Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Meniskus

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

stroum muž 25.03.2007 19:53:29

ahoj, v lete me pri behani bolelo koleno a to tim zpusobem, ze jsem se musel treba uplne zastavit a s bolestma dojit pesky, po trenincich mi delalo problemy i sejit schody, dosel jsem si k doktoru a zjistil mi spatny mesniskus, s tim ze neni jiste zda bude muset jit ven nebo to bude stacit sesit, domluvil jsem se na operaci az na jaro (podzim zima mam sezonu) no a v soucasnosti me to neboli, takze nevim zda na operaci jit nebo ne. Nechci riskovat, ze to zacne zase v letni priprave, ale zase nechci ani zbytecne chodit na operaci. Mate nekdo podobne zkusenosti? Vim, ze se to asi samo spravit nemuze, ale…

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 25.03.2007 23:37:05

tohle ber jako laicky nazor nekoho komu z jednoho kolena kus jednoho menisku odoperovali a na druhe koleno mi operace hrozila taky, ale samo se to spravilo.

meniskus je chrupavka a jako kazda chrupavka ma mensi ci vetsi schopnost regenerace (na zaklade veku, genetickych dispozic) takze je klidne mozne ze pokud meniskus nebyl praskly moc, tak srostl.

je take mozne ze doktor chybne diagnostikoval a ty si nemel nic s meniskem ale natazene vazy, ktere se po case zhoji (toto je nepravdepodobne, prece jenom doktori obvykle svemu remeslu rozumeji)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 11.08.2009 21:31:50

Mám podobný problém. Před třemi týdny mi po běhání začlo bolet koleno. Nemůžu z pokrčené a zatížené nohy přejít do natažené nohy. Tedy například nemůžu použít nohu do schodů. Doktor mi řekl, že je to pouze mírně poškozené a na vyndání to není a mám podsoupit rehabilitaci. Já osobně té rahabilitaci moc nevěřím, ale kdo ví, třeba se to spraví… vždyt jsem ještě mladej :-))) (pozn.: 45 let).

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Moc děkuju za jakýkoliv názor či radu.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

remo muž 12.08.2009 08:21:40

Zdar, ve tvém věku pro běh je mládí relativní pojem :-) Bolesti kolena po přetížení nemusí hned znamenat operaci nebo dg.: poškození menisku. Ve tvém věku jsou v kloubu již jisté změny z opotřebení, které se zátěží občas projeví. Pokud koleno neotéká nebo neblokuje postačí krátkodobé použití protizánětlivých prostředků (podaných celkově), obkladová technika a zejména klidový režim. Koleno se jistě v brzké době uklidní. www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.