Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Běh a víno

Běh a víno

Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 01.06.2008 21:19:12

[quote=ED][qu­ote=Mirek Kostlivý]Mléko sice nepiji, ale sýr patří v tom mém žebříčku poživatin na první pozici (..) v pátek a sobotu si k večeři dávám větší porci sýrů – odhadem celkem někdy až 1kg (nejraději ovčí, kozí – mají být zdravější). A k sýru patří kvalitní víno (přívlastkové), před závodem (zvláště důležitém) piji pouze nealkopivo, to alkoholové (až na Pilsner Urquel) nemusím.[/quote] omlouvám se ze „mimo téma“, ale naběhl sis. k dobrému sýru samozřejmě patří dobré víno – a to by mělo být z převážně francie, která 1) na nějaké české predikáty nedbá 2) většina jejích vín není sířená (narozdíl od českých, moravských a novosvětských)

  1. nic proti lahodnému urquellu, ale zkusils někdy svijanské kvasnice, bernardův ležák, domažlický skalní ležák? to jsou pochutiny plné samých zdravých iontů, kvasnic a podobných pomocníků, kteří Ti sami o sobě nedovolí se alkoholicky zprasiti. to s žádnou žlutou sodovkou, která se čepuje ve velkém v hospodách, nemá nic společného.

vašku promiň že Ti kazím mléčné vlákno[/quote] Tak aby jsme nebyli „mimo téma“, založím nové vlákno, neboť aspoň pro mě k běžecké výživě za dobře odvedený běžecký výkon lahodné víno bezesporu patří :).

  1. Asi jsme si dobře nerozuměli, ale když jsem mluvil o vínu, tak jsem měl na mysli vína bílá (na červená vína se podobně jako na pivo necítím kompetentní).
  2. Nevím, proč by bílá vína z Francie měla být kvalitnější jenom k vůli tomu, zda se síří či nikoliv, případně díky tomu, že nepoužívají naše a v Německu zažitá odstupňování podle cukernatosti v moštu – kabinet (min. 19%), pozdní sběr (min. 21%), výběr z hroznů (min. 24%) nebo výběr z bobulí, slámové či ledové víno (min. 27%).

Já když si tohle na vínu od nás nebo z Německa kupuji, tak už tuším, co asi tak za tu cenu kupuji. Dám příklad: nakupuji do archivu vína od firmy Ferdinand Pieroth. Ještě se mi nestalo, že by vína pocházející z oblasti Německa byla špatná (nedávno jsem dopil poslední láhev vynikajícího Burg Layer Schlosskapelle 96), ale párkrát jsem od stejné firmy zkoušel bílá vína italská nebo francouzská, ale mohu říct že s přihlédnutím k ceně to nebylo nic moc, a k archivaci se už vůbec nehodila (prostě ty kyselinky tam chybí). Z Francie si kupuji „oblast“ – značku, kam se vejdou jak dobrá (většinou předražená vína), tak vína, která vzhledem k ceně někdy nesahají australským, jihoafrickým neboť kalifornským vínům ani na paty.

  1. A poslední příklad: když se dělala minulý rok anonymní ochutnávka svatomartinských vín, tak tam ta francouzská nedopadla vůbec slavně, byla sice nejdražší, ale chuťově je odborníci nehodnotili nijak vysoko.
  2. A v neposlední řadě taky nevím, proč bych měl podporovat francouzské vinaře, když naši moravští vinaři (a taky čeští) dokáží občas vyrobit lepší bílé víno než jejich kolegové z Francie. Ale je mi jasné, že kdo hledá ve vínu jenom sladkost, pro toho jsou ta vína lepší.

Toto mé povídání se netýká hodnocení vín červených, kterým naše vína z objektivních příčin (málo slunce) nemohou konkurovat (ale jsou výjimky, nedávno jsem pil výborný Cabernet Savignon z brněnské podoblasti).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 02.06.2008 15:39:58

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=ED][quote=Mi­rek Kostlivý]Mléko sice nepiji, ale sýr patří v tom mém žebříčku poživatin na první pozici (..) v pátek a sobotu si k večeři dávám větší porci sýrů – odhadem celkem někdy až 1kg (nejraději ovčí, kozí – mají být zdravější). A k sýru patří kvalitní víno (přívlastkové), před závodem (zvláště důležitém) piji pouze nealkopivo, to alkoholové (až na Pilsner Urquel) nemusím.[/quote] omlouvám se ze „mimo téma“, ale naběhl sis. k dobrému sýru samozřejmě patří dobré víno – a to by mělo být z převážně francie, která 1) na nějaké české predikáty nedbá 2) většina jejích vín není sířená (narozdíl od českých, moravských a novosvětských)

