a nový mezitím pod ním vyrostl. Kupodivu však časem plíseň zmizla, sama od sebe, nenápadně, pozvolna. Žádné léky jsem neužíval i když mi mast kožař předepsal (nebavilo mě to pravidelně mazat). Lékem, který mi pomohl zcela vyléčit tento problém byl, ačkoliv se tomu nechce věřit, a nevím zda mi to vůbec z tohoto fóra někdo uvěří (kdo se s touto plísní již setkal) byl běh. Ano, asi po třech letech běhání, v průběhu půl až jednoho roku to úplně zmizelo. Nevím zda to bylo tím, že jsem běhal víc km (cca 80km/týden) a člověk tím pádem toho víc „vypotí“. Nevím… Prostě jsem se toho zbavil. To je moje zkušenost. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 01.03.2007 18:59:51

[quote=Rosťa Ostravak]Také jsem měl plíseň pod nehty palců, a to na obou nohách asi pět, sedm let. Jednou za čas mi nehet odumřel a nový mezitím pod ním vyrostl. Kupodivu však časem plíseň zmizla, sama od sebe, nenápadně, pozvolna. Žádné léky jsem neužíval i když mi mast kožař předepsal (nebavilo mě to pravidelně mazat). Lékem, který mi pomohl zcela vyléčit tento problém byl, ačkoliv se tomu nechce věřit, a nevím zda mi to vůbec z tohoto fóra někdo uvěří (kdo se s touto plísní již setkal) byl běh. Ano, asi po třech letech běhání, v průběhu půl až jednoho roku to úplně zmizelo. Nevím zda to bylo tím, že jsem běhal víc km (cca 80km/týden) a člověk tím pádem toho víc „vypotí“. Nevím… Prostě jsem se toho zbavil. To je moje zkušenost. :cool: :cool: :cool Jestli to nebude třeba i tím, že častější běhání vede k častějšímu mytí :)

avatar

millan muž 11.05.2007 12:44:41

Po přečtení všech předchozích příspěvků jsem se rozhodl, že opět zkusím zabojovat s plísní na palci u nohy. Paní doktorka – ta samá, která mi před třemi lety dala jakousi mast s radou pilovat a mazat – mi napsala něco co se jmenuje snad Lamisil a nejprve s varováním, že mi to v budoucnu může způsobit potíže a potom s prognózou, že když to pomůže, tak se plíseň stejně vrátí a nakonec stejně budu mazat a pilovat mne pozvala na kontrolu za šest týdnů. tak nevím… uvidíme :-)

avatar

millan muž 14.05.2007 14:44:30

[quote=Jarda koloběžka]Používám kurkumu vmíchanou do nějaké neškodné masti.[/quote] A výsledek?

avatar

zefir muž 14.05.2007 21:02:33

Zdravím Vás všechny. Nabízím trochu jiný pohled na věc i vysvětlení. Trocha holistiky taky neuškodí. Vezmeme-li v úvahu, že jsme si zcela nevedomě a pravděpodobně už jako děti vybrali v těle nějaké místo(a) – třeba palce u nohy, kam jsme si začali odkládat věci, které jsme nemohli projevit třeba proti rodičům na venek (vztek, zlost, lístost apod.), je pak asi celkém logické, že tyto místa mají po čase problémy a proč ne zrovna jako objevením se plísně. Myslím si že k začátku opravdového léčení a vyléčení je zapotřebí jít skutečně až takhle hluboko ale netvrdím, že se do toho každému chce. Pokud tedy pocítíte různé návaly emocí když se na vaše nehty jenom podíváte, možná že jste na správném místě. Netvrdím, že jsou všechny problémy plísní způsobené právě tím, protože to sám nevím, ale za zkoušku to přeci stojí. Já mám bohužel takovou zkušenost a jsem rád, že jsem na to přišel. Hodně zdaru.

avatar

millan muž 01.06.2007 10:25:31

Před měsícem jsem si zde přečetl, že s plísní pod nehty se musí bojovat léky. Někdo zde s tím souhlasil, jiný to zpochybňoval. Uvěřil jsem a nechal si napsat Lamisil. Po necelém měsíci je pod nehtem na palci místo dvou milimetrů bílého smradlavého hnusu téměř prázdno. Nyní ještě kdyby se objevil normální čistý nehet … Jo a vedlejší účinky léků? Žádných jsem si nevšiml.

avatar

Praha

Celkem 315 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:10 (2007)
půlmaraton: 1:46:10 (2007)
maraton: 4:32:11 (2007)

tvx muž 04.06.2007 12:09:41

mě na nohy obecně skvěle fungovala měsíčková mast a to nejlíp od Ryoru nebo domácí… a chodit co nejvíc naboso… a nekonzumovat mlíčný výrobky, ale to je taky takový moje šarlatánství "c)

avatar

millan muž 05.06.2007 07:20:00

[quote=tvx]mě na nohy obecně skvěle fungovala měsíčková mast a to nejlíp od Ryoru nebo domácí… a chodit co nejvíc naboso… a nekonzumovat mlíčný výrobky, ale to je taky takový moje šarlatánství "c)[/quote] Co s tím má společného mléko?

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 28.06.2007 12:47:25

[quote=Jarda koloběžka][qu­ote=millan][qu­ote=Jarda koloběžka]Používám kurkumu vmíchanou do nějaké neškodné masti.[/quote] A výsledek?[/quote] Já vím, že můj příspěvek byl jen polovičatá informace. Stručnou informací jsem chtěl dát najevo, že přes různou polemiku(viz výše) jsem kurkumu nezavrhnul a patlám jí na palec s určitou nadějí na úspěch. (Výsledek je momentálně brzy hodnotit, poněvadž nevím, jestli je zlepšení ještě opožděným důsledkem předchozího používání mycosinu nebo už začíná fungovat kurkuma. Mycosin je prťavá flaštička, docela drahá, kterou prodávají v lékárně. Jelikož je to z konopí, je to jistě pěkně jedovatý sajrat a o to tady právě jde.)[/quote] Jardo, proč nezkusíš příjemnější metodu užívání kurkumy? Jako koření by to vykonalo stejnou službu a je to příjemnější přijímání léků :)

Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.