Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Behani s kocovinou

Behani s kocovinou

Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 08.03.2007 22:54:28

Znovu na sobe pozoruji, ze od ledna kdy opet pravidelne beham se mi postupne snizuje tolerance k alkoholu. A tak i kdyz jsem pevne odhodlan jit v sest rano behat, tak se mi treba nechtic stane, ze si dam nejaky vecer o jedno vice nez bych asi mel… nemyslim, nejake piti do nemoty, ale treba 3–4 piva vecer co by drive bylo jako nic, ted uz proste zacinam citit. Vysledkem je pak rano jakys takys slaby nabeh na kocovinu, jestli se to tak vubec da nazvat, spise se hlava rozhoduje jestli bude bolet, nebo ne. To samozrejme na moralce neprida, ale vetsinou to zkousnu a ven vyrazim. Zadny ladny beh to samozrejme neni, ale behat se s tim da. Kupodivu se behem muj stav ani nehorsi, ani nelepsi, a co se hlavy tyce, na konci je to prakticky to same co na zacatku a az teprve behem dne se uvidi kterym to nakonec pujde smerem. Krome zkusenosti ostatnich by me zajimalo, jestli je v tomto stavu (pripadne i horsim) behani vubec jeste prospesne, anebo by to mel clovek radsi zabalit a vyckat lepsich zitrku. Jinak je mi jasne, ze nejlepsi by byla prevence a do podobneho stavu se vubec nedostat … P.S. Dal jsem to do sekce bezecky trenink, sekce bezecka vyziva se mi zdala nepatricna ;-)

Motto: Shadow
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 08.03.2007 23:13:28

tak ja sem snizenou toleranci k alkoholu vyresil tak, ze je ze me v podstate 99% abstinent :). ale jak si psal tohle si nechtel asi slyset. driv kdyz sem jeste obcas i do hospody zasel, tak sem obcas druhej den musel treba na fotbalovej zapas – ne velkej fotbal ale malej, ale treba 2 zapasy po sobe skoro bez stridani coz je 2× 20+20 min. a je zajimave, ze obcas mi to pomohlo obcas nepomohlo. ale vzdycky sem byl pak utahanaje takze sem usnul a vyspal se z toho… mozna spis nez behani na to melo ale vliv co sem zrovna snedl, takze mozna do sekce vyziva by se to hodilo :D

a jaky to ma dopad na organismus co se prospesnosti zdravi tyka to nevim, troufnu si ale odhadnout ze budes mit vyssi tepy, diky tomu ze jatra a asi i ledviny sou zamestnany jinak tak zatizis i vic je a budes mit i horsi a pomalejsi regeneraci.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.03.2007 08:08:30

lehký pohyb mi příjde jako fajn „likvidační“ činnost pro kocovinku. Schválně píšu kocovinku (když je tak 1–3 pivka max navíc) ne kocovinu, protože tou označuji stav, kdy jsem opravdu nepoužitelný;-). Akorát mám vyzkoušeno, že člověk nesmí podlehnout optimismu, jak se to navzdory počátečním neoptimálním pocitům rozběhlo a zvýšit intenzitu, to je mi hned na umření.

avatar

Ostrava

NNN muž 09.03.2007 08:21:28

Osobně vyzkoušen „pohyb“ 3 hodiny po naměření „dvojky v krvi“ . Počáteční eufórie a rychlé tempo vystřídalo studené pocení, nezvykle rychlý tep a tlaky v oblasti jater. Takže běh asi ne. Ale v oblasti „rozcházení“ dvou hlav ( ta větší je v té menší ) a plovoucího žaludku mám pozitivní zkušenosti, takže chůze ano.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 09.03.2007 11:24:07

Ráno po veselém večeru mi běh rozhodně pomůže. 3 km předsmrtné trápení, 2 km se zlepšuje vše, 3 km a dál nádhera = normálně. Můžu doporučit (navíc chlad a tekutiny). Ale jinak se přidávám, že moje výdrž v alkoholu a tedy i spotřeba se po zahájení běhání podstatně snížila. Ale asi i věkem, prací… Na druhou stranu desítka po sobotním běhu s ostatníma, to je nádhera. Lepší regenerační nápoj ještě nikdo nevymyslel.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 09.03.2007 12:47:31

