Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » nechuť k masu

nechuť k masu

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 22.12.2009 19:24:59

Ahoj,jsem začátečník, běhám tak 3 měsíce a přestalo mi chutnat maso. Prostě když ho mám na talíři, musím se nutit, abych ho snědla. Tak se chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost a jestli to není špatně, protože tvorba svalů je asi potřeba? Co jsem dělala různý sporty..hlavně bojové, nikdy se mi to nestalo. Ale na sýry naopak chuť mám i ostatní mléčné výrobky. Díky :,–)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 23.12.2009 06:57:14

Tak se nepřemáhej…zastávám názor, že u zdravýho člověka si tělo řekne, když mu něco chybí.Když jsem začala běhat už častějc a větší objemy,mohla jsem se ujíst ovesný kaše, začala jíst ryby/ který jsem nikdy nemusela/ a vymačkala jsem kvanta citrónů do vody…

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 23.12.2009 09:10:01

Radnana, ja som tiež akosi nemusela mäso i keď som nebola, ani nie som vegetariánka. Jednoducho ako tebe mi nechutilo, občas raz za 2 týždne som si dala kuracie, častejšie som jedla iba rybu. Nakoniec som sa dopracovala k veľmi „slušnej“ chudokrvnosti. Ono totiž železo obsiahnuté v zelenine telo spracúva len na 8 %, zatiaľ čo zo živočíšnych bielkovým – z červeného mäsa – spracúva telo 20 – 30 % obsiahnutého železa v mäse samotnom. Nedostatok Fe sa dá dopĺňať i vitamínovými doplnkami, len mne robia zle na žalúdok , spôsobujú zácpu a hlavne nie je riešením ich brat dlhodobo – roky. No a s chudokrvnosťou sa teda behať ani inak športovať nedá, to mám vyskúšané. Preto sa snažím, i keď často na silu, jesť 3 – 4 x do týždňa mäso aj hovädzie, aj bravčové. Vyberám si chudé – libové a tá porcia v závodnej jedální nie je nijak extra veľká, ale na doplnenie Fe stačí. Čo všetko človek nespraví kvôli behu, občas sa treba prekonať.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 23.12.2009 09:30:40

Taky nejsem vegetariánka, ale maso už od mala nemusím, kuřecí a občas rybu si dám./ale opravdu málo/ vepřový mi nechutná a na hovězí a mléko mám alergii. A přesto jsem nikdy anemická nebyla.Dost železa je v luštěninách/hlav­ně čočce/ ,v máku a slunečnici nebo v meruňkách.Pokud je jinak strava pestrá, myslím, že toho masa tolik být nemusí.Ikdyž úplně bezmasá strava si myslím, je špatná volba.Třeba je to prostě jen takový „úlet“ v chuti, spíš bych popřemýšlela , co jim ještě jiného.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 23.12.2009 09:38:53

Já jsem vegetarián již asi 7 let, aktivně sportuji pořád a žádné zdravotní problémy nemám. Pravidelně chodím darovat krev a ta moje se jim líbí, takže žádné snížené hladiny železa nebo něco podobného. Potravinovými doplňky se také zrovna necpu, nemám to rád. Stravuji se zejména ovocem a zeleninou, k tomu takové věci jako tofu, sojové maso, neopomíjet rovněž luštěniny, z živočišných produktů jím jen mléčné výrobky (sýry, jogurty, mléko …) a vejce. Osobně věřím, že pro pro život (a tedy ani pro sport) není maso potřeba, jen člověk musí mnohem více přemýšlet nad tím, co bere do úst, než jsou nuceni „masožrouti“. Na druhou stranu ti mí známí, kteří jsou vegetariáni, jsou všichni zdraví a nemají problémy s „civilizačními“ chorobami typu cukrovky, vysokého tlaku, obezity nebo srdečních příhod, což se o řadě dalších nevegetariánských známých říci nedá. Takže – pokud Ti maso nejede, nezoufej. Ono mít ho jen jednou za čas rozhodně nevadí, spíše naopak, ještě před 100 lety ho měl průměrný člověk stejně tak 1 – 2× do týdne a ne 3× denně, jak je to vidět dneska. Ale rozhodně doporučuji si nejprve přečíst nějakou literaturu na uvedené téma. Je totiž třeba podle toho upravit jídelníček, nejde jen „přestat jíst maso“ a namísto „guláše se šesti“ si dát jen „šest knedlíků s omáčkou“. Je třeba mít stravu celkem vyváženou a pestrou, byť bezmasou nebo téměř bezmasou. Držím palce …

avatar

Praha

Celkem 26258 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 23.12.2009 09:53:19

