Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Jak jíst po běhu pro hubnutí

Jak jíst po běhu pro hubnutí

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ugu žena 01.08.2012 21:24:32

Ahoj, mám dotaz, pročítala jsem tady starší diskuze, už se to tady několikát opakuje. Co a kdy jíst po běhu? Nemám na mysli ale po závodě na doplnění energie, ale spíše po „proběhnutí“. Někde jsem četla, že hned po běhu je dobré sníst třeba banán a za půl hodiny bílkoviny, ale někdě, že se nemá aspoň hodinu jíst, aby člověk nenabral spálený tuk zpátky.

Díky

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 01.08.2012 23:42:56

To doplnění energie, hlavně formou bílkovin, se doporučuje kvůli rychlejší regeneraci a zamezení ztráty svalové hmoty. Já to nedodržuji a myslím, že pro člověka, který běhá kvůli hubnutí, nejde mu o co nejrychlejší regeneraci (pro 2-fázový trénink) a po běhu nemá nutkavou potřebu k jídlu, je lepší s následnou konzumací nespěchat a nechat tělo čerpat energii z tukových zásob. Ale zase to nepřehánět, zdravé hubnutí neznamená hladovění a je potřebné a příjemné se aspoň jednou denně pořádně nadlábnout.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

LuckaB žena 02.08.2012 07:59:25

Na otázku KDY? bych odpověděla, až se tělo zklidní. Pokud začneš jíst dříve, tak tělo přestane spalovat a začne se věnovat zpracování stravy. Takže jakmile doběhneš a tak nějak se dostaneš do pohody.

avatar

ugu žena 02.08.2012 09:27:25

Dobrá, děkuji za rady.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.