  1. nic proti lahodnému urquellu, ale zkusils někdy svijanské kvasnice, bernardův ležák, domažlický skalní ležák? to jsou pochutiny plné samých zdravých iontů, kvasnic a podobných pomocníků, kteří Ti sami o sobě nedovolí se alkoholicky zprasiti. to s žádnou žlutou sodovkou, která se čepuje ve velkém v hospodách, nemá nic společného.

vašku promiň že Ti kazím mléčné vlákno[/quote] Tak aby jsme nebyli „mimo téma“, založím nové vlákno, neboť aspoň pro mě k běžecké výživě za dobře odvedený běžecký výkon lahodné víno bezesporu patří :).

  1. Asi jsme si dobře nerozuměli, ale když jsem mluvil o vínu, tak jsem měl na mysli vína bílá (na červená vína se podobně jako na pivo necítím kompetentní).
  2. Nevím, proč by bílá vína z Francie měla být kvalitnější jenom k vůli tomu, zda se síří či nikoliv, případně díky tomu, že nepoužívají naše a v Německu zažitá odstupňování podle cukernatosti v moštu – kabinet (min. 19%), pozdní sběr (min. 21%), výběr z hroznů (min. 24%) nebo výběr z bobulí, slámové či ledové víno (min. 27%).

Já když si tohle na vínu od nás nebo z Německa kupuji, tak už tuším, co asi tak za tu cenu kupuji. Dám příklad: nakupuji do archivu vína od firmy Ferdinand Pieroth. Ještě se mi nestalo, že by vína pocházející z oblasti Německa byla špatná (nedávno jsem dopil poslední láhev vynikajícího Burg Layer Schlosskapelle 96), ale párkrát jsem od stejné firmy zkoušel bílá vína italská nebo francouzská, ale mohu říct že s přihlédnutím k ceně to nebylo nic moc, a k archivaci se už vůbec nehodila (prostě ty kyselinky tam chybí). Z Francie si kupuji „oblast“ – značku, kam se vejdou jak dobrá (většinou předražená vína), tak vína, která vzhledem k ceně někdy nesahají australským, jihoafrickým neboť kalifornským vínům ani na paty.

  1. A poslední příklad: když se dělala minulý rok anonymní ochutnávka svatomartinských vín, tak tam ta francouzská nedopadla vůbec slavně, byla sice nejdražší, ale chuťově je odborníci nehodnotili nijak vysoko.
  2. A v neposlední řadě taky nevím, proč bych měl podporovat francouzské vinaře, když naši moravští vinaři (a taky čeští) dokáží občas vyrobit lepší bílé víno než jejich kolegové z Francie. Ale je mi jasné, že kdo hledá ve vínu jenom sladkost, pro toho jsou ta vína lepší.

Toto mé povídání se netýká hodnocení vín červených, kterým naše vína z objektivních příčin (málo slunce) nemohou konkurovat (ale jsou výjimky, nedávno jsem pil výborný Cabernet Savignon z brněnské podoblasti).[/qu­ote] Ač v tomto směru laik, víno mám také rád, i když upřednostňuji převážně červené. Dle tohoto příspěvku a několika dalších v jiných vláknech soudím, že jsi v této oblasti znalec. Kterému typu obchodů při nákupu vína dáváš přednost? Hyper, nebo supermarketům, vinotékám, nebo máš nějakého „dvorního“ dodavatele přímo z Moravy. Nedávno jsem četl, že se dá celkem kvalitní víno ve slušném výběru koupit i v některých řetězcích super a hypermarketů. Přiznám se, že tam také nakupuji, preferuji cenovou oblast cca 100 – 200 Kč za láhev. Dražší jsem zatím moc nezkoušel, myslím, že bych tu kvalitu stejně nedocenil. Spíše se snažím zkoušet jednotlivé odrůdy i země původu, ale nemám se čeho moc chytit, takže spíše experimentuji. Proto by mě docela zajímal tvůj názor na tuto věc jako názor odborníka.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.06.2008 16:41:33

