Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » "Bolí nohy" - naplno dál nebo opatrná regenerace nebo klid?

"Bolí nohy" - naplno dál nebo opatrná regenerace nebo klid?

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 3059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:10 (2011)
půlmaraton: 1:55:58 (2011)

Hokki muž 23.02.2010 19:58:25

Tak mi moje svaly něco sdělují a já vůbec nevím co. Asi 14 dní mě silně bolí obě dolní poloviny lýtek (ty jen při běhu, při chůzi ani ne) a na jedné noze sval na stehnu vzadu. Ten silně bolí i při chůzi nebo i při velmi pomalém klusu. Časově by se to mohlo shodovat se začátkem běhání čtyřstovek (celou zimu jsem běhal jen na vytrvalost), možná i se zkoušením nových bot (jen změna Asics 2130 na 2140, takže tam si myslím, že by nemusel být problém…), ale jistotu nemám. Běhat se s tím sice dá, ale mám obavu, abych něco nepokazil. V neděli jsem si dal opatrných 17 km, asi po půlhodině jsem na bolesti „zapomněl“, konec běhu v pohodě. Myslel jsem si, že jsem to „rozběhal“, ale dnes to cítím znovu a řekl bych i o něco víc. Moje otázka zní – jak mám z bolestivosti poznat (lze-li to vůbec), jestli mi svaly vzkazují: a) čím se kdo pokazil, tím se i napraví, jen nám dej další dávky, neboj, my to zvládneme – nebo b) přehnals to, dej nám pár dní oddech, už toho máme dost?

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 23.02.2010 21:53:42

no jestli jsi do ted behal jen vytrvalost a hned zacal divocit se ctyrstovkama… to nohy nemohly prezit. aspon u me to nefunguje, musim postupne zrychlovat, davat si rychlejsi useky v ramci dlouheho behu a nohy si postupne zvyknou. pomohla by asi kvalitni masaz.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Štúrovo / Bratislava

Celkem 7421 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:47 (2011)
půlmaraton: 1:19:53 (2011)
maraton: 2:48:03 (2011)

Bohuš muž 24.02.2010 08:08:40

Môžeš mať probém s Achillovou sľachou. Niečo podobné som absolvoval pred rokom (http://forum.behej.com/…bolest-lytok). Pri štyristovkách si možno viac našľapoval na prednú časť chodidla, a tým trpeli Achillove šľachy. Lýtka Ti odkazujú, že si máš dať oddych. Regeneráciu môžeš urýchliť striedaním teplej a studenej vody na lýtka. Na fóre nájdeš aj viac receptov.

avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 27.03.2010 12:29:53

mám dlouhodobě problém s bolestmi lýtek i zadní strany stehen při běhu přesahujícím délku 40min,je lhostejno zda běžím 4,45min na kilák nebo seloudám 5,40min na kilák.můj kamarád doktor mi řekl,že je to dle něj plochými nohami.mám příčně i podélně ploché nohy.řekl mi,že s plochými nohami bych měl běhat spíše tratě okolo 5km a zaměřit se spíše na kolo,kde ten problém nemám.Nějak to ale řešit musím,protože bych chtěl běhat i delší tratě a běh preferovat před kolem.běhám pravidelně 4krát týdně cca 7km na různých površích a různým tempen a k tomu si 2krát týdně dám 50km na kole.Dá se na na hradit obecná vytrvalost jízdou na kole,tak abych ty objemy nemusel absolvovat při běhu a pak prostě zkusit třeba závod na 15km?Ješztě mě taky napadlo jestli mám vhodnou obuv.Vlastním NB 1063WR a naběhal jsen v nich cca 700km.Vložky mi nepomáhají,naruší to strukturu boty a vylézají mi paty z bot-¨s tím mám negativní zkušenosti.Jěště,že vážím při výšce 179cm 69kg.kdybych měl víc asi bych,vzhledem k těm platfusům,nemohl běhat vůbec

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.