Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Koleno

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

jusboa muž 12.06.2008 10:20:51

Ahoj. Beham pravidelne a aktivne jeden rok. Vzdy me obcas pobolivalo prave koleno. Po Brnenskem pulmaratonu se zacalo ozyvat vic. Kdyz jsem si pak asi tyden nato sel zabehat, musel jsem toho nechat. Za tu dobu, co me to trapi, jsem obesel nekolik ortopedu. Ten posledni se zdal nejschopnejsi, dokonce me poslal na rentgen. A vysledek, mirne opotrebeni chrupavky pod ceskou. Tak mi naordinoval kloubni vyzivu a elektrolecbu. Co se tyce kloubni vyzivy, moc tomu neverim, uz do sebe docela dlouho neco takovyho laduju a nepomaha to. Na elektolecbu jdu pristi tyden, ale taky tomu moc neverim. Je to zkratka vsechno v pytli. Behani me ohrome bavilo a ted premyslim, jestli toho nechat. Uplne me to dostalo, je mne 27 a uz mam v haji koleno. Takze otazka zadna, jen jsem si potreboval pobrecet. pokud mate nekdo podobny problem, rad si ho prectu, alespon pro pocit, ze nejsem sam… :(

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 12.06.2008 10:28:49

Jak už jsem tu jednou psal, taky to nemam s kolenama nejlepší (je mi 22), rozdíl je v tom, že na rozdíl od tebe cítím obě stejně, ale poslední dobou to je lepší, kloubní výživu už do sebe taky měsíc a půl cpu, nevím jestli tohle zrovna pomáhá, ale lepší se to. Ve tvém případě by běh asi bylo dobré kombinovat s kolem. I když já to tak dělám a nevím jestli to na mě zabírá. Cítím to stejně po kole jako po běhu, ale můžu mít jiný problém než ty – ještě jsem s tím u nikoho nebyl a vzhledem k tomu že se to lepší tak budu prostě trénovat, brát výživu a uvidí se kam to povede.

avatar

jusboa muž 12.06.2008 10:32:00

Kolo me taky napadlo, asi do toho pudu. Jeste zkusim zmenit povrch, z asfaltu do terenu, snad to k necemu bude. Dik za odpoved.

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 12.06.2008 23:22:09

ahojky kluci tak také píšu abyste věděli že v tom nejste sami(22let).Kolena mě začali bolet když jsem začala provozovat sport pravidelně a ve velkých dávkách pak mě bolest donutila zmírnit dokonce na nějakou dobu jsem běh musela úplně vyřadit.......jinak jak už jsem tady někde psala pomohl mi geladrink a to musím uznat že bolesti kolen jsem měla opravdu veliké …dokonce mě to občas v noci zbudilo… teď už to nepřeháním…trénuji s mírou beru pravidelně geladrink nebo flexit(občas si koupím tablety Gelactiv nebo něco podobného…horší mám levé koleno to vím díky rehabilitaci kterou mi předepsali na ortopedii když jsem tam byla s těmi bolestmi…dostala mě na starosti šikovná sestra …a vše mi vysvětlila ukázala různé cviky …mám docela zkrácené zadní šlachy tak říkala že to může k tomu přispívat takže se po tréninku snažím hodně protahovat atd. musím uznat že se to zlepšilo kolena se ozývají jen při vetších vzdáleností a tak to nesmím přehánět jen se hezky ve svém tempu a je to.....

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 06.07.2008 22:11:15

To Albina – no vzhledem k tomu, že mám přítelkyni farmaceuta, tak bych účinky GELADRINKU vůbec a v žádném případě nepřeceňoval. Co mám odzkoušeno ( podloženo i studií ) je Chodroitin, MSM, Glukosamin. Preparáty typu Lignisul, Proenzy atd. Od různých firem.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 07.07.2008 15:10:59

bez legrace – pokud zlobí chrupavky a spol, zajděte do lékárny a kupte condrosulf. donedávna byl na předpis, teď už je (prý!) volně. mně ho naordinovali ortopedi z motola, paxem našel že ho žere půlka běžců preventivně na závěr sezony. ano, je to statistika malých čísel, ale na vzorku v mém okolí měl stoprocentní úspěšnost. tzn. větší či menší trápení nejpozději po dvou kůrách úplně zmizelo. samozřejmě meniskus ani natržený vaz nespraví…

