Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Odlisnost triatlonoveho posezu a cyklistickeho

Odlisnost triatlonoveho posezu a cyklistickeho

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 26.08.2006 19:55:50

Kamarad mi rikal, ze triatlonisti maji trosku jiny posez na kole nez cyklisti. Pry kvuli tomu, aby na kole braly vice stejne svalove partie. Co je na tom pravdy? Dik za odpoved.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 28.08.2006 16:42:06

[quote=Luckybo­y]Kamarad mi rikal, ze triatlonisti maji trosku jiny posez na kole nez cyklisti. Pry kvuli tomu, aby na kole braly vice stejne svalove partie. Co je na tom pravdy? Dik za odpoved.[/quote] Posez triatlonistů je trochu jiný než na kole připraveném na etapový závod, nikde jsem se nedočetl, že je to kvůli zatěžování svalů. Podle mého názoru jde o důsledek používání triatlonového (časovkářského) představce – jsi pak na kole víc natažený a sedíš trochu víc na špičce, která může jít nepatrně níž než bez představce. Když mi ho můj mechanik, zkušený cyklista, namontoval na kolo, automaticky mne na něj posadil a poopravil sedlo. Podle mne je ale posez triatlonisty stejný jako posez cyklisty na časovkářském speciálu. Ale ber to jen jako názor amatéra, tady na fóru asi ale není moc opravdových triatlonistů – s pár vzácnými vyjímkami, třeba se ozvou. Každopádně zhodnocení posedu někým hodně zkušeným doporučuji, mně pomohlo.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 28.08.2006 16:53:39

Dik moc. Jakakoliv odpoved se hodi ;).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 28.08.2006 18:36:50

[quote=vl001][qu­ote=Luckyboy]Ka­marad mi rikal, ze triatlonisti maji trosku jiny posez na kole nez cyklisti. Pry kvuli tomu, aby na kole braly vice stejne svalove partie. Co je na tom pravdy? Dik za odpoved.[/quote] Posez triatlonistů je trochu jiný než na kole připraveném na etapový závod, nikde jsem se nedočetl, že je to kvůli zatěžování svalů. Podle mého názoru jde o důsledek používání triatlonového (časovkářského) představce – jsi pak na kole víc natažený a sedíš trochu víc na špičce, která může jít nepatrně níž než bez představce. Když mi ho můj mechanik, zkušený cyklista, namontoval na kolo, automaticky mne na něj posadil a poopravil sedlo. Podle mne je ale posez triatlonisty stejný jako posez cyklisty na časovkářském speciálu. Ale ber to jen jako názor amatéra, tady na fóru asi ale není moc opravdových triatlonistů – s pár vzácnými vyjímkami, třeba se ozvou. Každopádně zhodnocení posedu někým hodně zkušeným doporučuji, mně pomohlo.[/quote] Z důvodu zákazu draftu (jízdy v háku) byla cyklistická část TT čistě časovkářská záležitost.Z toho důvodu mají jejich speciály změněnou geometrii rámu a tím i posezu.Výsledkem je dosažení optimálního aerodynamického tvaru.Cyklistická UCI,která je mnohem konzervativnější než ITF převzala později mnohá pravidla.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 02.02.2007 14:04:11

Opakovaně jsem teď narazil na otázku, je-li důležitější hmotnost, nebo aerodymamika. Ať už vysoké ráfky, či lehké nízké, běžná řidítka, nebo hrazda. Pro rovinatý profil je jednoznačně aerodynamika důležitější než třeba 2 kg rozdílu hmotnosti. Na této adrese je něco pro ty, kteří chtějí vědět, jak je to třeba v různých nadmořských výškách, sklonech silnice, horní a spodní držení beranů, hrazda ano-ne, 2 litry vody ano-ne, plus mnoho dalších variací, včetně lehocipedů: http://www.kreuzotter.de/…h/espeed.htm V domácích podmínkách to ověřit nelze, ale i tak přeji příjemné kalkulace a dobrou zábavu.

avatar

Celkem 613 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:45:23 (2005)

Honza420 muž 02.02.2007 15:25:51

Zdravím, dnes jsem zde prvně, ale v současné době řeším obnovu kola a narazil jsem na problém jaké je nejvhodnější sedlo na kterém se dá vydržet 6 – 7 hodin. V obchodě mi nabídli mnoho variací. Od koženkových až po kožené nebo doplněné gelovými výplněmi. Nejvíc mě zaujal uprostřed žlábek nebo i otvor. Já si pamatuju když jsem jel železňáka před 15 lety na umělém výlisku tak to bylo utrpení. Letos bych si rád vytvořil trochu pohodlí může mi někdo poradit? A ještě jedna otázka na závodech jsem viděl že většina absolvuje běh i kolo v jedněch kalhotech. Já si nedovedu představit jet bez vložky a nebo s ní potom běžet, a dá se taky jet celý závod v plavkách? Díky H.

avatar

Celkem 65994 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.02.2007 20:30:10

Posez je vice posunuty dopredu, duvodem je hrazda. Ale oproti dobe prd 10lety se to uz dost srovnalo. Me se treba libi posed Stadlera, ktery nema riditka extremne dole (jako treba Reid) a neni natazenej.Ma kratsi ram a predstavec a tak ma osu rameno – loket kolmo na zem. Pusobi na me proste pohodlne. To Honza: sedlo. ja mam Selle San Marco – Ferrari, super, koupil jsem 2, ma prave nahore takovou plosku, takze to netlaci panske partie.Cely zavod jezdim v tzv. duatlonových kalhotach, mam elite model od Orcy, je super, ale taky neni nejlevnejsi. Nemam s tim zadny problem, Za ty roky jsem si tak zvykl, ze jsem uplne prestal pouzivat cyklistické kalhoty s vlozkou.

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

michalu muž 02.02.2007 20:39:59

Honza420: Některé firmy dělají sedla specálně pro triatlon (Fizik Arione Tri, San Marco Aspide Triathgel) – mají širší a více polstrovanou špičku pro časovkářský posed. Sám jejich kvality nemůžu pousoudit, používám San Marco Rolls II- klasické silničářské sedlo – kožené a bez výšivek na špičce co by dřely při jízdě v plavkách. Ale až si budu kupovat nové, tak Fizik Arione Tri mám v merku.

Celý závod se v plavkách dá objet bez větších následků – pokud vydržíš v aerodynamickém posedu bušit do pedálů celou cyklistiku ⇒ že nesedíš v sedle celou vahou, protože máš váhu těla rozloženou mezi opěrky na lokty, pedály a sedlo. Jinak se vyrábí speciální plavky, kraťasy a kombinézy pro triatlonisty co mají tenkou a malou fleecovou vložku se kterou se dá v pohodě plavat i běžet. Na kole to není takový komfort jako klasické cyklokraťáky, ale aspoň něco. Vyrábí to např. firma Atex, Orca, aj.

Ovšem pokud jsem pochopil z tvého dotazu, tak plánuješ, že bys jel kolo 6–7 hodin, v tom případě určitě nic neztratíš, když se z plavek převlečeš do cyklokraťáků a potom do běžeckýho – budeš v pohodlí a tak můžeš podat optimální výkon.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.