Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » superkompenzace, regenerace - jak?

superkompenzace, regenerace - jak?

Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 08.03.2007 12:16:04

Ahoj,

beham dobrych sest let, dlouho jsem v tom nemela zadny system, jen jsem pridavala na objemu, az jsem se dosla k nejakym 70km/tyden. Jenze postupne zjistuji, ze (pochopitelne) se moje vykony nijak dal nezlepsuji. Pulmaraton beham okolo 1:45, maraton jsem mela za 3:51. Rada bych se nejak zlepsovala, nemusi to byt nijak dramaticke. Trochu jsem zacala. Hlavne jsem do celkem monotonniho behani stale stejne trasy ve stale stejnem (v podstate pocitove rizenem) tempu vnesla nejaky rad. Beham 3 x tydne trasu okolo 15-ti km (tak jsem to delala vzdycky), ale posledni dobou do ni zarazuji systematicky useky s ruznou TF, jedenkrat tydne maximalni (nekolikrat 2 min) a jednou tydne vysokou (80–85%) (nekolikrat 12–15min). Pak beham o vikendu delsi beh okolo 25 km na nejake stredni intenzute (75–80%). Ve zbytku se snazim behat na nizkych „otackach“ (65–70%).

Zacinam o tom stale vice premyslet a zjistuji, ze vlastne nevim, jak treninky radit za sebou. Cetla jsem neco o superkompenzaci, ale vlastne nevim, jak dlouho to trva nez se telo zregeneruje po intenzivnim treninku, jak dlouho po dlouhem mene intenzivnim.

Mohla bych si jiste najit nejaky treninkovy plan a drzet se ho, jenze tak trochu se bojim, ze trenink by mel byt natolik individualni, ze se tezko vejit do nejakych tabulek, navic zjistuji, ze ve srovnani s tim, co by odpovidalo memu casu na pulmaraton nebo maraton a co je uvedeno napr v knize Od joggingu k maratonu, beham uz ted o dost vetsi objemy. Je to spatne? (Doufam, ze ne, protoze ubirat se mi nechce…;-)

Byla bych vdecna za nejake zkusenosti stran planovani treninku, se superkompenzacnim efektem a regeneraci,

J.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.03.2007 12:34:20

Podle mého názoru máš organismus zadaptovaný na víceméně stejnou zátěž.Nepíšeš ,jak dlouho (poslední dobou?) běháš s jistým „řádem“.Tato změna ti jistě přinese výkonnostní zlepšení.Chce to trpělivost.

avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 08.03.2007 12:51:48

S radem jsem zacala letos zacatkem unora, v zime (jak jsem si precetla) se intenzivni behani nema moc zarazovat a unor jsem definovala jako zacatek jara..:-) S trpelivosti problem nemam, jde mi spis o to, abych se dlouho o neco nesnazila a pak nezjitila, ze takhle se to delat nemelo, rada bych si byla schopna planovat behani sama, jen mi to zatim prijde jako strasna veda – jsem totiz vedec povolanim…:)

J.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 08.03.2007 17:04:47

Jani, nevím, jestli si četla o superkompenzaci a tréninku zrovna na stránkách, na které Ti dávám odkaz. Pokud ne, doufám, že Ti pomůžou. Najdeš zde i spoustu dalších rad ohledně tréninku, články o metabolismu, který Ti možná objasní „proč co funguje tak jak funguje“, článek o přetrénování, prostě toho je tu – na www.kpo.cz – fyziologie, lékař radí, – dost a dost zajmavýho. Teď ty slibované odkazy. http://www.kpo.cz/…ogie07-1.htm http://www.kpo.cz/…ogie07-2.htm

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Barcelona muž 08.03.2007 19:51:13

Ahoj Jano já Ti naprosto jednoznačně musím doporučit E-trénink který nabízí pan Škorpil…když čtu co píšeš, jako bych slyšel sebe před necelými 4 měsíci jen s tím rozdílem že běhám 2km trať..Pan Škorpil mi to zlepšil za 3,5 měsíce z času 7:55 na čas 7:38 tj. o 17 sekund…jinak jsem měl třeba než jsem začal s E-trénikem horší časy na 1000 metrů než před 4 lety tréninku takže věř mi že takové chaotické běhání nemůžu nikdy vést k úspěchu, max. u mimořádně talentovaných lidí

Jo a nedoporučuji ani za nic aby ses snažila sama vzdělávat a běhat podle toho, plánování běhání bych opravdu přenechal odborníkům, sám bych se proběhal leda k totálnímu psychickému zdeptání z mého nezlepšování

