Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Migrena po behu

Migrena po behu

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

grezom muž 15.06.2020 11:29:22

Ma niekto s tymto skusenosti? Akonahlae sa unavym, tak sa mi spusta migrena. Unava nemusi byt len zo sportu, ale aj z nedostatku spanku alebo naopak, prebytku spanku, hladu, ale aj prejedenia. Proste pri zatazi tela. Navyse mam dignostikovany chronicky zapal trojklanneho nervu, takze migrena mi vzdy rozdrazdi oko, ucho, zuby, skratka cela lava polovica hlavy je v desnej boleti po kazdom behu.

Po behu cca (7–10km do 1 hodiny) sa zo zaciatku citim dobre, problem prichadza s odstupom tak 1–2 hodiny po dobehnuti. Nastupi bolest ktora len silnie. Skusal rozne jedlo po behu (energiu), ale aj nejest. Stale rovnako. Aktualne som zistil ze mi zaberaju obycajne energeticke napoje (redbull). Asi ta zmes bubliniek, kofeinu, taurinu a B-vitaminom pomaha udrazt otvorene cievy. Ked si k tomu este dam nejake dalsie cukry ako kolu alebo v jedle, je to dobre. Tak sa ale neda fungovat dlhodobo.

Viem ze priciny bolesti sa nezbavim. Riesil som to od zubarov, neurologov az po magneticku rezonanciu hlavy. Je to nevysvetlitelne. Potrebujem najst sposob co treba dat telu po behu (zatazi), aby bolest nebola taka silna. Rozmyslam este o iontovych napojoch alebo rehydratacnych roztokoch. Poradite nieco zo skusenosti?

Dakujem.

avatar

Marino muž 16.06.2020 19:44:12

Ahoj, mas to kazdy krat po behu? Boli ta to na jednej strane hlavy alebo na celej hlave? Je to bolest s pulzom?

Skus dlhsiu rozcvicku a aj po ukonceni behu skus pomalsi navrat k pokojovemu pulzu, tzn. rychlejsi vyklus az postupne zastavenie. Urcite sa poriadne napi po behu. Taktiez moze pomoct rychla sprcha po behu. Z vlastnej skusenosti mi pomaha sprcha co najrychlejsie po vykone a necitim sa dobre ak si po behu doma lahnem alebo podobne, skor aktivnejsi oddych a radsej potom kvalitny spanok. Ak behas pri slnecnom pocasi, aj slnecne luce mozu byt spustacom. Dalsim dovodom moze byt napatie v krcnych svaloch pocas behu a aj mimo neho.

avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 16.06.2020 22:06:06

>> grezom, 15. 06. 2020 11:29:22

A jak jsi na tom s tlakem krve? Léčíš se ? Ten cukr nebo Redbull pomáhá? Pokud je nástup bolesti již hodinu po běhu, je souvislost s tlakem krve/ kardiovaskulární oblastí potíží velmi pravděpodobná …

avatar

Celkem 777 km
Minulý měsíc 0 km

davidof muž 17.06.2020 09:03:25

>> grezom, 15. 06. 2020 11:29:22

Já jsem sice neměl migrény, ale čím dál silnější bolesti hlavy. Zjistil jsem že jsem si postupně vyčerpal Mg, jak jsem začal pít magnézii a doplňovat Mg i v práškové formě, přestalo to

Motto: Dobrý běžec nebrzdí zbytečně zeměkouli v jejím otáčení.
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.06.2020 11:47:16

>> grezom, 15. 06. 2020 11:29:22

a krcnu chrbticu mas v 100% poriadku ???

otrasy pri sporte, alebo zla poloha pri spanku moze pricvikavat drazdit nervy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

grezom muž 17.06.2020 15:37:17

S tlakom krvy problem nemam. Minuly rok mi robili dost rozsiahle testy, kedze som lezal na JIS v nemocnici so nevysvetlitelnym zapalom zaludka, ale nezistili ziadne nestandardne hodnoty.

S chrbticou mam problem v driekovej casti. Tiez od minuleho roka. Vyskocila a rozrhla sa mi platnicka (hernia disku v lumbarnej casti L3-L4). To sposobuje iny problem s ktorym bojujem pocas behania, :) navyse hlava bolievala uz pred tym niekolko rokov. Kedze pracujem denne 8 hodin za PC, tak krcna chrbtica urcite nie je z toho uplne nadsena, ale nebolieva ma.

Svetlo nehra rolu. Je jedno ci beham v lete, v zime, cez den alebo v noci.

Sprcha. Do minuleho roka som sa kupaval iba v studenej vode. Rozdiel vplyvu na moju migrenu bol zanedbatelny.

Bolest je iba v lavej casti hlavy. Ide od patky alebo sestky zuba (skor dasna), do laveho oka a do tohoto este prichadza bolest z laveho ucha. (Ved mi aj neurolog diagnostikoval zapal trojklanneho nervu v druhej vetve.) Lava polovica hlavy sa popritom rozpaluje ako v horucke. Niekedy mi byvalo pri tej bolesti aj zle od zaludka, teraz sa snazim vyhnut tymto silnym stavom.