Ten pokles tolerance vůči alkoholu pozoruji na sobě také. Myslím si, že je to způsobeno vyššími nároky organizmu na regeneraci a obnovení sil po běhu. Zkrátka organizmu už nezbývá tolik sil na to, aby se vypořádal s alkoholem. Dále je to také tím, že pokud člověk pravidelně trénuje, tak jaksi mimovolně omezuje popíjení alkoholu a tím také dochází k poklesu tolerance. Pivo mám také rád, ale bezprostředně po běhu mně nedělá dobře a ráda po něm bolí hlava. Musím napřed doplnit tekutiny ve formě iontového nápoje, nebo čisté vody. Následně si trochu odpočinu a pak teprve mohu jít „na jedno“.

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 09.03.2007 14:52:51

Jako milovník vína si dávám každý večer 3,5dcl (půl lahvinky). Už to provozuji asi 6 let. Žádné problémy, spíše naopak. Běhám odpoledne, ale myslím, že bych neměl problém ani s ranním tréninkem. Takže takové Chardonnay z Chile nebo Austrálie, nebo Cabernet Savignon či Merlot popř. Shiraz to je prostě chrocht chrocht. Ale všeho s mírou. :cool: :cool: :cool: .

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.03.2007 14:57:59

3,5 dcl vína, myslím, není (s výjimkou úplných nebo skoroúplných abstinentů) nic nejen k nepřežití, ale ani k vyvolání něčeho ráno pozorovatelného. Sedmičku celou (když na to náhodou dojde) už ale ráno cítím. Zejména jde-li o nějaký high voltage vzorek z jižních krajů.

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 15:03:04

S tenistama se kdysi prováděl zajímavý pokus (šlo v podstatě o experimentální archeologii). Při tréningovém soustředění dostávali k pití směs voda/víno = 2/1 a k jídlu těstoviny a vzestup výkonnosti byl obrovský. Toto totiž dostávali atleti a veslaři ve starověkém řecku.

avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 09.03.2007 15:31:34

Taky potvrzuji menší výdrž v alkoholu po zahájení pravidelného běhacího tréninku.Po odběhnutí 12 km a následném doplnění plnotučných KAPALIN (tedy dvou dvanáctek) ji mám pěknou – ale jak rychle přijde tak rychle odejde.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 09.03.2007 17:16:19

Ja jsem zadnou zmensenou vydrz alkoholu pri behani nezaznamenal:) Spis naopak, ted kdyz moc nebeham, tak mam tu vydrz mnohem mensi. Spis mam zkusenosti, ze vetsinou kdyz jsem vecer dost zakalil, tak ten dalsi den jsem zabehl vykony radici se k tem nejlepsim v sezone. :)

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 09.03.2007 17:30:02

[quote=pug]S te­nistama se kdysi prováděl zajímavý pokus (šlo v podstatě o experimentální archeologii). Při tréningovém soustředění dostávali k pití směs voda/víno = 2/1 a k jídlu těstoviny a vzestup výkonnosti byl obrovský. Toto totiž dostávali atleti a veslaři ve starověkém řecku.[/quote] Musim se priznat ze jsem to jednou zkusil taky. Asi pred dvema lety kdyz jsem experimentoval s behanim s lahvi, tak jsem to jednou naplnil asi podobnym pomerem voda+nemecky apfelwein (zadne sladke cuco, ale hesenska trpka specialita s 5.5% alkoholu). Bezelo to uplne samo ;-))

Motto: Shadow
avatar

Praha, Ostrava

Celkem 5513 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:38 (2006)
půlmaraton: 1:30:25 (2007)
maraton: 3:19:33 (2006)

Tosk muž 09.03.2007 22:06:19

[quote=Rosťa Ostravak]Jako milovník vína si dávám každý večer 3,5dcl (půl lahvinky). Už to provozuji asi 6 let. Žádné problémy, spíše naopak. Běhám odpoledne, ale myslím, že bych neměl problém ani s ranním tréninkem.[/quote] Třeba ve Znovínu mají vztah vína a zdraví už dlouho dobře zmapovaný, doporučené denní objemy zhruba souhlasí (http://www.znovin.cz/default.asp?… :-). T.

