Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Přišel čas to vzdát?

Přišel čas to vzdát?

Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 29.06.2008 20:07:40

Tenhle příspěvek píšu dost v depresi, takže mne omluvte. Otázka je jasná: mám pokračovat v běhání, když mne každou chvíli zráží k zemi nějaká menší zranění? Naposledy mne rozbolela levá noha, někde v oblasti achilovky a vystřelovalo mi to do celé nohy – doktorka nic pořádného neporadila, jen klid, mazat nohu a brát nějaké prášky. Dám pár týdnů pauzu, pak vyběhnu a rozbolí to nanovo. Do toho se ozve moje stará známá bolest holeně, kterou jsem se snažil zlikvidovat loni a která nakonec tak nějak sama odezněla. Zkrátka jsem víc nemocnej než zdravej, víc u doktorů než někde na trati. Problémy jsou dost možná způsobené technikou běhu, ale kdo ví. Kdo amaterskému běžci vlastně poradí? Všichni nabízejí nějaké rady, ale která z nich je ta správná:-(( Někdy si říkám, že by bylo lepší pořádně se zranit, abych zjistil, co mi vlastně je a doktoři byli nucení mi pomoct:-( Nejsem v běžeckém oddílu ani jsem nikdy nechtěl běhat nijak vrcholově. Všichni kolem tak akorát říkají, jak si ničím zdraví a raději toho nechám. Běhání mám strašně rád, ale způsobuje mi spíš víc starostí než radosti. Nechci se jen tak snadno vzdát, ale když vás pořád něco sráží k zemi, člověka to nakonec zdeptá. Jsem akorát nešťastnej, rozlobenej a špatnou náladu si vybíjím i na svém okolí, které vlastně za nic nemůže. Takže běhat, nebo toho nechat?

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 29.06.2008 20:14:51

Co nějaký společný trénink třeba s Vandou ve Stromovce na zkouknutí techniky?

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

bugik žena 29.06.2008 20:16:47

Ahoj,

tohle uplne znam! uz dva roky stale znovu zacinam. Beham 3 tydny a pak me neco zacen bolet (vetsinou koleno nebo kycel). Tak toho necham, dam tomu mesic, dva, nez to prejde a tak znova. Je to deprimujici. Ale KDYZ MILUJES, NENI CO RESIT :) Takze se urcite nevzdavej. Ja uz ted beham skoro dva mesice a nic me neboli (doufam, ze jsem to prave nezakrikla :) ). Jak se mi to povedlo? Pravidlo 10%. Nikdy nebehej tydne vic jak o 10%, nez minuly tyden. Je to trochu ne nervy, kdyz mas pocit, ze muzes, ale uz vis, ze bys nemel. Ale pak si beh vazne uzivam :) Beham ted 3× tydne, zatim kolem 3km, ale zacinala jsem na 2km a to jeste s chuzi. A po tech max. 10% splham dal a dal. Pomalu, ale snad uz jiste. Chce to trpelivost, ale vyplaci se to. Taky nezaskodi kompenzacni aktivity – plavani, kolo, chuze a dalsi. A pred i po behu se protahovat.

Takze muj nazor: Nevzdavat se. A kdyz neco boli, tak alespon chodit nebo delat neco jineho. I rychla chuze je lepsi, nez jen sedet doma a smutnet.

Ja uz taky kolikrat premyslela, ze to vzdam – ale mne se to nepovedlo ani vzdat. Nikdy to nevydrzim a zacnu zase znova a znova. A myslim, ze to je nakonec jedine dobre.

Edit: Mozna to zni smesne, ze jsem tak stastna, ze muzu behat aspon 3×3km tydne, ale Ty to asi chapes, kdyz resis podobne trable. Navic verim, ze postupem casu se vypracuju na ponekud delsi trasy :)

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 29.06.2008 22:53:36

Znám, znám. Část problému je ve vlastní hlouposti, část v nedostatečné informovanosti a část je prostě náhoda.

Základ je strečink, kompenzační cvičení a aktivity a regenerace. Klidně se nech i někde vyšetřit abys věděl co máš všechno zkrácené a oslabené. Když nejde běhat, tak choď. Tělo si zvykne. Prostě někomu to jde hned, někdo musí být trpělivější a musí dávat na svoje tělo větší pozor.