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 07.07.2008 15:36:23

Souhlas. Z kolenem jsem měl větší problémy zatím jen jedenkrát, ale zabral až předepsaný condrosulf. Jestli je fakt bez předpisu, hodí se ho občas preventivně zařadit.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 07.07.2008 18:04:20

[quote=koyama]Sou­hlas. Z kolenem jsem měl větší problémy zatím jen jedenkrát, ale zabral až předepsaný condrosulf. Jestli je fakt bez předpisu, hodí se ho občas preventivně zařadit.[/quote] koukla jsem na to .....vypadá to zajímavě…kolik tobolek denně se bere????

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 07.07.2008 19:13:36

všecko Ti dá google (příbalový leták každého léku je na spoustě stránek) většinou jedna 800ka denně, takže 2 čtyřstovky (ty jsou snad volně prodejné). lze taky prvních 14 dní jíst 2×800, ale nedělal jsem to, záleží asi na míře potíží zlom vaz, ne nohu!

avatar

Kaznějov / Plzeň

10 km: 0:43:47 (2008)

Bartondo muž 07.07.2008 19:34:25

Mohu potvrdit, že condrosulf je oblíbeným lékem ortopedů :) Mě ho doktor Fahnrich naordinoval na chrupavku u operovaného kolínka. Dávkování přesně jak psal ED…tzn 14 dnů 2× denne 800 mg poté do dobrání 2× denně 400 mg /napsal mi 3 krabičky, takže to budu brát 3 měsíce. Zatím jsem po 1 měsíci…takže referovat jestli to opravdu funguje budu moct až na konci prázdnin.. A jestli nezabere tohle tak pořád jsou ještě v záloze injkece do kolene /ale ty už se v lékárně bez předepisu neseženou :) navíc kdo by měl morál píchnout si sám injekci do kolene a trefit ru srpávnou mezírku :) /

Motto: Víte chlapci, nukleární reaktor není jako žena. Stačí si přečíst návod a mačkat správná tlačítka. (Homer Simpson)
avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 09.07.2008 23:05:19

Tak pro všechny zájemce ( nejsem dealerem ani zástupcem společnosti Barnys :-) ) posílám odkaz http://www.barnys.cz/…l-dvojbaleni Samozřejmě, že je to volně dostupné. Mám s koleny problém asi tak 7 měsíců co to beru, tak pocitově na stupnici bolesti jsem se tak z 8 dostal na 4, ale k tomu mám vložky do bot, vyměnil jsem boty, protahuju denně i u televize a jednou týdně běhám měký povrch, takže je to asi komplexní. Cítím se lépe :-) Všem přeji ať vás nic nebolí .

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 23.07.2008 08:09:50

[quote=ED]bez legrace – pokud zlobí chrupavky a spol, zajděte do lékárny a kupte condrosulf.[/quote] A to poznám jak? Mě kolena bolí jen když běžím z kopce. Teď tedy jedno i po rovině, ale to bude tím, že jsem ho měl naražené a nenechal jsem ho pořádně vyléčit. Martin

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 23.07.2008 08:28:38

[quote=Yrog]Tak pro všechny zájemce ( nejsem dealerem ani zástupcem společnosti Barnys :-) ) posílám odkaz http://www.barnys.cz/…l-dvojbaleni To vypadá, že obsahuje to samé jako Condrosulf a něco navíc. Můj problém je ten, že mě kolena bolí, ale nejsem příznivcem nějakých léků. Ale v mém věku, 39, bych asi něco mohl zkusit. Martin

avatar

xazy muž 23.07.2008 09:29:48

Ahoj běžci. Vím, že nikdo z Vás můj problém asi nevyřeší, to je na doktorech ke kterejm se mě vůbec nechce, ale názory mě zajímají.

