Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nakopávač

Nakopávač

Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ddt muž 08.09.2009 22:50:45

Ahojda všem,

potřebuju nějaký zdroj energie abych vůbec něco uběhl.

Rozběhat 96 kg živé váhy a udržet to nějakou dobu (nyní 30–60 minut) stojí hodně energie. Pokud si nakopávač nedám, tak max 15 minut. Teď používám Rev Hardcore (např. http://www.efitness.cz/…ore/111948p/) a ten mě dobře nakopne a vydrží mi to. Má ale jedno důležité mínus – obsahuje kofein a já po něm nespím tak do 2, do 3 do rána, což je přirozeně dost blbé…

Existuje něco, čím bych ho nahradil – hlavně bez kofeinu? Ionťáky mi moc nechutnají :-(

Díky moc!

David

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 08.09.2009 23:36:37

není běh sám o sobě skvělý nakopávač?

avatar

ddt muž 09.09.2009 08:35:24

Jo jo, kéž by běh sám o sobě byl pro mě nakopávač. Ale zkuste si vzít 20–30 kg batoh a běžet :-). Takže nějakou energii dodat musím. Je pravda, že kdž si dám k obědu rýži (běhám večer po práci) tak se běhá líp ale stejně něco bez kofeinu potřebuju…

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 09.09.2009 08:58:41

Muj neodborny a laicky nazor – zkus se naucit behat, aniz bys do sebe neco furt ladoval. Klidne se radsi smir s tim ze budes chvili chodit a chvili behat, zacni na mensi kilometrazi a pak to pomalu protahuj. Ze zacatku to bude treba horsi, ale pozdeji pak budes rad ze to zvladas i bez „nakopavacu“, jak rikas.

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 09.09.2009 09:17:10

Další laický neodborný názor: Souhlasím s majkp a myslím, že 96kg je dost, abys nemusel žádný nakopávač dobře 2 hodiny, fakt neumřeš. Stačí voda a to klidně až po hodině běhu, zvlášť když už teď není vedro. Teda pokud nejsi před během dehydrovaný. Zkusila bych si pečlivě zapsat co a kdy jím a piju a v jakém množství a pak to porovnat s radami v knihách, abych zjistila, kde dělám chybu, čeho víc a hlavně kdy. Možná jsi ještě ve vývinu, tak potřebuješ víc než dospělý, ale rozhodně ne po 15 minutách. Na kofein bych se vy… úplně, k životu ho nepotřebuješ a tvoje srdce teprv ne. Pokud máš pocit, že ho potřebuješ, máš málo spánku.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

ddt muž 09.09.2009 09:26:52

No, v 35 letech ve vývinu už nejsem :-)

Vody vypiju hodně, klidně i 3–4 litry denně. Je pravda, že zatím běhám na pásu, a to v teplácích a 2 tričkách kvůli spalování, takže ze mě hodně leje a k tomu musím hodně pít.

Na kofein jsem alergický, takže ho chci právě vynechat.

Rozumím Vašim neodborným názorům a souhlasím s nimi. Ale stejně bych nějakou dodat potřeboval…

PS: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned! – to je absolutně super!!!

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.09.2009 10:03:40

Nezlob se, ale myslím, že to děláš úplně blbě, být nabalej při sportu, je dobrý akorát na přehřátí + k tomu kofeiny a effedríny..ap..to je akorát cesta do pekel..nebudeš hubenej,ale vyhuntovanej.Nic nejde rychle a hned, pomalá cesta = trvalejší výsledek. Tyhle metody jsou dobrý pro boxery nebo kulturisty ..1. o zdraví jim taky nejde a za2. schazujou tímhle způsobem pár kilo a spíš díky dehydrataci…za chvíli je maj zas zpět

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 09.09.2009 10:13:52

ddt napsal: Vody vypiju hodně, klidně i 3–4 litry denně. Je pravda, že zatím běhám na pásu, a to v teplácích a 2 tričkách kvůli spalování, takže ze mě hodně leje a k tomu musím hodně pít.

