Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest šlach , úponů na lýtku a kyčlí

Bolest šlach , úponů na lýtku a kyčlí

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 41,1 km
Minulý měsíc 0 km

acswin muž 07.07.2015 21:42:14

Ahoj mám problém s bolestí nohou při běhání. Začal jsem asi před 2 týdny běhat…běhám kratší trasy do 5km zatím. Vždy po běhání mě bolí úpony achilovky + lýtkové šlachy a někdy i kyčle. Dnes jsem běžel rychlejším tempem (3,48min/km) ale bolest už byla nesnesitelná. Když sem došel domu cítil jsem opravdu intenzivní bolest obou nohou jakoby to vystřelovalo z kyčlí směrem dolů..opravdu tupá silná bolest. Po odeznění největší bolesti mi lýtka silně brní. Neví někdo čím by to mohlo být? Chtěl bych běhat ale limituje mě bolest. Díky

avatar

Praha

10 km: 0:46:55 (2017)

Verika žena 13.07.2015 20:04:28

Ahoj. Rozhodne bych zpomalila tempo a zaradila stretching (po behu). Se zamerenim na lytka a stehenni svaly. Pro zmirneni bolesti v oblasti achillovky je dulezite zacit pomaleji (pro zahrati svalu) a spise nez zvysovat rychlost s snazit postupne zvysovat vzdalenost. Kycle mohou bolet z nekolika duvodu (oslabeni stabilizatoru, od bederni patere, celkove nastaveni dolnich koncetin + chodidel muze menit postaveni kycli a zpusobovat bolest), takze na dalku tezko rict, kde je problem.

avatar

Aleš Loukota muž 21.07.2015 15:21:29

Ahoj, souhlasím s Verikou, zařadit stretching, osobně bych ho zařadil i před běháním. Jinak ohledně té vystřelující bolesti, co máš za boty ? Zda-li jsou pro tebe vhodné. Měl jsem podobný problém, ale jen u levé nohy. Měl jsem starší boty a příčina byla, že levá podrážka boty měla více zbroušenou podrážku jak ta pravá, tudíž dopad nebyl stejný. Zkus třeba zařadit po běhu masáž gelem Biofreeze, je to v podstatě jako Fastumgel nebo Voltaren, ale neobsahuje analgetika, takže do těla nedostáváš škodlivé látky. Také ho používám, můžeš zkusit. Jinak by jsi mohl zkusit i diagnostiku došlapu. Více poradit neumím.

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 21.07.2015 19:11:55

>> acswin, 07. 07. 2015 21:42:14

Jestli jsi začal před 2 týdny běhat a běžíš km za 3:48, tak to to prostě moc honíš, běhej dvakrát pomaleji a bolet to přestane. Tohle není tempo na trénink, takhle tu málokdo běží závod na 5 km. Zpomal.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Makon muž 25.08.2015 22:57:19

>> Aleš Loukota, 21. 07. 2015 15:21:29

Ahoj Aleši, už jsem někde četl o tom Biofreeze, díky že jsi to tu vysvětlil, pořád jsem nějak nevěděl, co je tam za rozdíl. Ještě menší otázka, kde ho nakupuješ ?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.