Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Nemoci a nemocičky...

Nemoci a nemocičky...

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 60 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:00
půlmaraton: 1:57:16 (2008)
maraton: 4:33:48 (2008)

trawnikar muž 08.09.2005 09:57:39

Tak na me zase neco leze…

Klasicky paleni v krku, postupem dne bolest kloubu, zad a celkovy blběítismus :o)

Nejvic me na tom stve, ze zase nemuzu behat. Nalejvam se cajema s hromadou medu a citronu… hektolitry.

Co mě ale štve, že to je letos už asi po čtvrté. Člověk žije zdravě, sportuje.. a stejně ho tělo zradí. Je to spravedlivé?

Zbývá než to doklepat do zítra a přes víkend, místo plánovaného delšího běhu… postel.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Osobně mám takovou, že lehké nastydnutí lze běháním úspěšně zahnat. Ale jak začnou bolet klouby a tak.. je lepší se odevzdat a nechat tělo bojovat…

Motto: Patrik Trawnikar
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 08.09.2005 10:05:42

Ahoj, zeptám se – bereš průběžně nějaké vitamíny ? Myslím alespoň C, nebo nějaké multivitamíny, myslím, že při sportu je to důležité, tělo je oslabené a potřebuje doplnit, nebo ho " udělá " kdejaký bacil.

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha

Celkem 60 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:00
půlmaraton: 1:57:16 (2008)
maraton: 4:33:48 (2008)

trawnikar muž 08.09.2005 10:43:40

jo jo … beru.

Jednak si davam na stridacku multivitaminy sumivy.. a cecko. Jinak se snazim hodne jist pomerance a tak…

Motto: Patrik Trawnikar
avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 08.09.2005 14:06:01

[quote=trawni­kar]Tak na me zase neco leze…

Klasicky paleni v krku, postupem dne bolest kloubu, zad a celkovy blběítismus :o)

Nejvic me na tom stve, ze zase nemuzu behat. Nalejvam se cajema s hromadou medu a citronu… hektolitry.

Co mě ale štve, že to je letos už asi po čtvrté. Člověk žije zdravě, sportuje.. a stejně ho tělo zradí. Je to spravedlivé?

Zbývá než to doklepat do zítra a přes víkend, místo plánovaného delšího běhu… postel.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Osobně mám takovou, že lehké nastydnutí lze běháním úspěšně zahnat. Ale jak začnou bolet klouby a tak.. je lepší se odevzdat a nechat tělo bojovat…[/quote] BYL BYCH FAKT OPATRNEJ!!! Rýmu vyběhat, fajn. Jiné lehké nachlazení vyběhat fajn. Jakékoli chřipkové stavy nebo nedejbože i lehce zvýšená teplota: DO POSTELE!!!!

Velmi doporučuji si přešíst toto http://www.kpo.cz/…ogie06-2.htm http://www.kpo.cz/…ogie06-1.htm

… přesto mi dovol z výše uvedeného ocitovat: "Ambiciózního třicátníka postihne horečka s rýmou zrovna v den, kdy mají firemní turnaj ve squashi. Ale to nic! Bývalého vrcholového sportovce přece taková prkotina neskolí! I napere se Coldrexem nebo Nurofenem a na turnaji večer podává pravé divy udatenství. Další dny samozřejmě chodí do práce, protože závěrka buší na dveře a nějak už se z té pitomé chřipky vylíže. Za zhruba dva týdny se mu náhle v práci udělá slabo, zmodrá a překotí se ze židle.

V lepším případě poté leží v IKEMU a upřímně se modlí, aby si nějakej frajer s jeho krevní skupinou rozstřelil makovici na motorce dřív, než na dveře zaklepe ta hubená bledá slečna v černém. V horším leží ve studeném hotelu a čeká na termín kremace. Na jeho místo si klidně můžete dosadit nadějného vrcholového sportovce, kterého trenér přemluví, že zahodit šanci na titul mistra republiky kvůli pitomé chřipce je přece nesmysl… Nemyslete si, že vás straším zbytečně. Takovou historii má za sebou většina mladých lidí s transplantovaným srdcem a není jich zrovna málo!" … konec citátu P.S. Psal to vynikající doktor Ondra Vojtěchovský. Žádnej doktor samouk.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 08.09.2005 14:27:46

Ale ten Tragédův citát je přes svojí strašidelnost docela zábavnej.

avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 08.09.2005 16:56:29

Ted uz je mozna pozde, ale stoji za uvahu prevence … tedy ockovani proti chripce. Dokud jsem nedorazil jsem do Nemecka, tak jsem to nikdy neabsolvoval a pravidelne trpel zanety mandli, tak trikrat rocne. Klasickou chripku vetsinou zadnou nebo jen jednu slabsi. Tady to ale davaji zamestnancum zadarmo (chteji aby se neulejvali) a mam pocit ze to skvele pomaha … nejen proti chripce, ale obecne proti podobnym typum nemoci. … hlavne ve smyslu vyrazne zrychleneho prubehu. Casto se mi stane, ze se nekde nastydnu, proste jedu treba spocenej z karate v noci na kole domu, nebo zmoknu na kuzi cestou z prace atd a druhy den jsem nastydlej, zarudlej krk, otekle mandle, teplota, propocene pyzamo a bolave klouby a svaly … jenze to co by klasicky koncivalo teplotama a 5–6 denni totalni neschopnosti se omezi na 1–2 dny (!!!) a pak je vse uplne ok. … zajimalo by mne jestli mate nekdo podobne zkusenosti.

