Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » Jakou běžeckou vestu pro velkou postavu?

Jakou běžeckou vestu pro velkou postavu?

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

dvdmchl1 muž 08.03.2021 11:00:33

Zdravím. Koupil jsem si vestu Inov-8 RACE ULTRA PRO 5 vel. L/XL. Větší nedělají. Ale i když výrobce tvrdí, že je to do obvodu hrudníku 120cm, což splňuji (mám 119), tak je vesta příliš těsná a na zádech to mám sotva pod lopatky.

Máte někdo větší postavu cca 2m a jste hřmotnější a máte nějaký tip na běžeckou vestu/baťoh?

Chci od toho hlavně hodně zapínatelných kapes i vpředu. Potřebuji uskladnit, klíče, doklady, mobil (telefon často vytahuju, kvůli mapě), powerbanku, baterky do kamerky, bundu apod. A pití a jídlo samozřejmě. To bych do té vybrané vesty dal všechno, ale je fakt hodně malá.

Díky.

avatar

skorobezec muž 08.03.2021 11:16:38

Z čeho usuzuješ, že je „příliš“ těsná? Běžecké vesty jsou obecně těsnější a je na ně třeba si trochu zvyknout. Tuhle vestu neznám a nikdy jsem nezkoušel, ale pakliže je do obvodu 120 cm a ty máš 119, tak jsi na horním limitu a moc velkou vůli čekat nemůžeš. A co je těsně pod lopatky? Na bedra ti nepůjde žádná. Měl jsi už někdy nějakou jinou vestu na sobě, se kterou můžeš srovnávat? Může to totiž být i jen pocit, na který nejsi zvyklý. A s tvou postavou nejspíš moc modelů na výběr mít nebudeš. Možná tu někdo poradí konkrétní model, ale spíš bych to viděl počkat až otevřou krámy a chodit zkoušet. Je to jednodušší, než si vše nechat posílat domů a pak to vracet. Holt nestandardní postava.

avatar

dvdmchl1 muž 08.03.2021 11:52:30

No po zapnutí s co nejvíce povolenými poutky mě svírá, je v ní nepříjemně. Neměl jsem ještě žádnou vestu, teprve začínám běhat. Možná mám vybrat spíše nějaký baťoh než vestu.

avatar

Desert muž 08.03.2021 15:31:12

>> dvdmchl1, 08. 03. 2021 11:52:30

jak to tak vidim, co vsechno tam potrebujes umistit, tak na ty 3km kolem baraku ti urcite bude stacit lodni kufr, :-P

casem az budes na vzdalenostech 50+km, zjistis, ze vystacis s mensim batohem -bezeckym 7–12litru, pravidelnym behanim se ti vytvaruji i zada, tedy ti urci, co si na ne hodis, pokud opravdu zacinas, tak na ty dalkove trasy a na batoh ( vystridas jich nekolik, nez ti neco sedne), mas jeste tak 5let cas, radit nekomu, jakou ma pouzit vystroj na dalkove trasy je pitomost, pokud si to sam neodladi, vzdy se bude citit nesvuj ;-)

avatar

dvdmchl1 muž 09.03.2021 07:57:56

Zatím dávám o nedělích kolem 18km. Postupně přidávám. Sice pomalinku a často se zastavuji, bych si něco nafotil, natočil. Tzn. ve finále tak strávím skoro 3h. A běho-chodím traily, takže fakt s sebou něco potřebuju už i teď na začátku běhání/chození.

Já jen chtěl radu, kdo máte větší postavu, dlouhá záda, silnější tělo, jaký baťoh, nebo vestu s hodně kapsama používáte. Protože to vypadá, že taková ta běžecká konfekce je na drobnější lidi, takže se dá těžko řídit popisky na e-shopech.

Zatím mám věci nastrkané v kapsách u větrovky a pak, když už je mi tepleji, tak si jí různě omotávám kolem pasu, ale to mi pak věci v ní bimbají a je to nepříjemné. A brzo bude venku teplo a větrovku už budu chtít mít jenom sbalenou právě v báglu.

avatar

dvdmchl1 muž 09.03.2021 08:18:17

Koukám teď na Ferrino X-Cross 12. Ale ten je zase krátkej na záda. Má jenom 48cm délku zad. Já potřebuju alespoň 55. Jinak bych měl bederní pás přes pupek.

avatar

Desert muž 09.03.2021 08:51:19

>> dvdmchl1, 09. 03. 2021 07:57:56

bezecky opasek s kapsami, jsem resil jako podves pod batoh, ten mi urcoval bederni upnuti,

avatar

dvdmchl1 muž 22.03.2021 16:17:10

Tak jen pro dokončení vlákna, jak jsem vyřešil. :)

Nic většího jsem nesehnal. Z Inov-8 mi napsali, ať si tam teda dám delší popruhy, že to pak bude ok. Tak jsem tak udělal, dal jsem tam gumu do tepláků, „vkusně“ tomu přišil knoflíček a vesta krásně sedí. Jen do zadních kapsiček se nedostanu bez sundání, protože jsem houby hadí muž, ale to už mě tolik netrápí.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.