Budem musiet skusit tie rehydratacne napoje a iontaky. Musim nastudovat ake by boli vhodne, pripadne necham si poradit. Nechcem prestat so sportom.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.06.2020 08:26:07

dlhodobe chronicke vycerpanie organizmu, praca, sport, zivotosprava, sex

neschopnost relaxovat a vypnut zo vsetkeho, neustale napatie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 18.06.2020 11:33:54

>> grezom, 17. 06. 2020 15:37:17

S tymi jontakmi davaj trochu bacha. Mnohe z nich sa tak volaju, ale pritom maju na 100 g strasne vela sacharidov (a z nich aj dost cukru). Tak treba citat zlozenie. Samozrejme cukor nevadi, ale aby si s nim ratal pri celkovej spotrebe. Hlavne si ale zisti, kolko ludske telo standardne vyluci mineralov ako Na, K, Mg, Ca a podla toho kupuj, resp. davkuj. Aj pomer Na/K je dost dolezity, neviem preco si pamatam, ze idealny je 2–3:1, ale vsetky jontaky a energetaky, ktore som v poslednej dobe pozeral na trhu maju od 4:1 az po 8:1, co podla mna nie je moc ideal. Nie je to ziadna alchymia, len trocha matematiky :)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 18.06.2020 13:55:07

Rudo bude najskor, podla mojho nazoru a vlastnych skusenosti, najblizsie k pravde. Podobne ako Grezom, mam roky problemy s vyhrezom platnicky v lumbarnej oblasti – co „riesim“ (vyhybam sa zhorseniu a operacii) pravidelnym cvicenim. Po rokoch sa k tomu navratilo dlho spiace reumatologicke postihnutie (Bechterev, zapal celustneho klbu a napadnutie drobnych klbov prstov na chodidle). Mam k tomu samozrejme geneticke predispozicie, ale hlavnym spustacom je stres a chronicka unava, ktora sa podpisuje na imunitnom systeme. Lieky posobia len paliativne, hlavny je pristup/nastavenie. Skratka, v zivote sa neda robit x veci na 100%, s rovnakym nasadenim a bez vypnutia. Tiez nie je na skodu, nechat vyplavat emocie tam, kde sa zberaju a nemat napr. sport na vyzurenie sa, ak cloveka nieco dlhodobo se.ie v inej oblasti zivota. Telo ti to potom zrata.

Ked sa citim doslova ako kripel, tak je to prave po obdobi (resp. pocas) najvacsich stresov. Pomoze sa zastavit a naozaj akceptovat, aspon obcas, ze vsetko sa neda ovladat, staci vedomost, ze to co robis, robis dobre. Toto je vsak dlhodoby proces a treba na nom vedome makat.

Drobna, ale uzitocna rada na zaver: kupit si chranic celuste proti skripaniu zubov pocas spanku. Je to podvedomy pohyb zo stresu a sposobuje zapaly trojklanneho nervu, ako aj celustnych klbov. K dostaniu aj na nete, ci v zdravotnickych pomockach od 8 do 50 eur, podla materialu a znacky. Nechcel som tomu verit, ze taka blbost moze fungovat, ale je to tak…

avatar

grezom muž 18.06.2020 16:44:23

>> rudo, 18. 06. 2020 08:26:07

V tomto je urcite velka, obrovska pravda. Niekedy rano ked sa zobudim mam pocit, ze som unavenejsi ako ked som si siel lahnut. AKo keby som vobec neregeneroval. Tak ale ze by sa to stale prejavovalo tou istou bolestou?

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.06.2020 20:12:10

>> grezom, 18. 06. 2020 16:44:23

ano moze maval som to tak isto za mladi

stale som musel teda „musel“ nieco dolezite riesit, a riesenie bolo v danych podmienkach nemozne

az ked som zacal chodit na relaxacnu jogu, sa to zmenilo.

a tiez mi predtym doktori diagnostikovali zapal trojklanneho nervu, ale nic s tym nevedeli robit.

a ked v tom vycerpani, sa nakopnes nejakym energetickym napojom, tak len vyburcujes energiu , ktoru v sebe nemas, teda vezmes si pozicku – energeticku hypoteku a situacia sa len dalej zhorsi, je to ako platit dlh na kreditke, zaplatenim z dalsej kreditky.

telo sa brani, nahodi bolest-migrenu a tym znemozni dalsie vycerpavanie co uz sportom, pracou, alebo sexom, premyslanim.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.06.2020 20:14:50

>> grezom, 18. 06. 2020 16:44:23

Tak ale ze by sa to stale prejavovalo tou istou bolestou?

to moze suvisiet s meridianmi a poziciou nejakeho bodu, ktory sposobi aktivaciu nervu a pritom zataz energeticka vznika na opacnom konci meridianu, co moze byt v nohach, alebo v prvej druhej cakre atd

tretia cakra oslabena ti sposobila problemy so zaludkom…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.06.2020 20:36:39

a este pridam treninkovu radu

jedine co ti odporucam na niekolko tyzdnov je

poklus v maximalnej dlzke 3km v tempe najrychjesie 7 min/km

vyroba energie, nie plytvanie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 20.06.2020 17:27:18

>> grezom, 15. 06. 2020 11:29:22

Ahoj, co vyzkoušet, která složka energetického nápoje na tebe působí a jen tu aplikovat?

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Desert muž 20.06.2020 22:28:54

>> check_drummer, 20. 06. 2020 17:27:18

v tomto pripade energetak resi dusledek, ne pricinu :-)

kure + carnitin = :-P

avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 21.06.2020 01:42:31

>> Desert, 20. 06. 2020 22:28:54

To ano, ale aspoň by do sebe necpal vše co je v energ. nápoji, ale jen to pro něj podstatné. Např. se může ukázat, že je to cukr. :-)

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Desert muž 21.06.2020 09:55:48

>> check_drummer, 21. 06. 2020 01:42:31

vsak to tam pisi ==== kure + carnitin = :-D

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.