Připojuji další laický názor :-)
Nějak nevím, jak by člověk, tím že se více oblékne, ovlivníl spalování, tedy vlastně metabolismus, tady máš asi na mysli více metabolizovat tuky..,maximálně ze sebe dostaneš díky potu více vody, kterou pak musíš stejně společně s minerály urychleně doplnit…ale možná se mýlím…zkuste někdo chytřejší sím reagovat

Motto: ...kam až?
avatar

bugik žena 09.09.2009 11:09:49

Ja bych taky zmenila strategii. VYkasli se na poceni, tim si imho vazne nepomuzes. Normalne si vem sortky a tricko a jdi na to. A co se tyce podpurnych prostedku, v pripade, ze chces zhubnout, nemusel by ti uskodit L-carnitin, trener mi ho ted naordinoval pred behem taky. Melo by to byt neskodne, prirozena latka, (mam se moc rada, zadny svinstvo bych nejedla), ale objevuji se pochybnosti o tom, jeslti to funguje :)

avatar

ddt muž 09.09.2009 11:25:17

pravda, pravda… to navlečení mám v posilce, na běhy se tedy vysvlíknu… taky si koupím ten pulsmetr, abych se řídil TF a nepřeháněl to (což rád dělám a tak se vyflusám). a taky zkusím ty tréninky ve stromovce…

avatar

chico muž 09.09.2009 11:50:42

já ti nevim ale myslím že ve všem co funguje ten kofej s efedrinem je. A stejně to co bylo nej.. jako vosy a včely o Sanu, tak ani extrem2 už v celé EU nekoupíš, pokud neseženeš nějakej neoficiální zdroj.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Praha

Celkem 26258 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 09.09.2009 12:01:27

Fyzikální zákony fungují (kupodivu) i při běhu. Takže pokud jsi navlečenej, tak se neodvádí teplo – tělo je přehřáté – snižuje výkon – méně spaluješ. Naopak pokud máš odvod tepla (natož nadměrný-běh nebo vůbec aktivita v zimě) tělo „přidává“ – více spaluješ,tudíž hubneš. Tu chybu s nabalením dělají tisíce lidí, ale to je pouze pro ty, kteří potřebují snížit váhu TEĎ (boxeři,žokejové ap.), takže vypotí vodu, ale nezhubnou.

avatar

Praha

pug muž 09.09.2009 13:14:00

Tak jsem si našel složení toho zázraku…dobrý no. Vypouštěč vody za skoro dva litry, no nekup to. Já bych řek, že jsi do toho hubnutí moc udělanej, nějak hrrr. Takhle to vydržíš tak ještě měsíc, dva, pak ti začne viset jazyk z huby a bude po výkonech. Ten pocit, že před během potřebuješ nakopnout, bych odhadoval, pramení asi z dehydratace a podvýživy. Sval, pokud má pracovat, potřebuje cukr (toho je behejcomu už napsáno dost), ale taky vodu, a to docela dost. Svalová vlákna do jisté míry fungují jako hydrodynamická pružina. Pokud se obsah vody ve svalech sníží pod jakousi mez, výkon z něho nedostaneš. Pokud si tu na behejcomu najdeš tréninkové poznámky P. Fashingbauera (myslím, že je to teda ono, no ale na mou paměť úplně spoleh není), tak se tam dočteš, že zažil výkonostní propad, který si neuměl vysvětlit. Až potom prý nějaký drctor trefil, že byl špatně zavodněný. No a ty si dáš tenhle zázrak a on tě pak pěkně vypustí. Jo a ještě bych rád věděl, jak se přesně projevuje ta alergie na kofein? Žádný sportovní nápoj typu ionťák apod. výkon nezlepší. Jen oddálí výkonnostní pokles. Navíc tě trochu podezřívám z toho, že jsi si dramticky zmenšil porce…a prostě nemáš šťávu.

avatar

ddt muž 09.09.2009 13:27:22

Dramaticky porce jsem nezmenšil, to ne :-). Jím poměrně normálně, snídaně ovesná kaše (ochucená), oběd maso a rýže, večeře tak různě. Mezitím si dávám proteinový nápoje. Dehydratace se nebojím, protože opravdu piju hodně – v práci mám litrovou bandasku a čepuju si tak 3× denně. Váhu mám, to je pravda, ale taky se mi zmenšuje podíl tuků…

ten spalovač ala vypouštěč jsem měl za polovic, tak to nebylo tak hrozný… a jak se projevuje alergie na kofein? jednak mě někdy bolí břicho, ale hlavně do rána nespím… to samý když si dám třeba kolu.

