Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » tahani pneumatiky

tahani pneumatiky

Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha-Vychod

Neumibehat muž 08.03.2007 14:53:41

Ahoj,mate nekdo zkusenosti s tahanim pneumatiky za sebou pri silovem treninku??Stejny dotaz jsem polozil i do triatlonoveho treninku.Dostalo se mi odpovedi,ze pry se o tom pise v aktualnim Reflexu(Sarka Zahrobska). Radek.

avatar

Liberec

Albert muž 08.03.2007 15:07:26

Z triatlonovýho tréninku už ti to admin smazal asi, tak to napíšu eště sem.

Podle mě je to pro vytrvalce naprosto o ničem. Dělávala to Kratochvílová co si pamatuju. Stejně jako u Záhrobské i u ní ten výkon trvá maximálně dvě minuty a to v maximální intenzitě. Takže i trénink vypadá pochopitelně úplně jinak.

Pro vytrvalce a rekreační sportovce vůbec je to nejen nepřínosné ale dokonce bych řekl že nebezpečné a kontraproduktivní. Rozhodně to není nějaká „zkratka“ k dobrým výkonům.

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 08.03.2007 15:10:13

Zkušenosti s tím nemám, ale rozhodně bych před každým seběhem poslal pneu jako první. Taky bys ji asi po každém tréningu neměl zapomenout odvázat.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 08.03.2007 16:05:40

[quote=Albert]Z tri­atlonovýho tréninku už ti to admin smazal asi, tak to napíšu eště sem.

Podle mě je to pro vytrvalce naprosto o ničem. Dělávala to Kratochvílová co si pamatuju. Stejně jako u Záhrobské i u ní ten výkon trvá maximálně dvě minuty a to v maximální intenzitě. Takže i trénink vypadá pochopitelně úplně jinak.

Pro vytrvalce a rekreační sportovce vůbec je to nejen nepřínosné ale dokonce bych řekl že nebezpečné a kontraproduktivní. Rozhodně to není nějaká „zkratka“ k dobrým výkonům.[/quote] To je to samy jako kdybys rikal ze nema cenu behat kopce a jinak posilovat nohy. A to je s prominutim pekna hloupost :)

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.03.2007 17:21:14

[quote=Neumibe­hat]Ahoj,mate nekdo zkusenosti s tahanim pneumatiky za sebou pri silovem treninku??Stejny dotaz jsem polozil i do triatlonoveho treninku.Dostalo se mi odpovedi,ze pry se o tom pise v aktualnim Reflexu(Sarka Zahrobska). Radek.[/quote] Požadavky na svalovou vybavenost stehenních partií je u sjezdového lyžování natolik specifická ,že se tahání pneumatiky určitě kladně projeví.Zkus jet nadoraz 3km sjezd nebo 500m slalomu.Poznáš,co jsou zakyselená stehna… :)

avatar

Liberec

Albert muž 08.03.2007 17:24:52

[quote=Xixao]To je to samy jako kdybys rikal ze nema cenu behat kopce a jinak posilovat nohy. A to je s prominutim pekna hloupost :)[/quote] To máš naprostou pravu. Nic takovýho ale přece neříkám :)

Ale není posilování jako posilování – vytrvalci musí posilovat úplně jinak než sprinteři. Je například dost rozdíl jestli budeš dělat 30 opakování s 50% maximální váhy kterou zvládneš a nebo 3 opakování s 95% maxima. A stejné je to s kopcema.

Prostě u vytrvalců – což je myslím si cíl valné většiny zdejších diskutujících a rekreačních běžců vůbec (neznám žádnýho hobby čtvrtkaře třeba) jde v tréninku spíš o silovou vytrvalost, než o trénink maximální síly. A tak by i tréninkové prvky měli hledat spíš u vytrvalců než u sprinterů.

A ještě to doplním, spousta začátečníků a rekreačních běžců má rezervy úplně jinde než v síle – neumí se ani pořádně odrazit, Anaerobní vytrvalostní kapacita je malá nebo žádná, rychle se zakyselí a odpadnou. Myslím že kdo neumí desítku pod 35 minut ten by si posilováním vůbec neměl lámat hlavu. Takže ty Xixao asi můžeš :) Stejně tak se mnou můžeš nesouhlasit, ale nepodsouvej mi něco co jsem nenapsal.

avatar

Most

Celkem 285 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:41:57 (2007)

Dalimil muž 08.03.2007 18:04:20

Počkej, Alberte, tys mě vyburcoval! Začnu trénovat rychlost, budu tahat pneumatiku a hlavně se stanu prvním hobby čtvrtkařem, kterýho budeš znát :-)

