Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Přestávky - jak se jich zbavit?

Přestávky - jak se jich zbavit?

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Opava

Andee žena 11.11.2009 18:19:05

Dobrý den:)

při běhu, 35–40 min, si musím pokaždé dělat tak 2 přestávky, i přes to, že běhám už nějaký ten pátek – cca půl roku. Chtěla bych běhat bez přestávek, docela mě to štve, jenže někdy to prostě nejde a musím zastavit a jít, jak se toho zbavit? A hlavně, jak přesvědčit rodiče, aby mě pouštěli běhat v zimě? Je běh v zimě hodně rizikový pro tělo, hlavně asi plíce? Právě si myslím, že se tím tělo otužuje. Moc předem děkuji za odpovědi;):)

avatar

Olomouc

Celkem 10048 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:10 (2013)
půlmaraton: 1:40:40 (2012)
maraton: 3:58:26 (2009)

tomaz muž 11.11.2009 19:08:02

Běh v zimě může být rizikový třeba při náledí. Jinak si ale myslím, že když se přiměřeně oblečeš, tak prakticky neexistuje počasí v němž by se nedalo běhat. A máš pravdu, je to varianta otužování. Co se týká těch přestávek, zkus napsat trochu víc, třeba jak často běháš, jak intenzivně. Možná se snažíš běhat příliš rychle.

Motto: Only those who risk going too far, can possibly find out how far they can go...
avatar

Opava

Andee žena 11.11.2009 19:11:35

Běhám 4×, 5× týdně, jak to vyjde;) no, jak intenzivně, běhám rychlostí, která mi vyhovuje, kterou rozdýchám, při jednom nádechu, to jsou asi 2,3 kroky. Ohledně té zimy a oblékání díky;)

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 12.11.2009 07:22:27

Jestli to nedokážeš běžet v kuse, tak je to na tebe prostě moc rychlé. Víš zhruba, jak rychle běháš? Kolik minut na km nebo něco podobného? Zkus zpomalit a běžet to v kuse. Je to rozhodně lepší, než se honit.

avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 12.11.2009 07:55:15

Ahoj, rozhodně bych zkusil zpomalit. Nedři se tolik. Běhej takovou rychlostí, při které dokážeš komunikovat. Popřípadě si kup sportestr a hlídej si tepovou frekvenci. Na Netu najdeš mnoho článků o aerobním a anaerobním cvičení. To aerobní je základ pro vytrvalost. Důležitý je čas. Nikoli vzdálenost a rychlost. To si nech na později. Mám také pocit, že běh v zimě mě otužuje. Ale v hodně mrazivých dnech nedýchám přímo, ale přes zvýšený límec, popřípadě přes něco jiného, aby přímo do plic nešel mrazivý vzduch. Může to být ovšem jen můj názor. Záleží jak jsi otužilý. Hodně štestí.

avatar

bugik žena 12.11.2009 09:45:46

Jj, zkus bezet o trochu pomaleji, to by melo pomoct. A tim behanim v zime – nejdriv na me taky rodice koukali jako na blazna, jsem jim vysvetlovala, ze se stejne jen tak pomalu placam, ze je to skoro jako prochazka.. a pak si zvykli :) kdyz po par tydnech videli, ze z toho nejsem nemocna ani nemam jine potize, tak to prestali resit.

avatar

Opava

Andee žena 13.11.2009 18:47:40

Dobře:).. Děkuju moc za odpovědi a rady, zkusím běžet pomaleji a pak hodím echo:)

avatar

Ostrava

Celkem 560 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:55:00 (2010)

Anežčino žena 14.11.2009 15:46:26

Hmm, zajímavé, že to rodiče tak hrotí, co třeba argumentovat tím, že běžkaři se v zimě oblékají podobně jako běžci a zátěž pro dýchací ústrojí je tam podle mě úplně stejná. Riziko vidím opravdu jen v tom náledí a nepřehledném terénu nebo že prochladneš…zkrátka nesmíš se po doběhu moc dlouho zdržovat venku, ale to dá rozum.