Motto: There's no gain without pain.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 156326,78 km
Minulý měsíc 887 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 09.03.2007 22:13:31

[quote=Tosk][qu­ote=Rosťa Ostravak]Jako milovník vína si dávám každý večer 3,5dcl (půl lahvinky). Už to provozuji asi 6 let. Žádné problémy, spíše naopak. Běhám odpoledne, ale myslím, že bych neměl problém ani s ranním tréninkem.[/quote] Třeba ve Znovínu mají vztah vína a zdraví už dlouho dobře zmapovaný, doporučené denní objemy zhruba souhlasí (http://www.znovin.cz/default.asp?… :-). T.[/quote] To mě těší, že je lepší pít bílé víno, než červené. Bílé piju častěji. Velice zajímavé stránky! Zrovna jsem dopil 4dl Müller Thurgau z Mikulova, to jsem zvědav, co to se mnou zítra na 30.km udělá :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 09.03.2007 23:16:05

Taky jsem upřednostňoval bílé víno, ale pak jsem, nevím proč, přešel na červené. I přesto, že bílé je často voňavější a chuťově mnohdy výraznější, tak červené upřednostňuju asi tak 70:30. Horníček vždycky říkal, že na tom červeném víně něco musí být, když ho pijeme je červené a když z nás odchází, tak už červené není. Takže v těle musí zůstat jen to co tam zůstat má. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 10.03.2007 13:19:52

[quote=Rosťa Ostravak]Taky jsem upřednostňoval bílé víno, ale pak jsem, nevím proč, přešel na červené. I přesto, že bílé je často voňavější a chuťově mnohdy výraznější, tak červené upřednostňuju asi tak 70:30. Horníček vždycky říkal, že na tom červeném víně něco musí být, když ho pijeme je červené a když z nás odchází, tak už červené není. Takže v těle musí zůstat jen to co tam zůstat má. :cool: :cool: :cool Kdysi jsem pil Ostravský kahan, jak bílý, tak červený. Nebylo to nejhorší. Ale už jsem o něj několik let na krámě ani nezavadil. Ne že by mi chyběl, vín je dnes na trhu na výběr veliké množství, to já jen, že si na něj někdy tak vzpomenu. A jak u vás v Ostravě, je ještě k mání, nebo také už ne?

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 156326,78 km
Minulý měsíc 887 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.03.2007 14:14:45

[quote=Mira.B­.][quote=Rosťa Ostravak]Taky jsem upřednostňoval bílé víno, ale pak jsem, nevím proč, přešel na červené. I přesto, že bílé je často voňavější a chuťově mnohdy výraznější, tak červené upřednostňuju asi tak 70:30. Horníček vždycky říkal, že na tom červeném víně něco musí být, když ho pijeme je červené a když z nás odchází, tak už červené není. Takže v těle musí zůstat jen to co tam zůstat má. :cool: :cool: :cool Kdysi jsem pil Ostravský kahan, jak bílý, tak červený. Nebylo to nejhorší. Ale už jsem o něj několik let na krámě ani nezavadil. Ne že by mi chyběl, vín je dnes na trhu na výběr veliké množství, to já jen, že si na něj někdy tak vzpomenu. A jak u vás v Ostravě, je ještě k mání, nebo také už ne?[/quote] Míro, ty si mě rozesmál! To je stejné, jako by jsi v Praze sháněl Pražský výběr (to nemyslím tu skupinu!), tyhle takzvaná „známková“ vína se už pravděpodobně (a já říkám zaplaťpánbůch) nevyrábí. Byly to pěkné bolehlavy, po těch se mohlo stěží chodit, natož běhat. Já piju v Pá a So pouze před tréninkem (hlavně přívlastková nebo odrůdová česká a moravská vína), před závodem ale nikdy! Pivo vůbec, po běhu je to nesmysl, jednou jsem ho po nějakém závodě do sebe hodil, a myslel jsem si, že to se mnou sekne. Potřebuji regenerovat a ne odbourávat alkohol. Ale na druhou stranu, takovou askezi, jak ty dva měsíce minulý rok před Košicemi, už nikdy neudělám. Stal jsem se sice poprvé po 18. roku svého života na dva měsíce totálním abstinentem, ale čas jsem nakonec díky chození po horách před marathonem docílil mizerný.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 10.03.2007 16:45:00