Začalo to loni na podzim, kdy jsem si lehce natrhl vnitřní postranní vazy v koleni. Dostal jsem na 14 dní ortézu a byl v klidu. Po 14 dnech pomalý rozhýbávání, kolo – ne do terénu a pomalu zatěžovat. Všechno se jevilo v pohodě, i když po zátěži lehce otíkalo na čéškou, ale po ránu byl otok pryč. Místo natržení bylo cítit, ale nic strašnýho. Začala zima a chodil jsem na trenažer. Citlivost v místě natržení se ztratila uplně, ale přidala se lehká bolest pod čéškou. Hlavně při chůzi ze schodů. Na kole jsem to vždy cítil pár prvních šlápnutí, pak se to rozjelo a dobrý. Tohle postupně ustupovalo, takže jsem byl spokojenej a začal najíždět objemy, ale ta mírná bolest pod čéškou se začala vracet i po tréninku. A už ne jen pod čéškou při pohledu zepředu, ale bylo to jako kdyby mě bolela čéška zespodu, nebo jako drážka ve stehenní kosti. Tohle cítím vždy tak 1–2min. po slezení z kola, nebo po nějakým sjezdu. Zpočátku se to rozjíždělo, ale teď už to cítím i při šlapání. A bolí to i na venkovní a horní straně čéšky. Ale jak píšu, ne dýl než 2 minuty. Pak se to zklidní a jako by tomu nic nebylo. Tak jsem kolo odstavil ve stejné době, kdy jsem odjel k móřu. Tam abych nezlenivěl, jsem se šel občas proběhnout. Nejsem běžec, takže pomalu a krátce :-). A koleno se tvářilo neutrálně, až na malou citlivost v místě natržení vazů. Po návratu domů jsem zkusil kolo. První den 60km, žádnej těžkej terén a po dojezdu jsem čéšku cítil jen lehoučce. Druhej den 45km – asfalt, ale dom už jsem dojížděl se zatlýma zubama. Bolest kolem čéšky na venkovní a horní straně :-(. Tak teď nevím, co… Při běhu se koleno zdá OK a kolo to začíná nesnášet.

Vím, že mě asi čeká nějakej muž v bílým plášti :-), ale nerad bych si nechal do kolena šťárat. To až bude nejhůř ne?

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 23.07.2008 09:31:25

2 martinha: hele, neodvažuju se to poznat. já dycky rači počkal až to řek felčar. je to možná zdánlivě jednoduché: nebolí ani vnější ani vnitřní vazy, ale „kdesi“ v koleni, když na něj dáš ruku a pohneš, tak vrže jinak než v dětství… ale poznat že to není třeba meniskus chce asi krapet větší zkušenost. fakt sorry, z kolen mám strach a nerad bych blbě radil.

avatar

Kaznějov / Plzeň

10 km: 0:43:47 (2008)

Bartondo muž 23.07.2008 13:07:33

xazy : nejsem ortoped, ale nedávno jsem lehce študoval jak se to vlastně s těma kolenama má, něco mi řekl ortoped a tak.. Pokud tě bolí koleno pod čéškou může to být známka opotřebení chrupavky /taky se to dá poznat, když při uvolněné natažené noze pohybuješ jablíčkem nahoru a dolů tak to lehce chrupe. U zdravého kolena by to dělat němělo/. Proč by to ale mělo na kole a při běhu ne, to ti nevysvětlím :) V každém případě kloubní výživa neublíží :) Podle letáčku se tím ani nedá předávkovat, tak je to prd léčivo :) Ale rozhodně zajdi k dobrýmu! ortopedovi. ED : prasklý meniskus obvykle bolí na vnitřní /nebo vnější/ straně kolena v mezikloubní štěrbině…samotný utržený menisku údajně nebolí, bolest způsobujou uvolněné kousky menisku, které překážejí v pohybu kloubu a někdy může dojít k zablokování kloubu. A taky to může bejt všechno ouplně jinak :)

Motto: Víte chlapci, nukleární reaktor není jako žena. Stačí si přečíst návod a mačkat správná tlačítka. (Homer Simpson)
avatar

xazy muž 23.07.2008 14:35:11

Jabko klouže docela v pohodě, ovšem ortoped se na to možná bude dívat jinak.