výkonostní pokles mít nemůžu, nemám z čeho – nikdy jsem nebyl atletický typ. na gymplu jsme běhávali o 106 ale to jsem byl spíš na chvostu. jakmile začala vš, tak běhání přestalo a začala práce na stavbě a váha šla nahoru díky přežírání. a je pořád nahoře :-(… dietu ala nežer „pod MUDr dohledem“ jsem taky absolvoval, ale to nebylo ono. dokonce mi zakazovala jakýkoliv sporty že bych mohl mít hlad. sice to mělo výsledky, ale…

a teď jsem se dal na pohyb…

avatar

Praha

pug muž 09.09.2009 13:58:42

No tak to co popisuješ, není alergie na kofein (to bys byl tak asi první na světě, kdo by ji měl), ale normální předávkování. A to že vypiješ tři litry vody denně, ještě nic neznamená, protože a) horník v dole vypije za šichtu i 10 litrů a stejně je to málo, b) kolik máš vody ve svalech nezávisí jenom na množství vypitých tekutin. Výkonnostní pokles byl (v souvislosti s ionťáky) myšlen takto: začneš sportovní výkon na nějaké intenzitě, kterou ale udržíš podávat jen určitou dobu, pak přichází nutný pokles. S ionťákem ten pokles může přijít později. Jo a taky nespavost po kofeinu do dvou, do tří raáno může být i tím, že ten kofein do sebe prskneš v devět večer. Pokud zakofeinuješ do pěti odpoledne, tak by se s tím každý normální zdravý člověk měl do ochodu na lože vypořádat.

avatar

ddt muž 09.09.2009 14:20:21

jenomže mně stačí zakofeinovat (i trochu) v poledne a nespím do rána :-(

třeba to není alergie, nějak jsem to nezkoumal…

avatar

Praha

pug muž 09.09.2009 14:34:43

No tak potom marná sláva, stimulanty budeš muset oželet. Pusť si do sluchátek nějakej bigbít a pude to taky. A alergie to asi fakt nebude.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 09.09.2009 15:30:33

Blbá rada, ale asi podstatná – zkus si nejdřív srovnat v hlavě (bez urážky a ironie) proč vlastně do sebe kopeš ty podpůrný věci a až to vyřešíš, zkus to aspoň dva týdny bez nich. Klidně si jdi zaběhat ven a střídej to s chůzí nebo procházkou. Prostě žádný hrr do výkonů, kterýžto přístup máš asi i v civilním a pracovním životě. Vyblbni se silově v posilce, ale běh ber jako doplněk a rozhodně užívej konce léta v přírodě, můžeš-li. Srovná ti to hlavu i duši :) Jinak smekám, jak snášíš náš screening tvé osoby! :)

avatar

ddt muž 09.09.2009 15:47:28

Je to docela jednoduchý: ten fatburner si beru hlavně na silový trénink (hoďka a něco), po kterým ještě jdu běhat… ale i tak po práci jdu běhat sám a beru si ho – s ním dám hoďku, přičemž počítám s tím, že od 30té minuty spaluju tuky, kdežto bez něj bych se nedostal ani k té 30té :-)

co říkáte tomuto: http://www.triexpert.cz/…ct-s32914898 http://www.triexpert.cz/…ck-s19550250

ten screening, no jednoduchý to není, ale nechám si poradit. přece jenom, když se dívám na ty výkony co tady lidi mají, tak jsou i 2× rychlejší než já, ale po stovkách a tisících kilometrů a tak teď poslouchám a sbírám info. díky!

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.09.2009 16:05:39

Řekla bych,že gely jsou spíš pro dlouhodobou zátěž…maraton, 90km a víc na kole ap. , podle toho co říkáš, spíš vypadá, že běháš velkou intenzitou…ale pak nespaluješ tuky , ale cukry.Jsi brzo vyšťavenej a zase musíš dodat cukry / to jsou tyhle gely / ale tuk ne.Ten se odbourává při nízké intenzitě která trvá alespoň 60 min a víc…Jak říká Radek ..venku při pomalém běhu , který střídáš s chůzí spálíš mnohem víc tuků,než když poběžíš na krev 30min

avatar

ddt muž 09.09.2009 18:03:11

no já nevím ohledně té intenzity – všichni tady běháte až 2× rychleji (5 km jsem pod 30 minut měl jenom jednou a 10 jsem pod hodinu ještě neměl), takže nevím…

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 09.09.2009 18:57:31

[quote=ddt]no já nevím ohledně té intenzity – všichni tady běháte až 2× rychleji (5 km jsem pod 30 minut měl jenom jednou a 10 jsem pod hodinu ještě neměl), takže nevím…[/quote] Kup si ten tepak a budes mit v intenzite hned jasno. Trenovany borci bezi maraton tempem, ktery nekdo jiny neusprintuje ani na stovku, rozdily jsou fakt dost velky.