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Celkem 469 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:26 (2006)

Pavel D. muž 08.03.2007 20:18:23

super, Barcelona je zpět! Kde jsi byl takovou dobu? Nebyl jsi náhodou odstřihnutej ? (banned)?

avatar

Barcelona muž 08.03.2007 20:24:19

[quote=Pavel D.]super, Barcelona je zpět! Kde jsi byl takovou dobu?[/quote] Můžu Ti to napsat e-mailem nechci tu psát o něčem jiném než mám abych nedal důvod správcům mě zas banovat – takže jak píšu – dostal jsem Ban, forest mi ani na dvacátý dotaz o vysvětlení za co to bylo odmítl odpovědět takže si vyvoď sám jaké k tomu asi byly důvody, dál prosím to můžem řešit pouze přes e-mail ne tady…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.03.2007 20:35:01

[quote=Barcelo­na]Ahoj Jano já Ti naprosto jednoznačně musím doporučit E-trénink který nabízí pan Škorpil…když čtu co píšeš, jako bych slyšel sebe před necelými 4 měsíci jen s tím rozdílem že běhám 2km trať..Pan Škorpil mi to zlepšil za 3,5 měsíce z času 7:55 na čas 7:38 tj. o 17 sekund…jinak jsem měl třeba než jsem začal s E-trénikem horší časy na 1000 metrů než před 4 lety tréninku takže věř mi že takové chaotické běhání nemůžu nikdy vést k úspěchu, max. u mimořádně talentovaných lidí[/quote] Ty žertuješ.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.03.2007 21:02:15

[quote=Barcelo­na][quote=milan][qu­ote=Barcelona]A­hoj Jano já Ti naprosto jednoznačně musím doporučit E-trénink který nabízí pan Škorpil…když čtu co píšeš, jako bych slyšel sebe před necelými 4 měsíci jen s tím rozdílem že běhám 2km trať..Pan Škorpil mi to zlepšil za 3,5 měsíce z času 7:55 na čas 7:38 tj. o 17 sekund…jinak jsem měl třeba než jsem začal s E-trénikem horší časy na 1000 metrů než před 4 lety tréninku takže věř mi že takové chaotické běhání nemůžu nikdy vést k úspěchu, max. u mimořádně talentovaných lidí[/quote] Ty žertuješ.[/quote] Smrtelně vážně mluvím ale nevím na co to o žertu vztahuješ, vypadá to že jen sem po třičtvrtěroce vejdu tak se zas budu muset hádat:)))[/quote] Pokud jsem tě něčím ,co nechápu (nevědomě) „nadzvednul“,tak se ti omlouvám.Nemohl bys svoje některé schopnosti použít v jednání se sousedem ?Ale nejsme off topic ?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.03.2007 08:02:22

pánové, myslíte, že když se bavíte dva, šlo by se obejít bez citací bezprostředně předcházejících příspěvků? Když to čte člověk na menším displeji pda, tak je to fakt z zbláznění nepřehledné. Dík.

avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 09.03.2007 08:05:40

to Kamen urazu: prave ty stranky jsem cetla a povazuju je za velmi kvalitni (a navic docela vtipne), jenze prave ony me dostaly do situace, kdy nevericne kroutim hlavou a rikam si, ze je to zatracene slozity.

To Barcelona: Je mi jasny, ze odbornik je odbornik. Ja bych tomu ale stejne chtela trochu rozumet. Mrzi me napriklad, jak malo se o strategii planovani pise. Ja si myslim, ze tak slozity to nebude. Podle me ani odbornik nemuze zareagovat dostatecne flexibilne, kdyz zna jenom subjektivni pocity bezce (v beznem pripade nema pristup ani k hladine laktatu – a to je dost dulezity). Takze z toho vyvozuji, ze existuji nejaka pravidla k sestavovani zateze – nejvice jsem se o tom dozvedela na strankach p. Vojtechovskeho. Ale porad si nejsem jista, jestli z toho dokazu odvodit neco pro sebe.