Vzdávat se nemá cenu ;). Jestli si chceš spravit náladu, tak se prober mým blogem a zjistíš, že já vlastně pořádně už rok neběhám…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 29.06.2008 23:28:42

Kompenzační aktivity mám jogu, brusle a zajdu i do posilovny. U doktorů jsem už byl a po doporučení mám ultra-mega-speciální vložky do bot (který stejně nepomohly) – proč mě přestala bolet ta holeň (a zas bolet začíná) se asi nikdy nedovím:-( No a s tím přidáváním jsem byl o dost opatrnější než 10% navrch. Já mám prostě dojem, že dělám všechno jak nejlíp svedu a stejně je to hovno (pardon) platný. Připadá mi, že jednou (nedopatřením) trochu přeženu trénink a několikaměsíční snaha je pryč. A nevím, jestli je správný milovat něco, co ti většinu času jen ubližuje:-(

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 29.06.2008 23:42:33

Prosím neber to špatně, ale asi by to chtělo si trochu urovnat osobní život. Všechny možné drobné nemoci a zranění mají většinou nějakou příčinu, kterou nějakou tou mega vložkou opravdu neodstraníš. Běh opravdu za zranění a zdravotní potíže nemůže.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 30.06.2008 00:45:21

keane1980… rád bych Ti pomohl… ale nevím jak. Leda vlastíma zkušenostma… tak poslouchej:

příběh 1 – bolest v podkolení: Přišla znenadání a držela se jako svině. Nemohl jsem vstát normálně z postele. Nemohl jsem vstát z hajzlu (zlatý zavěšený koště). Nemohl jsem vzít příjem (zdravím Luckyboy). Běh? Co to je? Byl jsem u třech doktorů s jasnou disgnózou – simulant. Pak přišel den, kdy jsem vstal z postele a až v koupelně jsem zjistil, že mě nic nebolí… od tý doby nic.

Příběh 2 – holeně: Nejnevyspytatel­nější svaly (místa) na těle. Ty, když se rozhodnnou, že nepoběžíš, tak prostě nepoběžíš. Dřív mě doslova deptaly. Dnes, když cítím, že se hlásí o slovo, tak zpomalím… skoro do chůze. Pak to přejde. Jak jsem odstranil problémy s nimy do dnes netuším… sorry.

Příběh 3 – psoriáza (lupenka): To je bez souvislosti s běháním. Neustále přemýšlíš, hledáš, nacházíš, bojuješ a hlavně … NEVZDÁVÁŠ! Tak prosím taky nevzávej… jsou fakt horší věci než „chvilí“ neběhat. Takže …vole… nevzdávej, přemýšlej, hledej cestu, Poslouchej svoje tělo (© Šnek), ale hlavně… NEVZDÁVEJ!!!!

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 01.07.2008 13:34:40

ahoj keane1980,s tim tvym cislem 1980 jsi prece na zacatku, co bys vzdaval? ja si o tom myslim, ze jsou to takovy narazovy shluky zdravotnich potizi, prvni takovej ranec jsem mela ve 30-takze je to jako ted u tebe a ted mam druhej takovej vyzivnej balik ve 42. az to prekoname, bude zas nakej rok klid a muzem s radosti ocekavat dalsi! :-) kdyz pouziju jako osnovu kydyho prispevek, tak to shrnu takhle: pribeh 1 – podzim 07– unava pribeh 2– zima- unava pribeh 3-jaro 08– unava a nastvanost a reseni u lekaru a kapitoly- kardio nalezy, anemie, zanet zil, nyni jsem v ocekavani zitrejsi koloskopie kvuli krvaceni a jen furt myslim na to s jakyma potizema se az da behat. protoze behani vic dava nez bere jak koukam mam tam asi chyby, asi to bude tim, ze hlady nevidim a nejblizsi normalni jidlo mozna zitra odpoledne a hlasuju jednoznacne pro NEvzdavej

Motto: Over and over again.
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 01.07.2008 22:34:56

hmm… asi zkoušíš všechno, tak zkus i tohle
většinu zranění lze vysvětlit přetížením A monotónním tréninkem. po každém naročnejším jen regeneraci. nikdy ne dva podobné za sebou (je-li tvoje tělo tak náchylné ke šprajcům)
  • vykašlat se na běh (mentálně), a tělu vysvětlit, že vlastně můžeš taky jezdit na kole a na inlinech (třeba se lekne a přestane se blokovat)

hmm…

  • to nevzdávej možná znamená poodstup, aby ses moh znovu pustit do boje

good luck, m8!

