Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Nový blog !

Nový blog !

Nalezené položky: 43 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 10.09.2021 13:45:17

>> MartiNo, 10. 09. 2021 10:59:06

Mnel jsem na mysli denny, jako, ze jenom jeden den. No a ze extremni, to je vec pohledu a marketingu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2021 15:54:10

>> SlavoK, 10. 09. 2021 13:37:14

Decka/mladeznici porobia kadejake blbosti. Vacsina z nas si tym presla. Aj ked si trebars ublizis, takyto organizmus sa z toho da dokopy za par tyzdnov, bars by si mal hned aj zlomeninu (a ze som ich za zivot mal…). Castokrat je lepsie ani netusit, do coho ides, pokial zjavne nejdes do rizikovych akcii typu horolezecke vypravy, ci extremne sporty (rogalo, base jumping, atd, pricom ultra nepovazujem za extremne akcie per se), kde dokladne planovanie, ci rady velmi skusenych, je lepsie posluchat.

V 30ke, so zoznamom zraneni a skusenosti, by som uz taketo veci mozno aj planoval. Nakoniec, o com by si pisal na blogu, keby si sa iba zdvihol a rovno to absolvoval, ze? :-)

Inak k tymto ultra zazitkom – lebo to za pretekanie v ziadnom zmysle slova pretekania/su­tazenia nemozno povazovat – mna to v kazdom zmysle slova fascinuje. Clovek co na to nema pripravu a minulost – a nie len tu zakladatel vlakna, ale aj mnozstvo ludi v mojom okoli, celozivotni nebezci a obcas aj nesportovci – davaju 80ky, stovky a aj dlhsie streky. Mna fascinuje ta odvaha sa do toho pustit. Asi som prilis kriticky k sebe(ci sa mam moc rad), alebo som nauceny podla starej skoly, ale nikdy by som sa, ani pri nizkych ambiciach, nepostavil na start 100vky, aspon bez jedenapolrocnej specifickej pripravy. A to cely zivot beham a dodnes si nic nemyslim o nejakych 100km za tyzden, ktore pravidelne v ramci udrziavania kondicie, stale davam. Takze, na jednu stranu to obdivujem v zmysle deciek, co zhrozene kukaju na chlapca, co zerie zive dazdovky, na druhu stranu ma to teda vobec nelaka sa takto trestat za nedostatok discipliny niecomu sa dlhodobo venovat…

Takze ja si rad taketo tu nieco precitam v podani prvej osoby, ale obdiv je len za odvahu/drzost.

avatar

skorobezec muž 10.09.2021 17:09:10

>> jm1, 10. 09. 2021 12:53:10

Pro upřesnění, takto velkoryse byl nastaven limit jen letos, protože byly dvě „vlny“ startujících. Obvykle bývá 29 hodin a do příštího roku asi dojde opět k nějaké změně.

Jinak organizátoři sami v propozicích označují závod za extremní, ale toto označení je dle mého poněkud nadnesené. Je to prostě dlouhý závod s hodně náročnými stoupáními, která jsou často vedená sjezdovkami nebo těmi prudšími úseky, takže více než 30% stoupání není nic tak neobvyklého, ale pro mladého zdravého člověka, který za adekvátní přípravu nepovažuje jedno lehké vyšlápnutí kopečku měsíčně, docela dobře zvládnutelné přinejmenším v limitu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.09.2021 18:30:01

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 10.09.2021 19:51:23

>> rudo, 10. 09. 2021 18:30:01

Taky jsem to viděla. Velký obdiv.