Lucínek to vypsal skoro dokonale a tak jen doplním dva náhledy, jeden souhlasný a jeden „nesouhlasný“. Kamarádka Ivana Pilařová nejí maso asi dvacet let, většinou mi na závodech uteče a zdraví jí docela slouží. Já se naopak cpu masem, klidně i živočišnými tuky (byť to nepřeháním), na transfúzce jsem tuhle byl po 121. a civilizační choroby … co to je? Každopádně si z té nechuti k masu nic nedělej, tělo si poradí a svaly vyrobí z něčeho jiného.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 23.12.2009 10:09:10

EvženGe: „Já se naopak cpu masem, klidně i živočišnými tuky (byť to nepřeháním)“ – ano, to bude ta důležitá douška, to „byť to nepřeháním“. Většina lidí dneska ano. Já rozhodně nepatřím mezi militantní vegetariány – já jsem vegetarián, ostatní ne, je to jejich volba, kterou plně respektuji. Ale zároveň si myslím, že na tom jíst maso denně (nebo i několikrát denně) prostě není nic zdravého.

avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 23.12.2009 15:57:12

Moc díky všem :,–) Nebudu se nutit, protože už dost dlouho jím zdravě celozrnné potraviny, zeleninové saláty..které tedy vždy doplňovalo maso, ale jsem zvyklá jíst i sójové maso a šmakouny, rybu do sebe dostanu, takže si myslím i podle vašich názorů, že to půjde :,–)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 26.12.2009 13:00:36

Radnano, radím nejprve zajít na vyšetření krevního obrazu. Ta náhlá nechuť k masu nemusí být způsobena sportem – mluvím z vlastní zkušenosti, byť staré už dvacet let. Tak jen pro jistotu. Jinak i mě pravidelné sportování změnilo jídelníček. Na některá jídla, která jsem si dříve občas dopřávala, nemám chuť, jiná přibyla. Je srandovní pozorovat, jak se chutě mění i během roku. Stačí zařadit delší pauzu a jídelníček se změní, po volnu se vrhnout do tréninku a zas je to jinak.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Praha

Celkem 330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 4:23:00 (2011)

Ivana Pipi žena 24.01.2010 13:54:27

Ahoj, já jsem vegetariánka už přes 10 let a u toho pravidelně a občas in intenzivně ;-) sportuju. NIc mi nechybí, krom toho, že musím občas zobnout železo. Nutno dodat, že viděno okem průměrného občana -stravuju se mega zdravě a snažím se myslet na pestrost. Jak tu někdo nadnesl, tělo je chytré a to, co potřebuje je povětšinou schopno si vyrobit z různých zdrojů. Nad moudrými radami, že budu nemocná, chudokrevná a vůbec celkově neschopný chcípák, pokud nezačnu jíst maso se jen pousmívám- nejsem skoro nemocná (maximálně jednou za rok rýmička), cítím se celkově dobře a to mi stačí. Zároveň ale chci podotknout, že tenhle způsob stravování supr funguje u mě a u jiného nemusí a že můj názor, že tělo nepotřebuje maso nemám nijak vědecky podložený. Prostě mi stačí, že to funguje v praxi.

avatar

Ústí nad Labem

Celkem 4535,62 km
Minulý měsíc 6 km
10 km: 0:45:53 (2008)
půlmaraton: 1:42:24 (2008)
maraton: 3:54:51 (2004)

PetrK muž 05.02.2010 09:52:47

[quote=Radnana]A­hoj,jsem začátečník, běhám tak 3 měsíce a přestalo mi chutnat maso. Prostě když ho mám na talíři, musím se nutit, abych ho snědla. Tak se chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost a jestli to není špatně, protože tvorba svalů je asi potřeba? Co jsem dělala různý sporty..hlavně bojové, nikdy se mi to nestalo. Ale na sýry naopak chuť mám i ostatní mléčné výrobky. Díky :,–)[/quote] Ahoj, v příštím čísle časopisu Běhej (vychází 26.2.) se v rozsáhlém bloku budeme věnovat Běhu a vegetariánství včetně možných zdravotních rizik. Možná tam najdeš odpověď na některou z otázek, které si kladeš. Petr Kostovič

avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 07.02.2010 17:36:14

Moc díky všem za rady a zkušenosti! :,–) Bylo to jen přechodné období a zase už si maso, když mám chuť v pohodě dám :-) Holt je pravdou pravd, že tělíčko ví nejlépe, co potřebuje…

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.