[quote=Mira.B.]Ač v tomto směru laik, víno mám také rád, i když upřednostňuji převážně červené. Dle tohoto příspěvku a několika dalších v jiných vláknech soudím, že jsi v této oblasti znalec. Kterému typu obchodů při nákupu vína dáváš přednost? Hyper, nebo supermarketům, vinotékám, nebo máš nějakého „dvorního“ dodavatele přímo z Moravy. Nedávno jsem četl, že se dá celkem kvalitní víno ve slušném výběru koupit i v některých řetězcích super a hypermarketů. Přiznám se, že tam také nakupuji, preferuji cenovou oblast cca 100 – 200 Kč za láhev. Dražší jsem zatím moc nezkoušel, myslím, že bych tu kvalitu stejně nedocenil. Spíše se snažím zkoušet jednotlivé odrůdy i země původu, ale nemám se čeho moc chytit, takže spíše experimentuji. Proto by mě docela zajímal tvůj názor na tuto věc jako názor odborníka.[/quote] V hypermarketech a zvláště v supermarketech nákup moc nedoporučuji, protože se tam skladuje víno v naprosto nevyhovujících podmínkách. Většinou je v zázemí ve skladech vysoká teplota, což vím z vlastní zkušenosti, když to tam procházím v rámci svých pracovních povinností, takže teplotní šok je asi to nejhorší, co víno může potkat. Ideální je vinotéka, kde je umístěno jenom pár lahví od každého druhu vína, a lahve jsou průběžně doplňovány ze sklepa podle toho, jak jdou na odbyt. Taky si tam přečteš i jméno vinaře, od kterého to víno je, takže když ti zachutná, tak nakupuješ jenom jeho vína. Ideální je, když vinotéku vede opravdový odborník. Tam, kde já nakupuji, prodávají otec a syn, a co oni mi doporučili, ještě mě nezklamalo. Určitě je dobré být opatrný, když vidíš přívlastkové víno (např. výběr z hroznů) za nízkou cenu (pod 100,–Kč) a ještě se jedná o starší ročník nebo je dokonce označeno jako archivní víno (toto označení se používalo v minulosti, myslím že do roku 1996). Určitě bych nakupoval vína z roku 2006, což byl pro naše vína výborný rok. Zrovna nedávno přišla zásilka přívlastkových vín z roku 2006 v dobré cenové relaci do LIDLu, ale co s nimi udělají současné vysoké teploty, tak to se neodvažuji odhadnout (já je naštěstí nakoupil v předstihu). Takže nejlepší je udělat si domácí ochutnávku a porovnání více druhů vín, a když ti to které víno zachutná, tak nakoupit více lahví do zásoby. Samozřejmě je důležité, máš-li je kde skladovat, ideální je tmavý sklep s vysokou vlhkostí vzduchu, kde teplota v zimních a letních měsících minimálně kolísá. A že láhve mají být naležato s ponořeným korkem, tak to je snad jasné. Potom to chce aspoň jednou ročně (já to provádím na konci roku) víno ochutnat, a když hrozí, že by šlo chuťově dolů, tak ho vypít. Ale s mírou, jsme přeci běžci a ještě k tomu taky i „Mírové“ :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 02.06.2008 23:22:23

Mirku, díky moc za obsáhlé info. Vinotéku tedy určitě při dalších nákupech vína navštívím a pak poreferuji :) . Snad se časem přidají tu a tam i ostatní uživatelé fóra a bude o jedno zajímavé a poučné vlákno víc.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 05.06.2008 19:43:40

[quote=Mira.B­.]Mirku, díky moc za obsáhlé info. Vinotéku tedy určitě při dalších nákupech vína navštívím a pak poreferuji :) . Snad se časem přidají tu a tam i ostatní uživatelé fóra a bude o jedno zajímavé a poučné vlákno víc.[/quote] Zajímavý internetový obchod s vínem jsem objevil na: http://www.global-wines.cz/www/index.php3 Když nic jiného, jsou tam zajímavé informace o něm, a velice zajímavé ceny (vzhledem k vinotékám) slámových a ledových vín. Zaujala mi i nabídka novozélandských vín, které jsem dosud neokusil, a jsou vesměs vychvalována.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 05.06.2008 20:13:01

Zajímavá adresa pro ty co se chtějí dozvědě něco ze základů o víně věcech kolem něho je http://www.vinex.cz/