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.07.2008 08:40:37

Keane, podla mas typicke syndromy nedockaveho bezca. Takymi sme vacsina, takze nie si v tom sam. Zacnes behat vzdy skor, nez sa celkom doliecis a tak musis (aj nevedomky) kompenzovat bolave, neohybne miesta a tym si vytvaras problem novy. Prestan behat ASAP a daj sa komplet do poriadku. Medzitym bicykluj, jazdi na inlinoch, plavaj, ale na beh zabudni minimalne na 6–8 tyzdnov. Az sa k nemu vratis, tak zacni velmi opatrne a pozvolna. Pomozes si tym mentalne a najma fyzicky. Minimalne polovica zraneni zacina v hlave kvoli zlemu pristupu a negativnemu mysleniu. Ver mi, presiel som si aj zlymi obdobiami a nakoniec vzdy prejdu. Bolest holeni je vzdy sposobena nerovnomernym rozvinutim svalstva v spodnej casti nohy a ich nizkou flexibilitou. K tomu sa pridava vysmajdana obuv, tvrdy povrch (asfalt) a furt ten isty beh dokola. Takze asi vies co mas robit, az si oddychnes.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 02.07.2008 08:50:41

ještě jedna věc mne napadla – nevím odkud jsi, ale zkusil bych starýho lišáka hnizdila (centrum komplexní péče v dobřichovicích) přeci jen se živil leta jako sportovní doktor (takže něco pozná), dělá celá ta léta rehabilitace (takže má čuch na blokace a podobný) a zejména poslední roky fušuje do psychosomatiky (takže se mu ty věci propojujouj)… hnízdil sice není žádný kouzelník ani pedolog, ale myslím že zrovna tahle trojkombinace by mohla pomoct na Tvé v podstatě „nevysvětlitelné“ a chronické potíže

druhá varianta je nějaký opravdu dobrý fyzioterapeut – alespon s mejma bolestma a bolístkama dochtoři nikdy nehnuli ani o píď, zato fyzio ano

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 02.07.2008 11:38:06

V Plzni mám taky jednoho Fyzioterapeuta. Když tak se ozvi na mail.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 02.07.2008 12:35:32

maťo má téměř vždy ve svých diagnozách na dálku pravdu, tak ho čti velmi pečlivě. mně se ale dvakrát stalo, že ani dloooooouhá odstávka (3 měsíce) nepřinesla uvolnění (uzdravení). prostě i poté nohy při běhu bolely. mohl bys na tom být podobně: nárazový, nedočkavý běžec, byť kapánek mladší… léčba zabrala až když mi doktor a terapeut řekl že to mohu zatěžovat, leč jen po práh bolesti, a já začal opatrně a zlehka dělat všechno: kolo běh plavčo, rehabilitaci stračink masáže. nožky se pomalu rozběhly a za 3 měsíce sem měl „top“ formu

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 02.07.2008 13:33:23

to Radek Narovec: neberu to špatně;-) Ta vložka do bot byla kvůli plochým nohám, mělo mi to pomoc od te bolesti holeně…nepomohlo:-( to Kydy: díky za podporu, jsem ale z Brna;-) to Mato: njn, máš pravdu:-( bohužel:-(( Problém ale je, že když si představím pauzu 8 týdnů…ufff; neběhal jsem sice nijak často (3× týdně je rozhodně max), ale fakt mě to hodně bavilo…víc než kolo, brusle a jiný sporty. A to je další věc, proč jsem tak naštvanej – neběhám nijak naplno, nepřetěžuju se (aspoň jsem myslel, že se nepřetěžuju) a stejně vždycky dopadnu jak troska:-( Ale jak říkáš, jsem prostě moc nedočkavej a budu to muset nějak vydržet:-/ Když to ovšem spojím s tím, že z běhání v zimně nejsem nadšenej, tak mi toho z letní sezony příliš nezůstává. to ED: jakpak se dá stihnout kolo, běh, plavání, rehabilitace (zaměstnání, osobní život…atd)?:-)

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 02.07.2008 14:29:57

keane1980, hlavu vzhuru, nepredstavuj si, jak strasne to bude 8 tydnu bez behani a radsi si predstavuj, jak uzasne to bude, az pak zase po te dobe poprve vybehnes.

a viz [quote]to ED: jakpak se dá stihnout kolo, běh, plavání, rehabilitace (zaměstnání, osobní život…atd)?:-)[/quote] Spatne:-). Ja mam ted stopku na min. 3,5 mesice-telo se ozvalo, asi ze jsem k nemu byla nesetrna:-), holt jsem se snazila stihat vsechno a jeste k tomu co nejlip. Jo, ze zacatku taky byla depka, ale snazim se v tom najit neco pozitivniho-treba najit cas na jine konicky, co jsem predtim z casovych duvodu odsunula na vedlejsi kolej. A pomalu se mi to krati a na podzim zase obuju botky.