Zajimalo by me, jaky mate kdo system.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 09.03.2007 08:38:32

Snažím se dodržovat týdenní skladbu běhů v pořadí priorit :

  • delší běh (u něj v poslední době jen vyjímečně překračuji 25% z týdenní kilometráže) v terénu s kopečky
  • jednou dráha 3×3 nebo zkouším 3×4 (pod ANP)
  • regenerační běh 10–12km
  • jednou kolem 15km s kopečky,intenzita kolem 75–80% max.TF

Když se zadaří,tak zvládám v posledních týdnech dráhu i 2× s následným rege během. Vzdálenost,in­tenzitu a profil běhu občas měním ze dne na den,podle pocitů. Myslím si,že v kombinaci se závody BBP se moje výkonnost přes letošní zimu mírně zvýšila.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.03.2007 08:46:44

Tu by som zasadne nesuhlasil s Barcelonou- najlepsim trenerom si bude vzdy clovek sam. Ak sa nepoznas, nikdy sa nebudes zlepsovat. Aj ten najlepsi odbornik- trener, Ti moze iba pomoct, ale konecne prevedenie planu bude vzdy na Tebe a Tvojich schopnostiach pocuvat svoje telo a spravne tieto udaje vyhodnotit. Trener vzdy len odhaduje a upravuje podla skusenosti s INYMI a podla ucebnicovych prikladov, co je urcite fajn kvoli vyvarovaniu sa obecnych chyb, ale kazdy sportovec je individualita a velmi odlisna. Moja rada znie- vzdelavaj sa kolko mozes a bud sa ma sebe najlepsim radcom. Pomoc trenera nie je na skodu, ale nespasi. Ak ovladas dobre anglictinu, na webe su tony informacii o trenovani, mozem Ti uviest aj linky. Inak ides na to obecne dobre- intenzitu a aj objem je treba striedat a Tvoj postup sa mi javi po dlhej dobe, ako velmi pragmaticky a zaroven nebojacny. Na vysledky musis pockat aspon 2 mesiace a aj tie budu iba medzistupnom v progrese. Skus spravit jeden z tych intenzivnych behov kratsi (napr. 12km) a namiesto viacerych 12–15min usekov si daj jeden v trvani 25min, plus dobry rozklus a vyklus (20 + 15min). Chybajuci objem nahrad v den, ked si davas volno (ak je ich viac ako 1 za tyzden) a chod iba regeneracny 8–10km beh- je to lepsie ako uplne volno. Pozoruj svoje telo a reaguj na znamky zvysenej pretrvavajucej unavy. Ak to nebudes ignorovat, tak si myslim, ze pretrenovanie Ti nehrozi- to je dlhodoby stav, ktory hrozi iba naozaj kompulzivnym jedincom. Je totiz rozdiel medzi pretrenovanim (chronicky stav) a lokalnou unavou, na ktoru staci 1–2 dni volna.

avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 09.03.2007 11:27:43

To Mato: Diky, ty linky by me zajimaly. Jeste k regeneracnimu behu, nekde jsem cetla, ze by nemel byt moc dlouhy (do 30-ti minut), uplne presne nechapu, proc. A jeste: ma nejaky vyznam dlouhy beh (15–20 km) na regeneracni intenzite? (65%) Kuprikladu mezi dvema intenzivnimi kratsimi behy: se superkompenzacnim efektem v aerobnim zone? J.

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 11:37:10

Každá buňka si vytváří energetickou rezervu pro výkony převyšující běžný zátěžový průměr (je to jakási evolučně podmíněná bezpečnostní záloha k řešení život ohrožujícího průseru). Dokonce to snad vypadá tak, že po skončení zátěže se každá buňka snaží napřed obnovit a zkvalitnit onu rezervu a až potom opravit škody na vlastních strukturách (toto tvrzení také částečně vysvětluje, proč je možné dosáhnout stavu přetrénování bez viditelnějších příznaků v počátečních fázích). Štěpení tkáňových energetických zásob (tuků) nastává až tehdy, pokud je již tělu jasné, že s buněčnou rezervou nevystačí. Toto nastává v rozmezí zhruba 10–30 minut zátěže dle trénovanosti v aerobním pásmu. Pokud se tedy regeběh odehrává pod aerobním prahem do 30 minut, vystačím právě jenom s těmi rezervami a nevytvořím tak potřebu regenerace po regeneračním běhu. Navíc, pokud se ve svalech nachází zbytkový laktát, je přednostně zpracován, protože je prostě lehce k mání a zároveň tak dojde k „provětrání“ tkání, protože krev nese více zdrojů, než je aktuální spotřeba. Pojmem regenerace rozumím dojici procesů: obnova a oprava. Při regeběhu se snažíme nevyvořit nutnost opravy a minimalizovat míru nutné obnovy podmíněnou aktuální zátěží, naopak vytváříme „distribuční přebytek“ využitelný k opravě vynucené předchozím intezivním zatížením. Snad je to srozumitelné.....

