Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Jaké nesmeky?

Jaké nesmeky?

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 8

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km

Semi žena 24.11.2008 18:47:15

Pokud někdo používáte nesmeky, tak jaké nosíte? Ty gumové s hroty nebo řetězové? Případně, které Vám přijdou dobré? Dík za odp.

avatar

Brno

Celkem 4707 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2008)
půlmaraton: 1:31:48 (2008)
maraton: 3:33:57 (2008)

Mond muž 24.11.2008 21:03:54

Já uvažuju o koupi těchhle: http://www.behshop.cz/…-grip-ultra/

Teď v sobotu na závodech BBP jsem ale viděl pár lidí běžet v orienťáckých botech s hřeby. Tak se ještě kouknu, jestli by to nebyla lepší volba.

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 24.11.2008 21:09:30

Používám taky tyhle (get-a-grip ultra) a jsem spokojen. Pokud je hodně ledu a málo bláta, jsou super. Běhal jsem s nimi klidně 20 km. Otázka je, kolik vydrží hřeby kilometrů, než se otupí – tolik jsem s nimi zatím nedal. Výhoda oproti orienťáckým botám s hřeby je v tom, že nesmeky můžu mít s sebou v ledvince a nasadit až v případě potřeby, třeba v lese.

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 24.11.2008 21:23:08

Jak se běhá s těma nesmekama přes úseky bez sněhu? Vadí to něčemu?

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 24.11.2008 22:28:12

Na asfaltu to trochu chrastí :) ,ale neklouže (určitě se tím rychleji otupí hřeby). Na měkkém to nijak nevadí, v bahně to může i trochu pomoct. Na ledu je to ale skvělý pocit, ještě se mi nestalo, že bych s tím uklouzl. Myslím ale, že na měkký sníh, jaký byl teď (Polabí) je to skoro zbytečné. Stačí boty s dobrou podrážkou.

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

10 km: 0:32:31 (2009)
půlmaraton: 1:17:19 (2008)

Matěj muž 25.11.2008 10:04:43

Můžu se jen zeptat…v čem je výhoda, jestli vůbec je, těchto nesmeků proti tretrám? Nějak mi není jasný důvod tohoto výrobku… abych pravdu řekl, slyším o tom teď prvně, tak si chci doplnit vzdělání :-)

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 25.11.2008 11:23:10

Ja bych videl vyhodu, ze kdyz si jdu zabehat, tak nemam hned za domem les… Musim aspon 10min bezet po asfaltu/chodniku a teprve pak jsem na mekkem. Takze ty tretry by mi dost vadily. Tohle muzu aspon vzit do ruky/batohu, kdyz uz nic.

Zrovna jsem se chtel zeptat, jak behate na ledu a snehu, protoze od sobotniho BBP mi to zacina dost vadit. Ted to navic zmrzlo, takze do kopce to je peklo.

Tak ja to zkusim a uvidim.

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.11.2008 18:27:56

[quote=Matěj]Můžu se jen zeptat…v čem je výhoda, jestli vůbec je, těchto nesmeků proti tretrám? Nějak mi není jasný důvod tohoto výrobku… abych pravdu řekl, slyším o tom teď prvně, tak si chci doplnit vzdělání :-)[/quote] Už to psal Elvard, ale abys to dobře pochopil, rád doplním. Zejména v horských oblastech se často stává (když např. běžíš na nějaký kopec), že první kilometry běžíš po suchém nebo mokrém asfaltu. Takový úsek může být dlouhý třeba pět km. Pak (s přibývající nadmořskou výškou) přibude led (to může trvat několik dalších km a během těchto několika km si můžeš pořádně rozbít držku – zvláště při návratu zpět z kopce dolů), později přibude sníh. Když se nad výše uvedenou situací zamyslíš, případně se v tom terénu proběhneš v různých běžeckých botách, v tretrách, nesmekách apod., zjistíš několik věcí:

