Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » energetické nápoje

energetické nápoje

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 07.06.2008 17:13:07

nevím zda se to tady někde už neřešilo ale chci se zeptat pijete před výkonem tyto věcičky??pomá­hájí???cítíte se nabití energií???

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 07.06.2008 20:48:04

Před tréninkem to považuji za zbytečné. Před závodem by měl být člověk cítit nabitý energií díky ladění před závodem. Nejjednoduší je zkusit to na sobě. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 07.06.2008 21:06:01

Klasický energetický nápoj jsem pil jen jednou a moc mi nechutnal. Před během si dávám často šálek černého čaje a sklenici vody s trochou karnitinu. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, oddálí únavu a podpoří výkon.

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 08.06.2008 19:21:56

[quote=Mira.B­.]Klasický energetický nápoj jsem pil jen jednou a moc mi nechutnal. Před během si dávám často šálek černého čaje a sklenici vody s trochou karnitinu. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, oddálí únavu a podpoří výkon.[/quote] Míro velice zajímavá kombinace ale máš jí odzkoušenou a víš že na tebe zabírá…

co já jsem zkusila energeťáky tak mi chutnají dělají pro mne i light tak jsem spokojená ale nějak nemůžu posoudit jestli zabírají ..přijde mi to pořád stejné…nebo mi to jen nepříde …kolega říkal že to na něj zabírá a pozná to tak nevím…

avatar

Brno

Celkem 39675 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:29:52 (1994)
půlmaraton: 1:04:33 (1994)
maraton: 2:26:58 (2011)

dao muž 08.06.2008 22:49:22

Light energetický nápoj??? Není to náhodou protimluv.

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 08.06.2008 23:22:32

Když frčím na kole tak popíjim MD, ale to spíš kvůli doplnění minérálů který ztratím pocením. Každých 15 minut doušek … Občas vypiju MD i po doběhnutí, když není doma minerálka.

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 09.06.2008 00:30:56

[quote=dao]Light energetický nápoj??? Není to náhodou protimluv.[/quote] tak trošku to tak vypadá ale jak jsem říkala já je piju protože mi chutnají…hlavně energii nedostáváš přeci jen z cukru…

avatar

_Marvin muž 09.06.2008 07:54:06

[quote=Abina1][qu­ote=dao]Light energetický nápoj??? Není to náhodou protimluv.[/quote] tak trošku to tak vypadá ale jak jsem říkala já je piju protože mi chutnají…hlavně energii nedostáváš přeci jen z cukru…[/quote] Z energetických nápojů právě energii dostáváš především z cukru. Jinak hlavní účinnou látkou je většinou kofein, který má „nakopnout“, ale energii (ve smyslu fyzikální veličiny) nedodává. Silná káva má podobný efekt a vyjde mnohem levněji. Ale pokud Ti jde o chut, tak proč ne.

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 12.06.2008 23:56:16

[quote=_Marvin][qu­ote=Abina1][qu­ote=dao]Light energetický nápoj??? Není to náhodou protimluv.[/quote] tak trošku to tak vypadá ale jak jsem říkala já je piju protože mi chutnají…hlavně energii nedostáváš přeci jen z cukru…[/quote] Z energetických nápojů právě energii dostáváš především z cukru. Jinak hlavní účinnou látkou je většinou kofein, který má „nakopnout“, ale energii (ve smyslu fyzikální veličiny) nedodává. Silná káva má podobný efekt a vyjde mnohem levněji. Ale pokud Ti jde o chut, tak proč ne.[/quote] s tou kávou souhlasím ale bohužel jí nepiju…takže energeťák je pro mě vhodnou náhradou…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.06.2008 08:40:47

Energeticky napoj je OK, pokial nie je velmi syteny- to potom ma clovek viac starosti s odgrgnutim, ako so zavodenim. Zvykol som si davat jeden pred zavodom- cca 90 minut, aby som ho uz necitil v zaludku… v chladnejsom pocasi som si niekedy dal aj kavu, aj energetak. Nie, neporazilo ma z kofeinu, je to akoby ste si dali 2 salky kavy, co je uplne OK.

Momentalne uz nevyhadzujem peniaze za energeticky napoj- dam si iba silnejsiu kavu a ak zrovna mam doma B-cko a karnitin, alebo inosin, tak to. Pocitam, ze aj tak jediny realny efekt ma ten kofein a vsetko ostatne je len placebo efekt.

Jedna vec je mi vsak uplne cudzia- dat si energeticky napoj po preteku, ci po treningu… Naco preboha? Hlavnym cielom PO aktivite ma byt skludnenie organizmu a nie jeho vybicovanie- to mi pripada uplne proti zdravemu rozumu.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 13.06.2008 08:50:20

Energetický nápoj ani nie. Pred závodom si dám jednu šlehu – kombinácia kofeínu a taurínu. Pokiaľ je závod dlhý – okolo 4:30–5hod dám ešte jednu tak po 3-tej hodine, pri Ironmanovi pridám ešte jednu po 7-mej hodine. Nejde ani o energiu – tej tam moc nie je ale o udržanie pozornosti a sústredenia sa na závod.

