Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Ztuhlé svaly

Ztuhlé svaly

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 24.09.2007 17:33:35

Ahoj všem, zajímalo by mě jak bojujete se ztuhlými svaly? Bohužel jsem zjistil, že jakmile zařadím jen trošku rychlejší nebo delší běh, mám několik následujících dnů se svaly poměrně dost velké problémy. Chodit běhat třikrát týdně se pomalu stává utopií. Stačí chvíli sedět a pak se sotva belhám, chůze ze schodů se stala trpením:( Poslední dobou se to zhoršilo a ty svaly zůstávají alespoň trochu bolet pořád. Pokud tedy sedím, je všechno v pohodě, ale chůze nebo nedej bože rozběhnutí se je fakt porod. Hodně mě to zlobí hlavně z toho důvudu, že ze začátku běhu té bolesti podvědomě uhýbám, začnu všelijak špatně došlapovat, no a pak zas bolí holeně atd. Takže co dělat, abych ty svaly rozhýbal? Zkoušel jsem zatím Fastum gel, rozcházet to, nebo si zajít do páry…všechno ale pomáhá je krátkodobě; pokaždé se mi to vrátí:( Díky moc za každou radu.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.09.2007 17:39:03

[quote=keane1980]A­hoj všem, zajímalo by mě jak bojujete se ztuhlými svaly? Bohužel jsem zjistil, že jakmile zařadím jen trošku rychlejší nebo delší běh, mám několik následujících dnů se svaly poměrně dost velké problémy. Chodit běhat třikrát týdně se pomalu stává utopií. Stačí chvíli sedět a pak se sotva belhám, chůze ze schodů se stala trpením:( Poslední dobou se to zhoršilo a ty svaly zůstávají alespoň trochu bolet pořád. Pokud tedy sedím, je všechno v pohodě, ale chůze nebo nedej bože rozběhnutí se je fakt porod. Hodně mě to zlobí hlavně z toho důvudu, že ze začátku běhu té bolesti podvědomě uhýbám, začnu všelijak špatně došlapovat, no a pak zas bolí holeně atd. Takže co dělat, abych ty svaly rozhýbal? Zkoušel jsem zatím Fastum gel, rozcházet to, nebo si zajít do páry…všechno ale pomáhá je krátkodobě; pokaždé se mi to vrátí:( Díky moc za každou radu.[/quote] Běhej pomaleji,dej tělu čas si zvyknout.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 25.09.2007 07:34:14

a protahuješ se? zařaĎ protahovací trénink a pečlivě se tomu věnuj..fastum gel apod.je naprosto k ničemu v těchto případech..pokud máš možnost cvičit jógu, jdi do toho..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 25.09.2007 08:34:06

Prilis vela, prilis rychlo a prilis skoro. Klasicky triptych. Asi uz vies co mas spravit. Ak behas v kopcovitom terene, tak dbaj na dobru techniku behu najma dolu kopcom a nemusis si zlamat nohy, ked z neho zbiehas, radsej zaber smerom hore. Strecing pomaha- najma ten PO treningu, ked su svaly zahriate. 10–20minut by malo denne stacit. Ladova vana na 10minut hned po treningu (klaknes si do vane naplnenej ladovou vodou s pridanim kociek ladu) robi zazraky a jednoznacne to stoji za ten neprijemny moment vstupu do ladovej vody. Regeneracia je omnoho rychlejsia s takymto postupom. Tiez si skontroluj bezecke boty, ci ich nemas opotrebovane- to je casta pricina bolavych svalov. Konecne- beh 3× v tyzdni je uplne minimum na udrzanie svalovej pamate- teda sa nezlepsis vyrazne, iba Ti neklesne vykonnost. Mozno by bolo lepsie behat castejsie, ale mensie davky spociatku. T.j. 4–5× tyzdenne, ako minimum.

avatar

Michalovce

Celkem 1268 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:06 (2007)
půlmaraton: 1:41:39 (2007)

ferri muž 25.09.2007 08:42:08

Urcite strecink 10–20min a to hlavne po behu.

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 25.09.2007 08:46:49

Díky za všechny rady, asi jsem měl ještě dopsat, že běhám asi čtyři měsíce a ty problémy se svaly mám tak poslední měsíc; a to teď běhávám pomaleji než dřív; myslel jsem, že tělo už je zvyklé. No a k té rychlosti bych zase dodal, že když jsem při běhu schopný plynně mluvit, nezdá se mi, že bych měl ještě víc zpomalovat…ale tolik tomu nerozumím, jen mám dojem, že jsem to tu někde četl.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 25.09.2007 09:38:19

Velice nápadně mi Tvoje problémy připomínají ty moje, podívej se sem, jestli to není něco podobného:

http://forum.behej.com/…a-tema-krece#…

Já jsem s tím byl už i u doktora a připadal jsem si jak simulant. Zdravý jako řípa. Empiricky jsem zjistil, že mi pomáhá tato léčebná kůra: denně nebo ob den jednu tabletu jódu, vitamínu E a železa. Samozřejmě v jídele co nejvíce zeleniny a denně vypít vodu se šťávou z jednoho citronu + obvyklý pitný režim cca 3 l/den. Vyzkoušel jsem to vysadit a výše uvedené problémy se začly projevovat. A při běhání používám solné tablety (AC Salts).

Nechci to zakřiknout, ale mám s tím teď klid už půl roku.. a jak říkám, když cítím, že jsou svaly zatuhlé (nepružné, náchylné k bolesti i při obyčejné chůzi, apod.), zobnu si výše uvedenou trojkombinaci a zlepší se to.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.