Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » CARNITIN: hubneme pohybem bez hladovění a drastických diet

CARNITIN: hubneme pohybem bez hladovění a drastických diet

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 13.07.2012 14:15:03

Pokud vím, tak nebyla ještě zveřejněna žádná studie potvrzující kladný vliv karnitinu na spalování tuku. Je to taková nafouknutá bublina živená marketingem. Jestli chceš něčím přiživit svou snahu, tak na podporu spalování je doporučován kofein. Ale nevím dávkování a časování.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 13.07.2012 14:49:54

na to je jednoduché řešení: pošli pár fotek domnělých špíčků, místní zkušení borci nebudou moct žádné najít, tobě se zvýší sebevědomí a ušetříš za kartnitin. a to se vyplatí, ne:)?

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Praha 6

Celkem 1848 km
Minulý měsíc 0 km

klarusjaa žena 13.07.2012 15:45:58

Ahoj

Já si ho jednou za čas vždycky dávám,ale jestli funguje nevim. Vážím plus mínus kilo, pořád stejně. Ale placebo funguje určitě :-D.

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 13.07.2012 21:23:45

L-karnitin otvírá vstupy do buněk, s betaoxidací nemá nic společnýho. Jestli chceš hubnout, budeš muset začít víc makat. Je to jenom prostinká rovnice: víc dovnitř než ven rovná se špeky. Bohužel v týhle rovnici neznáme účinnost motoru a velmi hrubě odhadujeme obsah energie v palivu. Nezbejvá než běhat a mít z toho radost. A ještě poznámka na závěr – slisovaný zrníčka nejsou jen o tom, že jsou „extra zdravý“. Zkus pohledat pojem nutričně hodnotý.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 13.07.2012 22:20:45

Na zvířata nefunguje placebo: http://www.lonza.com/…animals.aspx

Motto: No toto!
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 14.07.2012 15:21:00

To, že to funguje na zvířata ještě neznamená, že i na lidi. Viz např. kauza Thalidomid.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Kladno

Celkem 105 km
Minulý měsíc 0 km

Markata žena 25.07.2012 22:44:20

Dovolím si přidat i já svoji trošku do mlýna.

Účinnost karnitinu na spalování tuků je prokázána, avšak musí být správně používán. Karnitin nefunguje, pokud se člověk nehýbe, tzn. nemůžu si ho dát u TV místo chipsů a pozorovat jak se špeky zmenšují. Ideálně karnitin použít cca 20min před pohybovou aktivitou. Nejen, že pomůže při spalování tuků, ale zároveň zvýší i tvůj výkon. Přípravky, kde je karnitinu za nehet nemají význam, ideálně karnitin „čistý“, tj. bez kombinace s dalšími látkami. Já osobně s ním mám dobré zkušenosti, používala jsem ho, když jsem vyběhávala poporodní kila a v měsíci, kdy jsem kartnitin před během používala v porovnání s měsícem, kdy jsem běhala bez něj (při stejném objemu tréninku i režimu stravování) jsem sundala o 1kg více.

Pro uplnost dodavam, ze karnitin se sice muze zdat jako marketingovy tahak, ale karnitin je zcela prirodni antiobezitikum, je obsazen napr. v mlece (ovsem jeho mnozstvi v mlece, ktere bezne kupujeme v porovnani napr. s biomlekem je naprosto zanedbatelne). Takze karnitin je latka prirodni a telu znama. Osobne bych se (nejen jako chemik ;-)) karnitinu nebala a nebojim.

Good luck!

Motto: Poslední místo je právě tak nezbytné jako první. Na žádném závodě to bez těchto dvou umístění nejde.
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.07.2012 22:49:48

ten nadpis je jednoznacne formulovany ako reklama

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.07.2012 17:55:59

Než švýcarské Lonze vypršel patent na výrobu L-Carnitinu, přišel gram i na 60,–Kč v různých ředěninách. Teď se dá koupit i za korunu http://www.4fitness.cz/…za-373-p-47/ Propagace je menší, protože už to není takový kšeft. Ta nízká cena budí až nedůvěru, že. Čistý karnitin je hydroskopický, takže praktičtější jsou asi soli či roztoky.

Motto: No toto!
avatar

puella88 žena 19.07.2013 02:19:57

Carnitin tvori system, ktery prenasi mastne kyseliny pres membrany mitochondrii do jejich matrix, kde se prave odehrava betaoxidace mastnych kyselin… bez carnitinu se mastne kyseliny nedostanou dovnitr a zadna betaoxidace nebude!!! >> Kostěj, 13. 07. 2012 21:23:45

avatar

Desert muž 19.07.2013 10:24:14

lysin + methionin = carnitin, methionin + cystin = taurin,

metionin, cystin, cystein, = esenciální AA s obsahem síry, kromě masa obsaženy v cibuli, česneku, křenu atp., tedy vše se dá najít v normální stravě,

ALC ( Acetyl L-Carnitin) je používán k nastartování metabolismu tuků pro delší tratě ( pouze před) v kombinaci s BCAA ( to i během), osobně mám pocit, jako kdyby mi po ALC asi po 30km zůstávaly viset plíce,

pro inspiraci: http://www.aerobics.cz/vyziva.asp?…,

avatar

Desert muž 19.07.2013 10:46:17

nicméně si stejně neodpustím poznámku, že všeho moc škodí, jelikož obecně na základě výzkumů se tvrdí, že je karnitin neškodný, přeci jen za nějakou dobu mohu počítat s inklinací organismu k tvorbě homocysteinu, což je jedna z cest k hypertenzi, ( vliv na metabolismus tuků?),

jiný směr je i oxilofrin ( metylsynefrin), synefrin, efedrin v poslední době velice populární na Jamajce, ale tam je potom projev hypertenze velice rychlý, ( vliv na energetické pochody ATP + ATP-CP),

pokud tyto preparáty vysadím, zákonitě jde můj výkon dolů, a potom je dobré vysadit i závody,

avatar

Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

KlaraBaloun žena 25.11.2013 15:54:06

Ahoj, já mám s carnitinem a dalšími spalovači bohaté zkušenosti. Nemůžu jistě říct, že by přímo nepomáhaly, ale tím že by pomáhaly si taky nejsem jistá. Takže jde spíš o vyhazování peněz. Já jsem ten typ co se začne potit po pěti minutách běhu a podle toho co jsem slyšela, by carnitin měl působit tak, že se člověk o hodně víc potí, takže v mém případě nemám žádný důkaz že by to tak bylo. Takže za mě carnitin ne! :-)

Motto: Nejdřív běž a pak řeš!
avatar

Damon muž 20.12.2013 12:58:46

Jisté je vždy jen to, že bez pohybu nepomůže absolutně nic, i kdyby to stálo sebevíc peněz a mělo být jakkoliv zázračný.

Osobně jsem vyzkoušel L-Carnitine 3000 extreme shot, ale jestli mi to na 100% pomohlo nemohu říci, jelikož jsem k tomu intenzivně cvičil. Výsledek se dostavil, ale otázka zní, čím to bylo více způsobené :-)

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.