A behani v zime treba nakonec taky prijdes na chut. Neni porad jen hnusne:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.07.2008 15:09:41

..hm..začala jsem z chůze běhat..parádně se zlepšovala a jak jsem byla v tý euforii,běhala jsem víc,než co moje nohy snesly..jednou jsem vyběhla a bolely mě holeně tak, že jsem domu došla..prostě to nešlo..nepomohlo ani když jsem na týden vysadila..vrátila jsem se o kus zpět..míň km,jen tak do pohůdky a strečink,strečink strečink po každým běhu, namažu nohy masážní emulzí a kostivalovou mastí ..v životě jsem se o nohy nestarala jako teď.. a to jsem běžeckej megatraged, kterej uběhne s prominutím „prd“.záda mě začaly bolet tak, že jsem nemohla skoro chodit..pomohl zase strečink..všechny moje bolístky jsem si způsobila sama, přeceněním svých možností a svalovou dysbalancí..teď už je to mnohem mnohem lepší

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 12.07.2008 19:25:53

to megatraged: asi tuším, co se mi snažíš říct; ale já si tréninkové objemy nezvyšoval (asi tak 2 měsíce se to pohybovalo kolem 15 km týdně), dělal kompenzační aktivity a stejně to nepomohlo:-( Jednou jedinkrát jsem měl dojem, že jsem jeden běh trochu přepálil, jinak mám namouduši opravdu čistý svědomí. To je mi ovšem k ničemu:-( Btw. kamarád se kterým jsem běhal se nerozcvičuje vůbec a je naprosto v pohodě; jsem asi nachylnější k různým zdravotním komplikacím. Což mě přivádí k tomu, jestli někdo neznáte dobrého sportovního doktora v Brně.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 12.07.2008 20:10:41

[quote=keane1980]Což mě přivádí k tomu, jestli někdo neznáte dobrého sportovního doktora v Brně.[/quote] Jestli fakt sportovního doktora (ale nikoli ortopeda), pak doc. Novotný. Jestli ortoped, tak MUDr. Hazdíra. Oba sídlí ve stejném baráku v Židenicích. Kontakty si vygoogli.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 23.07.2008 20:25:38

Keane, chápu tě… Od poloviny dubna mě bolí levá pata, ale dá se s tím běhat, prakticky celý květen jsem neběhal, zřejmě kvůli zánětu šlachových úponů v levém chodidle. V červnu jsem začal běhat, ale pata pobolívala a chodidlo jsem také cítil. Nicméně běhat se s tím dalo. Díky ortopedickým vložkám do bot se snad tyto dva problémy zčásti vyřešily, ale dneska jsem špatně šlápnul a mám zvrtnutý kotník, momentálně v ledové vodě a nevím, co dál… Taky mě to hodně sráží, hlavně psychicky… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.07.2008 09:12:59

No to si spravil peknu blbost Oslik. Dat si orto vlozky do bot a uvolnit si tkanicky? Ved to si si rovno mohol ist zabehat v zenskych botach na podpatkoch. Vlozky zvysuju polohu nohy a znestabilnuju ju. Vo vacsine pripadov narobia viac zla, ako dobra. Zvaz, ci ich naozaj potrebujes a ci ta bolest paty nie je sposobena nespravne vybratou obuvou, alebo jej presluhovanim. V prvom rade by som pri problemoch s nohami zvazil trening a jeho skladbu (pokial viem, behal si v tretrach a tam mas hned pricinu bolesti v pate) a na druhom mieste by som si kupil nove boty. Tych cca 2000 korun mi za ten experiment stoji a ako vieme, bot nie je nikdy dost a vzdy sa nakoniec vyuziju.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 24.07.2008 11:01:48

