Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Příprava na Fsps na 1500 metrů a 100 metrů

Příprava na Fsps na 1500 metrů a 100 metrů

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 07.04.2007 22:34:10

Máte někdo zkušenosti s přípravou na fsps,konkrétně na 1500 a 100 m.Potřeboval bych poradit s tréninkem.Nes­tuduje tam náhodou někdo zvás.Předem děkuji za každou radu.

Motto: www.sportuj.com
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 07.04.2007 23:02:18

Ahoj, já. Jen ve zkratce:

  1. s křížkem po funuse… (konec dubna)
  2. na sprint si sežeň tretry (bezpodmínečně nutné, nějaká desetinka u slabších běžců to může dát), nauč se starty z bloků (včetně seřízení bloků!)
  3. tréning 100 m – zbytečné, moc málo času
  4. tréning na 1500 m za 3 nebo 4 týdny… jít si zaběhat, vědět alespoň z předchozích 1500 m čas na který poběžíš – zapamatovat si mezičasy na dvoustovky a na přijímačkách se nenechat strhnout, nebo brzdit (jsou rozběhy, kdy ulítnou 3 kluci ke 4:30… jsou rozběhy, kdy jsem to zachraňoval já těsně nad 5)
  5. zaměř se na gymnastiku – dokonale se nauč posloupnost jednotlivých cviků, cvič bez bot (s botama jsi za gymnastického burana). Nejlépe překecej svého tělocvikáře na střední – jinak nemáš ani šanci se někam dostat na nacvičování na hrazdě. Proplé špicky a ponožky taky dolů. Na zpevnění doporučuju stoje na rukou, kdy jsou nohy o zeď (nejdřív se žíněnkou, pak to klidně dělat i doma). Pomůže to koordinaci a je to první prvek sestavy – ten musíš vždy mít v pohodě, prostě „na rozjetí“.
  6. medicimbál – nauč se správnou techniku. Není to o rukách, ale břišním a zádovém svalstvu. První hod musí být bezpodmíněčně „na jistotu“.
  7. jdi si alespoň jednou zaplavat na 50 m bazén, ať víš, co čekat. Je to fakt rozdíl plavat v 25 a v 50. Čas budeš mít trošku horší než z 25m bazénu. Nauč se startovní skok s brýlema (tlačit bradu na hruď), brýle na krku nejsou zrovna 3× nejlepší…
  8. volejbal musíš umět, abys na to vydřel nějaké dobré body (7+), není problém z něho odejít se 3 body a budeš se divit proč. Protože nevíš jak se co dělá dobře. Že uděláš přihrávku neznamená, že je technicky správná provedená. Basket je v tomto ohledu mírnější, ale pokud ti nejde dobře dvojtakt, tak ani nepřemýšlej o něm…
  9. nezapoměn plavky (vlastní zkušenost)
  10. hodně štěstí
Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 13.04.2007 22:41:33

Já se chystám na příjmačky až na další rok.Ale moc děkuji za rady. .Mohl bys mně napsat jak se přípravovat ,když mám ještě rok času.

Motto: www.sportuj.com
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.04.2007 15:39:53

Tak to mění situaci. Nejprve bych odchytil tělocvikáře, aby s tebou něco udělal na gymnastice. Bez odborné pomoci nemáš skoro šanci, pokud nemáš vlohy – i kdyby ano, tak bys bojoval s terminologií sestavy. Vždy před nebo po gymnastice jsme si zkoušeli medicimbál. Popíšu ti mojí skladbu: Podzim – je třeba začít běhat (lehce) – bude se to hodit všude a 1 týdně zajít na bazén Zima – chce to zvýšit něco na bazéně (nejlépe někdo, kdo plave a umí ti opravit chyby). Rozhodně nemá smysl přemýšlet o jiném stylu než o kraulu! Začít posilovat (zpevnit korzet, ruce budou z plavča, nohy z běhání) – na gymnastice nutnost. Od ledna/února začít tlačit na pilu v gymnastice. Březen – zrychlit samotné běhání (začít zařazovat intervaly) a nácvik na sprinty.

Pokud chceš, tak to půjde. Hlavně to nepodcenit. Jako příklad uvedu sebe: v lednu jsem neuměl ani kotoul vpřed…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 23.04.2007 22:04:40

Za každou další radu budu moc rád.

Motto: www.sportuj.com
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 30.08.2007 10:35:27

Nevíš foreste kde se dá trénovat v Brně hrazda?Nějakej oddíl ,kam bych mohl chodit to cvičit,ve škole mám jen tu malou hrazdu,to je asi na nic že.

Motto: www.sportuj.com
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 30.08.2007 10:39:28

Kounicova 22 (tam je budova Sokola), vejdeš vchodem u tělocvičny vlevo a dolů do suterénu. Je to tam v pondělí až čtvrtek od 19 do 21 hodin, alespoň to tak loni bylo. Vlezné je tuším padesátka.

Pak něco snad je na Moravské slávii, alenikdy jsem tam nebyl.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 30.08.2007 15:35:12

Dík moc.A pustí tam každěho nebo se tam musíš zaregistrovat?