Já jsem to také tak nějak v žertu myslel, akorát jsem zapoměl na smajlíka :). Ale je pravda, že známková vína se potichu z trhu vytratila. Pamatuji si také na Pražského sklepmistra a Dačického pohár. Také se prodávalo chalupářské bílé. Na ten Ostravský kahan jsem si vzpoměl, jak jsem zahlédl příspěvek od Rosti Ostravaka a všiml si, že je z Ostravy. Připoměl jsem si tím oslavu svých dvacátých narozenin v r. 1995 se svým kamarádem, která se tímto vínem odbývala :D. Ale on se myslím ten Ostravský kahan opravdu tam u Ostravy ve vinařských závodech v Hukvaldech vyráběl. Tady poblíž byly zase vinařské závody v Žamberku, ani nevím jestli to tam ještě běží. A máš Mirku pravdu, že ta odrůdová vína, co se dneska prodávají jsou daleko lepší.

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 10.03.2007 19:22:38

[quote=Mira.B.]Já jsem to také tak nějak v žertu myslel, akorát jsem zapoměl na smajlíka :). Ale je pravda, že známková vína se potichu z trhu vytratila. Pamatuji si také na Pražského sklepmistra a Dačického pohár. Také se prodávalo chalupářské bílé. Na ten Ostravský kahan jsem si vzpoměl, jak jsem zahlédl příspěvek od Rosti Ostravaka a všiml si, že je z Ostravy. Připoměl jsem si tím oslavu svých dvacátých narozenin v r. 1995 se svým kamarádem, která se tímto vínem odbývala :D. Ale on se myslím ten Ostravský kahan opravdu tam u Ostravy ve vinařských závodech v Hukvaldech vyráběl. Tady poblíž byly zase vinařské závody v Žamberku, ani nevím jestli to tam ještě běží. A máš Mirku pravdu, že ta odrůdová vína, co se dneska prodávají jsou daleko lepší.[/quote] Myslím Miro, že jsem někde Ostravský kahan viděl. Ale já piji z 90% zahraniční vína z třetího světa, jsou levná a kvalitnější, jelikož u nich svítí sluníčko furt :) . A když moravské, tak bílé, protože červená nejsou tak vyzrálá, a jsou předražená. Dokonce i v Rakousku a zejména v Německu dostaneš vyšší kvalitu za míň peněz. Na svém blogu jsem zrovna včera uvedl některá z vín, která si užívám. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 10.03.2007 19:57:26

Pražský sklepmistr stále patří k oblíbeným vínům pokud přijde na návštěvu někdo, kdo preferuje „sladší“ víno.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 156326,78 km
Minulý měsíc 887 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.03.2007 19:58:27