Motto: Kdyby byl život tak snadný jako běhání...
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 09.03.2007 16:08:15

Tak dobře, tahat pneuamtiku ne. A co běhat v těžkých botrech? To je přece úplně stejný princip a Zátopek s ním trénoval na tratě 3 – 10 km, ale zvládl i vyhrát maraton… To se tak změnila doba, že teď už by to nemělo význam?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Havířov

Celkem 717 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:41 (2005)
půlmaraton: 1:32:09 (2006)
maraton: 3:15:42 (2005)

pm muž 09.03.2007 16:45:26

moc s tím zkušenosti nemám ale už jsem to tu jednou psal ohledně závaží na nohy moje zkušenost je taková že mě z toho pěkně bolely kotníky.Používal bych do 1kg nebo se mě jako ideál jeví koupit těžší treninkové boty a na závody používat jen třeba 220–250g lehké botky ale je to moc individuální věc.

Motto: http://www.maratonec.estranky.cz/ - osobní stránky běžeckého blázna petr_minarik@centrum.cz http://petrminarik.rajce.idnes.cz/ - fotogalerie
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 09.03.2007 17:26:17

Myslím Petře, že při naší výkonnosti, se váha tréninkových bot příliš na výsledcích neprojeví, Domnívám se, že když před pro mě důležitým závodem sundám kilo či dvě ze své váhy, tak udělám pro výsledek víc :cool: :cool: :cool: .

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Most

Celkem 285 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:41:57 (2007)

Dalimil muž 09.03.2007 17:57:31

[quote=Oslík]Tak dobře, tahat pneuamtiku ne. A co běhat v těžkých botrech? To je přece úplně stejný princip a Zátopek s ním trénoval na tratě 3 – 10 km, ale zvládl i vyhrát maraton… To se tak změnila doba, že teď už by to nemělo význam?[/quote] Podle mě Zátopek vyhrál ten maraton prostě proto, že měl intenzivnější trénink. Myslím že trénink v těžkých botech mu byl také prospěšný, ale na ty kratší tratě…

Motto: Kdyby byl život tak snadný jako běhání...
avatar

Liberec

Albert muž 09.03.2007 19:19:20

Zátopka bych do toho moc netahal. Jakoliv ho obdivuju. Byla jiná doba, on v podstatě tvořil úplně nové formáty tréninku, šel cestou kterou téměř nikdo před ním nezkusil. Ale je to víc jak 50 let. Za tu dobu se přece jen sportovní věda posunula někam jinam. A co je hlavní – Zátopek by něco čemu se říká generační talent. Jeho tréninky by spolehlivě zabili řadu dnešních profesionálů o rekreačních sportovcích nemluvě. To je stejný jako když by hobby cyklista chtěl trénovat stejně jako Lance Armstrong.

Vytrvalostní běh není o síle. Podívejte se na afričany jaký mají somatyp. A kdo na ně dneska má? Pro silový trénink naprosto stačí běhat úseky v kopcích, a hlavně technicky správně – pořádný odraz, kolena nahoru.

Když pořád uvažujete o posilování se závažím (tedy ne s vlastní vahou) zkuste si nejdřív upřímě odpovědět sami sobě na otázku, zda je právě s síle a dynamice odrazu vaše slabé místo. Zda umíte bezchybně ABC, jestli udržíte krok i při delším běhu stále „čistý“ a ekonomický. Jestli nezačínáte v závěru dlouhého běhu odpadat proto, že „utlučete“ svaly na nohou špatnou technikou.

Já si raději přidám dva úseky do kopce, nebo delší, nebo prudší kopec. A ještě dlouho mi to vystačí :)

avatar

Havířov

Celkem 717 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:41 (2005)
půlmaraton: 1:32:09 (2006)
maraton: 3:15:42 (2005)

pm muž 09.03.2007 19:39:14

[quote=Rosťa Ostravak]Myslím Petře, že při naší výkonnosti, se váha tréninkových bot příliš na výsledcích neprojeví, Domnívám se, že když před pro mě důležitým závodem sundám kilo či dvě ze své váhy, tak udělám pro výsledek víc :cool: :cool: :cool: Naprosto s tebou souhlasím je to spíše psychická záležitost.Já osobně jedny super botky mám v létě je to dobré super větraj.Já zase mám problém to kilo zhodit to bych musel asi týden být o hladu.=D

Motto: http://www.maratonec.estranky.cz/ - osobní stránky běžeckého blázna petr_minarik@centrum.cz http://petrminarik.rajce.idnes.cz/ - fotogalerie
avatar

