Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Bežecký tréning Ironmana

Bežecký tréning Ironmana

Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 22.10.2008 14:36:56

Túto tému by som tu rád rozdiskutoval, a pokiaľ je to možné čo najpodrobnejšie. Už by sme mali byť pomaly zregenerovaný po sezóne a pomaly začať opäť trénovať. Každého palec tlačí niekde inde, ale zimné obdobie je predsa len určené na bežecký tréning. Trošku budem osobný, proste by som sa chcel cez zimu naučiť behať, pričom cieľ je jediný – zabehnúť ironmanský maratón, čiže po plávaní a 180km na kole, čo najrýchlejšie – iné behy nie sú prioritou. Zároveň nestratiť nič z plaveckej výkonnosti a mierne sa vylepšiť na kole – tak cca. 10min – t.j. ani nie 1km/h. Ja som si to naplánoval takto: Plávanie, pochopil som, absolútne bezvýznamná disciplína, tu stačí pravdepodobne udržiavací tréning 3–4× do týždňa po 2km, plávať technicky čo najsprávnejšie a brať to aspoň tak do konca februára iba ako kompenzáciu po behu. Teraz plávam súvisle 14×(100kraul + 25 znak + 12 prsia), Toto plávam tak za 34 minút na pohodu a myslím, že to stačí. Kolo rád by so jazdil tých 200km do týždňa, ale to asi celú zimu nepôjde. Na to by človek potreboval byť v sedla tak 8 hodín. Takže som si to vymyslel tak, že sa uspokojím 2× po 60km na zimáku a ak ostane chuť a sila, niečo by sa možno dalo aj na trenažéri večer pri TV. Tiež to vidím tak, že proste kolo iba jazdiť, nie moc rýchlo, tak aby bola sila na BEH. A sme pri tom behaní. Moja predstava je taká, že ak sa chcem zlepšiť potrebujem do toho behania vniesť nejaký systém, ale v tom mám zatiaľ poriadne nejasnosti. Chcel by som sa túto zimu dostať tak na 300km mesačne a behať 6× do týždňa. To znamená, že týždenne potrebujem nabehať okolo 75km. Toto by bolo potrebné rozdeliť do 6-tich behov. Malo by to byť takto nejako:

  1. deň – voľno
  2. deň – súvislý beh nízka intenzita 20km
  3. deň – intervalový beh – napríklad 1,5km rozklus + 5×2km rýchlo s medziklusom 800m + 1,5km výklus
  4. deň – kolo 60km + regeneračný beh 7km
  5. deň – súvislý beh stredná intenzita 20km
  6. deň – tempový beh – napríklad 1,5km rozklus + 10km rýchlo + 1,5km výklus
  7. deň – kolo 60km + regeneračný beh 7km

Vychádza to na 83km za týždeň – čo sa mi na začiatok zdá možno až priveľa, ale to sa dá zredukovať. Plávanie tak každý druhý deň na tých cca. 35 minút. Do týždňa to vychádza primeraných 11 hodín bez plávania – to zabere tak 2 hodiny – čiže 13 hodín a to je bez problémov zvládnuteľné. Takto by to malo byť tak do konca februára, kedy predsa len bude musieť ísť do popredia kolo. Poraďte ak viete, mohlo by to takto nejako vyzerať a posunie človeka takýto tréningový rytmus dopredu? Naozaj budem vďačný za každý názor

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.10.2008 15:33:24

Mně, loudalovi oproti Tobě, to přijde jako velký běžecký objem v málo zatíženích. Většina běhů jsou cca. 20 km. Já bych to více dělil. Místo 20km mírně – občas třeba 10 ráno rege a odpoledne 10 na AP. Bude meší riziko omrzlin :)

Dvě náročnější intenzity týdně (intervaly + tempo souvisle nebo závod), den po nich kratší rege běh. Ráno před může být taky malý výklus, aby naskakovaly km. Nevím, jestli je vhodné vždy po rychlém běhu zařadit druhý den kolo, asi to myslíš jako regeneraci. Kolo bych nechal více na počasí a když není počasí na delší kolo v týdnu, je počasí na 2 hodinový běh. Některé z intenzit mohou být i na kole, trenažéru, cyklisté chodívají na spinning.

