Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Viroza před vrcholem

Viroza před vrcholem

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 20.04.2008 12:34:40

Stalo se vám to také? Celou zimu jsem dřel a byl v pohodě. Posledních 14 dní před vrcholem (13. dubna 7. OMV Linz Donau marathon) jsem chytl virozu – týden bez tréninku, horečky, zduřelé mandle. Poslední týden před závodem jen 3× lehký klus. Samotný závod byl takovým trošku utrpením… V noci jsem nespal, od začátku mi to nešlo a musel jsem tahat, abych držel tempo. Na 30. km to pomalu začalo jít dolů a najednou z ničeho nic přišla deka. Km 37 – 40 jsem odešel a musím se přiznat, že když mě tam ti diváci povzbuzovali a probíhal jsem kolem sektoru s klasickou hudbou, chtělo se mi brečet. Tříměsíční příprava a nakonec vybouchnu! Poslední dva kiláčky jsem zase běžel. Musel. Nechtěl jsem zklamat ty, co tleskali kolem. Říká se, že na vrcholu formy je organismus oslabený a vrcholoví sportovci občas chytnou lehčí nemoc. Mám pocit, že jsem moc chtěl, v hlavě mi to šrotovalo… Možná jsem si to přivodil sám… Kamarád, který se mnou trénoval šel 3:00,13 hod. Takhle jsem před závodem dopadl poprvé. Dva dny po závodě už jsem byl v pohodě. Teď plavu, jezdím kolo, běhat se mi zatím nechce. Stalo se vám něco podobného? Jak na to pohlížíte a co proti tomu dělat? Díky.

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 20.04.2008 13:12:33

To je přesně můj případ před Pardubicemi, úplně stejný průběh. Z boje o čas se stal boj o dokončení a posledních 5 km to byl kvalitní chodecký výkon :-). Taky jsem uvažoval o příčinách. Asi bude něco na tom, že v plném tréninku je organismus náchylný na onemocnění. U mě při tom tréninku byla i velká motivace schodit nějaké to deko a asi došlo k oslabení i z toho důvodu. Tak jsem si fakt ty Pardubky „užil“ a snad jsem poučen pro příště. A dnes den po závodě cítím, že se dostávám do normálu… že by to bylo i trochu psychické?

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Dobříš, Plzeň

Celkem 457 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:51 (2009)
maraton: 3:15:21 (2008)

Šera muž 20.04.2008 14:00:15

Ahoj, tak bohužel mám teď to samé co ty. Minulé pondělí jsem se na tolik oslabil, bohužel mi pošel pes a já nějak nemohl jíst ani spát a důsledek je ten že už 6 dní mám rýmu a nějakou virozu (naštěstí bez horeček). V klidu jsem docela v pohodě, ale běhat nemůžu… Další vývoj předpokládám jako u tebe fuji. Rozběhat se půjdu asi až ve středu a do neděle jen lehce, no a v neděli maraton ve Vídni. Ani se mi tam nechce.

avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 20.04.2008 14:51:56

Já pořád přemýšlím, kde jsem udělal chybu. Cítil jsem se fajn, pak konec a teď pohodička. to raĎes: chápu, že tě pejsan vzal. Přeci jenom je to člen rodiny a možná s tebou občas i běhal… V neděli přeji hodně štěstí, ještě naber síly a zdárně dokonči! :)

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Dobříš, Plzeň

Celkem 457 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:51 (2009)
maraton: 3:15:21 (2008)

Šera muž 20.04.2008 15:07:07

ono udělá své i počasí myslím si, že na jaře a na podzim je to nejhorší.

avatar

Celkem 66048 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 20.04.2008 17:03:25

stalo se mi to vloni, na soustredku v teple jsem dostal virozu. A nadejna forma byla v tahu. Zavod pak postradal z moji strany jiskru.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 21.04.2008 08:02:15

je to tak banální až by člověk brečel. ale je to extrémně časté. prolez si starší vlákna, třeba z loňského podzima, je tam toho plno – nářků i vysvětlení. vysoká forma = náchylnost k nemoci; celoroční příprava = přemotivovanost… osobně si myslím že je to jakási osudová daň za sofistikovaný a dlouhodobý trénink, že nám Pánbu říká: jo, holečku, fšechno nejde naplánovat. a čím víc se snažíš, čím vic periodizuješ trénink na jeden dva vrcholy v roce, tím víc jsi vydán „náhodným“ chorobám a „náhodným“ zraněním navíc seš relativně mladej, jedno hloupý jaro Tě nemůže rozházet ;) vím že blbejma kecama Ti ztracenej závod nevrátím, ale nejsi sám, fakt.

(už sem se s tím protě smířil že to k dlouhým běhům patří. letos chci proto jít několik závodů z plnýho: zimu sem musel odpískat a kdybych se teď měl chystat jenom na jeden „velký závod“ na podzim a zase se na poslední chvíli „něco“ stalo…)

avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 21.04.2008 15:46:05

[quote=ED]je to tak banální až by člověk brečel. ale je to extrémně časté. prolez si starší vlákna, třeba z loňského podzima, je tam toho plno – nářků i vysvětlení. vysoká forma = náchylnost k nemoci; celoroční příprava = přemotivovanost… osobně si myslím že je to jakási osudová daň za sofistikovaný a dlouhodobý trénink, že nám Pánbu říká: jo, holečku, fšechno nejde naplánovat. a čím víc se snažíš, čím vic periodizuješ trénink na jeden dva vrcholy v roce, tím víc jsi vydán „náhodným“ chorobám a „náhodným“ zraněním navíc seš relativně mladej, jedno hloupý jaro Tě nemůže rozházet ;) vím že blbejma kecama Ti ztracenej závod nevrátím, ale nejsi sám, fakt.

(už sem se s tím protě smířil že to k dlouhým běhům patří. letos chci proto jít několik závodů z plnýho: zimu sem musel odpískat a kdybych se teď měl chystat jenom na jeden „velký závod“ na podzim a zase se na poslední chvíli „něco“ stalo…)[/quote] nekdy je tech nahodne nahodne moc… Ale rikam si: „Nahody skladaji osu…“ Ted se chystam o vikendu na petku, tak uvidim. Diky a fajn behani preji.

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.