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 05.06.2008 20:29:37

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Mira.B.]Mir­ku, díky moc za obsáhlé info. Vinotéku tedy určitě při dalších nákupech vína navštívím a pak poreferuji :) . Snad se časem přidají tu a tam i ostatní uživatelé fóra a bude o jedno zajímavé a poučné vlákno víc.[/quote] Zajímavý internetový obchod s vínem jsem objevil na: http://www.global-wines.cz/www/index.php3 Když nic jiného, jsou tam zajímavé informace o něm, a velice zajímavé ceny (vzhledem k vinotékám) slámových a ledových vín. Zaujala mi i nabídka novozélandských vín, které jsem dosud neokusil, a jsou vesměs vychvalována.[/qu­ote] Mohu li se vmísit do diskuse, pak bych jen podotkl, že kromě subjektivních preferencí existují u vína i vcelku objektivní hodnocení. Odhlédnu li tedy od těch subjektivních hledisek, pak jde hlavně o to, jakou kategorii vín podrobím objektivnímu hodnocení. Opět vynechám ten úplný konzum, kde se jedná o to, vyrobit vína co nejvíce, nejlevněji a prodat. V té řekněme mírně nadprůměrné kategorii vín lze nalézt vína skoro ze všech světových denominací (Austrálie, Jižní a nejen jižní Afrika, Jižní Amerika, a pochopitelně Evropa). Faktem však zůstává, že čím se více blížíme k vyšší a vyšší kvalitě, tím procentuálně roste zastoupení vín Evropských před víny z jiných oblastí. Je to dáno především tím, že pro dokonalé víno nestačí jen dobrá půda a dost slunce. Proces, kdy z hroznů se stane víno a následným zráním se z něj stane skvělé víno je proces, který se nedá naučit z „učebnice vinařství“. Za tím jsou skryty generace vinařů a jejich zkušeností. Abych to zkrátil. Já také rád experimentuji a kupuji i neznámá vína z nových oblastí. Ve většině případů, jsou li v rozumné cenové hladině, neurazí, ale většinou ani neoslní. Nakonec si člověk zvykne na to, že chce li mít jistotu, vrací se k vyzkoušeným a známým značkám. A abych přidal jeden svůj subjektivní názor, slámová a ledová vína zrovna nemusím, zalepit pusu si mohu i levněji :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 06.06.2008 07:10:23

Zaujímal by ma vzájomný vzťah behu a vína. Či víno po behu zlepšuje/ zhoršuje/, predlžuje/skracuje regeneráciu. Alebo ako alkohol vo víne ovplyvňuje samotný beh, veď alkohol je braný ako dopinng.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Brno

Celkem 39675 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:29:52 (1994)
půlmaraton: 1:04:33 (1994)
maraton: 2:26:58 (2011)

dao muž 06.06.2008 08:47:38

[quote=Justína]Zau­jímal by ma vzájomný vzťah behu a vína. Či víno po behu zlepšuje/ zhoršuje/, predlžuje/skracuje regeneráciu. Alebo ako alkohol vo víne ovplyvňuje samotný beh, veď alkohol je braný ako dopinng.[/quote] Ale ne v atletice.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.06.2008 09:18:59

Na atleticky zavod mozes nastupit opita ako snop a pokial neporusujes ine pravidla (oblecenie, start a nezavadzias inym bezcom), tak si startuj aj na vlastne riziko s alkoholom v krvi. :) Vino a beh? Rozhodne nebol zbadany ziadny pozitivny vplyv pravidelneho pitia alkoholu a bezeckych vykonov. Ak je vsak konzumovany v rozumnej miere a nezabuda sa na pitny rezim, tak to nema az tak negativne ucinky. Rozhodne nie v takej miere, aby to clovek nizsej az strednej vykonnosti zbadal. Profici sa alkoholu vyhybaju uplne pocas sezony a daju si az na oslavu velkeho uspechu. Existuju aj vynimky, co piju ako duhy, ale ti nebehali dobre preto ze chlastali, ale napriek tomu. Ucinky alkoholu na beh su skor teda negativne a z tych malo pozitivnych su vsetky subjektivne (pohoda, odstranenie stresu, uspokojenie chutovych buniek a nejake diskutabilne posobenie na srdce). Negativa su: zatazenie pecenie, vycerpanie pecenoveho glykogenu, degydratacia, pri nadmernom mnozstve porusena termoregulacia na 36–48 hodin po pitke (kto zazil beh rano „po“ v horku, tak vie ake to je byt zaliaty potom po prvom kilometri, pripadne neschopnost vycedit kvapku potu napriek teplemu pocasiu), zhorsena koordinacia aj po vyprchani alkoholu, reakcie na triesloviny a rozne kyseliny vo vine (alergici mozu potvrdit), predlzena regeneracia po treningu, narusenie spankoveho rytmu a plno inych libustek. Celkovo, alkohol zhorsuje regeneraciu a teda vykonnost a zatazuje organizmus. Som vsak ochotny podstupit toto riziko, ak ma caka odmena vo forme chutneho vina a pohody. Clovek nezije kvoli behu.