Když připočtu plavání, posilování trupu, protahování, 8 hodin kolo za dobrého počasí, chce to opravdu hodně času.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 22.10.2008 15:50:05

no ja zrovna nejsem ten co by chtel radit, ale par poznamek bych k tomu mozna mel.. Beru to teda hlavne ze svoji zkusenosti, ale urcite bych trochu protahnul rozklus i vyklus po tech kratsich intervalech, me teda hlavne v zime dost trva nez „se zabehnu“ :) a 1500 m mi prijde desne kratky. Pak nevim s tema dvema delsima souvislyma behama. Spis bych jeden postupne protahoval az treba k 28 km a ten druhej bych pojal jako tempovejsi, s usekem 8–14 km – tyhle behy plus dlouhy stupnovany behy s trenerem mi asi nejvic pomohly. Proto bych i ten druhy rege beh predelal casem do toho tempovyho a nebal bych se ty tempace rvat treba i 3 dny po sobe, cloveku se sice nechce, ale pak je to znat ;) A s kilometrazi to zezacatku neprehanej at se nestrhnes.. Treba ja se na 100 km nedostanu ani kdyz to najizdim postupne, dvakrat sem to zkusil a pokazdy neco nevydrzelo, naposled to byly moje plochy chodidla, tak opatrne ;)

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 22.10.2008 20:41:29

to Zombice čo myslíš tým, že sa na tých 100km nedostaneš – myslíš 100km behu za týždeň? Inak ja som volil tie dve 20-ky preto, že by sa malo nejakých 70% objemu nabehať v miernej intenzite. Zo začiatku to tak asi aj bude, lebo tie dve intenzity mi asi dajú poriadne zabrať – proste som to nikdy nebehal, takže to o to viac bolí a unavuje. Ak to bude po mesiaci fungovať, jednu 20-ku skúsim ako stupňovanú.

avatar

Praha 2

Celkem 9770 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:34 (2005)
půlmaraton: 1:41:54 (2005)
maraton: 3:45:56 (2005)

Serža muž 23.10.2008 01:20:08

100km týdně? a k tomu kolo? to bych musel dát výpověď, abych to stíhal…

Motto: Per aspera ad astra
avatar

Praha, Ďábličák

Celkem 19097 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:55 (2009)
půlmaraton: 1:20:36 (2010)
maraton: 2:56:52 (2009)

dvorka muž 23.10.2008 08:00:17

Nejsem odborník, ale stejně jako Zombice bych měl poznámku k těm intervalům. Myslím, že zahřívací fáze je příliš krátká a zbytečně bys riskoval zranění. Pokud chceš zrychlit, tak jsou možná i příliš dlouhé. Já běhám intervaly: 2.5k + 5–10× 800m/400m + 2k. Nebo bych zkusil intenzivněji běhanou variantu toho, co máš v plánu: 2.5k + 5×1600m/800m + 2k. A další den jen velmi lehce vyklusávat.

Jinak bych chtěl ještě poděkovat za Elbaman report, protože jsem to neudělal dříve. Používám ho pravidelně pro zlepšení nálady ;-)

Motto: Nike Lunaracer '08/Nike Vomero 2/Mizuno WaveRider 13/Newton Sir Isaac ~ tryskáče/výlety/pás/zábava
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 23.10.2008 10:15:06