Děkuji za rady, Maťo. Já myslel, že vložkami nic nezkazím, ale tu nohu bych si asi podvrtl i bez nich, prostě jsem běžel jako bych měl ty boty pevně a nečekal, že se mi tohle může stát… Vložky v botách nechám, ale budu zvažovat, jestli mi pomáhají nebo jsou bez vlivu. Pata mě zřejmě bolí kvůli špatným cvikům při strečinku. I když už je nedělám, problémy nějak přetrvávají. Boty byly asi sešlapané, vyhodil jsem je, zkusil nové Nike, ale tam mě ta pata bolela ještě víc, tak jsem koupil znova Reeboky (vím, že ty je nemáš rád, ale mě na pomalé klusy vyhovují) a docela v pohodě. Dokonce jsem je sehnal za 600 korun. :) Takže snad po pár dnech klidu a ledování začnu zase klusat a mám ponaučení do budoucna…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 24.07.2008 22:50:21

to Oslík: přeju brzké uzdravení! Mě vložky do bot (termoplastické) naopak pomohly, napravují moje ploché nohy. Jinak nejhorší je ta rekonvalescence ze začátku, teď už jsem bez běhu asi měsíc a tak nějak jsem si zvykl. Zato zdvihnu straaašně moc kilo v posilovně:-) Jinak s achilovkou chodim na rehabilitace a musím prostě čekat. Bohužel naprosto tragikomické je, že mě ta levá noha teď rozbolela na jiném místě:-(( Už si připadám jako totální simulant a hypochondr, ale prostě při rychlejším pohybu mě to teď nebolí vzadu kolem achilovky ale o něco výše z přední strany:-/ A to jsem to nijak nenamáhal ani neběhal (kromě rozběhnutí na tramvaj)!! Už to raději ani nikomu neříkám, rešit furt nějaké běžecké problémy mé okolí docela unavuje, tak si aspoň tady musím postěžovat.

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 24.07.2008 22:52:02

Ještě jsem si vzpomněl – neznáte někdo nějaké stránky, kde by bylo pěkně popsáno (obrázky či video) jak protahovat co nejúčinněji nohy. Nejde mi teď o ty hlavní svalové skupiny, ale takové ty nenápadné šlachy, úpony atd. Přece mě furt něco nemůže bolet!!:-/

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 24.07.2008 23:59:56

->keane1980: Zkoušel si strečink.cz? Je tam těch cviků celkem dost.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.07.2008 09:29:55

Díky, keane… Ale ten strečink je docela podstatná věc – a je nutné ho dělat správně (což mě nějak nešlo)… A dobíhání tramvaje (bez rozcvičení s batohem na zádecha apod.) je podle mě daleko horší z hlediska možnosti úrazu než jakýkoliv trénink…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 25.07.2008 09:31:49

Keane 1980, a odkial vies, ze Ti tie termoplasticke vlozky pomohli, ked si este ani nebehal? Nechem vrtat, ale to spoznas az po par mesiacoch pravidelneho treningu… Momentalne ustupenie bolesti v achilovke by som pripisal bezeckej pauze skor, ako nejakym vlozkam. Nebude ta putujuca bolest dosledkom zbytocneho nosenia niecoho, co nepotrebujes a tym padom pretazovania svalovych skupin, ktore nie su urcene pre kompenzaciu zle napravovaneho pohybu? BTW, cim vyssie zdvihnes patu od zeme, tym viac si robis zle pre svoje achilovky- tzn. tym, ze si das do bot vlozky, este viac skracujes achilovku a dostavas sa do zacarovaneho kruhu. Ano, docasne sa Ti ulavi od bolesti, lebo slacha je pri vyssie polozenej pate menej natiahnuta, ale v konecnom dosledku si znefunkcnujes svoj pohybovy aparat. Je to ako hlava 22.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 155198,65 km
Minulý měsíc 799 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 25.07.2008 13:10:07