  • pokud poběžíš v tretrách nebo nesmekách po asfaltě, tak během těch pěti kilometrů hřeby v tretrách i nesmeky zničíš
  • pokud poběžíš v tretrách nebo nesmekách po ledě, poběží se ti perfektně a noha neuklouzne
  • pokud poběžíš v tretrách nebo nesmekách ve sněhu, poběží se ti asi o něco lépe než v botech bez hrotů (ale záleží na tom, jak moc je udusaný sníh – pokud je čerstvý hluboký prašan, budou lepší normální boty)
  • pokud poběžíš v botách bez hřebů a bez nesmeků po čistém ledě, tak si rozbiješ držku, příp. si natlučeš jinou část těla, možná budeš bojovat i o život – záleží na exponovanosti te­rénu
  • po několika zkušenostech s nesmeky a s tretrami zjistíš, že tretry drží na nohách mnohem lépe než nesmeky a tretry váží podstatně méně než boty+nesmeky
  • také zjistíž, že je nesmysl běžet v normálních botech a vláčet s sebou tretry, aby ses pak přezul (je to neskladné – kam ty boty resp. tretry při běhu strčit, že?!)
  • no, a nakonec přijdeš na to, že pro takový terén jsou optimální nesmeky – jsou skladné, strčíš je třeba do ledvinky, běžíš v normálních botech a až narazíš na led, tak je během cca dvaceti vteřin navlečeš na boty a normálně běžíš dál
  • pokud bys navrhl vzít si batůžek na tretry a místo nesmeků se přezout do treter, tak tě mohu ujistit, že to za cca dvacet vteřin určitě nezvládneš – bude to trvat podstatně déle, v řádech minut a až po chvíli narazíš na suchý úsek, můžeš se přezouvat znovu…
  • pokud se rozhodneš běžet pouze v tretrách s tím, že hřeby se dají vyměnit, mohu tě ujistit, že hřeby se během po asfaltu zničí tak, že už je nebudeš z tretry schopen ani vyšroubovat a budeš si muset koupit nové tretry

Co z toho plyne? Pro běh v terénu, kde se střídají dlouhé suché úseky s ledem jsou nejlepší nesmeky. Píšu to proto, že s tím mám své poměrně bohaté zkušenosti. Ale pokud by ses nad celou věcí chvíli zamyslel, určitě bys na to přišel i sám.

avatar

10 km: 0:32:31 (2009)
půlmaraton: 1:17:19 (2008)

Matěj muž 25.11.2008 18:38:23

Děkuji za vyčerpávající odpověď…koukám, že jsem svou otázku neformuloval asi úplně dobře…nemyslel jsem výhody v tréninku…přeci jenom na každodenní objemové dávky bych rozhodně tretry nebral, nemám zatím v úmyslu dorazit už takhle ne moc zdravé nohy…zaskočilo mě spíš použití nesmeků v závodě (BBP). Tady to snad nemůže mít vůbec žádnou výhodu, ne? Ošlapání hřebů na suchých úsekách a podobně bude stejné, nikdo přizávodě určitě nepřezouvá…a v tomto případě mi přijdou tretry určitě lepší.

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 25.11.2008 20:55:58

Tak tady je to vyhoda pro hobiky, kteri maji jedny bezecke boty. Bezecke tretry mi prijdou jako mnohem vetsi investice na to, ze bych je vyuzil jen na zavodech. Na trenink bych si stejne nejake nesmeky mel poridit…

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.11.2008 21:03:57

Matěji, když jsem psal tu dlouhou odpověď a zmiňoval jsem tam také rychlost přezouvání treter a nesmeků, nepsal jsem to kvůli tréninku. V tréninku mi je totiž úplně jedno, jestli si budu nazouvat dvacet vteřin nesmeky nebo tři minuty tretry a budu mít na zádech batoh. Psal jsem to kvůli závodům. Ano, i v závodě se vyskytnou situace, kdy se vyplatí se zdržet dvacet vteřin a navléct na boty nesmeky. Ten čas, který přezutím ztratíš, se ti pak desetkrát vrátí tím, jak budeš předbíhat jednoho soupeře za druhým, kteří budou mít na ledě problémy sámi se sebou. Opět hovořím z vlastní zkušenosti. Pokud nevěříš, vyzkoušej zimní seriál závodů s názvem Lysacup. Pak určitě pochopíš o čem mluvím.