To je zaujímavé, prečo si to myslíš? Mne to pripadá ale pomerne ľahký tréning, v porovnaní s objemom, ktorý sa musí zvládnuť na jar, je to v podstate oddych. Sú tam iba dve intenity za týždeň, inak je to iba len také poskakovanie, ktoré v podstate neunavuje. Kolo a plávanie nerátam, plávanie je vlastne iba uvoľnenie vo vode, žiadny tréning a kolo – 2×60km na biku naľahko je tiež v pohode, ak je dobré počasie. Začína to byť zaujímavé, zombice odporúča pridať a kámen úrazu ubrať. Len tak ďalej, čím viac názorov, tým lepšie. Pozerám, len čo som stihol napísať odpoveď, predchádzajúci príspevok, bol zmazaný, to je škoda. Myslím, že je dobré ak majú ľudia rozdielne názory, práve to poskytuje človeku požnosť premýšľania a výberu. Jednostranné plácanie pozádech je síce pekné, ale ťažko povedať či aj produktívne a prospešné. Rád si prečítam tvoje argumenty. Veď preto tu máme toto fórum, aby sme sa o tom našom „športovaní“ bavili.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 23.10.2008 10:23:45

[quote=Ironjozef]To je zaujímavé, prečo si to myslíš? Mne to pripadá ale pomerne ľahký tréning, v porovnaní s objemom, ktorý sa musí zvládnuť na jar, je to v podstate oddych. Sú tam iba dve intenity za týždeň, inak je to iba len také poskakovanie, ktoré v podstate neunavuje. Kolo a plávanie nerátam, plávanie je vlastne iba uvoľnenie vo vode, žiadny tréning a kolo – 2×60km na biku naľahko je tiež v pohode, ak je dobré počasie.[/quote] Pardon, mezitím jsem to smazala, abych se Tě nedotkla. Pro ostatní: psala jsem, že si myslím, že takový trénink v tomhle období může vést jen ke kumulaci únavy a vleklým zdravotním problémům. A doporučovala najít si odborníka, který by poradil, případně i psal trénink.

Ironjozef > prostě mně to připadá na tohle roční období dost objemu i dost intenzit. Pokud ovšem nechceš mít formu už v lednu, únoru (a pak postupně klesat). Zařadila bych místo většiny běhů posilku, dny věnované jen strečinku, nějakou hru v tělocvičně. S dlouhými běhy bych to nepřeháněla, času dost, pokud nemá být ten závod už v zimě.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 23.10.2008 11:02:09

Ja pridam nazor bezce, intervaly (5×2km) bych ted v zime nedaval, to mi pripadne moc intenzity (maximalne jen nestrukturovane jako fartlek), postupne bych protahoval jeden ten souvisly delsi beh, s tim, ze by se dal i stupnovat (a to bych bral jako kvalitni trenink misto tech intervalu). A snazil bych se zapracovat na technice behu (alespon pres abecedy), tady teda nevim, jak na tom jsi – bolivaji te nekdy holene? – to je docela casty problem triatletu, co jsou logicky trosku tezsi nez obyc. bezec, navic s mizernou technikou, kdyz to rvou pres paty.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 23.10.2008 11:04:56

Už jsem sem odkaz na tyhle stránky dávala mnohokrát, ale nikdy není dost: http://www.kpo.cz/…ziologie.htm A třeba článek http://www.kpo.cz/…ologie08.htm , ale je dobré přečíst všechny. Nejsou určené jen cyklistům, ale všem vytrvalcům.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 23.10.2008 11:13:56

Ja fakt neviem, len mám takú predstavu, že práve špecializovaný bežecký tréning je možné aplikovať max. do konca února. Potom budem musieť ctiac-nechtiac ubrať, lebo najazďovať 1000 – 1500km mesačne na kole zaberie kopu času aj energie. 1500km kola tak 50 hodín mesačne a to sa už fakt nebude dať behať 80km do týždňa a plávať. Potom pôjde beh už iba do údržby. Takže je to zložité. Do posilky ma nikto nedostane, myslím, že mám svalovej hmoty až priveľa a potreboval by som sa jej skôr zbaviť. Myslím, že posilku dokonale nahradí plavecký regeneračný tréning 3–4 x do týždňa. Možno sa mýlim, ale takto to robí väčšina ironmanov : zima beh – skoro na jar kolo.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 23.10.2008 11:27:26

Dovolím se přidat se s naprosto amatérským názorem – posilku bych doporučil určitě. Ne nadarmo tam Vabroušek a ostatní „tvé kategorie“ chodi :) Já na to postupem času taky přišel a přes zimu chci chodit mnohem víc než loni. Máš pravdu, že svalstvo máš, možná ti posilování do určité míry nahrazuje velmi svižné plavání, ač ho nazýváš rege.