[quote=Rosťa Ostravak]Myslím Miro, že jsem někde Ostravský kahan viděl. Ale já piji z 90% zahraniční vína z třetího světa, jsou levná a kvalitnější, jelikož u nich svítí sluníčko furt :) . A když moravské, tak bílé, protože červená nejsou tak vyzrálá, a jsou předražená. Dokonce i v Rakousku a zejména v Německu dostaneš vyšší kvalitu za míň peněz. Na svém blogu jsem zrovna včera uvedl některá z vín, která si užívám. :cool: :cool: :cool Rosťo, já jsem český (myslím CZE) patriot, tak za své peníze raději (i draze) podpořím české a moravské vinaře. Ale to mluvím jenom o bílém vínu, protože červené víno bych v našich podmínkách „zakázal“. Jsou ale výjimky, třeba brněnský Cabernet Sauvignon, který jsem pil někdy před rokem na doporučení jednoho odborníka. To byl skvost, ale bližší podrobnosti jsem už zapomněl. Jenom se divím, že vína asi moc nenakupuješ ve vinotékách (dle těch stránek), ale v marketech. Já když vidím v rámci svých pracovních povinností, kde ta vína všude (hlavně v teple!) skladují, tak bych za ty vína od nich více jak 100,–Kč nikdy nedal. Zrovna jsem si načal Ryzlink Rýnský 2005, pozdní sběr, mikulovská vinařská podoblast, obec Lednice, trať Ve starých, koupenou z Intersparu (i já chybuji, ale odolej tomu, když tam musím často chodit okolo těch regálů), stálo asi 80,– Kč, ale nic moc. Můj oblíbený vinař je p. Polehňa, jak ten umí vyrobit Müller Thurgau za podobnou cenu, to je pohádka. Nebo vína z nejsevernější oblasti, kde se víno na světě ještě vůbec pěstuje, Velké Žernoseky u Litoměřic. Tam jsou vína! To je chuť, nejenom ten cukr z jihu. A když tak člověk jede do Ústí nad Labem podél té řeky, a vidí ty vinice nad řekou, tak si říká, jaká dřina to musí být to obhospodařovat, tak co bych je „nepodpořil“? Ale jinak jsem liberál, ať si každý kupuje a pije co chce. A vínu (dobrému) zdar!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 10.03.2007 20:25:21

[quote=Homer]toro: no k Vám bych teda na návštěvu asi nepřišel, jesli podáváte Sklepmistra :) Já nejsem žádnej vinař ale vim, že tohle je vážně to poslední víno co bych pozřel. Já poslední dobou piji nejčastěji Cabernet sauvignon-Shiraz a mohu ho vřele doporučit. Je to australský víno a myslím, že za tu cenu co se prodává, se lepší nesežene.[/quote] A to si představ co to dělá se mnou, pocházím z jižní moravy, dva z příbuzenstva mají vinici. Mám zmlsanej jazyk ale před návštěvou si nemůžu otevřít něco jiného. :D Jak se říká odříkaného největší kus.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 10.03.2007 20:42:19

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Rosťa Ostravak]Myslím Miro, že jsem někde Ostravský kahan viděl. Ale já piji z 90% zahraniční vína z třetího světa, jsou levná a kvalitnější, jelikož u nich svítí sluníčko furt :) . A když moravské, tak bílé, protože červená nejsou tak vyzrálá, a jsou předražená. Dokonce i v Rakousku a zejména v Německu dostaneš vyšší kvalitu za míň peněz. Na svém blogu jsem zrovna včera uvedl některá z vín, která si užívám. :cool: :cool: :cool Rosťo, já jsem český (myslím CZE) patriot, tak za své peníze raději (i draze) podpořím české a moravské vinaře. Ale to mluvím jenom o bílém vínu, protože červené víno bych v našich podmínkách „zakázal“. Jsou ale výjimky, třeba brněnský Cabernet Sauvignon, který jsem pil někdy před rokem na doporučení jednoho odborníka. To byl skvost, ale bližší podrobnosti jsem už zapomněl. Jenom se divím, že vína asi moc nenakupuješ ve vinotékách (dle těch stránek), ale v marketech. Já když vidím v rámci svých pracovních povinností, kde ta vína všude (hlavně v teple!) skladují, tak bych za ty vína od nich více jak 100,–Kč nikdy nedal. Zrovna jsem si načal Ryzlink Rýnský 2005, pozdní sběr, mikulovská vinařská podoblast, obec Lednice, trať Ve starých, koupenou z Intersparu (i já chybuji, ale odolej tomu, když tam musím často chodit okolo těch regálů), stálo asi 80,– Kč, ale nic moc. Můj oblíbený vinař je p. Polehňa, jak ten umí vyrobit Müller Thurgau za podobnou cenu, to je pohádka. Nebo vína z nejsevernější oblasti, kde se víno na světě ještě vůbec pěstuje, Velké Žernoseky u Litoměřic. Tam jsou vína! To je chuť, nejenom ten cukr z jihu. A když tak člověk jede do Ústí nad Labem podél té řeky, a vidí ty vinice nad řekou, tak si říká, jaká dřina to musí být to obhospodařovat, tak co bych je „nepodpořil“? Ale jinak jsem liberál, ať si každý kupuje a pije co chce. A vínu (dobrému) zdar![/quote] Vidíš Miro K.? Kdyby jsi nebyl takový patriot a koupil by jsi, tak jako já před dvěma hoďkama v tom Intersparu Chardonnay z Chile, který mají v akci za 84,90,–Kč, chrochtal by jsi teď jako já. A Savignon blanc od téže firmy je taky špičkový. Kvalitní bílé moravské víno pod 100,–Kč za 0,7l nekoupíš. Možná výjimečně muškátek. Ve vinotékách nakupuju už minimálně, protože jsou drazí o stovku na flašce. Kupovat denně láhev za 200–250Kč, se mi moc nechce. V Hypernově a Makru (velmi výjímečně i v Intersparu) se dá slušně vybrat. Takovou mám zkušenost. Nebráním se však jiným tipům a doporučením. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 10.03.2007 21:15:51