O výhodách treter a nesmeků, kdy co použít a kdy ne, se toho dá napsat hodně. Většinou však vždy záleží na konkrétních podmínkách tratě. Představ si závod, o kterém výš, že povede např. osm kilometrů po suchém asfaltu a jeden kilometr po ledě. Otázka: Běžel bys tento závod v tretrách nebo by sis radši s sebou vzal nesmeky?

avatar

Hořovice

Celkem 32023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2011)
půlmaraton: 1:39:38 (2011)
maraton: 3:42:11 (2008)

pavli žena 25.11.2008 21:42:27

Ještě připojím poznámku k orienťáckým botám s hřeby. V těch se dá běžet i po asfaltu i na ledu či sněhu. Hřeby se tolik neopotřebovávají jako u atletických treter. Jsou ale tvrdší, žádné odpružení. V zimě 2005/2006, kdy bylo opravdu hodně sněhu jsem v nich odběhala na ledu bez problémů spoustu kilometrů.

avatar

10 km: 0:32:31 (2009)
půlmaraton: 1:17:19 (2008)

Matěj muž 25.11.2008 22:08:52

[quote=VlastaK]Ma­těji, když jsem psal tu dlouhou odpověď a zmiňoval jsem tam také rychlost přezouvání treter a nesmeků, nepsal jsem to kvůli tréninku. V tréninku mi je totiž úplně jedno, jestli si budu nazouvat dvacet vteřin nesmeky nebo tři minuty tretry a budu mít na zádech batoh. Psal jsem to kvůli závodům. Ano, i v závodě se vyskytnou situace, kdy se vyplatí se zdržet dvacet vteřin a navléct na boty nesmeky. Ten čas, který přezutím ztratíš, se ti pak desetkrát vrátí tím, jak budeš předbíhat jednoho soupeře za druhým, kteří budou mít na ledě problémy sámi se sebou. Opět hovořím z vlastní zkušenosti. Pokud nevěříš, vyzkoušej zimní seriál závodů s názvem Lysacup. Pak určitě pochopíš o čem mluvím.

O výhodách treter a nesmeků, kdy co použít a kdy ne, se toho dá napsat hodně. Většinou však vždy záleží na konkrétních podmínkách tratě. Představ si závod, o kterém výš, že povede např. osm kilometrů po suchém asfaltu a jeden kilometr po ledě. Otázka: Běžel bys tento závod v tretrách nebo by sis radši s sebou vzal nesmeky?[/quote] Aha…no musím uznat, jsem přesvědčen. Je fakt, že jsem při závodech nad takovouto možností neuvažoval, protože jsem se o existenci této věci dozvěděl dnes…takže jsem vždy rozmýšlel, co mi přinese větší výhodu, jestli chvilku cvakat po asfaltu, nebo chvilku klouzat po ledě. Ale že by byla možnost mezi… Ale stejnak, prostě představa zastavení a nazouvání, to mi je zatím cizí…třeba k tomu jednou dorostu:-) Vždyť já už mám za sebou i doběhnutí krosu bez jedné tretry, neboť mi přišlo jako velká ztráta času zastavit a vzít ji s sebou aspoň do ruky, když se mi vyzula :-)

avatar

Soběslav

Celkem 904 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2008)
půlmaraton: 1:55:02 (2008)

cox muž 26.11.2008 20:09:23

Já bych možná jako alternativu volil i boty Asics Gel Arktic – ty maj sice hřeby, ale čouhaj z tý botky jenom trošku, tak to s nima po asfaltu jde běžet i delší dobu.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 27.11.2008 13:04:42

Před týdnem jsem koupil snowgripy ve slevě u Deichmanna. Vypadají navlas stejně jako ty, o kterých uvažuje Mond. Tyhle ale stály 199,–. No nekupte to. :) Nevím, jak na tom budou s životností, ale včera jsem je zkoušel asi na třísetmetrovém úseku tam a zpět a běželo se mi fakt dobře. Nazutí bylo dílem půl minutky. Po pár vteřinách jsem o nich nevěděl a jak do kopce, tak z kopce držely.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.