V plánu mi přijdou divné dva souvislé běhy 20km. Jeden bych vyměnil za něco jiného. Možná dvě fáze. Třeba ráno 10km volně, odpoledne druhou fázi 3+5 v tempu cca půlmaratonu +3–5. Pochopitelně však běžeckému tréninku na této úrovni moc nerozumím :)

Taky bych se nebál třeba dva měsíce kolo více flákat, zkušenost z hladkého maratonu by mohla přijít vhod…

Opravdu ses dostal na úroveň, kde by to chtělo s někým přípravu probrat. Já bych volil třeba jednoho přerováka…

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 23.10.2008 11:28:34

[quote=Ironjozef]to Zombice čo myslíš tým, že sa na tých 100km nedostaneš – myslíš 100km behu za týždeň? Inak ja som volil tie dve 20-ky preto, že by sa malo nejakých 70% objemu nabehať v miernej intenzite. Zo začiatku to tak asi aj bude, lebo tie dve intenzity mi asi dajú poriadne zabrať – proste som to nikdy nebehal, takže to o to viac bolí a unavuje. Ak to bude po mesiaci fungovať, jednu 20-ku skúsim ako stupňovanú.[/quote] jj, myslel jsem 100km/tyden, neb jsem predpokladal ze budes mikrocyklit a tim padem by to na tech 100 ve tretim tydnu cca vychazelo kdyz chces zacinat na 83.. ale jak sem psal, kilometry spis uber.. pak taky jsem teda trochu blbe radil ty tempace hned ted, ziju totiz v domeni ze si chtel jeste nejaky maraton letos stihnout, jinak ma pravdu Kamen urazu v tom, ze pokud to zacnes lamat ted, tak ti nezbyde nez bezet maraton nekdy v unoru a to se blbe nejaky shani, leda by si napsal eN aby pro tebe udelali nejaky Hamburg :) Behy na tempovou vytrvalost bych ale postupne zarazoval, myslim ze ty by ti hodne daly. Jak sem psal kdyz je pred sezonou tak sem behaval i 3 dny za sebou se zvysujici se kilometrazi (treba 12–16) a zvysujici se usilim :) ale vsechno pod ANP. Tyhle behy vicemene stacily na to natrenovat na maraton pod 3, kratsich useku jako treba ty navrzeny dvojky tam bylo minimum i kvuli tomu ze sem loni casto marodil a nebylo to tak pekne strukturovany.. Takze na tyhle veci ti presne neporadim, nemam na to ani copyright, on ti ale IM urcite neco casem napise ;)

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 23.10.2008 11:45:20

to Tuta: mával som problémy s okosticami. Vždy, keď som navýšil bežecký objem, hlavne rýchlejšie behy na tvrdom povrchu. Takže s mojou technikou to asi bude poriadna bieda. to Vl001: myslím, že tvoje názory určite nie sú amatérske. Myslím , že keď niekto zvládne ironmana trošku rýchlejšie ešte neznamená, že jeho názory na tréning sú menej amatérske. S tým Přerovákom neviem, predsa len nechcem otravovať takých borcov s mojimi amatérskymi problémami – viac menej sa hanbím. To Zombice: myslím, že tých 83 bude skôr vrchol, lebo sa chcel držať pravidla 10% – nepridávať až priveľa – predsa len doteraz som mal najviac nabehané okolo 250km/mesiac. Taktiež sa v „poučkách“ píše, že dlhý beh by nemal byť viac ako 25% týždennej kilometráže a mnohí odporúčajú jeden beh predlžovať až k 28km. Fakt už čakám, kedy sa ozve IM. Ten má do toho naozaj čo povedať, ale ten len mlčí a mlčí.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 23.10.2008 11:54:25

ad Zombice – V lednu i únoru rozumné maratony jsou – Unhošť a dva pořádané MK SEITL v Ostravě (letos byly 12.1, 9.2) na stejné trati s jinými jmény. Předloni jsem v Ostravě běžel, docela rozumná trať, hezké počasí, prostě dobrý :) Pokud nevadí beton, jsou tu samozřejmě ještě garážové Budějovice, i když to je ze Slovenska trochu z ruky.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 23.10.2008 11:54:35

