Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Výběr bot

Výběr bot

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Davesix muž 01.06.2013 22:26:45

Zdravím všechny,

22.6. mě čeká půlmaraton v Olomouci a moje běžecké boty mi začínají připadat už hodně opotřebené a tak bych si rád na tento půlmaraton (ale i na rekreační běh po závodu) pořídil nějaké nové.

Vůbec se ve výběru běžeckých bot nevyznám a tak nechci šáhnout vedle. Doteď jsem měl Reebok zigtech .<> 

a ani nevím, jestli to byl tehdy výběr dobrý, ale celou dobu se mi v nich běhá dobře, až teď se mi už zdají takové „vyběhané“. Z 95% běhám po asfaltu na normální cestě. Vážím 80kg a prostě bych chtěl nějaké obyčejné běžecké boty, které něco vydrží a jsou vhodné pro rekreačního běžce, který si občas zaběhne pro radost nějaký ten půlmaraton (v budoucnu bych rád maraton, ale to dost předbíhám..) Jediné co mám za podmínku, aby byly značky Nike. Poradíte mi prosím Vás někdo? Předem děkuji.

avatar

Praha

Celkem 26262 km
Minulý měsíc 31 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 01.06.2013 22:47:36

>> Davesix, 01. 06. 2013 22:26:45

Pokud chceš POUZE Nike, tak zajdi do jejich obchodu a tam Ti poraděj.

Pokud Ti na značce nazáleží, tak Ti tady klidně poradíme, čím se řídit bez ohledu na značku.

Takto to skoro vypadá jako skrytá reklama, kterou tady hodně lidí vyloženě nesnáší.

avatar

Davesix muž 01.06.2013 23:20:58

Aha, děkuji za připomínku, to jsem netušil. Omlouvám se. Samozřejmě, že budu rád za každou radu a pokud jsou pro mé podmínky běhu nějaké boty lepší než Nike, rád si je pořídím. Jediné co jsem zapomněl napsat bylo, že cena by se měla pohybovat ± 2000,– Kč.

avatar

Praha

Celkem 26262 km
Minulý měsíc 31 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 02.06.2013 10:03:45

Předně. Nejlepší by bylo navštívit obchod s někým, kdo už víc běhá, asi by Ti pomohl. Pokud to nejde tak následující podmínky. Podrážku podle převažujícího povrchu. Na silnici klidně povrch podrážky i hladký nebo radši univerzál. Ne hrubý, to se bude běhat hůř a stejně se vzorek na asfaltu brzy obrousí. Pokud převažuje terén, tak i hrubší vzorek, třeba nyní by hladký hodně klouzal.

U vršku zvážit „váhu“. V lehčím svršku se bude líp běhat, zase se bude dřív trhat. To už musíš rozhodnout sám, čemu dáš přednost.

Co se týče tlumení atd. uslyšíš 137 názorů a každý bude jiný a budou si odporovat. Můj (pozor , to je ten 67 v pořadí :-)) názor je, že hodně závisí na technice běhu. Pokud ji budeš mít dobrou, můžeš běhat „v čemkoliv“.

K technice běhu: dopad pod těžiště, prostě nenatahovat krok dopředu, ale spíš odraz vzadu, dopad na plochu chodidla. Ne na patu (odejdou kolena, kyčle) ne na špičky (odejdou lýtka a achilovky), mít spíš vyšší frekvenci kroku (asi 180 za minutu, to je jen orientační, aby to nebylo 120) nevrtět se a neskákat (trup by měl víceméně „plout rovně“) Být narovnaný, nelámat se v pase, neklopit hlavu dolů.

Určitě se dozvíš dalších 20 připomínek. :-))

Pokud budeš běhat technicky dobře, tak pro kratší běhy bych doporučoval lehčí boty (méně tlumení) pro delší se něco pod patou hodí. Teď mě spousta lidí kamenuje. :-)) Ale pokud běžíš svoje maxima, tak už často došlápneš chybně a je lepší, když chyby odchytá tlumení než když si zničíš nohy. Ovšem pokud budeš běhat pořád v tlumených botách, tak se techniku běhu budeš učit hůř, protože tě ty chybné kroky nebudou bolet. To už musíš zvážit sám, jakou cestou půjdeš.

A doporučuju (rada 89 v seznamu názorů :-))občas kousek (100–500 metrů) odběhnout naboso, to se chyby dělají špatně, ono to pak hned bolí.

V botě musíš mít při stoupnutí před prsty cca 5–15 mm volno. Neměl by ses dotýkat prsty předního okraje boty. A hlavně bota musí být pohodlná. Každá značka má jiné „základní“ kopyto a každej máme jinou nohu. A tak jednomu vyhovuje značka X a druhému Y. Proto vyzkoušej i víc značek a některá se bude hodit.

A opět pouze můj názor. Pokud nemáš nyní nějaké problémy při běhu, tak se vykašli na všechny podpory, vložky atd. To jsou „hůlky“ které ti dočasně pomůžou, ale když si na ně zvykneš, budeš s „holí“ chodit (běhat) navždycky. Opakuji, je to můj názor a nechci ho nikomu vnucovat, každý máme jinou nohu !!!

Jo ještě „staré“ boty klidně používat, pokud se někde nepropadají nebo nekroutí. A často pomůže výměna vložky (stará je vydupaná a nová zase nějakou dobu funguje).

Určitě jsem na něco zapomněl a tak mě ostatní doplní. Ale prosím, jsou to rady pro začínajícího běžce o němž nic nevíme !!! Tak nechrlit specializované a osobní zkušenosti.

avatar

Desert muž 02.06.2013 10:11:02

>> EvženGe, 02. 06. 2013 10:03:45

názor 67, souhlasím, :-)

avatar

Desert muž 02.06.2013 10:17:00

>> Davesix, 01. 06. 2013 23:20:58

ony ty tvoje původní stály víc jak 2000, zkus si prohlédnout sportovní prodejny na internetu a přečíst si něco o botách, mě je většinou jedno v jaké botě běhám, ale musí splnit svůj účel, Evžen to rozepsal dobře,

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 02.06.2013 10:29:56

>> Davesix, 01. 06. 2013 23:20:58 …cena by se měla pohybovat ± 2000,– Kč…

Až budeš někdy V BUDOUCNU vědět, co vlastně chceš (jakou značku, model, velikost, …) a nebudeš potřebovat konzultace jako je tato ;-), tak za uvedený cen. limit nakoupíš na internetu při troše snahy de facto cokoliv.

>> Davesix, 01. 06. 2013 22:26:45 …mám za podmínku, aby byly značky Nike…

Namátkou tyhle „odtlumené“: http://www.wiggle.co.uk/…-shoes-sp13/ , eventuálně tohle v provedení „lehkém“: http://www.wiggle.co.uk/…-shoes-sp13/

avatar

Davesix muž 04.06.2013 22:47:09

Děkuji všem za pomoc, především za vyčerpávající rady od pana Evžena. Přemýšlím o Nike Free Run+ a nebo zůstanu u těch co mám (Reebok Zigtech) s tím, že koupím novou vložku. Já je tehdy koupil v super akci v jednom sportovním obchodě, kde byly pouze jeden víkend (chvilku po vydání) za cenu 1300,– a jinak všude stály 2700,– takže to byla dobrá koupě.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.