To Mirek:

Jee Polehna, tos me ouplne dostal, nejen Muller, rynak, chardonku (jak ji jinak nepiju), Zweigel (jeden by se utlouk) a dokonce i vonavky…:) ale stran tech cervenych, to ma taky svoje kouzlo (zvlast letos, kdy moravsky bily jdou vsechny na muj vkus moc do cukru), dokonce i cesky vina jsou moc krasny, jenom od nich clovek nesmi ocekavat trislem nadupany chilsky cabernety, po Zweiglech od Vani, modry rulande z Roudnice a vubec, to bych se utloukla.

Jdu neco otevrit…;-)

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 10.03.2007 21:55:15

[quote=Rosťa Ostravak]Jako milovník vína si dávám každý večer 3,5dcl (půl lahvinky). Už to provozuji asi 6 let. Žádné problémy, spíše naopak. Běhám odpoledne, ale myslím, že bych neměl problém ani s ranním tréninkem. Takže takové Chardonnay z Chile nebo Austrálie, nebo Cabernet Savignon či Merlot popř. Shiraz to je prostě chrocht chrocht. Ale všeho s mírou. :cool: :cool: :cool: Ahoj Rosto Ostravaku! Ty jsi muj clovek! Mimochodem jsem se narodil v Ostrave a mam tam pulku rodiny meho taty. Takovy argentinsky Shiraz, to je vinko na patecni vecer! Beham malo a odpo/vecer, takze na puvodni dotaz vlakna nemohu odpovedet. Na kocovinku (slabsi) bych spis poradil snidani a pak v praci caj. A pak na velkou. Behani nechat na odpo. Muj tata vzdycky rika: ozrale hovno musi z tela ven. Omlouvam se citlivkum, ale takovy je zivot. Pem

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 10.03.2007 22:07:12

[quote=toro]Pražský sklepmistr stále patří k oblíbeným vínům pokud přijde na návštěvu někdo, kdo preferuje „sladší“ víno.[/quote] Jsou dvě varianty:

  1. Budto das navsteve neco, co jsi odnekud dostal a nerad to pijes. To dostava neoblibena navsteva.
  2. Vitane navsteve otevres tvoje oblibene vino/flašku, aby ho manzelka nevzala jako darek na navstevu nekoho jinehe. Tam se casto stane, ze na tu tvoji vybornou lahvinku nedojde..:-)

pem

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Praha, Ostrava

Celkem 5513 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:38 (2006)
půlmaraton: 1:30:25 (2007)
maraton: 3:19:33 (2006)