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 14.11.2009 20:37:04

Ano,s dýchaním som nikdy nemala problém ani v –15,skôr prichádzam o ruky a to som už skúšala pchať do rukavíc aj teplé vankúšiky…Ale dýchanie si zvykne,len pomaly,keď sú nižšie teploty,tak pomalšie,napr,ja pri šprinte(párkrát sa mi stalo)hoci bolo leto,som mala dosť zodraté dýchacie ústrojenstvo ako šmirgľom a pritom bolo teplo.

avatar

Opava

Andee žena 16.11.2009 21:10:49

Tak jsem zpomalila a opravdu jsem trasu uběhla celou bez zastavení:) Díky moc, taky mě to mohlo napadnout:D Jde vidět, že jsem ještě „kuře“ ;). No, rodiče mají i strach kvůli tomu, že mi je 16 a mohl by mě někdo přepadnout. Bohužel pro mě moc nechápou, když jim říkám, že běhám po hlavních osvětlených cestách mezi domy a nemělo by hrozit nebezpečí. No snad to časem trochu povolí:)

avatar

Praha

Celkem 170 km
Minulý měsíc 0 km

tuuli.pakkanen žena 16.11.2009 22:18:01

[quote=Andee]Tak jsem zpomalila a opravdu jsem trasu uběhla celou bez zastavení:) Díky moc, taky mě to mohlo napadnout:D Jde vidět, že jsem ještě „kuře“ ;). No, rodiče mají i strach kvůli tomu, že mi je 16 a mohl by mě někdo přepadnout. Bohužel pro mě moc nechápou, když jim říkám, že běhám po hlavních osvětlených cestách mezi domy a nemělo by hrozit nebezpečí. No snad to časem trochu povolí:)[/quote] Já jsem před lety běhěla s takovým alarmem (taky se o mě báli rodiče). A myslím si, že to je dobrá volba. Vejde se do kapsy, moc nestojí a potencionálního útočníka ten řev odradí.

avatar

Praha

Celkem 170 km
Minulý měsíc 0 km

tuuli.pakkanen žena 16.11.2009 22:23:05

[quote=Andee]Je běh v zimě hodně rizikový pro tělo, hlavně asi plíce? Právě si myslím, že se tím tělo otužuje.[/quote] Žiju teď ve Finsku na polárním kruhu, teploty jsou tu běžně okolo –10 a není neobvyklé když klesnou k –30. Průměrná roční teplota je tu –1°C a běžců je tady v tomhle malém městě minimálně tolik co v Praze. Běhat se v tom dá v pohodě,je jen důležité odhadnout oblečení (já běhám v leginach, pak mám tričko s dlouhý rukávem, tílko a bundičku, čepici a rukavice a jsem v pohodě). Myslím, že takových teplot ve kterých by se nedalo běhat se v čechách dočkáme jen těžko. Jedinej problém jsou pak namrzlé cesty, ale i to se dá. Chce to jen si zvyknout:-)

avatar

bugik žena 17.11.2009 09:33:58

Ohledne te bezpecnosti: ja s sebou nosim temer vzdy peprovy sprej. Je to malinkaty (mnohem mensi nez mobil) a ucinny i proti agresivnim psum. Akorat je potreba ho mit skutecne hned po ruce a byt schopna ho pouzit i v zachvatu paniky :)

avatar

Opava

Andee žena 17.11.2009 10:58:38

O tom už jsem přemýšlela no:).. o pepřáku, asi řeknu rodičům ať nemají takový strach:).. No a když je větší zima, máte nějaké boty na zimu na běhání? Nebo hrubé ponožky a normální tenisky? Nevím, jak se sněhem, když napadne.;)

avatar

Brno

Celkem 20390,9 km
Minulý měsíc 131,9 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 17.11.2009 11:52:19

V zimě běhám ve stejných botech jak v létě. Při běhu zima není, ale nesmíš se moc zastavovat :-). A doma hned noviny do bot.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 17.11.2009 15:51:01

[quote=hugo]V zimě běhám ve stejných botech jak v létě. Při běhu zima není, ale nesmíš se moc zastavovat :-). A doma hned noviny do bot.[/quote] tak tak, nepodlehni reklamnim sloganum, ze potrebujes zimni boty. na naledi klouze stejne vsechno. i kdyz jsem proslapl led a nabral si do boty, tak to holt chvili zastudilo, no boooze:). vsak doma uschnou:). k dychani: ve vetsich mrazech beham s mensi intenzitou, at si „nespalim“ horni cesty dychaci.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Opava

Andee žena 17.11.2009 17:48:13

Dobře:).. díky, já už se bála, že budu muset kupovat nové boty;):D:)

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.