Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Půlmaraton a vodiči

Půlmaraton a vodiči

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

rebecca žena 23.02.2008 18:38:20

Ahoj všem, chystám se na svůj první půlmaraton v Praze. Zatím jsem jezdila na menší závody, kde nebyli vodiči, ale teď bych je chtěla využít. Jenže s nimi nemám zkušenosti. Můžete mi prosím napsat, jaká je praxe? Musím si příslušného vodiče najít na startu a pak ho nespustit z očí? Zastavuje se vodič na občerstvení nebo běží v kuse až do cíle? A vy využíváte vodiče nebo si běžíte podle sebe? Díky za odpovědi.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 23.02.2008 19:27:34

Vodič by se měl snažit běžet pravidelně. Občerstvuje se velmi krátce a tuto ztrátu pak dohání rychlejším tempem. To jsou moje zkušenosti z PIMů, které jsou však velmi malé, protože schopnosti vodičů příliš nevyužívám. Spíše jsou pro mě vodítko na jaký běžím čas, když mě předbíhají, nebo naopak když předbíhám já je.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 23.02.2008 19:30:56

[quote=rebecca]Ahoj všem, chystám se na svůj první půlmaraton v Praze. Zatím jsem jezdila na menší závody, kde nebyli vodiči, ale teď bych je chtěla využít. Jenže s nimi nemám zkušenosti. Můžete mi prosím napsat, jaká je praxe? Musím si příslušného vodiče najít na startu a pak ho nespustit z očí? Zastavuje se vodič na občerstvení nebo běží v kuse až do cíle? A vy využíváte vodiče nebo si běžíte podle sebe? Díky za odpovědi.[/quote] Protože jsem před rokem dělal vodiče s Rosťou Tomešem na čas 1:40, mohu na otázky odpovědět takto: 1/ vodiče na startu najdeš buď v místě srazu, kde se přidělují barevné balónky, a potom s nimi můžeš jít na start, nebo si je vyhledat v průběhu závodu (mají na sobě trika s časem, na který běží), 2/ vodiči běží na čas od výstřelu nikoliv od proběhnutí startovní a cílovou čarou, což měří čip (ten myslím měřil Rosťa, já měřil čas od výstřelu) 3/ na občerstvení („odskočení si“) zastavuje vždy jenom jeden z vodičů, ten toho druhého potom samozřejmě doběhne 4/ v cíli jsou vodiči o něco dříve (my byli asi v 1:39:30–45)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.