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 11:49:22

K Barcelonovi: Jak poznáš skutečného odborníka? Existuje seznam?

avatar

Barcelona muž 09.03.2007 11:52:16

[quote=Jana]To Mato: Diky, ty linky by me zajimaly. Jeste k regeneracnimu behu, nekde jsem cetla, ze by nemel byt moc dlouhy (do 30-ti minut), uplne presne nechapu, proc. A jeste: ma nejaky vyznam dlouhy beh (15–20 km) na regeneracni intenzite? (65%) Kuprikladu mezi dvema intenzivnimi kratsimi behy: se superkompenzacnim efektem v aerobnim zone? J.[/quote] to jsi špatně přečetla podle mě tam bylo napsané že regenerační běh má trvat minimálně 30 minut, po této době zatížení totiž tělo začne brát z tukových zásob…Já běhám regenerační běhy 12 a 10 km každý týden mezi těžšími tréninky (tj. 1:20 a 1:00hodina běhu)…jinak ty regenerační běhy ti pomůžou určitě lépe vstřebat únavu z včerejšího těžkého tréninku než kdyby jsi jen seděla doma – to by se ti pak mohlo stát že i před den volna by ses cítila jako zmlácená:D…jinak mě pan Škorpil vždy předepisuje po těžších trénincích nejprve regenerační běh a pak den volna, před volnem je ten regenerační běh ideální… Plány které dostávám jsou zhruba takovéto: Po – volno Út – těžký trénink St – regenerační běh Čt – volno Pá – těžký trénink So – těžký trénink Ne – regenerační běh

I když nevím jestli tím přesně odpovídám na to na co ses ptala:D

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.03.2007 11:54:27

ono co píšeš, může svědčit i o tom, že jsi prostě neuchopil problematiku za správný konec. To, že Ty sám se jako samouk nedokážeš zlepšit, neznamená nemožnost zlepšení se někoho jiného. Počítám, že i zde fóru najdeš celou řadou „samouků“, kteří se výrazně zlepšili i bez e-tréninku (čímž se rozhodně nesnažím snižovat jeho kvality).

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 11:59:07

K Barcelonovi: To, co se zdá aktuálně lepším než předchozí neúspěšná verze, je vždy to pravé a optimální? Navíc univerzálně použitelné? (teď samozřejmě nezpochybňuju kvality M.Š)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.03.2007 12:18:37

Barcelono, ja som samouk a po rokoch behania na o dost vyssej urovni ako behas Ty (neuraz sa, ale vykony hovoria samy za seba) viem rozhodne lepsie zhodnotit, co je naprosta nutnost a co nie. Vedenie trenerom je dobre a rozhodne ho odporucam tim, co behanie chcu brat vazne. To vsak nezbavuje dotycneho zodpovednosti sameho za seba. K prevzatiu tejto zodpovednosti su nutne znalosti a ista davka inteligencie, aby si pochopil suvislosti a dovody. Spravny trener ma spociatku zverenca viest uplne a postupne ho vychovavat k samostatnosti a zodpovednosti za svoj stav trenovanosti. Nakoniec by mal uz trener fungovat iba ako priatelsky konzultant a ako mantinel na odrazanie blbych napadov a priepustnost dobrych. Trener, ktory nema taketo ambicie ma problem s vlastnym egom a nemal by robit trenera. BTW, najviac arogantnych a silne nevzdelanych tiez „trenerov“ som nasiel prave medzi tymi, co na to mali papier, ale trenovaniu sa rozumeli ako hus do piva. Nenarazam tu na nikoho konkretneho- s kopou takych som sa vsak sam stretol. Poznam vsak aj vela diplomovanych trenerov, co boli skvelymi trenermi. Podla mna k tomu, aby sa niekto stal dobrym trenerom musi ma zrovna tak vynimocny talent, ako k tomu, aby sa stal niekto sportovou hviezdou. To Jana: navstiv formum na stranke www.letsrun.com (message board). Je tam primitivny vyhladavac, ale daju sa tam najst skvele veci, ak odfiltrujes primitivov. Prispievaju tam take esa ako Jack Daniels, Renato Canova (treneri a dobornici svetoveho formatu), Mike Platt, Joe Rubio, etc. Pre ulahcenie hladania chod na vlakna, kde su zosumarizovane temy najzaujimavejsich vlakien (na zaciatku strany message boardu). To by Ta malo zamestnat na mnoho mesiacov, najma ak budes sledovat linky s odkazmi na dalsie stranky. Vela trpezlivosti prajem. Dalsia dobra stranka, trenera, s ktorym som si pisal a viem, ze je naslovo vzaty odbornik je: www.therunzone.com pre ochranu svojho sukromia si uvadza iba svoje screen name Tinman, ale pre ti, co ho blizsie spoznaju, vedia jeho meno.