[quote=Ironjo­zef]Možno sa mýlim, ale takto to robí väčšina ironmanov : zima beh – skoro na jar kolo.[/quote] Proti tomu nic, nepozdává se mně jen množství a intenzita. Řekla bych, že na tohle období je to víc než dost. Podle mě chybí dny jen regeneračního charakteru (třeba právě jen strečink, jen vlemi lehce a ne dlouho plavání, jeden den volna nestačí), jak správně poznamenal tuta i trénink techniky běhu (klidně i kola, proč by ne?)… Ten trénink rychlosti běhu, ale i kilometráž, povede ke gradaci formy, stojíš o to? Teď? Nemůžeš celoročně udržet vysokou formu a tenhle trénink k ní povede, zákonitě přijde propad a když se budeš snažit držet pilu dalším zvýšením úsilí, povede to jen k větší únavě. Nevím, jak vysvětlit, jak to vidím já. Zkusím vymyslet nějaké přirovnání.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 23.10.2008 12:10:03

[quote=vl001]ad Zombice – V lednu i únoru rozumné maratony jsou – Unhošť a dva pořádané MK SEITL v Ostravě (letos byly 12.1, 9.2) na stejné trati s jinými jmény. Předloni jsem v Ostravě běžel, docela rozumná trať, hezké počasí, prostě dobrý :) Pokud nevadí beton, jsou tu samozřejmě ještě garážové Budějovice, i když to je ze Slovenska trochu z ruky.[/quote] Priznam se ze Ostravu neznam, ac o ni vim.. Ale co se tyce minimalne Unhoste tak se ale pocita s pocasim poslednich dvou zim, nedovedu si predstavit dobrej maraton v chumelenici a treba 20 cm cerstvyho snehu ;) Nebo nejakym pekelnym mrazu, me loni stacila ceskobrodska vanocni 10-ka, pri asi –5° a priznam ze uz to bylo na hrane kdy bych jeste bezel, plice uz to rezalo moc…

Jinak jeste k Pepovi: priprav se a vylad ted nejak na ten Liptovsky Mikulas a pak si dej fakt mesic total oraz, tj. jen solich plavani, kolo a jen vyklusy, vsechno nizky intenzity a pak se do toho opri a pojd s nama na konci brezna na hladkej maraton do Blavy – idealni IM termin ;)

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 23.10.2008 12:40:28

[quote=zombice]…Ji­nak jeste k Pepovi: priprav se a vylad ted nejak na ten Liptovsky Mikulas a pak si dej fakt mesic total oraz, tj. jen solich plavani, kolo a jen vyklusy, vsechno nizky intenzity a pak se do toho opri a pojd s nama na konci brezna na hladkej maraton do Blavy – idealni IM termin ;)[/quote] Také bych to tak nějak viděl ze svého pohledu neznalce. Aspoň to tak podobně mám v hlavě, i když asi v nižších intenzitách a objemech :)

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 23.10.2008 12:57:38

to all: klucíííííííí ja to nestiham ani cist, natoz abych na to nejak smysluplne odpovidal, nestiham, nestacim, nestihnu to … :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 23.10.2008 13:12:09

