Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » antibiotika

antibiotika

Nalezené položky: 50 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.02.2007 14:43:27

díky, já se ho ptal a on mi nabízel propustku, abych byl jenom doma. Ale na druhou stranu mi lékárnice řekla, že je to v pohodě, že to mám brát a můžu si dělat co chci. No asi se ve středu projedu domů a uvidíme, co mi poví… A na druhoustranu – kdyby mi bylo blbě, nebo to fakt bolelo, ale já se cítím v pohodě… asi vynechám úterý a úseky si dám ve středu… jen nevim, jak to pak půjde s čtvrtečním fartlekem…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 05.02.2007 19:18:39

jednou kdysi davno jsem kvuli vikendovemu dvouzavodu prerusil antibiotika a sel na vec, v sobotu kratka trat jeste sla, a v nedeli na dlouhe jsem chcipnul a byl jsem rad ze jsem se doplacal do cile. Doporucoval bych v klidu dobrat, 3–4 dny volna a pak pomaly nabeh. Neni nad zkusenosti ktere si overi clovek sam na sobe :)

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

frost muž 05.02.2007 19:23:10

PIC lidi Vy jste fakt strašný šílenci. To Vás běh tak baví, že jdete běhat i s ATB léčbou. Já nevím na druhým břehu jsem nebyl tak nevím jestli se tam taky běhá. Ale už jsem to tu psal aktivita s ATB léčbou Vás může ZABÍT!!! Navíc je to zásah do organizmu a ten se z toho musí dostat. Takže jestli doporučujete běhání i s ATB tak nejste s prominutím nic jinýho než banda pomatenců. Já jsem ještě na běžeckém začátku (3měs.) běžeckou euforii jsem nezažil a chtěl bych, ale co je moc to je moc. A sílu ATB jsem již párkrát viděl (fakt zkušenosti z práce). BTW brát na to co někomu řekne lékárnice taky není dobrý, protože o fci ATB předepsaných má většinou šajn jen lékař. Už jsem dostal od lékárníka rozporuplné informace.

Motto: Uklidni se Honey bunny.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.02.2007 19:24:01

2 Xixao: Já jsem teď docela v pasti – ať mi ve středu poví cokoliv, mám smůlu. I když mi poví, že je to v pohodě (což mi asi poví, protože mě se to zdá v pohodě už teď), tak musim dobrat ty antibiotika a ty budu žrát do soboty. Ale jestli mi poví, že v pohodě, tak asi budu denně vyklusávat, aby pak nebylo tak těžký vrátit se do tréninkovýho plánu…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 05.02.2007 22:49:16

ATB je opravdu poslední štace, já měl od 16.-20.1. virózu (možná chřipka), první tři dny horečky přes 39 °C, lehla celá rodina. Bral jsem jen vit.C a když šla teplota nad 39, tak paralen nebo ibuprofen. V neděli 21.1. jsem byl již bez teplot, ale zbytek rodiny už jel na ATB- zánět průdušek (superinfekce) a do dneška jsou jako mátohy, i když oficiálně již uzdravení. Poprvé po nemoci jsem „běžel“ 24.1. (7 km, 6:50 min/km), v dalších dnech jsem postupně zvyšoval objemy km a později i rychlost – dnes už je to OK. Pokud má člověk dýchání v pohodě, může jíst a mluvit, tak ATB ne! A když už není vyhnutí, tak opravdu min. 5 dní běžecké pauzy po dobrání poslední dávky ATB, toť můj názor na věc.

Tudy

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.02.2007 10:35:51

2 Tudy: já sem v pohodě, ale ten zubař se prostě rozhod jinak. ATB mám do soboty. Jestli mi zejtra poví, že je to v pohodě, tak půjdu vyklusat do fitka, v pátek budu doma trénovat odrazy a v neděli vyběhnu. Jestli mi poví, že je to pořád blbý, tak se nedá nic dělat, budu muset sport vynechat… i když nějaký ty kliky, skoky do schodů a podobně si zkusim… to je nejhorší, že se cejtim dneska už naprosto v pohodě a léčim to antibiotikama… :-(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.02.2007 12:44:36

Ja nemam tak zle skusenosti s ATB. Vacsinou som ich bral na preliecenie nejakych starsich chorob, ci zapalov a pred nasadenim liecby som normalne behal, takze po konzultacii s lekarom som v behani pokracoval. Trosku som znizil intenzitu, ale nevynechal som ju a bol som uplne v pohode, dokonca sa mi po 2. den od zaciatku liecby zacalo hned vyborne behat. To, co vacsina z Vas zvaluje na atb (malatnost, mizerne pocity pri behani…) je skor dosledok samotnej choroby, kvoli ktorej ste zacali atb brat, ako to, ze beriete lieky. A ta pauza po dobrati atb je skor nutna tiez po chorobe, aby sa organizmus spamatal zo zapalu, ako „kvoli zasahu atb do organizmu“. Nevravim, ze atb nie su svinstvo, ale behanie, ci nebehanie to moc neovplyvni. Inak otazky behania-nebehania zasadne konzultujem iba s lekarmi-sportovcami, ktori naozaj vedia o com hovoria. Bezny obvodak, ci internista co si tak maximalne zakope o vikendu futbalek vedia prd o behani a o ucinku nebehania pre zavislych sportovcov :) Nikdy mi ziaden bezec-lekar nezakazal sportovat pocas brania atb, ani ma moc neobmedzoval (snad len, ze povedal- s rozumom, aby zostala telu neregia na boj so zapalom).