Motto: Shadow
avatar

Praha

Celkem 60 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:00
půlmaraton: 1:57:16 (2008)
maraton: 4:33:48 (2008)

trawnikar muž 08.09.2005 17:21:47

no jo.. nas tady taky ockovali jak mela bejt ta pandemie… ono je prej problem ze to nekomu pomuze a jinymu ne.

Me by jinak ani nenapadlo jit behat kdyz mam tyhle chripkove stavy. Clanky pana vojtechovskeho jsem cetl taky.. ale i pred tim mam vyzkouseno ze kdyz dam telu dost spanku a tekutin.. treba cca za pet dni se s tim vyporada a muzu zacit lehce behat.

Naopak kdyz jsem to zkusil zlomit prez koleno… chaaaaaa.. to byl stav.. do vecera horecka a pocit ze umiram. Ted fak neprehanim. Znate to ne? Kdyz je vam fakt fest zle ze mate pocit ze to je ende finito? Uz nikdy nebudu behat… plavat.. nic? Rano se neprobudim… atd? A jakmile polevi horecky jak vidi clovek ty myslenky absurdne :o)

Motto: Patrik Trawnikar
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 08.09.2005 18:02:28

[quote=trawni­kar]Znate to ne? Kdyz je vam fakt fest zle ze mate pocit ze to je ende finito? Uz nikdy nebudu behat… plavat.. nic? Rano se neprobudim… atd?[/quote] znam, ale trochu jinak … akorat je to trochu z jineho duvodu a misto „uz nikdy nebudu behat … plavat“ … si rikam, uz nikdy nepujdu „na jedno“ … ;-))) … bohuzel, proti tomu se ockovat taky moc neda ;-)))) … ale to jsme trosku odbocili, ze ? ;-)))

Motto: Shadow
avatar

Prostějov

Celkem 2853 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:00 (2007)
půlmaraton: 1:25:37 (2007)

draver muž 08.09.2005 20:48:31

Já taky velice často trpím různým nachlazením apod. Letos už sem byl nemocnej dokonce 5×! Nejčastěji k tomu přijdu když se nad ránem vracím z večírku nebo když si jdu zaběhat pozdě večer a už je takový ten noční chlad. Kolegyně z práce tvrdí, že se každej den osprchuje studenou vodou a byla prý nemocná jen jednou v životě. Tak si říkám, že bych měl asi zkusit saunu. Druhá kolegyně z práce radí rozžvýkat list aloe vera, prý to funguje naprosto spolehlivě. Neměl sem bohužel čest to vyzkoušet. Jinak všem přímo zakazuju provozovat jakékoliv namáhavé aktivity, pokud nejste OK. Já se jednou nechal ukecat s těžkou chřipkou na fotbal, lítal sem po hřišti jak splašenej, ale najednou se mi zatmělo před očima, šel sem k zemi a nemohl dýchat. Od té doby vždycky když na mě něco vleze mám velký bolesti na hrudníku v oblasti srdce a pocit, že každou chvíli dostanu infarkt. Upozorňuji, že je mi 24. Radši sem si zašel na EKG, ale naštěstí je to prý v pohodě. Vemte si ze mě ponaučení.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 08.09.2005 20:56:09

na radu Miloše Škorpila jsem zakoupil knihu Tělo, mysl a sport, autor John Douillard, vřele doporučuji. Pro zájemce o další poznatky z indické ajurvédy pak nemůžu zatajit knihu česko-slovenského autora Pavola Hlošky: Ajurveda česky. Obojí fakt pozoruhodné čtení, rady jsou velmi snadno aplikovatelné a přinesou úlevu okamžitě. Věřte nebo ne. Radek

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.09.2005 20:56:44

[quote=draver]Já taky velice často trpím různým nachlazením apod. Letos už sem byl nemocnej dokonce 5×! Nejčastěji k tomu přijdu když se nad ránem vracím z večírku nebo když si jdu zaběhat pozdě večer a už je takový ten noční chlad. Kolegyně z práce tvrdí, že se každej den osprchuje studenou vodou a byla prý nemocná jen jednou v životě. Tak si říkám, že bych měl asi zkusit saunu. Druhá kolegyně z práce radí rozžvýkat list aloe vera, prý to funguje naprosto spolehlivě. Neměl sem bohužel čest to vyzkoušet. Jinak všem přímo zakazuju provozovat jakékoliv namáhavé aktivity, pokud nejste OK. Já se jednou nechal ukecat s těžkou chřipkou na fotbal, lítal sem po hřišti jak splašenej, ale najednou se mi zatmělo před očima, šel sem k zemi a nemohl dýchat. Od té doby vždycky když na mě něco vleze mám velký bolesti na hrudníku v oblasti srdce a pocit, že každou chvíli dostanu infarkt. Upozorňuji, že je mi 24. Radši sem si zašel na EKG, ale naštěstí je to prý v pohodě. Vemte si ze mě ponaučení.[/quote] Neboj, je mi více než 2× tolik, a mám se moc rád (a ještě chci dlouho běhat), než abych riskoval zdraví. Mám štěstí, že za mičudou jsem se honil do 16 let, po té jenom do hospody, a tam to člověk pomocí grogu vydržel i s tou případnou chřipkou …