Zombice a Tečko: maratón koncom Marca asi absolútne neprichádza do úvahy – jedine ako tréning , bez akých-koľvek ambícií. Pretože prvé 2 týždne budú Loreto a to bude objemový masaker – hlavne cyklistický. A predsa len priorita bude byť nachystaný na Moraviamana – Slovakmana – potom neviem čo, ale možno Almere a potom zase neviem čo, ale niečo by sa hodilo – Elba, Florida? S tým L. Mikulášom je to už rozhodnuté – IDE SA. Demi povedal, že ideme tak keď musíš, tak musíš. Potom si dám oraz celkom isto, lebo hneď nasledujúci deň po maratóne odlietam na 2 týždne do Kuwajtu – ideálne na zregenerovanie a oddych v teple- ale idem tam pracovať. Už sa teším, ako sa budem preháňať na Jeepe po púšti. Keďže do LM zostávajú 2 týždne, ak niekto máte optimálny „vylaďovací tréning“ 14 dní pred hladkým maratónom tak mi ho sem prosím prilepte. to IM na nás si čas nájsť MUSÍŠ, my na teba tak nejako spoliehame.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 23.10.2008 14:14:11

[quote=zombice]Ale co se tyce minimalne Unhoste tak se ale pocita s pocasim poslednich dvou zim, nedovedu si predstavit dobrej maraton v chumelenici a treba 20 cm cerstvyho snehu ;)[/quote] Jasně, na sněhu jen na lyžích :) Předloni bylo v únoru v Ostravě sluníčko, 3–8 stupňů. Lepší počasí než dnes :)

avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 23.10.2008 22:09:26

Tak jsem sice utahanej, ale taky pujdu s kuzi na trh. I kdyz jen kratce, abych neunavoval. Obecne, je treba zhodnotit stav sverence, ceho dosahl, z jakeho dosavadniho treninku, kolik casu hodla venovat treninku a kam se chceme dostat a kdy. V pripade dejme tomu Pepy, ktereho myslim docela znam ze soustredeni a zavodu, bych to videl nasledovne. Za prve beh je jeho vyrazna slabina, pokud to mohu posoudit, tak plavani a kolo ma na urovni vyborne a beh velmi zaostava. Aby se vyrovnal prvnim 2 disciplinam, mel by se dostat na cas pri IM okolo 3:15–3:20h. K tomu je docela dost daleko a bude to chvili trvat, troufam si tipnout 2–3roky soustredeneho treninku. Osobne bych doporucoval (a Pepa k tomu vypadato smeruje) nasledujici sezonu obetovat behu a kolo a plavani jen tak solichat, ono to stejne uplne dolu nepujde. Taky bude dobre zapracovat na snizeni hmotnosti. K treninku behu – u Pepy to vidim na cca 4–5 behu tydne. V nedeli dlouhy beh zacit na 20km, postupne pridavat a dostat se az na 30–35km, na jare stupnovat druhou pulku. V tydnu pak 1 klus s vlozenymi rovinkami, 2 klusy 12–15km 25–10 tepu pod ANP, 1 trenink sviznejsiho behu okolo ANP. Celkem 70–100km/tyden.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 23.10.2008 22:11:54

vyladeni – ted uz v klidu nic extra nenazenes, o vikendu dej dlouhy stupnovany klus a klusy proloz rovinkama, vic bych to nehrotil, stejne ti jeste uplne neodesla unava z IM, takze tezke treninky te akorat zbytecne zatavi.

Motto: Never give up!!!
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 24.10.2008 08:55:53

Ironmanove riešenie sa mi pozdáva – tiež to tak nejako vidím. Plávanie nemá zmysel hodnotiť a podľa mňa keď presuniem 30–40% úsilia z kola na beh tak na kole oproti minulej sezóne nič nestratím a beh môže ísť dopredu. Problém je s tým znížením hmotnosti. Ja si tiež myslím, že by som mal vážiť do 60kg, ale manželka mi dala jasne najavo, že tak toto teda nie. Podľa jej slov nechce mať doma rozhŕkanéno vytraseného chrta. Tiež si myslím, že trénovať, niekoho môže len ten, kto zverenca pozná, najlepšie aj z tréningu aj závodov a vie, ako má človek zadelený čas + koľko je človek ochotný tomuto šialenstvu obetovať. Ešte poznámka : tie stupňované 35km behy by asi boli šialenstvo, síce minulý rok som behal na jar 30-ky a prežil som. Takže uvidíme. Najskôr maratón, potom oddych a potom sa pôjde na to.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 24.10.2008 10:06:03