avatar

Barcelona muž 09.03.2007 12:20:07

[quote=Mato]Bar­celono, ja som samouk a po rokoch behania na o dost vyssej urovni ako behas Ty (neuraz sa, ale vykony hovoria samy za seba) viem rozhodne lepsie zhodnotit, co je naprosta nutnost a co nie. Vedenie trenerom je dobre a rozhodne ho odporucam tim, co behanie chcu brat vazne. To vsak nezbavuje dotycneho zodpovednosti sameho za seba. K prevzatiu tejto zodpovednosti su nutne znalosti a ista davka inteligencie, aby si pochopil suvislosti a dovody. Spravny trener ma spociatku zverenca viest uplne a postupne ho vychovavat k samostatnosti a zodpovednosti za svoj stav trenovanosti. Nakoniec by mal uz trener fungovat iba ako priatelsky konzultant a ako mantinel na odrazanie blbych napadov a priepustnost dobrych. Trener, ktory nema taketo ambicie ma problem s vlastnym egom a nemal by robit trenera. BTW, najviac arogantnych a silne nevzdelanych tiez „trenerov“ som nasiel prave medzi tymi, co na to mali papier, ale trenovaniu sa rozumeli ako hus do piva. Nenarazam tu na nikoho konkretneho- s kopou takych som sa vsak sam stretol. Poznam vsak aj vela diplomovanych trenerov, co boli skvelymi trenermi. Podla mna k tomu, aby sa niekto stal dobrym trenerom musi ma zrovna tak vynimocny talent, ako k tomu, aby sa stal niekto sportovou hviezdou. To Jana: navstiv formum na stranke www.letsrun.com (message board). Je tam primitivny vyhladavac, ale daju sa tam najst skvele veci, ak odfiltrujes primitivov. Prispievaju tam take esa ako Jack Daniels, Renato Canova (treneri a dobornici svetoveho formatu), Mike Platt, Joe Rubio, etc. Pre ulahcenie hladania chod na vlakna, kde su zosumarizovane temy najzaujimavejsich vlakien (na zaciatku strany message boardu). To by Ta malo zamestnat na mnoho mesiacov, najma ak budes sledovat linky s odkazmi na dalsie stranky. Vela trpezlivosti prajem. Dalsia dobra stranka, trenera, s ktorym som si pisal a viem, ze je naslovo vzaty odbornik je: www.therunzone.com pre ochranu svojho sukromia si uvadza iba svoje screen name Tinman, ale pre ti, co ho blizsie spoznaju, vedia jeho meno.[/quote] Bohužel neuvádíš hlavní důvod proč jsi lepší – je to daleko větší talent, na běhy delší než 100 metrů jsem byl odjakživa levý…Dále jsou to Tvé názory, já si myslím že hlavní na trenérovi je aby jeho trénink přinášel výsledky ať už vede svěřence k samostatnosti nebo ne..Pan Škorpil mi jinak říkal že bych po půlroce měl mít zkušenosti abych si trénink vedl sám jenže já si trénink nechám prostě radši napsat, nevidím na tom nic špatného výsledky to má jasné a co si dělám se svými penězi je má věc…jak jsem psal výše, respektuji jiné názory, já opět trvám suveréně na svém

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.03.2007 12:29:29

Barcelono, toto uz je naozaj mimo temy. Nevravim, ze som lepsi- vravim, ze som a) starsi a skusenejsi b) mam skusenosti s behanim na vyssej urovni ako Ty c) mam omnoho viac vedomosti o sporte ako takom a najma o behani, ako Ty d) nebavime sa tu o talente, ale aj o konkretnych vysledkoch (upozornujem, ze vysledky v behani maju pramalo spolocne s vedmostami o nom- ten kto rychlo beha, nemusi toho o behani moc vediet a naopak).