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 60 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:00
půlmaraton: 1:57:16 (2008)
maraton: 4:33:48 (2008)

trawnikar muž 09.09.2005 08:54:18

[quote=Radek]na radu Miloše Škorpila jsem zakoupil knihu Tělo, mysl a sport, autor John Douillard, vřele doporučuji. Pro zájemce o další poznatky z indické ajurvédy pak nemůžu zatajit knihu česko-slovenského autora Pavola Hlošky: Ajurveda česky. Obojí fakt pozoruhodné čtení, rady jsou velmi snadno aplikovatelné a přinesou úlevu okamžitě. Věřte nebo ne. Radek[/quote] ty knihy me zajimaji… muzes to trosku rozvest o cem to je? Pripadne nejaky link…?

diky..

Motto: Patrik Trawnikar
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 09.09.2005 09:31:55

Cha, už jsem se bál, že na " jedno " chodím jenom já…:), ale takhle – tak jednou za rok …[quote=Shadow][qu­ote=trawnikar]Zna­te to ne? Kdyz je vam fakt fest zle ze mate pocit ze to je ende finito? Uz nikdy nebudu behat… plavat.. nic? Rano se neprobudim… atd?[/quote] znam, ale trochu jinak … akorat je to trochu z jineho duvodu a misto „uz nikdy nebudu behat … plavat“ … si rikam, uz nikdy nepujdu „na jedno“ … ;-))) … bohuzel, proti tomu se ockovat taky moc neda ;-)))) … ale to jsme trosku odbocili, ze ? ;-)))[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 22.11.2006 09:06:37

Boli ma uz treti den trochu hrdlo, velmi jemne i hlava. Nic hrozne, len lahke prechladnutie, ziadna horucka ani zvysena teplota. Len tuto nedelu by som chcela bezat v Ostrave maraton. Nema niekto nejaku radu, ako sa z tejto malej chorobky cim skor dostat? Mam zvysit prijem C-ka? Mam behat, alebo si dat pauzu az do nedele? Vcera som bola prvykrat od minulej nedele behat. Citim sa akosi velmi unavena na to, ze som odbehla len volnym klusom 12 km.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 22.11.2006 09:29:29

Zkus se predavkovat ceckem-me obcas 4 gramy (3 dny po sobe, prvni den 4, dalsi dva dny 2 a 1 gram) zachranily, i kdyz to zni spis vrazedne. Lepsi radu nemam, me ted drzela bolest v krku 14 dni a nepomohlo nic, ale to urcite nechces slyset:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 22.11.2006 09:32:55

to dees: Aj maraton v Kosiciach si bezala tusim po chorobe – ladviny ci co a aky krasny cas si si zabehla. Ono sa asi netreba vzdavat, telo sa obcas umudri. Mozno najlepsie bude naordinovat C-cko a oddych.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 22.11.2006 10:56:45

Budu drzet palce, myslim, ze s boleni v krku, pokud k tomu neni nic jineho, muze byt jen indispozice z chladneho vzduchu. A odpocinek pred maratonem mi urcite spis pomoh, nez uskodil, Ty mas nabehano dost, tak se bat nemusis.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 22.11.2006 17:26:25

Na bolesti v krku pomáhá u mě strepisils… Jinak můžu ležet, céčko všechno, ale kvůli tomu škrábání v krku se cítím fest nemocný – pak si vezmu strepsils a jdu klidně běhat. A jinak – názor jednoho cyklisty (nevím už koho): „Když se cítím blbě, jdu na kolo a jedu naplno. Pak se ta chřipka projeví hned a neztrácím čas takovo¨ým tím pozvolným příchodem. A někdy se stane, že i odejde…“ Ale taky už jsem zažil borce, který při angíně běžel závod (tzv. o chcíplou vránu), jen proto, aby vyhrál dorostence… nechápu…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 22.11.2006 22:54:03

Dezinfekce sliznic (Strepsils) funguje na počátek virové infekce (zarudlé hrdlo). Na bakterie (čepy na mandlích) vůbec ne, na rozběhlou virózu taky ne. Jsem hobík, jen náhodou jsem běžel nemocný maraton 10/2006 – rychle to nešlo, pomaleji ano, v pohodě a bez následků pro svaly apod. Nezapomeň u takových dávek céčka hodně pít – můžeš si i úžasně zničit ledviny. Drž se.

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.