Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » regenerace těla...jak na to?

regenerace těla...jak na to?

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

reegis muž 17.07.2008 20:56:30

zdravím…mám takový menší dotaz…již nějakou dobu běhám…při mé dnešní kondici něco kolem 20 km…do toho jsem se začal věnovat kickboxu......ale každý den po sportování se cítím unavený a ráno je ještě horší......

jídelníček mám správný …o to nejde…nevím jestli to nebude tím že po 5 hodině večerní už vůbec nic nejím …a to ani po tréninku.....

myslíte že nějaké to lehčí jídlo ( třeba těstoviny nebo rýže) mi pomůže k lepší regeneraci?? nebo jaké jsou vaše finty.??..

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 17.07.2008 21:01:53

Pokud nebojuješ s nadváhou tak po tréninku se hezky napapej…nějakej ten sacharid ti vrátí energii.

avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 17.07.2008 21:04:21

ahoj, nejake info jsi sice uvedl, ale zkusim se zeptat na dalsi doplneni:

  1. kolik tak toho denne snis a v kolik hodin priblizne? spis pocet porci, nez dkg
  2. v kolik hodin chodis spat? urcite bych se nebal nejake vecerni svaciny, minimalne ovoce nebo zeleniny
  3. jak moc si davas do tela? pokud jdes sve treninky na max, ze se skoro vyzdimes ze vsech sil, tak telo si rozhodne nestihne do rana odpocinout
Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

reegis muž 17.07.2008 22:56:46

s nadváhou nebojuju vůbec…měřím 175 a vážím 68…spíš bych se chtěl už jenom dostat do hodně dobré kondice a získat víc energie…

Jím 4 krát denně…poprvé v 6:30 kdy stávám do práce většinou bílý jogurt s ovocem nebo tmavý chleba s sýrem a rajčaty.....
podruhé v 9:30 taky něco lehčího ovoce plus nějaké crackry se sýrem…
na oběd tak kolem 13:00 mám dva tousty..(na víc není čas.)
no naposled jak přijdu z práce…tak v 17:00 většinou těstoviny s nějakou omáčkou nebo jsi uvařím mraženou zeleninu a ktomu rýži…

Každý den naspím 8 hodin plus mínus hodina..(ikdyž občas se stane že spím třeba 3 hoďky…)

No a do těla si dávám celkem dost…jak jsem začal s tím kickboxem tak nejsem zvyklý na takový pohyb…úplně rozdílný než při běhání…to mě pěkně dostává na kolena…

Ale mám strašné výčitky když jsi mám něco vzít na večer když doběhnu nebo přijdu z tréninku...­..myslíte že by nestačil nějaký carbohydrátový nápoj na regeneraci??

avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 17.07.2008 23:36:16

Nez budu dale spisovat, tak jenom rikam, ze nejsem zadny odbornik na vyzivu. Presto bych par poznamek mel. Ty intervaly mezi jidly jsou ok, chapu, ze nekdy je to tezke zkoordinovat. Ale ty porce a vyber potravin teda nic moc. Pokud chces, aby melo tvoje telo energii, musis ji do toho tela dostat ;) Nebudu ti vymyslet zadne jidelnicky, spis obecne z vlastni zkusenosti: rozhodne to chce poradnou snidani! Drive jsem to podcenoval, ale od te doby, co poradne snidam (pozn. poradne neznamena narvat se k prasknuti), tak se pres den citim vice fit a vecer nemam touhu poradat najezdy na lednici.

Kdyz odmyslim dalsi jidla, vecerim tak mezi 19–20h (s odstupem po behani) a posledni jidlo je mala svacinka mezi 22–23h. Mala svacinka je treba jogurt, ovoce, zelenina, ovesne vlocky – pochopitelne ne vsechno dohromady, vzdy neco z toho podle chuti. Pak urcite nemam vecer hlad a tohle telo do rana vklidu stravi, i kdyz to snim treba hodinu pred spanim. A rozhodne z toho nepribiram. Takze ani ve tvem pripade bych nemel zadne vycitky si neco maleho dat. Nez nejake regeneracni napoje, to si fakt dej treba to ovoce nebo zeleninu, abys behem vecera nemel hlad.

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

reegis muž 17.07.2008 23:53:53

ok diky…vím že na snídani se má stavět celý den…ale občas je těžké jsi přivstat a fakt vklidu pojíst…ale budu to muset nějak vymyslet protože cítím že dál by mé tělo takové nápory nezvládalo…

Ještě jednou díky a budu rád za další připomínky…

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 18.07.2008 06:22:50

Já bych si i tipl, že to bude spíš intenzitama tréningů a nepomůžou Ti ani lanýže maštěný úhořím sádlem. Píšeš, že si začal s kickboxem. Každej novej sport zezačátku dost vyčerpává a bolí, než si tělo zvykne na zatěžování novejch partií. Další věc je plýtvání energie při novým sportu – toho se zbavíš až za dost dlouho. Zkušenej boxer při tom samým cvičení nejspíš vydá míň energie. Pokud chceš dlouhodobě makat na 100%, tak spíš přemýšlej, jak co nejúčinněji regenerovat.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 18.07.2008 20:24:28

To akože denne 20km?Veď ja behám10–12km,ale minule som išla ráno10 a potom z práce10 a to už bolo biednejšie!A na druhý deň ráno fakt som bola zdemontovaná,veď už aj teraz som nejaká unavená a rozmýšľam,že popustím,zaradím nejaký oddych,ale po toľkých rokoch sa to zle realizuje,to sa môžeš naozaj najesť do popuku,ale telo sa nestíha zregen.(že to píšem práve ja…)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.