Motto: www.sportuj.com
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 30.08.2007 16:05:31

Ty hodiny, které jsem uvedl jsou „pro veřejnost“. To jsem opomněl. Jinak jsou tam 2 hrazdy – dosažná (relativně nízká, cca 160 cm výška, ideální na nacvičení) a pak doskočná (cca 250 cm). Na doskočnou ani nemusíš chodit. Na přijímačkách stejně je dosažná…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Majroos muž 31.08.2007 18:06:16

Jestli chceš poradit s tréninkem sprintů, jak na rychlost a na bloky, tak to mám všechno na stránkách kámo. :)

Motto: Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: vesmír a lidská blbost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist (Albert Einstein) http://www.megabeh.hustej.net
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

vseosportu muž 13.10.2007 22:03:08

Prosím foreste mohl bys mi poradil kde by šel nějak kvalitně trénovat volejbal?Potřeboval bych trénovat s někým kdo umí volejbal dobře,jak si trénoval volejbal ty?Za každou radu předem moc děkuji.

Motto: www.sportuj.com
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 13.10.2007 22:51:45

Na gymplu jsem si občas zapinpal v kroužku volejbalu. Ono je to naopak – s čím horšími spoluhráči hraješ, tím líp se to naučíš. Základem je drill o stěnu, tak ti nikdo s tím moc nepomůže.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha

Celkem 759 km
Minulý měsíc 0 km

redd muž 14.10.2007 22:28:04

Já jsem se ve volejbalu zlepšoval nejrychleji, když sem si pinkal s kámošem jen ve dvou… není potřeba síť, jen míč

avatar

Rokkan žena 08.01.2008 18:45:45

Foreste a ty děláš FSpS?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.01.2008 18:51:14

Rokkan: ano

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Rokkan žena 08.01.2008 18:56:35

Joo? A jaký obor?

Uvažuju o Regeneraci a výživě ve sportu. Vím, že uplatnění není bůh ví jaký, ale aspoň by mě to bavilo…

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.01.2008 19:48:52

Animátor sportovních aktivit a technická a informační výchova na PedF (před tím jsem měl, neúspěšně, kombinaci s FI).

Nyní je systém studia na FSpS trošku přehlednější (ale pořád tam je v něčem chaos). Všechny obory na FSpS mají povinný základní modul a dále si jednotlivé obory přibírají specializace (RVS – výživu, masáže, fyzioterapii, atd. TVS – specializaci trenérství na vybranou sportovní disciplínu, management sportu – ekonomické předměty na ESF, ASAK (animátoři = dvojborové učitelství) mají na FSpS jen základní modul a na druhé fakultě pak druhý obor).

Nevýhoda RVS je už zmíněné uplatnění (holt, fyzioterapeuti odcházejí z LF nikoli FSpS), pak dále neexistence ekvivalentu na navazujícím magisterském oboru (to je snad jen v Praze – tuhle informaci mám od kamaráda z RVS, nemusí to být pravda; teoreticky jde přestoupit na magisterské navazující na TVS, ale nevím jak je to v praxi realizovatelné – vím o pár lidech, ale moc jsem se o to nezajímal). Takže ideál je si podat 2 přihlášky (dejme tomu RVS a TVS), stejně přijímačky budeš dělat jen jedny. Když se dostaneš na obojí, tak udělat i zápis na obojí a studovat obojí (i ve specializacích se některé předměty kryjí; zrovna TVS v kombinaci RVS je ideál). Pak na magisterské jít na TVS. Zabalit TVS během bakalářského můžeš kdykoli, když zjistíš, že nestíháš.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Rokkan žena 09.01.2008 10:14:53

Vyčerpávající info, děkuju!

Na animátora sportovních aktivit jsem taky koukala, ale moc se mi nezamlouvá ta kombinace s pajdou (i když třeba ještě změním názor). Trenérství by se mi taky líbilo, ale bohužel nenabízí to co mě baví nejvíc – kulturistiku a fitness, takže o tomto tolik neuvažuju ( i když bych snesla asi i jiný sport, já snesu všechno kromě sportovních her, který nesnáším). Takže zbývá RVS, to by mě bavilo moc, ale myslím, že machři na regeneraci a výživu studují chemii…

Kombinace TVS a RVS mě nenapadlo, to promyslím…

Ale dost se bojím té gymnastiky, jsem tuhá jako prkno a ty prvky vůbec neumím. Klíčový pro mě bude, jestli seženu někoho, kdo by mě to naučil, pak bud přihlášku dám nebo ne.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 09.01.2008 13:34:00

Čau, nevím, kde jsi přišla, že u trenérství není specializace fitness (dále tam je, z hlavy: volejbal, basket, fotbal, SG, plavání, atletika, cyklistika, outdoorové sporty, a kdo víc co ještě) . Jsem ale přesvědčený, že ta specializace na fakultě je.

Gymnastika na přijímačky ještě jde, horší je to během studia se zápočty ze sportovní gymnastika.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Rokkan žena 10.01.2008 10:27:27

No, já měla pocit, že jsem to tam neviděla, ale možná jsem blbě koukala.. Ještě se podívám.

Zápočty z gymnastiky? Ajaj…

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.