[quote=Ironjozef]… Problém je s tým znížením hmotnosti. Ja si tiež myslím, že by som mal vážiť do 60kg, ale manželka mi dala jasne najavo, že tak toto teda nie. Podľa jej slov nechce mať doma rozhŕkanéno vytraseného chrta. …[/quote] Řekl bych, že Pepa je s vahou tak akorát. Chrtí postava afrických běžců je pro běh určitě vhodnější, ale v plavání a hlavně na kole bude chybět absolutní výkon, i když relativní k váze bude vyšší. Na IM v Otrokovicích i v Nitře se jede po rovinách a ve větru. Důležitá je síla k výšce, ne ke hmotnosti. Ti na stupních vítězů nebývají žádné maratónské podvýživy. Naopak někteří mě překvapují nevytrvalecky svalnatými postavami atletických desetibojařů. L. Armstrong shazoval kila až těsně před TdF, ne v zimě. Navíc při hubnutí je snížená odolnost proti infekcím.

Abych moc neodbočoval. Není dlouhý běh 35km moc? Jednou za měsíc ano, ale každý týden ke konci zimy… Nebudou pro klouby zdravější 2 fáze 10+25 v jeden den, nebo zařadit 25km běh až po kole?

Ironman: " 2 klusy 12–15km 25–10 tepu pod ANP" je dost velké rozpětí a připadá mi to až jako maratonské tempo (je to intenzita?). V 1 týdnu by po čase byly: 1× stupňovaný dlouhý běh, 1× rovinky, 2× maratonské tempo, 1× ANP. Uf!

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 24.10.2008 10:42:59

Osobně si myslím (nevím přesně trenéra, který to napsa), že vše nad 20 mil se neběhá v tréninku ale jedině s číslem na hrudi. Zbytečně se u toho člověk odrovná a jede na energetické zdroje, které horkotěžko pak doplní aby mu to neovlivňovalo další trénink v krátkodobém hledisku.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 24.10.2008 11:31:39

Tiež som to čítal, zrovna včera večer – v papierovom vydaní behej.com. Bolo to niečo o „posvátných kilometrech 20–26míľa“. Lenže ono tých 20 mil je predsa len hodne, takže budem behať do 31km- takže by to mohlo byť v pohode – bez prehreškov proti bežeckej etike:).

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.10.2008 12:39:12

Pro mě je treningový běh přes 30km náročný fyzicky i psychicky . :) Vloni na podzim jsem se jedním takovým během po asfaltu dost odrovnal (psychicky to bylo je dvojici s rk v pohodě), ale na dva měsíce jsem měl problém s plantar fasciitis. Pokud se už přinutím, tak dávám přednost kopcovitému krosu v čase kolem 2,5 hodiny.

[quote=forest]O­sobně si myslím (nevím přesně trenéra, který to napsa), že vše nad 20 mil se neběhá v tréninku ale jedině s číslem na hrudi. Zbytečně se u toho člověk odrovná a jede na energetické zdroje, které horkotěžko pak doplní aby mu to neovlivňovalo další trénink v krátkodobém hledisku.[/quote]

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 24.10.2008 15:35:29

toho bude totálne off topic: ako sa dá v blogu na blogspot.com urobiť záložka témata, napr. tak ako to má Ječmínek Témata a pod ním má rubriky hračky, obecné, vybavení, …, závody – a jednotlivé príspevky sú zadenené podľa tém. Ďík. Inak, vyzerá to že som domaratónoval, lebo k šejkom budem musieť už cez víkend.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 24.10.2008 16:50:58

pepo, ve správě blogu je záložka rozvržení, tam si můžeš na pravou stranu přidat pole témata. Abys je naplnil, musíš u každého příspěvku vyplnit políčko popisky pro tento příspěvek. Tyto popisky jsou potom obsahem oněch témat. Když tak mi napiš, ať tady neoftopičíme:-)

Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.