  1. Tvoje parmesacne skusenosti s tym, ze si trenovany nic nehovoria- si iba kazualnym prikladom toho, ze si nic nevedel a vedenie odbornika Ti pomohlo. Tvoja nevedomost trvajuca 4 roky je len Tvoja vlastna hlupost a lenivost. Sorry za tvrde vyjadrenie, ale je to tak.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 09.03.2007 12:42:49

Ach jo…

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.03.2007 12:43:14

Utocit? Stale? A ja? Maj svoj nazor, nech sa paci, nikto Ti ho neberie. Bohuzial Tvoje argumenty su postavene IBA na Tvojej velmi kratkej skusenosti a tento fakt ich vlastne diskvalifikuje. Diskusia sa sklada z nazorov a argumentov, zalozenych na faktoch a logike. Ty si sa zlepsil, fajn. Problem je, ze si pod vedenim len kraticku dobu a tak to o nicom nevypoveda. Jasne je, ze za 4 roky (ci za 6, ako pises inde) si si nebol schopny osvojit ani zaklady pripravy a ich jednoduchu logiku. Na tom by nebolo nic zle, ak o to nemas zaujem, ale pises, ze si sa o to vsemozne snazil. Pri dnesnej dostupnosti informacii sa to neda zhodnotit inak ako… neschopnost, ci lenivost. Ak Ti vyhovuje byt pod vedenim trenera, fajn, nic proti tomu. Nevrav vsak, ze je to absolutne, neoddiskutovatelne a neomylne nutne, kvoli Tvojej skusenosti. Nie je a dovod som uz uviedol vyssie. Moj odkaz na lenivost bol smerom k Tvojej ochote sa vzdelavat. Ahoj.

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 12:44:45

„Schopnost“ odmítnout sebevzdělávání a systematické studium zároveň s realitou nulových nebo špatných výsledků při dlouhodobé systematické práci (ať je to řemeslo, trénink, věda, vaření…) je obecně považováno za

  1. hloupost
  2. lenost
  3. neschopnost

A), B) i C) jsou správně. To ti řekne každý pedagog, který má víc než 5 let praxe. S liberalismem, demokracií, slušností a schopností přijmout cizí názor to nemá co dělat. Takto tvrdé vyjádření je spíše nediplomatické, možná ne moudré, to je ale tak vše.

avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 12:48:30

K Janě: V gradě vyšla kniha, jmenuje se tuším Vytrvalostní trénink pod kontrolou. Věnuje se asi více triatlonu, než by běžec potřeboval, ale použitelná je a myslím že dobře použitelná. Stojí cca 2 kila.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.03.2007 12:55:05

Barcelono, az do doby, nez si to zobral prilis osobne, sa tu nikto nehadal, iba uvadzal svoje nazory. Ked uvadzam na web svoje osobne skusenosti a nezdary a naviac nie som ochotny si priznat ich pricinu, ktora je zjavna, musim ratat aj s kritikou. Tej sa Ti dostalo. Az nabuduce o nu nebudes mat zaujem, neuvadzaj ich verejne. Vratme sa k teme a ako konstruktivny prispevok by si napr. mohol uviest priklad toho, co si robil pred pol rokom a co robis teraz odlisne. To ma cenu, narozdiel od dalsieho prazdneho tlachania.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 09.03.2007 13:33:17

[quote=pug]K Janě: V gradě vyšla kniha, jmenuje se tuším Vytrvalostní trénink pod kontrolou. Věnuje se asi více triatlonu, než by běžec potřeboval, ale použitelná je a myslím že dobře použitelná. Stojí cca 2 kila.[/quote] Ano, tuto knihu mám půjčenou z fakultní knihovny. Jedna z mála dobrých čtení – příjemné překvapení. Těžko říct jestli je tato kniha dobře pochopitelná pro člověka, který nemá základní znalosti ve fyziologii a teorii sportovního tréningu.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha

pug muž 09.03.2007 13:38:45

K Lesu: No já myslím, že právě proto. Kdo k ní přistoupí veden zájmem, toho dovede přinejmenším k těm zmiňovaným základům. Myslím, že hodnoty v ní skryté jsou dostatečnou motivací k hledání informací z jiných soudků. Asi se shodneme na tom, že tyto knihy nejsou i pro lidi znalé věcí vytěžitelné ze 100% po prvním čtení.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 09.03.2007 14:01:32

Ještě bych k této problematice přihodil další knihu: J. Dovalil – Výkon a tréning ve sportu (Olympia), kde to zase není pro běh konkrétně, ale pro sport všeobecně. Dá se říct, že na téhle knížce jde postavit studium na tělovýchově pro teorii tréningu.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.