Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Ergometrie jak často a je to důležité? Chodíte?

Ergometrie jak často a je to důležité? Chodíte?

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pardubice

Celkem 2586 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:18 (2008)
půlmaraton: 1:57:52 (2008)
maraton: 4:34:01 (2008)

Tomas_Pce muž 03.08.2008 10:43:09

Ve středu jdu na vyšetření srdce zvané bicyklová ergometrie. Je mi 44 a sportovní lékař v Hradci Králové, ke kterému jsem objednán mi potvrdil, že pokud běhám tak jednou za rok je dobré toto vyšetření podstoupit. Chodíte i vy pravidelně?

avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 03.08.2008 13:26:46

Nazdar. Já jsem tohle vyšetření podstoupil loni poté, co jsem se po 20ti letech kouření a přežírání rozhodl pro návrat k běhu. Šlo mi hlavně o prevenci, zjistit, zda srdce funguje jak má. Jestli ho můžu začít zatěžovat více. Druhý efekt to mělo, že mi určili anaerobní práh, takže jsem věděl, kam jít s treninkovým zatížením. Ten ANP zjistili podle dechové křívky při zátěži. Podle doktora je to srovnatrelné s laktatovým měřením.

A letos (před týdnem) jsem si ho zopakoval. Tady bylo motivem spíše uspokojení vlastního ega, sám sobě ukázat, jak jsem se zlepšil – doktor řekl, že výsledky mám jako 18ti letý mladík!!! A taky vidím, kam se posunuly zátěžové parametry. Takže si můžu v treninku přidat.

Jinak, z medicinskeho hlediska. Pokud člověk jen tak pobíhá, joguje, a nemá žádné potíže, tak až tak není důvod. Pokud to někdo bere „rekreačně závodně“, tak nad 40 jednou za dva roky, nad 60 klidně jednou ročně. Pokud je bez subjektivních potíží. A jinak, doktoři jsou magoři, jen by strašili a vyšetřovali a vyšetřovali a vyšetřovali a střašili…vím o čem mluvím.

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.