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 09.09.2009 22:32:24

Hlavne se nedes, pokud Ti intenzita vhodna ke spalovani tuku vyjde pri rychlejsi chuzi, nebo lehounkem poklusu. To je normalni a to se srovna…:) Taky sem zacinal s vahou s devitkou na zacatku…

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 10.09.2009 11:14:21

Souhlas s výše uvedeným. Koupit měřič TF a jet jen podle tepu. Při pohybu v aerobním pásmu se člověk za 15 minut neuštve a nepotřebuje do sebe ládovat žádné svinstvo. Časy na km se budou postupně zkracovat při zachování TF. Jinak to nepůjde, ale ano – je to běh na dlouhou trať (obrazně i doslova).

avatar

Celkem 1501 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:44 (2009)
půlmaraton: 1:54:29 (2009)
maraton: 4:53:12 (2008)

Gate1032 muž 10.09.2009 13:40:42

To ddt : mám (resp. měl jsem) stejné tělesné proporce jako ty. Od 17 do 26 jsem bouchal v posilovně a řešil cykly, rýsování, CKD, vlny atd. Rval jsem do sebe cokoliv, o čem jsem si na netu přečet, že to zabírá. Časem jsem dospěl k jednoduchým závěrům :

  • cokoliv, co legálně koupiš v krámě, je jen strasně draná, vysušená a hezky zabalená normální vyvážená strava, jediná výhoda protejňáků a sacharidů je v tom, že jsou skladně a pohotově k využití, když jsi v časové tísni.
  • spalovače nefungují na často popisovaném přincipu, který tvrdí, že „rozpouští“, „lépe transportují“ nebo cokoliv jiného. Jediné, co z podstaty fungování lidského (zdravého) těla přispěje k spalování tuků je, přiměřená práce svalů s dostatečným přísunem kyslíku, jelikož jak je známo, tuky jako zdroj energie využívají k chemické reakci kyslík. Opravdu fungující spalovače tedy buď umožní dlohotrvající zátěž při omezeném přísunu energie ze stravy (většinou na bázi efedrinu = nelegální) v kombinaci s látkou chránící svalvovou hmotu před devastací (taky většinou nelegální) nebo mají za cíl zvýšení přísunu kyslíku do krve (některé léky např na astma = nelegální). Tak jako tak je to hazard se zdravím jehož výsledky neodpovídají ceně, kterou za to zaplatíš. Vím o čem mluvím, to mi věř.(což je tedy můj názor, který nechci nikomu vnucovat).

Věř mi, že 96 kg rozhýbeš i na tři hodiny, když nevyrazíš rychlostí na kilometr, když se nenavlačeš jak pumpa a nevaříš se ve vlastní štávě. Já mám metabolismus typu medvěd, na zimu přibírám, což je možná i zvyk těla z 10 let v posilovně a z cyklů, ale prostě jsem přirozeně omezil jednoduché sacharidy v jídle (po letech jsem se zase vrátil k rýži se vším možným, a že jsem jí z diet nenáviděl, stejně jako kuřata) a běhám ob den 1– ě hodinky podle počasí, o víkendu víc a tak nějak na pohodu.

Nevysekáš to o 10kg tuku za tři měsíce, ale 6 kg za rok dáš, ani ti to nepřijde a hlavně to bez problémů udržuješ.

PS : nevěř teoriím, že musíš mít denní příjem 5000 kcal za den a 2g bílkovina na kg tělesné váhy, aby si budoval hmotu. Chybí tam ta část věty, kde je napsáno, co si k tomu tak musíš píchat a zobat. Roste to i bez toho a rostou čistí svaly, i když ne tak brutální.

avatar

Příbram

Ciriel žena 12.09.2009 12:34:44

ddt: co se týče tvách reakcí na kofein, měla jsem to taky, není to alergie, ale jen nezvyk. Já takhle ´vyváděla´ o po coca cole, když jsem si ji dala v poledne k obědu :) Pak jsem ji ale pila častějc, pak i slabý kafe, a zvykla si…teď si můžu dát presi v 9 večer a v 11 už zívám, takže podle mě na to jen nejsi zvyklej. Jinak přírodní nakopávač je guarana, ale je tam opět kofein… vydá za jedno kafe, a smí se dávat i psům, což nechci říct, že nějak s tebou souvisí :D Ale že to je opravdu nezávadný… A lidi ti tu raděj dobře, bez sporttesteru ani ránu, podle mě se přepaluješ, a proto seš grogy, to pak ani zvýšenym příjmem nedoženeš… To, že ostatní běhaj rychle, je předevšim o tréninku, taky se zrychlíš, když na sobě budeš adekvátně pracovat…

Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.