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.02.2007 13:15:09

2 Mato: díky, Tvé názory vždy respektuji a vím, že nepíšeš něco, co by nebyla pravda. Já doma (nikdo ze zapojených není doktor) diskutoval možnost běhání s antibiotiky vs. nezačít léčku antibiotiky. Nakonec jsem šel cestou „menšího zla“ – brát atb jsem začal, aby mě zubař neposlal kamsi, když se to nezlepší a já povím, že ty atb neberu, ale zkusím běhat i s tím. Půjdu na pás a budu se sakra hlídat, aby z toho nebyla svalová horečka nebo podobně. Mato, jaká je podle Tebe maximální možná zátěž pokud beru atb ale nic mi není (ani ty zuby mě dneska nebolí)? Já bych řekl, že je to v pohodě. Když má někdo atb na zahojení zlomeného prstu (blbý příklad, ale lepší mě nenapadá), tak taky nemůže behat?! Aby to ale ten zánět fakt nebyl a nerozšířil se mi při tý zátěži… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.02.2007 13:46:15

Nie som lekar a nezoberiem si Ta na triko, len som napisal, cim sa riadim ja. Neviem, aky tazky ten zapal dasna/zubu bol, ci tam bol hnis, horucky… Pri zuboch by som bol vzdy opatrny a preto tie lieky ber ako mas. Podla mna, ak nemas teploty a inak sa citis sviezo, tak preco si nezabehat? Pouzi vlastny rozum a pocuvaj svoje telo. Neprepinaj sa, ale podla mna je horsie sa stresovat, ze nemozes ist behat a byt nepokojny tyzden, ako si ist zabehat, ak sa dobre citis. Toto je ale iba moj sukromny nazor, rozhodni sa za seba.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.02.2007 20:05:13

2 Mato: o.k. jasné. Mě o to zas tak nejde, ale šte mě, že mi to sotva začne trochu běhat, měl bych zase stát… uvidíme, co mi zítra poví a jak to půjde či nepůjde. Díky moc všem za rady a zkušenosti!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

michalu muž 06.02.2007 21:13:05

S antibiotiky mám podobné zkušenosti jako Mato. Před dvěma roky jsem 14 dní bral každé 4 hodiny penicilin na boreliózu, a po konzultaci s lékařem jsem normálně pokračoval v tréninku. Chodil jsem i na 6 hodin na kolo, prostě jsem v půlce tréninku zapil prášek ionťákem a pokračoval dál. Pocity při tréninku jsem měl rozporuplné, ale asi to bylo spíš psychikou – pořád jsem se pozoroval, co mi je a co není :)

Zastávám dokonce názor (mám to od svého ortopeda) pokračování v tréninku minimální intenzitou i v případě zvýšené teploty (do 38st.). Pro trénovaného člověka je 30 minut výklus nízkou intenzitou stejná zátěž jako když postarší obtloustlá úřednice jde přes celé město k lékaři. Za prioritu v prevenci běžeckých zranění totiž považuji nevynechávat běh na víc než na 2 dny v kuse.

Pokud se ovšem rozhodneš pro bezpečněší cestu neběhání, tak tě může uklidnit, že za 5 dní volna, následovanými 3 lehkými dny návratu na původní intenzitu a objem tréninku tvoje výkonnost poklesne cca o 0–1% :)

avatar

Celkem 210,2 km
Minulý měsíc 0 km

foveabovis89 muž 01.07.2015 18:47:57

Čau, mám takový problém. Již 3 týdny užívám ATB Doxybene (tetracyklin). Budu je užívat ještě minimálně 5–6 týdnů. Beru jednu tabletu večer. Mám to na kožní problémy (akné). Když jsem se ptal lékaře, jestli mohu mít fyzickou zátěž (jelikož ji mám odjakživa nadměrně, a již jsem na to zvyklý), tak mi řekl, že ano, ale že mám začít zlehka. Jelikož ze začátku jsem bral dávku vyšší a fyzickou zátěž jsem měl zakázanou. A jak teď tedy? Vím, že se ohledně ATB mluví o střevní mikrofloře apod., ale to budu mít v pořádku, jelikož Vápník a další látky k normální funkci užívám. Zde se neřídím doporučením z lékárny, ale letáčkem u léků, že nesmím mléčné výrobky 3 hodiny před a po léku. Tak co byste mi doporučili vy? Jelikož nemít možnost si 2 měsíce zaběhat je opravdu utrpení. Předem děkuji za rady.