Vložky mají význam, jestliže má člověk jednu nohu kratší (můj problém), takže mu pomáhají vyrovnávat disbalanci těla. Ale to chce chodit vícekrát k ortopedovi, který mu je v určitých intervalech pomáhá pravidelně vyrovnávat (dává tam podložky, tzv. „srdíčka ap.). Já byl před 4-mi lety u Mudr. Maška asi 4–5×, než mě je udělal na míru. Pokud si ale necháš udělat vložky na první pokus bez další úpravy, koleduješ si o problémy s kotníkem nebo achylovkou, jak píše Maťo. Já takhle přešel na nové vložky bez další úpravy před rokem, a na podzim jsem pro problémy s achylovkou doběhal. A to jsem v těch měsících omezil naběhané km asi o 30%! Teprve v těchto dnech se dostávám v tréninku tam, kde jsem před rokem končil, ale to už jsem raději přešel na staré, v některých místech již i proděravělé "Maškovky“, v kterých mám naběhané ke 20 000km, ale zatím moje oslabená levá noha v nich drží. Ale pro mladého běžce (jako je Oslík), který má obě nohy stejně dlouhé je to asi fakt zbytečné, to je lepší častěji měnit boty. Ale každopádně to chce důsledně protahovat, což má člověk někdy tendenci šidit. A taky měnit častěji boty, takže po těch problémech už mám asi třetí, kdy boty střídám (jiné na dráhu, jiné do terénu) a měním pravidelně po necelých 1000 naběhaných km. Takže se dej, Martine, dohromady, aby jsme si společně ve zdraví dali těch 5km na té dráze v Houštce jako před rokem. Sice budu poslední, což mi nevadí, pokud prolomím tu zakletou hranici 20:00 :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 26.07.2008 19:03:42

to Mato: klidně vrtej, aspoň vím, že to ještě někoho zajímá:-) S těmi termoplastickými vložkami je to složitější, z téhle diskuze se to nedá všechno pochopit; zkusím v krátkosti vysvětlit – začal jsem běhat – po čase mě začali bolet nohy – dva doktoři (sportovní a ortopéd) mi nezávisle na sobě řekli, že je to plochými nohami – jeden z nich mi poradil ty termoplastické vložky – pořídil jsem si je a spravilo se to (naběhal jsem s nimi několik měsíců) – ta bolavá achilovka je nový problém, který jsem dřív neměl. Samozřejmě nemůžu vědět, jestli to není důsledek těch vložek, ale když je zruším, budu zas řešit tu první komplikaci:-( No a ta putující bolest je opravdu záhada, protože termoplastický vložky mám jen v běžeckých botách a teď už dýl jak měsíc neběhám, tj. to co mě aktuálně bolí si nemyslím, že by mohlo být z vložek. Je to pro mne záhada, nijak to nenamáhám a najednou to rozbolelo:-( Někdy si řákám, že mi nakonec nezbude nic jiného než vystudovat ještě fyzioterapii:-))

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 27.07.2008 10:52:22

nemusíš ji vystudovat, ale vyzkušenosťovat…

avatar

shon@ muž 27.07.2008 11:57:11

[quote=Mirek Kostlivý]Vložky mají význam, jestliže má člověk jednu nohu kratší (můj problém), takže mu pomáhají vyrovnávat disbalanci těla. Ale to chce chodit vícekrát k ortopedovi, který mu je v určitých intervalech pomáhá pravidelně vyrovnávat (dává tam podložky, tzv. „srdíčka ap.). Já byl před 4-mi lety u Mudr. Maška asi 4–5×, než mě je udělal na míru. Pokud si ale necháš udělat vložky na první pokus bez další úpravy, koleduješ si o problémy s kotníkem nebo achylovkou, jak píše Maťo. Já takhle přešel na nové vložky bez další úpravy před rokem, a na podzim jsem pro problémy s achylovkou doběhal. A to jsem v těch měsících omezil naběhané km asi o 30%! Teprve v těchto dnech se dostávám v tréninku tam, kde jsem před rokem končil, ale to už jsem raději přešel na staré, v některých místech již i proděravělé "Maškovky“, v kterých mám naběhané ke 20 000km, ale zatím moje oslabená levá noha v nich drží..[/quote] Mirku mám taky pravou nohu o 1 cm kratší,chodil jsem do 18 let pravidelně na kontroly k ortopedovi a ten mi žádné speciální vložky na míru nepředepsal.Použím jenom klasické podpatěnky z lékárny určené k tomuto problému. Zatím nepociťuju žádné bolesti achylovek ani ničeho jiného(jenom teď asi měsíc neběhám kvůli skříplému nervu v zádech,ale to nepřičítám běhu ale špatnému pohybu v posilovně). Myslíš,že bych měl navštívit ortopeda a nechat si udělat ty vložky na míru?

Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.