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 06.06.2008 11:59:19

S alkoholem v krvi se přechodně výkonost zvýší, ale pak prudce klesne. Snad jen nepatrné množství alkoholu může přinést nějaký užitek – typoval bych decku vína nebo malý pivo tak 20 minut před treninkem. To je pouze můj osobní názor, odborníci ať prominou.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.06.2008 12:05:59

Hmm, Komik, tak ked to aj nejako vedecky dokazes, tak mi asi padne sanka. Rozhodne Ti male pivo ani decka vina nepomozu tak blizko pred treningom. Alkohol sice roztahuje kratkodobo cievy, ale to robi aj beh samotny a bez inych vedlajsich ucinkov, ktore ma alkohol. Na margo Tvojej skusenosti- boli v minulosti isti cyklisti (asi vsetci vedia o koho ide), co si pred zaverecnym stupanim ci spurtom dali silne espreso z bidonu s malym konakom, ale to uz je prekonane. Skor mam pocit, ze dany pretekar mal trosku problemy s alkoholom a potreboval si najst dovod, preco pit aj pocas zavodu :) (s nadsazkou povedane)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 06.06.2008 13:12:49

[quote=sam]A abych přidal jeden svůj subjektivní názor, slámová a ledová vína zrovna nemusím, zalepit pusu si mohu i levněji :)[/quote] Však si ho taky dávám 1–2× ročně v tak malých dávkách, že se mi pusa ani zalepit nestačí! :)

A co dělá víno s maratonskými běžci, tak to je dobře popsáno na: http://www.reflex.cz/…ek25638.html

Marathon Medoc ve Francii je vyhlášený, a co mi vyprávěl Evžen Ge, tak dostat se na něj není tak jednoduché. Zájem je obrovský a jemu samotnému se to podařilo až napotřetí. Ale takové legácky si nechám na důchod, pod vlivem alkoholu jsem ještě nikdy neběhal, takže zkušenosti v tom mám nulové :). Jinak Maťo má pravdu, na nás Tragédy mírné pití vína (a jiného alkoholu) negativní vliv, výrazně ovlivňující výkonnost, nemá. Před maratonem Košice 2006 jsem tři měsíce nevzal alkohol do úst, a výsledkem byl stejně jenom průměrný čas okolo 3:26. Jindy jsem takhle asketický nebyl, a časy byly lepší. Ale je fakt, že týden před maratonem nepiji alkohol nikdy.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 06.06.2008 14:20:37

[quote=Mato]Hmm, Komik, tak ked to aj nejako vedecky dokazes, tak mi asi padne sanka. Rozhodne Ti male pivo ani decka vina nepomozu tak blizko pred treningom. Alkohol sice roztahuje kratkodobo cievy, ale to robi aj beh samotny a bez inych vedlajsich ucinkov, ktore ma alkohol.[/quote] Alkohol v malých dávkách stimuluje vylučování dopaminu a endorfinu. Teoreticky bychom měli mít z toho tréninku o trochu větší radost :-)

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 06.06.2008 17:14:59

Male mnozstvo vina vacsinou nezaskodi. Keby som si mal vybrat, by som v tomto rocnom obdobi vsak uprednostnil pivo.