Motto: DUM SPIRO SPERO, Semper Fidelis
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.07.2015 23:54:07

>> foveabovis89, 01. 07. 2015 18:47:57

davat internetove rady ohladom zasahovania do liecebneho procesu takymi drastickymi liekmi ako je ATB je podla max nezodpovedne

moje rady su vzdy minimalne este 3 tyzdne po dobrati posledneho ATB sa nemsie trenovat

ale to byva ked sa beru ATB na zabijanie bakterii pri tazkych infekciach

problemu ATB – akne nerozumiem

mna skor hned zarazilo nieco ine

vidno ze si velky mliekar a mas akne.

to udre do ici kazdemu

skusal si niekedy dlhodoo vysadit absolutne vsetko co pochadza z mlieka a aj tie rozne vyrobky kam pridavaju susene mlieka (cokolada keksy atd, )

vapnik sa nachadza v zelenych rastlinach, listove a napriklad brokolica a v roznej inej rastlinnej strave

skor sa uvazda ze pitie mlieka a mliecne vyrobky tym ako sa v tele travia skor telo o vapnik ochudubnuju

v domovoch dochdocov sa lamu kosti prave tym co pili mlieko poctivo cely zivot a stale ho tam este povine piju (toto su skusenosti zo zahranicia, neviem co sa deje na slovensku)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 210,2 km
Minulý měsíc 0 km

foveabovis89 muž 02.07.2015 09:50:17

>> rudo, 01. 07. 2015 23:54:07

Pravdou je, že mléčné výrobky užívám v příliš nadměrném množství, právě kvůli vápníku a kostem (zda-li to o vápník v těle ochuzuje nevím, ale nedostatek ho nemám, krev mám v naprostém pořádku a alergik nejsem). Zlomeného jsem nikdy nic neměl, a to jsem zažil horší pády než někteří známí, kteří si hned něco zlomili. Ovšem nevylučuji, že ve stáří s tím potom nebudu mít problém, lékař nejsem, a tak nemohu tuhle věc posoudit. Vysadit mléčné výrobky jako mléko, sýry, jogurty, atd.. jsem vysadit nikdy nezkoušel, čokolády, keksy, atd. nekonzumuji. Každopádně odpověď na mou otázku jsem dostal, tudíž hold budu muset abstinovat s během ještě dlouho. Jelikož ty ATB trochu pomohly, ale ne úplně, a pokud se to těmi ATB do 6 týdnů nespraví, tak je zřejmé, že je budu muset užívat ještě déle, čemuž moc nerozumím, jelikož v létáčku léku je napsáno, že maximální doba léčby ATB je 3 týdny, ale to asi jen doporučená.

Motto: DUM SPIRO SPERO, Semper Fidelis
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.07.2015 11:49:41

>> foveabovis89, 02. 07. 2015 09:50:17

nedaj sa nachytat nazorom ze alergie nemas, to nic neznamena

stravou by sa dalo vela zmenit alebo aj uplne vsetko vyriesit

skus niekedy napriklad potiahnut 3–6 tyzdnov iba na zelenine varenej vo vode a nic ine

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 31.07.2015 12:14:10

No já jsem ted nejakej jetej. Je možný, že bych si rozhodil tep, že jsem byl běhat odpo po zubařovi ještě s umrtvující injekcí, ale fakt šnecím tempem. Od té doby asi cca 10 dní mi tepy lítaj nahoru tak o 10–15 a ted se i trochu blbě dejch. Nebo že by to bylo těma kanálkama a ten zánět si tak putoval tělem :D:D:D ? Jako na takový věci zvyklej nejsem, odběhal jsem závody i druhej den po trhání osmičky, ale teda tlak na hrudi…to je divný

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 31.07.2015 12:51:58

>> bjerndi, 31. 07. 2015 12:14:10

Googli fokální/ložisková infekce. Oslabovat imunitní systém a namáhat srdce je při zánětu zubu hazard. Někdy se s nemocí závodí – ale to bývají závody, které nějak rozhodují o sportovní kariéře či finanční prémii. A občas na to někdo doplatí.

Motto: No toto!
avatar

bjerndi muž 31.07.2015 13:18:39

>> pam65, 31. 07. 2015 12:51:58

tak já se po odeznění bolesti cítil v pohodě, v podstatě ani u běhání to nebyl problém, protože tepy mám nízko a tak sem prostě lítal o 10–15 nahoře a tak to trvá. Akorát ted během dne po sportu to jsou prostě divný stavy. Takže zítřejší xterru asi odpískám a odpočinek než to odezní, jak to vlastně poznám ?

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 31.07.2015 13:26:19

>> bjerndi, 31. 07. 2015 13:18:39

Vidis vidis, ja to porad rikam ze nosit tepak je zbytecnost, nemusel jsi ted rusit zavod. ;-)

avatar

Wriper muž 19.06.2016 20:01:56

>> foveabovis89, 01. 07. 2015 18:47:57

Liečiť akné antibiotikami fakt neodporúčam ak to nie je naozaj vážna forma . Ja som bol u kožnej som mal asi 17 rokov a hneď mi naordinovala antibiotika. Nielenže mi to nepomohlo ale úplne ma to rozhodilo a vôbec nemuselo. Išiel som radšej po prírodnych možnostiach liečby akné . Pozri si o tom nejaké stránky napr táto alebo kopu dobrých článkov na aknéliečba.sk .

Nalezené položky: 50 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.