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

skorobezec muž 11.09.2021 00:14:15

>> rudo, 10. 09. 2021 18:30:01

Má to jen drobnou chybičku, že režisér si jich vůbec nevšímal, takže jejich výkon, hlavně v případě té ženy není vůbec vidět.

avatar

Ostrava

Celkem 111,68 km
Minulý měsíc 61,38 km

Migelito muž 11.09.2021 00:17:42

>> Ondriško, 10. 09. 2021 06:38:29

  1. Beru, máš pravdu.
  2. To, že jsem se nerozběhal a nerozcvičil jsi si nějak domyslel. Nic takového jsem nepsal.
  3. Neběhám vůbec? Na to taky nevím, kde jsi přišel. Několikrát jsem psal, že běhám a běhal jsem, byť to není úplně pravidelně a hlavně ne v rámci nějakého plánu. Nikde jsem nepsal, že běhám po špičkách. Běhám přes špičky. Tak se v češtině říká dopadání na přední část chodidla nikoli na patu. Můžu se mýlit, ale všude se o tom píše/mluví takto. Že nemám na běh v minimalistické obuvi adaptované nohy? Běhám tak už 11 let, veškerá jiná cvičení i každodenní pohyb kdekoliv jinde taktéž. Na druhou stranu si uvědomuju, že na velké objemy (které zatím neběhám) ani na velké traily to vhodné není a plánuju nákup běžecké obuvy, jakmile to bude možné.
  4. “Chybaju ti absolútne základne vedomosti na dlhodobú prípravu.” A co jako? To nemám začínat, dokud za sebou nebudu mít pár let studia? To by se nikdy nikdo nikam nedostal. Ty si myslíš, že o běhu nevím vůbec nic a nikdy jsem nic nepřečetl? Jednak si myslím, že základní vědomosti mám, jednak mám ve svém okolí lidi, kteří je rozhodně mají, a nejen základní, a potom se samozřejmě průběžně vzdělávám. “Napr.ako dlho sa adaptuju šľachy na zataz? Až 6m bratru.” Díky za info. V tom případě mám ještě 6 měsíců rezervu + plus je nebudu adaptovat z ničeho, protože na nějaký pohyb jsou zvyklé, byť je samozřejmě čeká pohybu mnohem více.
  5. To by mě zajímalo, kam na všechny tyhle prohlášení chodíš? Nebo jako předpokládáš, že když nepíšu o tom, že jsem při přípravě na maraton běžně běhal tréninky přes 20 km a mám za sebou i pár přes 30, tak že jsem to nikdy neběžel? Nepsal jsem ani o tom, že každou zimu chodím na skialpech, na kterých mám vyšlapanou podstatnou část Rakouska a pár nejvyšších kopců Itálie a Francie. Ano, je to jen v zimě, ale je to pohyb. A kde jsi vydumal, že jsem nikdy neběžel půlmaraton? Nebo že za sebou nemám žádný vytrvalostní nebo silově-vytrvalostní výsledek? Všechno si domýšlíš, přitom vůbec nevíš, koho hodnotíš.
  6. Tohle netřeba komentovat (viz výše). Nemám potřebu vypisovat tady každou fyzickou aktivitu, které se věnuju. To nikoho nezajímá a ani nechci dělat dojem, že se chlubím.
  7. “Isto teraz nemáš výkon v Cooprovi 2850m” :D :D :D A ty zcela jistě nevíš vůbec nic o běhání. – Tahle věta je založena na stejně “pevných” základech, jako ta tvá. Já se v práci půjdu zeptat, jestli mi to náhodou blbě nezměřili :D
  8. Svou fyzickou zdatnost mám zmapovanou poměrně dobře. Vím, na co mám a na co nemám. Nepotřebuju si na to hned běžet Coopera nebo jiný test, abych si to změřil. Až budu chtít exaktně monitorovat pokrok, nebo se porovnávat apod., tak si to zaběhnu. … Stav mého pohybového aparátu i zbytku těla je každoročně velmi podrobně sledován celou řadou doktorů v Ústavu leteckého zdravotnictví na povinných pracovních prohlídkách trvajících dva dny. Kromě toho pravidelně každý týden docházím na fyzioterapii a 4× do roka je můj rehabilitační cvičební plán aktualizován doktorkou na základě prohlídky. Jednou ročně magnetická rezonance páteře kvůli kontrole pooperačního stavu. Zajímalo by mě, jestli máš ty tak zmapován stav svého pohybového aparátu, když jsi si jistý, že já o tom svém nic nevím. Opět – nevypisoval jsem tady toto všechno, protože to nebylo předmětem diskuze a nikoho to nejspíš nezajímá. Ale ty asi usuzuješ, že když jsem to nenapsal, tak to neexistuje. A že jsem si stanovil vysoký cíl? Ano stanovil, protože malé běžecké cíle mi poslední dva roky nefungovaly a neměl jsem žádnou motivaci. Teď ji mám. Jestli je ten cíl nereálný? Podle hromady článků a videí o lidech, kteří se na B7 připravovali stejně nebo méně než já, to nereálné není. A pokud to nedám za rok, znamená to, že za dva roky se o to už pokusit nesmím?