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 13.06.2008 10:22:54

Aj ja som si vzala na marathon ocovi do plecniaka svoje nápoje-minerálku Fatru,tá ma zachránila,lebo je slaná,zelený čaj,s trochou medu a čiernu kávu,to som mu dala do maličkých fľaštičiek a podľa potreby som mu diktovala,čo mi má podať.Párkrát som sa pristavila aj na zastávke na ion´t´ák,ale nejako mi to nešlo dolu krkom,asi by som už bola presladená.Aj na tú kávu nedám dopustiť,kedˇaj ráno len tak nalačno,ale asponˇtrochu kávy teplej v sebe mať.Súhlasím.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 22.07.2008 21:28:28

[quote=Mato]E­nergeticky napoj je OK, pokial nie je velmi syteny- to potom ma clovek viac starosti s odgrgnutim, ako so zavodenim. Zvykol som si davat jeden pred zavodom- cca 90 minut, aby som ho uz necitil v zaludku… v chladnejsom pocasi som si niekedy dal aj kavu, aj energetak. Nie, neporazilo ma z kofeinu, je to akoby ste si dali 2 salky kavy, co je uplne OK.

Momentalne uz nevyhadzujem peniaze za energeticky napoj- dam si iba silnejsiu kavu a ak zrovna mam doma B-cko a karnitin, alebo inosin, tak to. Pocitam, ze aj tak jediny realny efekt ma ten kofein a vsetko ostatne je len placebo efekt.

Jedna vec je mi vsak uplne cudzia- dat si energeticky napoj po preteku, ci po treningu… Naco preboha? Hlavnym cielom PO aktivite ma byt skludnenie organizmu a nie jeho vybicovanie- to mi pripada uplne proti zdravemu rozumu.[/quote] Ahoj Mato,

můžu se tě prosím zeptat, není mi úplně jasné, co jsi myslel tím posledním odstavcem – proč považuješ vypití energetického nápoje PO výkonu za nesmysl? Mě to smysl dává a dobrý. Vždyť přeci po výkonu, kdy je vyčerpaná energie (cukry), minerály atd, tak potřebuji co nejdříve toto doplnit zpět. A pokud to nedoplním, výrazně tím oddaluju regeneraci svalů, které na ten dodaný cukřík čekají jak na smilování. Dokonce si vzpomínám, že jsi tady kdysi dávno na fóru ty sám psal, že nejíst (nedodat energii) po tréninku není dobře právě s ohledem na opožděnou regeneraci. Moc tedy tomuto tvému názoru nerozumím.

Proč do toho vůbec vrtám. Zrovna řeším, jestli má cenu kupovat a pít energetické nápoje PO výkonu (nemluvím o 10km volném proběhnutí, ale o běhu delším 80 min, resp. těžkém tréninku – kopce, úseky), nebo stačí po doběhu a sprše dát banán a ionťák a za hodinku se normálně najíst. Jaký na to máte názor? S ohledem na co nejrychlejší regeneraci? Hubnutí neřeším, zajímá mě co nejpozitivnější vliv na výkon – regeneraci, abych byl co nejdříve ready pro další trénink.

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 22.07.2008 22:31:48

J by som mojim laickým názorom prispela,myslím si,že cukry majú väčší zmysel pred výkonom a počas neho,teda ak je náročnejší,viac ako 10km a tak,,ak nám skutočne záleží na podanom výkone,teda ak beh nie je len FATTBURNER(beh nalačno s chudnúcim efektom),aby to tie svaly dostávali priebežne a dlhšiu dobu.To doplnenie po behu,hoci nemáš záujem znižovať váhu má určite tiež svoj zmysel,ale,zdá sa mi to už dosť zbytočné,pokiaľ nie si niekde mimo domova,alebo možnosti stravovania,lebo pre regeneráciu a výstavbu svalov,by som už dopriala po nejakom odpočinku a nápoji(ak telo ešte znesie,hoci vodu,čaj,už aj bez cukru,čisto od smädu,)proste po takom tréningu by som už dala rovno kvalitnejšie bielkoviny,nejaké biele mäsko +zelenina,ryža,a­lebo tvarohové jedlá+škrob.A od­dych.Majte sa.

avatar

gabordan muž 25.03.2009 11:39:53

Před výkonem nedávám nic, při běhu ED, na závodech se rozmazluji Energy Gelem Penco, teď zkouším JET PoWer. Asi jsem si už navykl, ale pít během výkonu musím.

avatar

Tondo256 muž 11.11.2013 10:49:47

Já po jakémkoliv sportování piji napoj Restart drink. Můžu ho doporučit komukolik… Ma vysoky obsah vitaminů a cukru, což je nejen pri sportování potrební doplnit

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2013 21:06:30

>> Tondo256, 11. 11. 2013 10:49:47

daj si kockovy cukor a zapi vodou, ked veris potrebe doplnat cukor nielen pri sporte, mas to bez chemikalii, takmer zadarmo, a nerobis reklamu na nejaku pitomu zafarbenu sladenu vodu

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.