K EDovi a prasklýmu menisku – přesně v místě mezikloubní štěrbiny mám ty citlivý vazy a možná je ten můj meniskus fakt lehce ruplej. Ultrazvukem dochtóři ale nic nezjistili, což ovšem nedokazuje, že je můj meniskus v celku. Na kole to necítím, ale běh a nárazy při něm se možná postaraly o to, že to zase trochu „obživlo“. Ale koleno mám bez omezení hybnosti, jen v mezní poloze pokrčení cítím lehkej tlak.

avatar

Prostějov

Celkem 4144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:32 (2014)
půlmaraton: 1:20:46 (2012)
maraton: 3:24:10 (2008)

Fosaman muž 24.07.2008 21:07:08

Taky mám s jedním kolenem problémy , objeví se pravidelně když uběhnu něco delšího. Pak si musím dát od běhání nějaký čas pokoj a uklidní se to. Běhám cca rok. Vyřešil jsem to zatím tak že delší tratě běhám vyjímečně. Trénuju na tratích kolem 10km a čekám zda se tělo neadaptuje a časem nedovolí i delší věci :-) Jinak doporučuju i běhy do kopce ty jsou dle pocitů mých kolen pohádkou…

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 29.07.2008 09:08:26

[quote=Fosaman]Ji­nak doporučuju i běhy do kopce ty jsou dle pocitů mých kolen pohádkou…[/quote] No jo, ale co pak s kopce? To kolena zase bolí víc. Alespoň mě, zž jsem přemýšlel, že zi budu nosit na zádech koloběžku. Dnes jsem nasadil Condrosulf a tak jsem zvědavý na výsledky. Moje kamarádka z lekárny mi ho také doporučila. Ten Lignisul nemusí být špatný, ale u Condrosulfu je 100%, že obsahuje to co píšou, protože je to léčivo. U komerční výživy člověk musí věřit, že to co píšou na krabičce tam skutečně je. Martin

avatar

jusboa muž 25.08.2008 13:20:30

Koukam, ze pribylo mnoho prispevku od doby, co jsem tu nebyl. Asi vsichni bezci trpi s koleny :). Hodne prispevku se tu odvolava na ortopedy, ale ja si nejsem moc jistej, ze je to spaseni. Uz jsem byl u celkem 4 ortopedu s kolenem a temer co lekar to jina diagnoza :) Jsou to taky lidi, muzou se mylit. Posledni ortoped mi na zaklade retgenu rekl, ze mam chrupavky OK, zatimco ten predchozi, ze prej nemam. Tak komu mam potom verit? Kazdopadne uz uzivam Proenzi3 (coz je to stejny jako vsechny pripravky o nichz se tu bavite, obsahuje glukosamin sulfat, chondroitin sulfat a MSM) 2 mesice. Nerekl bych, ze mi pomaha, ale snad alespon pro pocit, jako placebo :) Zjistil jsem ale, ze nejhorsi je nehybat se. Kdyz chodim behat, bolest ustupuje, nezmizi, ale je to lepsi. Taky jsem by v Casri (sportovni klinika v Praze), kde mi doporucili jiny typ obuvy. Vysetreni urcite doporucuji kazdemu bezci. Sportu zdar a behu obzlaste a kolena at drzi!

avatar

jusboa muž 25.08.2008 13:28:34

[quote=xazy]Ahoj běžci. Vím, že nikdo z Vás můj problém asi nevyřeší, to je na doktorech ke kterejm se mě vůbec nechce, ale názory mě zajímají.