Ano, stačí. Díky. Upřímně.

“A hej, ak sa v niečom vyznám, tak to je v behaní dlhých a extra dlhých behov, v príprave na ne, a v príprave na pretekanie dlhých behov a hlavne ultrabehov. A v trávení spústy hodín dlhodobým vytrvalostným výkonom: beh, bike, plávanie a vysokohorska turistika.A to nielen na sebe, ale i na iných. A mám s tým bohate mnohoročné skúsenosti.” Tak to ti upřímně blahopřeju k takovému množství pohybu. Člověk by ale čekal, že ti veškerý ten pohyb na čerstvém vzduchu dá do života trochu optimismu, úsměvu, pozitivní nálady a touhy ke sportu přivést více lidí. Skutečnost je ale opačná – prezentuješ se především jako negativistický důchodce sedící celé dny před televizí a snažíš se mě přesvědčit, že bych se na svůj cíl měl vykašlat.

“A áno mal som a stále mám výkonnosť ktorá je ďaleko ďaleko pred tebou.” Tak to ti blahopřeju podruhé, tentokrát neupřímně, ale sarkasticky :D Větší běžeckou výkonnost než já tady mají asi všichni, když jsme na běžeckém webu a já jsem tady nováček a a v běhu nějak smysluplně teprve začínám. Takže promiň, ale nijak nevynikáš. A pokud celé tvé vystoupení má za cíl jen prezentovat tvé zkušenosti, fyzičku a vědomosti a má mě odradit od běhání, tak už psát nemusíš. V tom prvním už jsi totiž uspěl a vtom druhém nemáš šanci.

Motto: www.z0na100.com
avatar

Desert muž 11.09.2021 10:26:03

>> Migelito, 11. 09. 2021 00:17:42

hlavne se neperte :-P

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2021 17:05:06

@ Ondrisko

no tak konecne si sa dozvedel ze sa nevyznas v treninku behu vseobecne a ultra zvlast

a keby si poziadal majstra zoldaka aby ta trenoval, mohol by si si osobak na 24H posunut blizsie ku 300k

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Runner_theoretiq žena 11.09.2021 17:07:33

>> Desert, 11. 09. 2021 10:26:03

Těžký je život začínajícího bloggera

Napsat dva články a k tomu dalších 72 vysvětlujících, aby lidi pochopili, jak to vlastně myslel.

avatar

Desert muž 12.09.2021 09:52:31

>> Runner_theoretiq, 11. 09. 2021 17:07:33

to vis, lidi si radi pokecaj :-P

nemysli; kdyz myslis, nemluv; kdyz mluvis, nepis; kdyz pises, nepodepisuj; kdyz podepises, tak se nediv; :-D

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 12.09.2021 10:57:21

>> Desert, 12. 09. 2021 09:52:31

:-D
Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Runner_theoretiq žena 12.09.2021 11:43:32

>> Desert, 12. 09. 2021 09:52:31 :-) To měl můj táta ve svým „cancáku“ A ještě že „Život je jako pes a my jsme jeho patníky“

Nalezené položky: 43 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.