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 06.06.2008 20:59:34

On vie čo píše,vedˇpochádza z vinárskej oblasti,len to s tým degustovaním nepreženťe-chlapci…

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 06.06.2008 22:35:41

Tak nevím, já jsme se našel v Itálii, což je spíše menší kvalita, nižší cukr, lehčí pitelnost, nižší alkohol. Ale nikdy nějak před během. Dát si sklenku i pár hodin před během znamená neběžet. Ale po doběhu, to jo, jedna, dvě i tři decky. Nikdy jsem nenašel zalíbení ve Francii a takové Terroir Collection mne dostane vždy. Tak, a teď se do mne pusťte :)

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 06.06.2008 22:53:35

myslím že víno je věc individuality…každý jsme jiný gurmán a každému chutná něco jiného…já osobně nevyzdvyhuji žádnou značku…když mi přijde do ruky víno ochutnám a podle toho soudím zda je to má nota nebo ne…jediné co nemusím je víno z krabice to je opravdový chnus…

avatar

Praha

Celkem 67 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:17 (2008)
půlmaraton: 1:29:03 (2007)
maraton: 3:32:20 (2004)

kavalir muž 06.06.2008 23:15:15

ahoj, zdravím všechny milovníky běhu i vína, myslím, že to jde krásně k sobě. Snad mě nezastřelíte, když si tady, ve vinném koutku úplně nevinně ;-) přihřeju polívčičku :-).

Když řeknete běh a víno, tak se mi vybaví Vinařství Vondrák www.vino-melnik.cz a můj kolega Zbyněk V., kterého jste možná potkali na některém z běžeckých závodů (běháme v modrých dresech Logos). Určitě mrkněte na jejich stránky – menší vinařství, které se soustředí na výrobu kvalitních přívlastkových vín a zkuste nějaké to jejich víno. Víno od běžce pro běžce :-)

Tak na zdraví :-), ale všeho s Mírou, třeba s tím Kostlivým ;-)

Honza

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 07.06.2008 21:07:05

Honzo, tu polívčičku sis přihřál dobře :). Když se povede české víno, tak je to fantazie. Máš zajímavé kolegy, zvláště když ještě i běhají.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 14.06.2008 13:11:50

byl jsem dlouho pryč… díky za vlákno, míro! naše nedorozumění je prosté: ty o bílém, já o červeném v bílém nabízí moravy skvosty. to je asi jediná věc v které se shodnu vladimírem železným – vlašáčky ze znojemska, ze šobesu, z pálavských kopců…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.06.2008 16:40:19

[quote=ED]byl jsem dlouho pryč… díky za vlákno, míro! naše nedorozumění je prosté: ty o bílém, já o červeném v bílém nabízí moravy skvosty. to je asi jediná věc v které se shodnu vladimírem železným – vlašáčky ze znojemska, ze šobesu, z pálavských kopců…[/quote] Mně bylo vcelku jasné, Petře, že každý mluvíme o jiném víně :). Ale teď něco k tomu našemu červenému vínu. Zrovna včera jsem načal při příležitosti relativně úspěšně absolvovaného závodu v Nové Vsi u Kolína jedno naše červené víno. Jednalo se o Svatovavřinecké, ročník 2003, pozdní sběr z vinných sklepů Valtice, vinařská obec Dolní Dunajovice. Výrobce doporučuje dávat do archivu na 5 a více let, ale upřímně řečeno, to víno byla bída bez ohledu na to, jak dlouho zrálo v dřevěných sudech v Zámeckém sklepě, nebo kolik stálo peněz. Je fakt, že naše Frankovka nebo Svatovavřinecké mi nikdy nechutnalo, ale tohle víno překoná jakékoliv „obyčejné“ červené víno z Argentiny nebo Chile. Opět vzpomínám na ten Cabernet Savignon vypěstovaný v okolí Brna, který jsem na doporučení v jedné vinotéce koupil, a to bylo vynikající! To jen aby si některý běžec-vinař z Moravy nemyslel, že tu jenom jejich „červené“ výrobky kritizuji :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 15.06.2008 21:19:39

bohužel, ještě před pár lety jsem se smál lidem co nepili bílý kvůli žaludku… a ne že bych nemoh, ale když si dám víc jak lahvinku rýňáčku tak mi štávy začínaj dělat cirkus ale asi mne nejvíc baví že moravu už jakž takž znám (i když samozřejmě každou chvíli něco objevím), ale frantíky asi neprozkoumám nikdy, dokud se tam neodstěhuju. „neumim“ pořádně vlastně ani jedinou oblast, a to do toho fušuju už pár let

ale, pokud jde o běh, nejlepší ionťák je urquell

Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.