Havířov

Celkem 717 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:41 (2005)
půlmaraton: 1:32:09 (2006)
maraton: 3:15:42 (2005)

pm muž 09.03.2007 19:43:04

[quote=Rosťa Ostravak]Myslím Petře, že při naší výkonnosti, se váha tréninkových bot příliš na výsledcích neprojeví, Domnívám se, že když před pro mě důležitým závodem sundám kilo či dvě ze své váhy, tak udělám pro výsledek víc :cool: :cool: :cool: Naprosto s tebou souhlasím je to spíše psychická záležitost.Já osobně jedny super botky mám v létě je to dobré super větraj.Já zase mám problém to kilo zhodit to bych musel asi týden být o hladu.=D

Motto: http://www.maratonec.estranky.cz/ - osobní stránky běžeckého blázna petr_minarik@centrum.cz http://petrminarik.rajce.idnes.cz/ - fotogalerie
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 09.03.2007 21:57:15

Pneumatiku jsem loni (respektive predloni) pri pripravnem treninku tahaval – 8×(100m s pneu, pak hned 100m rychle zpatky a tech 100m k pneumatice dojit). Pokud zavazi na nohy, tak jen na rovinky, maximalne na dvoustovky a jen lehke, ne zadne kilove hruzy. Muj nazor ted: pro pulkare dobry (ale samozrejme v kombinaci s ostatnimi silovymi vecmi), pro vytrvalce absolutne nesmyslny. Albert ma pravdu, pokud chcete rozvijet silu, tak jedine sprinty do kopce.

avatar

Praha-Vychod

Neumibehat muž 12.03.2007 20:41:03

Diky za odpovedi a za tipy.Netusil jsem,ze vyvolam takovou diskuzi pouhym tahanim pneumatiky.Mozna by me jeste zajimalo,jak takovou pneumatiku k sobe pripevnit??Otazka zrejme pro TUTA…dik,Neumibehat

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.03.2007 21:09:55

2 Albert: jak se pozná, kdo má špatnou techniku? Každý má přece svůj styl a je pro něj nejlepší… Třeba když dávám ABC, tak mi někdy jdou odrazy, někdy ne, ale záleží na intenzitě předchozího tréninku, tak ani nevím, jestli zvládám ABC bezchybně nebo ne…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 12.03.2007 22:40:42

Neumibehat: No v pneumatice je zavazi (koule), ve ktere je provaz, ten je tazen skrz pneumatiku, a pak se privaze k nejakemu pasu, co ma clovek u sebe (my jsme pouzivali takovy ten posilovaci pas, ale kdyz to zjistili vrhaci, tak nam pekne nadavali, ze se nici, tak asi privazat nejakym starym paskem).

avatar

Liberec

Albert muž 13.03.2007 08:24:31

[quote=Oslík]2 Albert: jak se pozná, kdo má špatnou techniku? Každý má přece svůj styl a je pro něj nejlepší… Třeba když dávám ABC, tak mi někdy jdou odrazy, někdy ne, ale záleží na intenzitě předchozího tréninku, tak ani nevím, jestli zvládám ABC bezchybně nebo ne…[/quote] No sám to člověk bohužel pozná těžko. Ideální je když tě okoukne nějaký trenér, nebo alespoň dobrý běžec a řekne ti. Ještě lepší, stejně jako u plavání je natočit (dneska je kamera v každým digitálním foťáku) a ty chyby ti přímo ukáže. Nebo tě může natočit kdokoliv a pak to alespoň sám porovnat s nějakým dobrým běžcem v televizi apod. I když běh není plavání, nebo běžecké lyžování, dobrá technika je základ toho aby si dokázal případnou sílu využít.

S tím vlastním stylem záleží jak to myslíš. Určitě existuje řada drobných odchylek, už třeba podle toho jak kdo má narostlý nohy apod. Ale ten základ, tedy odraz, let a dopad by tam měl být. No a u spousty lidí ho nevidíš. Tak sem chtěl upozornit na to, co je podle mě daleko důležitější než síla. Ta přijde časem „sama“.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.03.2007 08:40:43