Začalo to loni na podzim, kdy jsem si lehce natrhl vnitřní postranní vazy v koleni. Dostal jsem na 14 dní ortézu a byl v klidu. Po 14 dnech pomalý rozhýbávání, kolo – ne do terénu a pomalu zatěžovat. Všechno se jevilo v pohodě, i když po zátěži lehce otíkalo na čéškou, ale po ránu byl otok pryč. Místo natržení bylo cítit, ale nic strašnýho. Začala zima a chodil jsem na trenažer. Citlivost v místě natržení se ztratila uplně, ale přidala se lehká bolest pod čéškou. Hlavně při chůzi ze schodů. Na kole jsem to vždy cítil pár prvních šlápnutí, pak se to rozjelo a dobrý. Tohle postupně ustupovalo, takže jsem byl spokojenej a začal najíždět objemy, ale ta mírná bolest pod čéškou se začala vracet i po tréninku. A už ne jen pod čéškou při pohledu zepředu, ale bylo to jako kdyby mě bolela čéška zespodu, nebo jako drážka ve stehenní kosti. Tohle cítím vždy tak 1–2min. po slezení z kola, nebo po nějakým sjezdu. Zpočátku se to rozjíždělo, ale teď už to cítím i při šlapání. A bolí to i na venkovní a horní straně čéšky. Ale jak píšu, ne dýl než 2 minuty. Pak se to zklidní a jako by tomu nic nebylo. Tak jsem kolo odstavil ve stejné době, kdy jsem odjel k móřu. Tam abych nezlenivěl, jsem se šel občas proběhnout. Nejsem běžec, takže pomalu a krátce :-). A koleno se tvářilo neutrálně, až na malou citlivost v místě natržení vazů. Po návratu domů jsem zkusil kolo. První den 60km, žádnej těžkej terén a po dojezdu jsem čéšku cítil jen lehoučce. Druhej den 45km – asfalt, ale dom už jsem dojížděl se zatlýma zubama. Bolest kolem čéšky na venkovní a horní straně :-(. Tak teď nevím, co… Při běhu se koleno zdá OK a kolo to začíná nesnášet.

Vím, že mě asi čeká nějakej muž v bílým plášti :-), ale nerad bych si nechal do kolena šťárat. To až bude nejhůř ne?[/quote] Cau. Sice taky nejsem ortoped a ac jsem tu psal, ze ortopedi nejsou spasou, urcite si radeji k lekari zajdi. To co popisujes vypada jako pretizeny cesky, mozna i nejake poskozeni chrupavky pod ceskou. To, ze te to boli na kole, ale ne pri behu dava smysl: ceska prenasi silu 4-hlav. steheniho svalu pres koleno. Pri behu se cesky nezatezuji tolik (nejvic pri behu do kopce, kdy se noha nejvic ohyba v koleni), kdezto na kole je to horsi (nejvetsi tlak je na cesku pri ohnutem koleni, coz je poloha kdy pri slapani vyvijis pomerne velkou silu). Proto je dulezite slapat frekvence a ne silou. Pomahaji i zacvakavaci boty, nebo klipsny. Muzes tak zabirat i nohou jez jde pri slapani nahoru (tedy normalne nepracuje) a ulevis tak noze v zaberu.

avatar

xazy muž 28.08.2008 15:51:45

Dlužím tady nějaký výsledky – z nálezu – vazy pevné, manévry na menisky neprůkazné. Rtg: výrazně zúžená vnitřní štěrbina a jen zcela diskrétní artrotické změny.

Díky té zúžené vnitřní štěrbině nelze vyloučit poškození vnitřního menisku. Ale domluva je taková že necháme být a uvidí se. Nicméně, asi jsem došel na „jádro pudla“. Mírná bolest se už natrvalo a už i při šlapání usadila nad horní hranou čéšky a někdy i výš. Při protahování 4hlavýho stehenního svalu je to bolest podstatně intenzivnější, z čehož soudím, že se jedná o bolestivý úpon 4hlavýho svalu. Co dělat? Absolutní klid? Nebo se dá lehce, snad ani ne trénovat, ale nepřestat se hejbat a jezdit dál? Má s tím úponem někdo nějakou zkušenost? Díky za názory…

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.