Tosk muž 10.03.2007 22:19:29

[quote=Jana]To Mirek:

Jee Polehna, tos me ouplne dostal, nejen Muller, rynak, chardonku (jak ji jinak nepiju), Zweigel (jeden by se utlouk) a dokonce i vonavky…:) ale stran tech cervenych, to ma taky svoje kouzlo (zvlast letos, kdy moravsky bily jdou vsechny na muj vkus moc do cukru), dokonce i cesky vina jsou moc krasny, jenom od nich clovek nesmi ocekavat trislem nadupany chilsky cabernety, po Zweiglech od Vani, modry rulande z Roudnice a vubec, to bych se utloukla.

Jdu neco otevrit…;-)[/quote] Zrovna jsem to mel na jazyku, kdyz moravske cervene, tak jedine ZW, kdyz neco z Cech, pak Vana/Chramce – zvlast interesantni mi prijde porovnavat jeho koser/‚trejfe‘ vybery a pozdni sbery :-). No a Shiraz je prece takovy australsky/ji­hoamericky ZW, u penfoldse ani tarapacy tezko najit neco lepsiho (snad krome GSM)..

Dnes ale vyhral Sobes RR ps 2000, docela usel :-)). T.

Motto: There's no gain without pain.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 11.03.2007 21:02:23

2Rosťa Ostravak: s bílým vínem musíš hrubě chybovat. Tvrdíš-li, že solidní nekoupíš pod 100 a srovnatelné zahraniční ano. Za 100 koupíš ze zahraničních podprůměrný sauvignon nebo chardonnay, možná občas pinot blanc a finíto. Nabídka bílých moravských v této kategorii je nesrovnatelně širší a do stovky koupíš i solidní přívlastková vína (třeba komplet řada moravium herbaticum za 99 v pozdním sběru, žádná špička, ale na denní pití v poměru k ceně vynikající), nebo zajímavé jakostky třeba ze Znovína (bílá etiketa, ne žlutá) atp. Z podobných důvodu jako Mirek Kostlivý upřednostňují bílé, jednak je chuťově mnohem rozmanitější, ale hlavně se dají za solidní cenu kupovat tuzemské věci výborné kvality. Věci třeba z Mikrosu od roku 2003 spolehlivě potlučou v bílém 99% procent zahraniční produkce. A špičkový vlašák Mikros ve výběru z hroznů 2000 (obec Perná, vinice Železná, vol 16,3) se dá pořád koupit kolem pětikila a vsadím na to, že takových bílých jsi moc nepil;-) Za velkou škodu považuji, že se u nás prakticky neprodávají bílá vína rakouská a německá, protože kromě nás jsou to jediné dvě země, kde berou bílé víno vážně i v jiných odrůdách, než módních „saviňonech a šardonkách“.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 156326,78 km
Minulý měsíc 887 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 11.03.2007 21:21:37

[quote=Jecminek­.Maselnik]Za velkou škodu považuji, že se u nás prakticky neprodávají bílá vína rakouská a německá, protože kromě nás jsou to jediné dvě země, kde berou bílé víno vážně i v jiných odrůdách, než módních „saviňonech a šardonkách“.[/qu­ote] Přesně tak, nechtěl jsem dělat reklamu těmto zemím, ale středoevropským bílým (zvláště německým) vínům dávám jednoznačně přednost. Zvláště se nespletete při nákupu od firmy Ferdinand Pieroth, kde mají skvělá přívlastková vína vhodná k archivaci (mám i ročník 1997). Prodávají to pod známkou „BURG“, ale jedná se o výborné německé rizlinky nebo müllery. Taky mají obdobné odstupňování jako my (kabinet, pozdní sběr, výběr, ledové víno), takže je vám jasné, jakou cukernatost od toho můžete čekat. Firma prodává i bílá italská a francouzská vína (hlavně chardonay), ale když to dám ochutnat znalcům, většina mi potvrdí, že za tu cenu to je průměr.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.