Styl behu ma kazdy bezec specificky, ale kazdy dobry bezec az na par velmi vzacnych vynimiek ma urcite atributy, ktore ho stavaju hlavu a ramena nad ostatnych. Ma (relativne) lahky krok, kratky kontakt so zemou, bezi s vyrovnanym trupom a uvolnenymi rukami, ramenami, ma dobry rozsah pohybu a naznak lukoviteho prepnutia pri odraze. Ziadne zbytocne pohyby do stran ani odrazy do vysky- tieto pohyby su neekonomicke a uberaju na rychlosti a energii. Vela ludi argumentuje Zatopkom, ako prikladom bezca so strasnym stylom a predsa vyhraval, ale ked sa blizsie pozriete na dobove zaznamy, tak zistite, ze mal telo rozdelene na dve casti: od pasa hore bol citankovym prikladom neekonomicnosti a plytvania sil na zbytocne pohyby, od pasa dolu to bol najekonomickejsi bezec na drahe v tej dobe. Mal kratky, frekvencny krok, neodrazal sa smerom hore a doslapoval cez cele chodidlo. V zavere krok vedel neuveritelne predlzit, zdvihnut koleno a mal prekvapivo silny odraz (pozrite si zaver 5ky z Helsink '52 a porovnajte jeho krok v zaverecnych 150m s Mimounom a Schadem, nehovoriac o Piriem a inych). Tieto vlastnosti ziskal vdaka vycibreniu stylu velkymi objemami, kde odstranil od pasa dolu zbytocne pohyby a zaroven slusnou silovou pripravou, ktora mu pomohla v zavere. V tom case (a vlastne to plati dodnes) nevyhral ten, kto mal najvacsiu rychlost, ale ten, kto vedel zmobilizovat najviac sil , ked uz ostatni sily nemali. Tymto vsak neodporucam behat v kanadach, lebo to je samozrejme blbost a rychla cesta k zraneniu. Odporucam vsak pravidelne behat kopce- kratke, dlhe, stredne… pomaly, rychlo- akokolvek, len ich behat. Posilovanie dolnych koncatin inym sposobom ako behanim je pre vytrvalcov hlupost a strata casu. Ine to je pre strednotratiarov, ale aj tam musia byt cviky SPECIFICKE pre bezecky pohyb. Brutalna sila je nanic.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.03.2007 15:42:18

Mato, pokud říkáš, že Zátopek neměl rychlost, musím se Tě zeptat: víš, jak trénoval? Pouze 400 nebo 200 – dle dr. Haluzy (také špičkový běžec ve své době) je jediná cesta k dobrým výsledkům přes rychlost. Třeba kopec Ti dá sílu, ale to podle mě využiješ zase jen v kopci. Jinými slovy, třeba desítka pod 36´ už je běhaná spíše švihem než silou, když trochu přeženu. Ale tréninku pořádně nerozumím, rád se poučím. Btw. Často se mi stává, že ve finiši porazím pár běžců – je to dáno tím, že jsem běhal závodně kopce, že jsem mladý, nebo je to všechno „v hlavě“ (resp. ve vůli)?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.03.2007 16:07:39

Zatopek mal, obecne povedane, slusnu rychlost, ale v porovnani s inymi spickovymi bezcami bol skor podpriemerom. Jeho vykony na 1500m-3000m o tom vypovedaju same. Bol vynimocny svojimi treningovymi davkami a neuveritelnou odolnostou- volovou aj fyzickou. A bol ‚najsilnejsi‘ vytrvalec tej doby- v zmysle specifickej sily aplikovanej na beh. O jeho treningoch viem dost- mam doma o nom asi desiatku clankov, dalsiu desiatku kapitol v knihach o behani a 4 knihy iba o nom, ale diky za snahu. Desiatka za 36' sa nebeha „svihovo“, teda aspon ja o tom neviem. Pre mna je to priemerne maratonske tempo, ktore by som svihovym strednotratiarskym stylom nemohol udrzat. Zalezi vsak aku mas rychlostnu rezervu, aerobnu rezervu a ako daleko si od ANP. To, ze niekoho porazis v zavere znamena, ze mas v zavere viac sil, nic viac ani nic menej. Mozes mat aj rychlost ako Michael Johnson, ale ked dobehnes na desiatke na metu 9800m a ledva zdvihas nohy, tak Ti je to figu platne, ked super vedla Teba ma este aspon 10% rezervu… v jednom mas vsak pravdu- dobry zaver je aj o psychike- musis si verit.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 14.03.2007 11:34:47

2 Mato: Já nevím, jestli to bude v síle, ať jsem vyčerpaný jakkoliv, ve finiši ty síly vždycky ještě najdu – není to tím, že se během závodů „flákám“? Už se mi i stává, že když běžím za někým dlouho v závěsu a nemám síly, abych jej vystřídal, začínám uvažovat, jestli bude fér, až ho před cílem předběhnu… Fakt je ale také to, že když běžím do cíle a vidím, že se běžci přede mnou blížím, tak mě to pohání… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.